Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
U drugoj temi malopre rece covek da su mu odradili 12. pristigao paket, tj. danas ima Otpremu od carine.
 
Kod mene nema, mozda su poslali obavestenje, videcemo sutra.

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk
 
Obicno je tako, mada meni bas suprotno ova dva meseca :(
 
Pošiljka iz Amerike, vrednost nešto ispod 50€ sa poštarinom, USPS sa tracking brojem, ostavljena mi je u sandučetu, a na našoj pošti nema podataka o pošiljci. Na paketu nema nikakvog štambilja carine, kao da je pismo.

Pri tome, paket je veći od bilo kog koji sam dobio iz Kine. Velika koverta, debljine oko 10 cm.
Kada je stigla u Srbiju navodno posiljka? Jel nije problem da ostavis tracking number ili sliku statusa? Hvala :)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Drugar je kupio Xiaomi onaj pravugaonik original njihov zvucnik, zadovoljan je skroz. Oko 500 i nesto dinara je sve platio sve troskove.

Edit:

https://www.aliexpress.com/item/Ori..._2&btsid=fbb8a796-7daa-4b0a-8e6a-5c063d993051 ovakav zvucnik je uzeo

Upravo sad čekam da mi stigne Bluedio BS-2, plaćen 16$ sa popustom na AliExpressu, redovna cena oko 25$. Dakle, sve se uklapa u kriterijume koje si naveo. Samo još da mi stigne i javljam kako sam prošao.
Međutim, sporo ide - još od 14.12. stoji da je u izmeničnoj pošti i da je faza "za carinu", ali nikako da se promeni status i da stigne na nišku carinarnicu.
Hvala momci, takve odgovore sam trazio. Konkretno i jasno.
@star-duster Aj kad stignu bas javi kako si prosao. Mada meni posiljke idu preko Bg carine, koja je malo blaza od Niske, ali svejedno javi...da imam za orjentaciju.
 
Pozdrav svima. ;)
Dugo pratim forum, ali sam konačno sad rešio da se uključim i podelim svoje iskustvo.
Naručio sam telefon Redmi 4a sa gearbest-a, pisalo slanje u roku od 2-3 dana. Čekao 7 dana nisu ga poslali, obratio im se, kao nema ga na stanju uskoro će biti, molimo vas sačekajte. I vredelo je. :) Poslali ga i za 2 dan je bio u Srbiji, što mi je već bilo čudno.
Telefon je prošao bez carine, jer su ga poslali iz EU skladišta u Holandiji.
Da li je to redovna pojava ili samo slučajnost? :D
 
Pa ti si super prosao onda. Mi svakako nismo EU, tako da, neka me neko ispravi ako gresim, carina i pdv se naplacuje na sve posiljke, nbt da li su iz kine ili EU (naravno carina za vrednosti >50e). Mislim da nema veze sa tim sto je iz Holandije, samo si imao mnogo srece. :) Pratim ovu temu duze vremena i ti si, cini mi se, prvi kome je fon prosao bez dazbina (koliko se secam), a da se pri tom nije zeznuo postar i zaboravio danaplati.
U svakom slucaju, poslaces mi link tog prodavca sa gb, ne bilo ti tesko. Isto merkam redmi 4 samo u pro verziji, pa ko veli, mozda budem bio iste srece kao i ti. :D
 
Poslednja izmena:
Колико ја знам гб нема продавце. Они су радња која продаје робу. Нису сајт за продају на ком други продају своју робу.

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
 
Čuj telefon bez dažbina... Manje bih dizao obrve kad bi sad javili da su se spustili vanzemaljci ispred skupštine i traže isključivo Vulina za kontakt.
 
Stigla brijacka oprema na carinu 18.12, nadam se da ce prebaciti u Novi Sad da ne cekam 3 nedelje
 
ja sam juce dobio telefon sa GB isto bez bilo kakvih dazbina :) ove godine bar 3 telefona su mi sa EB i GB stigla tako!

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk
 
Da li neko slucajno zna koliko je trenutno vreme cekanja na BG carini? Hvala.
 
Da li neko mozda zna kako kinez dokazuje dispute za robu koja nema tracking code na aliexpressu? Ili mi je postar ukrao ili je nije ni poslao trece nema...

Edit::: sad sam video da preko oonog obicnog broja kinezi mogu da prate do izlaska iz zemlj svoje, tako da on moze da dokaze da je poslao. Posto sam bio u nasoj posti i pitao da li oni imaju evidenciju da moja posiljka ide na moju aadresu oni su mi rekli da se takve posiljke bez tracking coda ne prate i da ne mogu to nikako da znaju, sto se dolazi do toga da to moze da uzme ko hoce. Kako ovo ja da dokazem ili sta da radim
 
Poslednja izmena:
Izgleda da je velika guzva u BGu, danas mi je prosao (juce stigao na carinu) veci paket. Sto je jako cudno :)
EDIT: DVA :)
 
Poslednja izmena:
Pošiljka iz Amerike, vrednost nešto ispod 50€ sa poštarinom, USPS sa tracking brojem, ostavljena mi je u sandučetu, a na našoj pošti nema podataka o pošiljci. Na paketu nema nikakvog štambilja carine, kao da je pismo.

Pri tome, paket je veći od bilo kog koji sam dobio iz Kine. Velika koverta, debljine oko 10 cm.
Neki USA brojevi za praćenje ne važe kad pošiljka uđe u našu zemlju. Naša pošta zalepi svoj broj, ali ga ne znaš dok pošiljka ne stigne.
 
Meni fon stoji vec 15 dana na carini. Jel mogu nekako da ih pozovem da vidim sta se desava da ne zagazim u praznike?
 
Još koliko treba da čekam? [emoji102]

1850a8ebbfeb13386f04ac99ba3e0356.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Koliko se secam, 2. je tek delimicno odradjen juce za BG, najnovije sto je neko javio. Tako da... 7. kome je stiglo krajem sledece nedelje neka se nada.

Mislim da su doooosta pozurili, evo dve vece posiljke su mi stigle, istog dana prosle carinu (bez carinjenja), a jaknice (obicne doduse) su u pitanju.
 
Niška carina opravdava reputaciju. 2 krpice za brisanje naočara vrednosti približno 3€ ocarinjene po PS-u kao zaštita za naočare (wtf?).
 
Niška carina na sve obračunava pdv a samim tim i carinski pregled. Ja sam bio naručio potpuno ista SKMEI sata od dva različita pordavca, prvi 8,6$ drugi 6,3$. Prvi je stigao ovaj plaćen 6,3$ i morao sam da platim ukupuno 560din dažbine, a kad je stigao ovaj od 8,6$ platio dažbine 350din. A sad očekujem blic od 87$ pa ćemo vidieti.
 
Da li je onda ovaj paket prosao kroz nisku carinu radi reda ili placam duplu ?

12.12.2016 08:41:42 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
12.12.2016 10:48:28 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
20.12.2016 11:26:48 68200 CARINA GPC NIŠ - 18200 GPC NIŠ Otprema
20.12.2016 13:58:39 40200 GPC NIŠ - 40200 GPC NIŠ Otprema
21.12.2016 04:32:54 40200 GPC NIŠ - 16000 Leskovac 1 Otprema

Samim tim koliko da ocekujem troskove kada mi sutra stigne paket koji je placen 42$, odnosno 43$ sa putnim troskovima sa GearBest sajta ? Tastatura je u pitanju.

Vidim da neki govore da su placali 600-800 dinara ali je neko spomenuo neku matematiku koja mi se ne poklapa sa ovim..
 
Oko 1000-1200 je moja procena, mislim da ce uvaziti tacno tu cenu.
Niska carina ne stedi nista :D

Nista duplo, to je standard.
 
Ljudi, sta bi ovo znacilo?
015c677478bc21638a65f54c2952bc68.jpg


Sent from my SM-G935F using Tapatalk
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno