Šta je novo?

Beogrid - internet + TV

Koliki vam je ping na speedtestu ka sbb serveru?
Kod mene do srede je bio 1ms, a u zadnja dva dana 5-6ms.
 
Da li moze neko ko ima staticku IP adresu da proveri da li se i njemu prekida PPPoE konekcija nocu posle ponoci svaki dan?
 
Tako je. Jer GRID forsira DHCP release svaki dan u neko doba noci. Samo je stvar sto ako imas staticku adresu, odmah je dobijes nazad. Ali dolazi definitivno do prekida od par sec dok se release ne obnovi. I meni se to jedino ne svidja ali sta da se radi, tako im radi DHCP resenje.
 
Meni se uvek oko 04:00 prekida konekcija. Ranije bilo oko 03:00 al izgleda da su ga pomerili. Uf sto me je to nerviralo kad sam igrao CS ili Dotu :D
 
mozes da prebacis da ti se resetuje mesto u 3 u 5 tako sto ugasis ruter pre 3 i upalis posle 3 :p onda ce pokupi sledeci wave koji je u 5
 
Da bi vreme iz log fajla citali kako treba morate imati podesen NTP client na samom ruteru.

Moje vreme prekidanja konekcije je:
016-02-29 03:38:16 PPP Information ppp0 rcvd [LCP TermReq id=0x2]

I treba mu oko 20 sec da ponovo dobije adresu. Srecom ovaj prekid ne uzrokuje prekid SSH (ili drugih perzistentnih) konekcija.
 
To da se dinamicka IP adresa menja na 24 sata sam primetio i kod jos nekih provajdera
ali da se prekida PPPoE konekcija sa statickom IP adresom to nisam video jos nigde.

Zasto korisnike sa statickom IP adresom ne izbace iz DHCP release-a na 24 sata?
Pa to nebi treba da bude problem posto predpostavljam da takvih korisnika nije mnogo.

Love Hunter,
kako to mislis da se SSH konekcija ne prekine ako se PPPoE prekida?
 
Poslednja izmena:
SBB ne reklamira brzine od Beogrid-a.
SBB ima svoj sajt i svoje pakete, Beogrid ima svoj sajt na kojem ima svoje pakete.
 
Ni MTS ADSL ne reklamira brzine od MTS VDSLa :)
 
To da se dinamicka IP adresa menja na 24 sata sam primetio i kod jos nekih provajdera
ali da se prekida PPPoE konekcija sa statickom IP adresom to nisam video jos nigde.

Zasto korisnike sa statickom IP adresom ne izbace iz DHCP release-a na 24 sata?
Pa to nebi treba da bude problem posto predpostavljam da takvih korisnika nije mnogo.

Love Hunter,
kako to mislis da se SSH konekcija ne prekine ako se PPPoE prekida?

Pa u pravu si, ne bi trebalo tako, ali... tako radi SBB isto. Samo urade rezervaciju na lokalnom switch-u po MAC adresi uredjaja. A skroz suportno za interese sto pominjes - verovatno im je tesko da se zamajavaju oko pravilnog podesavanja / ulaganja - jako mali broj ljudi uopste i zahteva staticku IP.

A SSH se ne prekine jer tako f-nise protokol tacnije TCP/IP stack. Ako su dve tacke povezane TCP/IP sesijom, i dodje do prekida na (glupom) swtich-u izmedju njih, ukoliko se taj problem 'otkloni' relativno brzo (pre nego sto okine timeout na jednoj ili drugoj strani) konekcija ce u tom slucaju ostati ziva.
Ukratko, to njihovo prekidanje je samo forsiranje kako bi uredjaji pokupili novu adresu, dakle simulacija fizickog prekida veze. Zato ako imas staticku IP to ne predstavlja (obicno) problem.
 
Poslednja izmena:
E ovo je diskriminacija korisnika... znaci ni 1% SBB (u koji spada Beogrid) ne moze da ima ove brzine, a reklamiraju ih!

Sramota!

#sarcasm, za one koje se zale za VDSL :)

Jel moze neki link ka tome, bas me zanima gde reklamiraju njihove brzine
 
Pa na sajtu Beogrida ;)
 
Znam, ali isto dodje :)
 
Hahahaha pa kako dodje na isto? Beogrid je servis za sebe, spada pod SBB jer su ih oni kupili ali nigde sa SBB-ovom sajtu se ne reklamiraju Beogrid-ove brzine.

Na Beogrid sajtu se reklamiraju brzine koje oni daju i koje ce korisnici dobiti tamo gde Beogrid moze da sprovede internet. Nigde ne pise da mozes da dobijes 30/30 npr u Rakovici tako da stvarno ne vidim poentu toga sto pricas. Masa ljudi ni ne zna za Beogrid, a kamoli da ih je SBB kupio.

To ti dodje isto kao da se zalis lancu restorana sto na NBG nude drugu meni kartu u odnosu na Vracar npr. Nigde ne pise da su ista jela tamo i ovamo, nebitno sto nose isti naziv. Cak u tvom slucaju se ni imena ne poklapaju.
 
Poslednja izmena:
Isto je kao sto se zalis sto TS nema svugde istih mogucnosti :)
 
@Sp!R1T - Cak u tvom slucaju se ni imena ne poklapaju.

Наравно да се имена не поклапају, јер званично Beogrid или Beogrid Network ne postoji, у техничком смислу је све остало исто (реализација мреже), али то је само фиктивни назив и званичан је "Огранак Беогрид Београд" који послује је у саставу Сербиан Броадбанд - Српске Кабловске Мреже.

Алфа је управу када каже да је све исто, јер са правна стране Беогрид као правно или посебно правно лице не постоји, за све је задужен и одговоран директно СББ, корисници не склапају уговор са Беогридом него са СББ-ом.

Тако да званично гласи да СББ нуди ту услугу и да је он реализује, а не Беогрид у смислу правног лица (не техничког или другог особља које се припојило СББ-у).

Оваква ситуација никог не треба да чуди, јер један други провајдер је нудио за сваки град посебан ценовник, па правио дискриминацију између корисника, корисник у Бор-у плаћао 1500 дин, а у Београду 1000 дин и слично, како се то све завршило стварно не знам, али код нас је све могуће :D
 
Poslednja izmena:
Ja stvarno ne razumem u cemu je problem, pa ni cena goriva nije ista na svakoj NIS-ovoj pumpi pa se niko ne zali...

SBB nudi usluge na koaksijalnoj infrastrukturi i ima dva cenovnika, za vecinu korisnika (FTTC) cenovnik
i za manji broj korisnika (FTTB) cenovnik ili kako ga oni zovu 'Fiber Power'.
Beogrid istina nije zasebna firma nego je pravno trenutno ogranak SBB-a, koji pokriva samo deo Novog Beograda,
infrastruktura se zasniva na FTTB i UTP kablovima, takva infrastruktura nudi mnogo vece brzine i zato su njihovi paketi
drugaciji u odnosu na SBB jer je i infrastruktura drugacija.
 
Sve je to super i Beogrid spada pod SBB, ali nigde SBB ne reklamira Beogrid brzine, to je poenta. Ne razumem cemu hejt prema SBB-u sto poseduje Beogrid. Nisu u mogucnosti svuda da daju te brzine i nigde nisu napisali da se brzine Beogrid-a podrazumevaju i kao SBB brzine protoka.

Zna se da Beogrid podrazumeva samo NBG svidelo se to nekome ili ne.
 
Poslednja izmena:
Nije uopste hejt prema Beogridu ili SjBBu (namerno se salim ovde za ime). Vec ismevanje kritike MTSa od strane nekih za istu stvar.


Meni je krivo sto Beogrida nema na Dorcolu, to stoji (jedine brzine koje bi uzeo, iako me dosta vise kostaju od MTSa, gde imam 50% popusta ne cene sa UO), ali uopste ne hejtujem isti niti SBB zbog toga.
 
Evo jedna vest... BEOGRID je poceo starim klijentima da update-uje infrastrukturu. Polako ce svim korisnicima UTP dolaziti na ulazna vrata, znaci nema vise sa krova kroz prozor. Kod mene su vec bili, postavise dva ormanceta na potkrovlje. Takodje primetio sam da optiku razvlace skoro do svakog ulaza. Posto sa mog krova sada ide 6 optickih kablova u raznim smerovima, kablovi valjda imaju 24 vlakna.

Sto se tice aktive, obican 24-portni switch je gore. U ovom slucaju TL-SL2218.

EDIT:
Zaboravih da spomenem, nema promene u kvalitetu usluge. Sve je isto samo sto kablovi vise nisu izlozeni spoljasnjim uslovima.
 
Poslednja izmena:
Kod mene bili, keva se nesto pobunila da nece da joj buse tu po stanu i ostade meni napolju kabl :D

Mada ne smeta mi dok sve radi kako treba
 
Evo jedna vest... BEOGRID je poceo starim klijentima da update-uje infrastrukturu. Polako ce svim korisnicima UTP dolaziti na ulazna vrata, znaci nema vise sa krova kroz prozor. Kod mene su vec bili, postavise dva ormanceta na potkrovlje. Takodje primetio sam da optiku razvlace skoro do svakog ulaza. Posto sa mog krova sada ide 6 optickih kablova u raznim smerovima, kablovi valjda imaju 24 vlakna.

Sto se tice aktive, obican 24-portni switch je gore. U ovom slucaju TL-SL2218.

EDIT:
Zaboravih da spomenem, nema promene u kvalitetu usluge. Sve je isto samo sto kablovi vise nisu izlozeni spoljasnjim uslovima.

Lepo. Meni od starta ide UTP direkt kroz ulazna vrata. Zanimljivo da teraju TP link i na krovu kao lokalni switch? :) TP Link rulz :D Jedino sto me buni kako kazes samo 24portni? Pa u nekoj zgradi mogu da imaju i 50 i vise korisnika?
 
Kod mene mislim da je switch Cisco 24 portni serije 3400...
 
Opet 24 porta? Pa kako, zar nigde nemaju vise od tog broja korisnika?
 
Rodbina iz BLoka 63 planira da predje sa Radijus Vektora na Beogrid Duo silver ili gold paket, iskoristili bi opciju ugovorne obavzeze na 24meseca uz gratis 3meseca.

Jel ima nekih saveta za ili protiv - njih je privuklo to sto su videli da im je provucena optika do zgrade a sa Radijusom su imali problem skoro cele zime da im je cesto pucao internet.
 
Bas niko da pomogne sa savetom?

Trebalo bi sutra da se odluce, pa molim za bilo kakav odgovor veceras i sutra pre podne...
 
Nazad
Vrh Dno