Šta je novo?

Apple Računari - iStyle Servisne procedure, Srbija

Staro je ovo rešenje. Postoji brže i jednostavnije. Međutim, čak i ovaj tekst opisuje fusion između SSD i HDD diska. Ne pišu o dva SSD diska.
 
Staro, još sa ML. Mada je on radio i sa dva HDD, a i sa USB. Osvrnuo sam se na nelogičnost fusion-a sa dva SSD diska. Šta dobija time?
 
Aj da pitam ovde. Ako sam pogresio neka admin obrise poruku.
Kakva je situacija sa kupovinom Mac racunara u drugim drzavama. Npr uzmem od osobe koja uvozi iz Madjarske i da li je garancija od 2god koju dobijem ostvariva u Srbiji?
 
Samo jedna godina u Srbiji a druga u zemlji gde je kupljen ako je tako kod njih regulisano.
 
Aj da pitam ovde. Ako sam pogresio neka admin obrise poruku.
Kakva je situacija sa kupovinom Mac racunara u drugim drzavama. Npr uzmem od osobe koja uvozi iz Madjarske i da li je garancija od 2god koju dobijem ostvariva u Srbiji?

Može da se reklamira i u drugim godini ako imaš originalni račun Autorizovanog prodavca. Ovo važi za računare kupljene u EU.
 
Ako uzmeš računar kod Autorizovanog prodavca koji je Apple Autorizovao i imaš originalni račun, DA, može da se reklamira i u drugoj godini.
 
U iStyle-u u TC USCE je receno da ne vazi garancija (racun) iz Podgorice (iCentar koji je takodje autorizovan) za drugu godinu garancije.
 
Pa ako nije mala para kupite u zemlji gde živite. To je 100% sigurno. Crna Gora nije EU, i druga godina garancije važi u CG. Da li u drugoj godini može da se reklamira i kod nas, donesite računar i saznajte.
 
Nije mala ali ako je razlika 300 evra, onda je ipak upadljiva razlika - ako nista, uplati se Apple Care i jos ostane :)

Jedino je problem ako se oslanjate na njihovo garanciju (u Crnoj Gori) posto je kod njih godinu dana (koliko znam).

Kada bi iStyle imao malo razumnije cene i popularnije akcijske ponude, verujem da bi vecina vrlo rado kupovala racunare upravo u Srbiji :)
 
Poslednja izmena:
Kada bi iStyle imao malo razumnije cene i popularnije akcijske ponude, verujem da bi vecina vrlo rado kupovala racunare upravo u Srbiji :)

Za ovo moraš da se obratiš Apple-u pošto u dogovoru sa distributerom (Apcom) kreiraju cene koje su obavezujuće za sve, a samim tim i iStyle. Jedna od velikih zabluda je da utičemo na formiranje cena.
 
Ovo je napisan vise navijacki :)

Reseleri imaju vise cene a kod nas je onda ipak vise do Apcoma.
 
@mikenziyu: cini mi se da imam problem sa 27" Retinom posle godinu dana. Nenormalno je poceo ghosting da se desava. Razumem to sto je Apple objasnio kao image retention, ali i pre bih radio satima u Xcode bez pauze, ali sada kada radim satima, jednostavno kada zatvorim Xcode kao da imam jos taj prozor pola sata na displayu (gornji staticni deo) i nikako da se skine. Inace mi je display podesen da posle 15 min neaktivnosti ide u sleep, ali dzaba - desavalo mi se da kada ga probudim vidim na login screenu taj prozor kod koga se izgasio. Jel ovo uobicajeno za late 2014 iMac Retina seriju ili?
 
Ne. Poslednji put kada se neko žalio na 'ghosting' je za prvu generaciju Retina lap top računara od 15'', Late 2012. Donesi da testiramo i zamenimo ekran ako se to dešava.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Doteracu ga onda kada se zavrsi ludilo sa hitnim poslovima posto je ipak mnogo udobniji za rad od MBPr kad se naviknes na 27 inca prostora. Jel treba da vucem i mis i keyboard ili je dovoljno samo iMac da spakujem zajedno sa fakturom od firme i ostalim?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Samo iMac. Ako je kupljen kod nas ne treba račun.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Treba mi pomoco oko Apple Care Protection programa. Skoro mi istice garancija (osnovna prva godina), pa bih da produzim 3 godine - malo me zbunjuje kako to radi:

Otisao sam na AppleCare Protection Plan i uneo serijski broj. Sada treba da izbarem drzavu. Recimo moze USA/Nemacka (ne moze Madjarska). Da li to znaci ako online kupim AppleCare Protection Plan za USA (250$), da mogu bilo gde racunati na podsku za te 3 godine dodatne garancije, pa i kod nas u iStyle-u? Posto u iStyle-u kazu da priznaju Apple Care, ali zasto onda moram izabrati drzavu pri kupovini?
 
mikenziyu jel moze savet?
Time capsule 2TB, kupljena FEB15 u Austriji (imam original kutiju zbog seriskog), fiskalni ne mogu da nadjem (izgleda da sam bacio jer je bio zakacen sa tax free koji nisam isao da uzmem).
Kapsula normalno radi, samo je fan poceo da se cuje tj malo da tandrce. Ne znam da li je pokupio prasinu ili crkava...

pozdrav,
Miljan
 
Uh. Mi Time Capsule viđamo neispravan jednom godišnje, a možda ni toliko. Jel se ventilator čuje stalno?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Donesi ako hoćeš da pogledamo ali konkretno ne mogu ništa da ti kažem da li možemo da uvažimo takvu reklamaciju bez dijagnostike.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ne. Poslednji put kada se neko žalio na 'ghosting' je za prvu generaciju Retina lap top računara od 15'', Late 2012. Donesi da testiramo i zamenimo ekran ako se to dešava.
Sada vec ne znam ni da li je ghosting - desavalo se par dana, a sada opet par dana se ne desava uopste poslednja 3 dana. Cak sam ostavio namerno Xcode i display on i na full brightness koji sat i nista... Ama bas nista... Videcu narednih dana, ali vise mi deluje da je bio sw bug, jer da je do ekrana desavalo bi se stalno, zar ne?
 
Pa da. Uvek bi bilo. Uplašio se da će u Servis i odmah proradi :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Sinoc sam uspreo da polomim onaj adapter za magsafe sto ide u struju, gledao gde da kupim, u istyle vidim da ima samo ceo magsafe, nema posebno onaj kablic ili adapter, gde naci, koliko kosta, btw taj adapter sto je polomljen spada u onu grupu gde je sledila besplatna zamena, ali nikako da odem do istyle, moze neka pomoc?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ako se dobro secam kod iPhone u zvanicnom servisu postoji samo repozicioniranje ekrana, a zamena ekrana ne postoji, vec imas doplatu za nov iPhone.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Moraces sacekati mikenziyu da ti to kaze, posto on ima tacan info. Imaj na umu da ako nosis u neovlasteni servis da ces dobiti neku kopiju ekrana i da bi bilo super da gledas na licu mesta da ti ne izvade tipa originalnu bateriju, kamericu i zamene sa poluispravnim (ovo rade i sa drugim telefonima divlji servisi).


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Nazad
Vrh Dno