Šta je novo?

GeForce GTX 1050 (Ti) Thread

Nikad.

Kod Madjara mogu da se ocekuju normalne cene mesec, dva od izlaska.
Tako bi GTX 1050 Ti onda mogao da kosta najmanje 150-160 evra.
GTX 1050 bi trebalo ~120.
 
Ja mislim da ce 1050 i 1050 Ti cenovno doci na mesto 950 i 960, ako i ne budu skuplje.
Pa te karte bi trebalo da imaju performanse u rangu 950 i 960. Ako ostanu iste cene koje ove drže sad, u čemu je poenta njihove kupovine/prodaje? Ja mislim (i nadam se) da će cena 1050Ti vrlo brzo biti u rangu sadašnjih cena za 950, tj. od 20-21.000. Što je i dalje mnogo, ali šta da radimo kad smo tu gde smo.
 
Zar nije bilo na benchu da je preporucena cena za Ti model 20999din?

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
i po performansama gdje bi trebala da bude GTX 1050Ti? ispod RX 470?
 
Zar nije bilo na benchu da je preporucena cena za Ti model 20999din?

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk

I za GTX 1060 6G je preporuka za Srbiju 35.990 din od same nVidie, ali eno ih za 10K din više od te cene. A btw to je preporuka za partnerske modele (ne znam ni da li 1060 postoji kao founders negde u prodaji).
I evo jutros AMD "najavio" (pustio leak) RX 470SE (možda bude RX 465), sa manje CU-ova ali sa istom memorijom (256bit). Plus će biti model iz nove revizije gde je potrošnja snižena i do 50% (mada to vrv zavisi od serije i ovde možda bude 30% niža).
 
i po performansama gdje bi trebala da bude GTX 1050Ti? ispod RX 470?

Rekao bih kao R9 280X / 380X.



I evo jutros AMD "najavio" (pustio leak) RX 470SE (možda bude RX 465), sa manje CU-ova ali sa istom memorijom (256bit). Plus će biti model iz nove revizije gde je potrošnja snižena i do 50% (mada to vrv zavisi od serije i ovde možda bude 30% niža).

Ta karta ce biti super, ionako im je velika praznina izmedju RX 460 i 470.
 
Poslednja izmena:
Da ali ce ta 465/470se u srb kostati 25k din.

Jbt, pa pocetkom 2011. sam u WW kupio novu 5850 tf2 sa 3 god. garancije za ~13k din, karta je bila odlicna u to vreme a i jos se drzi.
A sada za 15-ak 'iljada u istoj prodavnici kao opciju imam samo neke krseve.

Treba mi nov gpu sa sto duzom garancijom za malo igranja u zimskom periodu a bukvalno treba da dodam 100e za neku koja je mizerno brza od 5850 fosila, uzas.

Sent from my D6503
 
Ako dodaš 50% veći kurs RSD u odnosu na USD iz 2011. i još 12% veći PDV na računarsku opremu, tvojih ~13k taman dođe na 21-22k, koliko očekujemo da će 1050 Ti biti. Možda ne odmah, ali za dva meseca bi trebalo.
 
Sto se WW tice, nisam se raspitivao, ali za kes mislim da ce biti malo ispod rx 470, tj malo ispod 30k, verujem oko 27k, naravno ako dobijem neki info javljam... krastavac u vecim lancima tehnike je sve dosta skuplje jer u cenu ulaze i nacini placanja, kesiranja je mnogo malo tako da ono krastavac [emoji14]

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
Sto se WW tice, nisam se raspitivao, ali za kes mislim da ce biti malo ispod rx 470, tj malo ispod 30k, verujem oko 27k, naravno ako dobijem neki info javljam... krastavac u vecim lancima tehnike je sve dosta skuplje jer u cenu ulaze i nacini placanja, kesiranja je mnogo malo tako da ono krastavac [emoji14]

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk

Čekaj to onda znači da neko ko plaća kešom mora da ispašta zbog toga što 90% ljudi kupuje na rate i kredite ... Ja bih više voleo da npr za keš daju onu cenu kao kod švercera, a na otplatu neka rokaju one svoje cene iz pakla :D
 
@vladimirdowla pa imas one zelene cene, to su za kes i jesu velike u odnosu na madjare, ali ne mogu se porediti sverceri i ajde da kazemo legalni uvoznici, jer svercer i ako zaradi 5-10eur na komponenti on je u plusu pa je u plusu jedini trosak koji ima je gorivo i povremeno podmazivanje carine, a ovima 5eur zarade apsolutno nista ne znaci, toliko robe se prodaje sa minusom, tj po nabavnoj ceni, a ponekad i ispod nabavne samo da ocistis lager (to vise vazi za televizore). Necu da ih branim, ni ja se ne slazem sa cenama, ali krastavac porez nas sve ubio [emoji14] Najvise ih ubiju bankarski krediti, ono rate bez kamate gde oni placaju kamatu (gde god vidis ono 24 rate bez kamate uz licnu kartu) mojoj banci od 8% za svaki iznos, sto znaci ti kupis nesto za 100k na kredu, oni 8k isplate banci, i zato npr Emmi ili Monitor imaju nize cene jer se tamo jelte kesira, eventualno cekovi i to je to... Po meni kod madjara treba kupiti samo graficke i procesore, jer su stvarno dosta jeftiniji, sve ostalo u domacim prodavnicama jer su razlike mizerne (10eur razlike za domacu garanciju nije strasno). Evo ja sam sad kupio dve komponente sa madjarskim garancijama, i ako nesto crkne ja mogu samo da se upucam jer sa tom garancijom mogu samo **** da obrisem :d Zato kada prodajes na oglasima nesto sa domacom garancijom je pa bar 10-15eur skuplje, bzvz krastavac...

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
Ja se pravo da ti kažem nisam baš lepo proveo sa domaćim garancijama, uopšteno govoreći. Par puta mi se samo desilo da sam imao neki problem ali svaki put sam bukvalno morao da pretim batinama ili inspekcijom da bi mi uvažili garanciju ... Čim pomeneš jedno od ta dva odmah rešiš stvar. Zamišljam tada nekog ko nije "lak na okidaču" kako bi prošao u takvoj situaciji kad ima pravo a nije sklon pretnjama ...
 
@Marko1996
Zasto da se upucas? Ljudi imaju veoma dobra iskustva sa resavanjem garancije (bar preko najpoznatijeg "Madjara").
 
Sto se garancija tice, ja licno nisam imao problema, slao sam par puta i nisam imao problema, i bas zbog te konkurencije (madjari) su sredili malo servise bar sto se Alti radnji tice, svasta nam dolazi na reklamaciju u svakakvim stanjima i skoro svaka reklamacija se resava relativno brzo (15-tak dana od dana kada si predao), e sad naravno ima i slucajeva kada servis ubode ili tako nesto, i tada mora da se preti, ali retko to prolazi, pogotovo ako nema osnova, a znate i sami koliko prosecni srbi nisu pismeni sto se tehnologije tice... @Radicci da to ima smisla ako sam ja uzeo direktno od njega, ali kad sam uzeo sa oglasa otkud ja znam dal je taj lik uzeo od njega ili nekog drugog madjara, ima ih pun djavo [emoji14]
Sto se ove grafe tice nadam se da ce ugraditi sestopinac, samo da ne bude sakata kao 750Ti koja nije mogla lepo da se klokuje samo zbog te gluposti :(

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk
 
Čekaj to onda znači da neko ko plaća kešom mora da ispašta zbog toga što 90% ljudi kupuje na rate i kredite ... Ja bih više voleo da npr za keš daju onu cenu kao kod švercera, a na otplatu neka rokaju one svoje cene iz pakla :D


Šta je tu čudno? Isto važi i za "akcije" po Tempu, Rodi, Merkatoru, bonove koje skupljaš za popust i slično. Onda odeš negde u neki drugi grad u lokalnu trgovinu i sve ti bude 20-30% jeftinije, jer nema tih ukalkulisanih nameta na cenu. Tako se danas radi u modernoj ekonomiji, onaj ko kupuje direktno i za keš prolazi loše.
 
Ja cu kratko, posle nekoliko iskustava sa domacim garancijama i uvoznicima(gpu, ploca, monitor...) meni je HU garancija jos samo jedna plus u nizu:d
Sve to itekako ima veze, odnosno i direktnoj je vezi sa drzavom(u pokusaju) u kojoj zivimo.

A to sto nase prodavce ta ista drzava cepa kako cepa, to stoji, ali to nije opravdanje da jedan RX 470 4GB kosta 40-45evra vise u nasim radnjama nego u Madjarskoj, gde je porez cak i visi nego ovde, tako da svako se snalazi kako moze, a mi imamo tu srecu da imamo Madjare na kp.
 
Poslednja izmena:
Šta je tu čudno? Isto važi i za "akcije" po Tempu, Rodi, Merkatoru, bonove koje skupljaš za popust i slično. Onda odeš negde u neki drugi grad u lokalnu trgovinu i sve ti bude 20-30% jeftinije, jer nema tih ukalkulisanih nameta na cenu. Tako se danas radi u modernoj ekonomiji, onaj ko kupuje direktno i za keš prolazi loše.

Joooj taj deo je i najkritičniji, jer kao što možda znaš kod nas kako se udaljavaš od većih gradova kupovna moć i informatička pismenost opadaju drastično. Pa tako kad iz NS-a dođem u Šid npr. tamo zateknem R7 260X po ceni GTX 950 kartice ;) - ovo navodim kao bezvezni primer jer realno u Šidu ni ne postoji neka IT prodavnica. U stvari, da li u Srbiji više uopšte i ima IT shopova koji nisu deo nekog velikog lanca (Beograd se ne računa)? U NS-u je bio NOVEL Računari ali to je zbog enormne pohlepe propalo ...
 
Ima u Kg par shopova ali su skuplji od ww, jer im je recimo alti i onaj na e dobavljač, pa njima daje po cenama kojim oni maltene prodaju u svojim shopovima, tako da oni ništa skupo ne drže na lageru, nego ako neko poruci pa cekas par dana da stigne itd ali razlika možda bude do 1000din


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
@vladimirdowla pa imas one zelene cene, to su za kes i jesu velike u odnosu na madjare, ali ne mogu se porediti sverceri i ajde da kazemo legalni uvoznici, jer svercer i ako zaradi 5-10eur na komponenti on je u plusu pa je u plusu jedini trosak koji ima je gorivo i povremeno podmazivanje carine, a ovima 5eur zarade apsolutno nista ne znaci, toliko robe se prodaje sa minusom, tj po nabavnoj ceni, a ponekad i ispod nabavne samo da ocistis lager (to vise vazi za televizore). Necu da ih branim, ni ja se ne slazem sa cenama, ali krastavac porez nas sve ubio [emoji14] Najvise ih ubiju bankarski krediti, ono rate bez kamate gde oni placaju kamatu (gde god vidis ono 24 rate bez kamate uz licnu kartu) mojoj banci od 8% za svaki iznos, sto znaci ti kupis nesto za 100k na kredu, oni 8k isplate banci, i zato npr Emmi ili Monitor imaju nize cene jer se tamo jelte kesira, eventualno cekovi i to je to... Po meni kod madjara treba kupiti samo graficke i procesore, jer su stvarno dosta jeftiniji, sve ostalo u domacim prodavnicama jer su razlike mizerne (10eur razlike za domacu garanciju nije strasno). Evo ja sam sad kupio dve komponente sa madjarskim garancijama, i ako nesto crkne ja mogu samo da se upucam jer sa tom garancijom mogu samo **** da obrisem :d Zato kada prodajes na oglasima nesto sa domacom garancijom je pa bar 10-15eur skuplje, bzvz krastavac...

Sent from my ASUS_Z00UD using Tapatalk

Ko kaze da ako crkne kod "madjara" ne vazi gara, vazi itekako,menjao sam ja sad u poslednje vreme sve zivo i to po nekoliko puta i sve u najboljem redu proteklo :)
 
Joooj taj deo je i najkritičniji, jer kao što možda znaš kod nas kako se udaljavaš od većih gradova kupovna moć i informatička pismenost opadaju drastično. Pa tako kad iz NS-a dođem u Šid npr. tamo zateknem R7 260X po ceni GTX 950 kartice ;) - ovo navodim kao bezvezni primer jer realno u Šidu ni ne postoji neka IT prodavnica. U stvari, da li u Srbiji više uopšte i ima IT shopova koji nisu deo nekog velikog lanca (Beograd se ne računa)? U NS-u je bio NOVEL Računari ali to je zbog enormne pohlepe propalo ...

Ne govorim o tome, već da isti proizvod košta npr. 900 dinara u Rodi u Beogradu i 650 dinara u Futuri u Aranđelovcu, gde nemaš akcije, nedeljne popuste, rate...kupovna moć jeste deo kalkulacije trgovca, ali ne može biti u tolikoj meri. Samo sam komentarisao činjenicu da onaj ko plaća kešom mora da ispašta jer gro ljudi kupuje na rate i kredite jer se to redovno ukalkuliše u cenu, bila to roba široke potrošnje, prehrana ili računari...
 
Ko kaze da ako crkne kod "madjara" ne vazi gara, vazi itekako,menjao sam ja sad u poslednje vreme sve zivo i to po nekoliko puta i sve u najboljem redu proteklo :)

Nisam rekao da ne vazi, ali kome da se obratim ako nesto ne daj boze ne radi kako treba? A kupio sam na oglasima, znaci ne direktno od "madjara" nego od nekog treceg lika koji je kupio od nekog "madjara"? Da svakom posebno saljem poruku i pitam jel ovo vasa garancija ili...? Mislim odmah otpisujemo put do madjarske :d
 
Pre kupovine pitas kod koga je kupio i trazis screenshot sa KP, teško li je?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Gledam na kp gtx960 4gb najjeftinije sa postenim hladjenjem su gigabyte windforce oko 190e... 1050ti mora da bude manje da bi se opravdalo. rx 470 eno ga odlican msi model 225e a po svim prilikama sije 1050ti, u dx12 posebno. Ako bude neka tako premala cenovna razlika izmedju 1050ti i rx470 onda stvarno lose uzeti nvidiju.
 
Poslednja izmena:
Sutra u 15h test na Benchu, vrlo lepo ako se ispoštuje najavljena cena od oko 150 evra :)
 
Moraju "mađari" biti jeftiniji, kad uzmu povraćaj poreza a preko naše granice prošvercuju robu. To je oblik privrednog kriminala, ne verujem da će još dugo to funkcionisati.
 
Sutra u 15h test na Benchu, vrlo lepo ako se ispoštuje najavljena cena od oko 150 evra :)

Cenim da ce performance biti manje vise jednake kao GTX 960 4gb, a verovatno ce I cena u pocetku biti slicna. Ono sto mene vise zanima jeste overklok potencijal, ako se obistini da ce ici na 1.8ghz mozda ce po performansama dostici GTX 1060 3gb sto bi bilo sjajno.

A evo ovde vidimo da je AMD vec odreagovao ;)

http://www.pcgamer.com/amd-hopes-10...rx-470-and-460-will-spoil-gtx-1050-ti-launch/
 
Ono sto mene vise zanima jeste overklok potencijal, ako se obistini da ce ici na 1.8ghz mozda ce po performansama dostici GTX 1060 3gb sto bi bilo sjajno.

Nema od toga pojma svejedno koliko se klokne. U najboljem slucaju moze samo da tezi na pola puta izmedju gtx960 i rx470. Super ako gresim.
 
Pola puta izmedju GTX960 i RX 470, po nizoj ceni od GTX960 4GB, uopste nije lose.
 
Nazad
Vrh Dno