Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Do sada sam narucivao jeftine stvari tipa 2 3 dolara najvise.. nista nisam placao. Znaci za ove skuplje da ocekujem te namete ubuduce xD

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
Da, ali ne mora da znaci...

Sent from my Oneplus One using Tapatalk
 
To vam je cista lutrija,po sistemu "moze,a i ne mora bit' "

Послато са E2105 уз помоћ Тапатока
 
Otprema, podnosenje na carinski pregled mi je status sada. Jel ovo automatski znaci da ce mi naplatiti carinu ili ?

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Ne, to ne znaci da ces platiti carinu, svaki paket mora da prodje kroz carinu samo sto neki prolete brzo cak i bez otvaranja, dok neki koji su veliki i habasti najcesce se zadrze pa se otvaraju proveravaju, i posle svega toga ne mora da znaci da ce ti udariti carinu, mozda prodjes samo sa PDV-om.
 
Znaci nesto da se plati to mora.. ****m li ga kako je u drugim zemljama ili je samo kod nas po principu moze biti i ne mora..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Gde su slova i brojevi to ti je registrovana posiljka i tu imas pracenje ako naravno nije neki lazni broj. To sto nemas vise informacija o istim znaci da nisu jos stigli u Srbiju, videces kad stigne krenuce ti statusi o istim.
Sto se tice creceg broja gde su brojevi samo taj paket nema tracking tj. ima lokalni po Kini dok ne napusti aerodrom u Pekingu, posle toga nema vise tracking.
E sad ako hoces daj broj pa cu ti reci za taj treci da li je krenuo i gde se nalazi u Kini trenutno.

Meni bas 5 paketa bez trackinga stizu tj 2 su usla izgleda u Srbiju ostali sto na aerodromu sto na putu za isti u Kini.


My Samsung S6 sent this

Sto ne mogu na PP da ti posaljem taj broj da mi proveris?
 
Brate nista mi ne stize. Sta je bre ovo sa forumom?
Pise mi u fazonu da ti je puno sanduce i da obrises neke poruke,ako sam dobro preveo ;)
 
Poslednja izmena:
Ne, to ne znaci da ces platiti carinu, svaki paket mora da prodje kroz carinu samo sto neki prolete brzo cak i bez otvaranja, dok neki koji su veliki i habasti najcesce se zadrze pa se otvaraju proveravaju, i posle svega toga ne mora da znaci da ce ti udariti carinu, mozda prodjes samo sa PDV-om.
Čim budem dobio pakete javljam moje iskustvo sa carinom i poštom :)
 
Ako nekoga zanima ili ako prati..

Paket je danas prosao carinu. U zemlju je stigao 7og Juna, a na carini je od 11og.. Predpostavljam da su danas radili 11ti Jun.

Pozdrav svima.
 
Svečano otvaranje 1000-te stranice na ovoj temi a ista pitanja se i dalje vrte, odgovorena već 100 puta.
Enivej, da BG carina ima dovoljno resursa otvarali bi i pošiljke vrednosti 0,50$ i naplaćivali PDV ali pošto nema uslova za to a paketa sve više i više, još sad kad krenu godišnji odmori, letovanja isl. ima paketi da kasne 5 nedelja. Bilo bi to dobro vreme da se organizuje neka peticija pošto carina, ako se ne varam, zakonski ima rok od 7 dana da pogleda paket i da ga prosledi kupcu a oni zadržavaju i po 20+ dana ali pošto je u Srbiji sve ad hoc teško da će išta od organizacije biti...
 
Svečano otvaranje 1000-te stranice na ovoj temi a ista pitanja se i dalje vrte, odgovorena već 100 puta.
Enivej, da BG carina ima dovoljno resursa otvarali bi i pošiljke vrednosti 0,50$ i naplaćivali PDV ali pošto nema uslova za to a paketa sve više i više, još sad kad krenu godišnji odmori, letovanja isl. ima paketi da kasne 5 nedelja. Bilo bi to dobro vreme da se organizuje neka peticija pošto carina, ako se ne varam, zakonski ima rok od 7 dana da pogleda paket i da ga prosledi kupcu a oni zadržavaju i po 20+ dana ali pošto je u Srbiji sve ad hoc teško da će išta od organizacije biti...

Ta peticija je i meni pala na pamet,samo kome,gde,kako? ;)
 
Podrzavam. Relativno sam nov u online kupovini, sad sam u fazi onog prvog cudjenja i pljuvanja nasih carinika..

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk
 
Ma nema ništa od toga, kad ste videli da se Srbija organizovala oko nečega a da bude značajan odziv, prošli put su nas bombardovali da bi se "organizovali"...
Osim toga, niko neće da bude frontmen takvog "događaja" jer se plaši odmazde države (u vidu "zapamtili smo te, sad ćemo ti naplatiti dažbine i čiodu ako poručiš") što isto važi i za sve potpisnike peticije, jeste, ne bi smelo ali realno kad pogledaš takva nam je vlast, mogu šta god hoće, ako kažu plaćaćete 1000 za smrdljivu tv pretplatu ima da plaćamo svi hiljadarku gledao ti tv ili ne (kao ja što ne gledam tv niti imam televizor već 7-8 godina) jer će inaće doći da ti iseku struju OSIM ako napraviš recimo 500.000+ din duga, onda će ti poslati ponudu da platiš 50% a ostalo da ti otpišu i neće te dirati...
 
Poslednja izmena:
Svečano otvaranje 1000-te stranice na ovoj temi a ista pitanja se i dalje vrte, odgovorena već 100 puta.
Enivej, da BG carina ima dovoljno resursa otvarali bi i pošiljke vrednosti 0,50$ i naplaćivali PDV ali pošto nema uslova za to a paketa sve više i više, još sad kad krenu godišnji odmori, letovanja isl. ima paketi da kasne 5 nedelja. Bilo bi to dobro vreme da se organizuje neka peticija pošto carina, ako se ne varam, zakonski ima rok od 7 dana da pogleda paket i da ga prosledi kupcu a oni zadržavaju i po 20+ dana ali pošto je u Srbiji sve ad hoc teško da će išta od organizacije biti...

Things are changing, yet nothing changes.. and still there are changes..

Le roi est mort, vive le roi.
 
Svečano otvaranje 1000-te stranice na ovoj temi a ista pitanja se i dalje vrte, odgovorena već 100 puta.
Enivej, da BG carina ima dovoljno resursa otvarali bi i pošiljke vrednosti 0,50$ i naplaćivali PDV ali pošto nema uslova za to a paketa sve više i više, još sad kad krenu godišnji odmori, letovanja isl. ima paketi da kasne 5 nedelja. Bilo bi to dobro vreme da se organizuje neka peticija pošto carina, ako se ne varam, zakonski ima rok od 7 dana da pogleda paket i da ga prosledi kupcu a oni zadržavaju i po 20+ dana ali pošto je u Srbiji sve ad hoc teško da će išta od organizacije biti...
Ako se dobro secam rok je 5 radnih dana od dana dostavljanja carinske dokumentacije. Znaci nema roka, oni su pisali zakon po svojim potrebama cisto da se ograde.
 
Ako se dobro secam rok je 5 radnih dana od dana dostavljanja carinske dokumentacije. Znaci nema roka, oni su pisali zakon po svojim potrebama cisto da se ograde.

Čovek je u pravu.

Ovo je odgovor koji sam ja dobio od Carine:

"Generalno, carinski postupak je hitan I nije vremenski ograničen pozitivnim propisima. Dužina trajanja postupka zavisi od vrste robe, njene vrednosti, činjenice da li je za robu potrebno prilaganje nekih dodatnih isprava za uvoz (dozvole, odobrenja), porekla robe I drugih okolnosti, a koje se utvrđuju u svakom konkretnom slučaju ."
 
Poslednja izmena:
Svečano otvaranje 1000-te stranice na ovoj temi a ista pitanja se i dalje vrte, odgovorena već 100 puta.
Enivej, da BG carina ima dovoljno resursa otvarali bi i pošiljke vrednosti 0,50$ i naplaćivali PDV ali pošto nema uslova za to a paketa sve više i više, još sad kad krenu godišnji odmori, letovanja isl. ima paketi da kasne 5 nedelja. Bilo bi to dobro vreme da se organizuje neka peticija pošto carina, ako se ne varam, zakonski ima rok od 7 dana da pogleda paket i da ga prosledi kupcu a oni zadržavaju i po 20+ dana ali pošto je u Srbiji sve ad hoc teško da će išta od organizacije biti...


Nije carina ta koja voli da otvara pakete. carina nije otvarala pakete vrednosti do 50€ sve dok veliki stručnjak Mlađan Dinkić nije doneo mišljenje MF da sve pošiljke mopraju da plaćaju PDV a one preko 50€ i carinu !!! ima u ovoj temi negde i link ka tom dokumentu. tada su se prvi bunili carinici jer je njima to najveci problem što moraju da otvaraju sve pošiljke sem pisama a i njih ako su sumnjiva !!!

Znači treba peticija da se odbaci to mišljenje Ministarstva finansija koje je dostavljeno carini za vreme vladavine MD a koje niko kasnije nije osporavao.

Glupost je otvarati posiljke ako ih ne cariniš, da bi naplatio PDV pa to je carina a ne poreska uprava. To postoji samo kod nas‚i nigde više tj ako ne cariniš ne plaćas ni PDV jer ovo nije uvoz rope već lične pošiljke tj to nije roba za dalju prodaju (zvanično :D)
 
Samo jedna ispravka, ne otvaraju carinici te pakete, oni carine pakete zato se i zovu carinici, pakete otvaraju ljudi zaposleni u Posti Srbije.
Velika je razlika.
Dakle "postar" otvori i da cariniku na pregled te ovaj kaze treba ne treba pdv i carina, i odreze sta treba i koliko, vidim da pravite gresku i pisete svi da carinici otvaraju i zatvaraju pakete, sto je netacno.

My Samsung S6 sent this
 
Nivo inteligencije isti kao u vicevima o pandurima gde rade u paru jer jedan zna da čita, a drugi da piše. Samo što ovo nije vic.
 
Samo jedna ispravka, ne otvaraju carinici te pakete, oni carine pakete zato se i zovu carinici, pakete otvaraju ljudi zaposleni u Posti Srbije.
Velika je razlika.
Dakle "postar" otvori i da cariniku na pregled te ovaj kaze treba ne treba pdv i carina, i odreze sta treba i koliko, vidim da pravite gresku i pisete svi da carinici otvaraju i zatvaraju pakete, sto je netacno.

My Samsung S6 sent this

tako kazu propisi ali ko onda stavlja pecat ne podleze carini???? ko određiuje koji se paket otvara a koji ne poštar ili carinik :-devil-:

trebalo bi carinik - tako da je samo fizicko otvaranje paketa nebitna radnja

sve to sem ovog sto sam pitao imate na

http://www.upravacarina.rs/cyr/Informacije/FAQ/Stranice/postanskeposiljke.aspx
 
Poslednja izmena:
Ne propisi kazu da carinik carini ne otvara on licno.
Ne kazem da je bitna radnja ko otvara paket vec samo napominjem posto vidim da svi pisete da carinik otvara pakete.
Nista vazno nego kazem cisto da znate.

My Samsung S6 sent this
 
Дешава се да нам се грађани обрате са жалбом да се у пошиљкама не налази увек она роба коју су очекивали, те да сумњају да је неко „присвојио“ један део садржаја, а важно је знати да пакете отвара поштански, а не царински службеник.

Он царинику подноси на увид садржај пакета како би узео све податке потребне за царињење робе, након чега се садржај враћа најчешће у исту амбалажу, осим у случајевима када је неопходан нова. Све се ово чини тако да не дође до видне повреде омота или садржине пошиљке.

Пакети се обавезно обезбеђују унакрсним повезивањем канапа, на чијим крајевима се обавезно ставља поштанска пломба. У случају да пошиљка подлеже наплати царинских дажбина на пошиљку се ставља налепница „ОЦАРИЊЕНО'', а уколико не подлеже, налепница „ОСЛОБОЂЕНО ОД ПЛАЋАЊА ЦАРИНЕ“.
....

ko stavlja ovaj pecat kad pošiljka nije otvorena??
i ko je još dobio paket sa kanapom unakrst i poštarskom plombom??? ja nikad a svasta sam dobijao i jedino je zalepljeno zutom posta trakom :)
 
Carinici lupaju pecate jer oni odredjuju sta ima a sta nema i koliki su troskovi.


My Samsung S6 sent this
 
15.06.2016 16:45:00 CN-45005000 Prijem
22.06.2016 07:01:04 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
22.06.2016 08:53:59 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
23.06.2016 10:52:14 62200 CARINA GPC NOVI SAD - 24200 PC Subotica Otprema

Novosadisti izgleda rade :)
Nadam se da me nisu odrali, inače je paket bio ~45$.
 
15.06.2016 16:45:00 CN-45005000 Prijem
22.06.2016 07:01:04 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
22.06.2016 08:53:59 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu
23.06.2016 10:52:14 62200 CARINA GPC NOVI SAD - 24200 PC Subotica Otprema

Novosadisti izgleda rade :)
Nadam se da me nisu odrali, inače je paket bio ~45$.

Ma cim ti je ovako prosao u danu znaci neces platiti nista
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno