Šta je novo?

Ethereum [ETH] (Ethash)

Za koji pool ste se odlučili?

  • DwarfPool

    Glasovi: 106 17.6%
  • Ethermine

    Glasovi: 278 46.1%
  • ethpool

    Glasovi: 26 4.3%
  • Coinotron

    Glasovi: 71 11.8%
  • Nanopool

    Glasovi: 122 20.2%

  • Ukupno glasača
    603
pade i drugi blok, razmak 5 sati... :S: i nije neka sreca...

drugi.jpg

ako neko zna vreme je da krene da pravi pool...
 
Poslednja izmena:
@shalin
taman sam zavrsavao odgovr kad nestade struja (nevreme) :wall:

pokrenes alethzero i u padajucem meniju networks kliknes ENABLE NETWORKING zatim kliknes connect to peer i otvoric se prozor koji ces samo da potvrdis, nakon toga kliknes refresh i go ... videces u zadnjoj linij dole kad se bude konektovao na peer-a i samo kliknes refresh i krece sinhronizacija:
Pogledajte prilog 176364

videces kad je zavrsi, onda kliknes na TOOLS prepare next dag i kad to zavrsi (vidis broji procente) ti ugasis skroz alethzero i ponovo ga upalis...
ponovo networking-enable networking, connect to peer i kad vidis da ima konektovan bar jedan peer ponovo lupis refresh i go, NE DIRAS DAG FAJL jer je vec napravljen...
oboris prozor dole, vise ti ne treba ali mora da ostane upaljen...
ides u (C:\Program Files\Ethereum (++) 0.9.38\Release) i SHIFT+desni klik misa, u prozoru koji se otvori imas (open command window here) to kliknes i u CMD kucas ethminer -G...
trebalo bi da radi evo sad sam pustio rig istom procedurom iz prve...

ajde prvo da pitam posto smo se mimoisli da li vredi ovo sad sto kopa startovao sam ga iz konzole sa -G komandom kako si napisao muljao je dva puta DAG koliko se secam i evo stabilizovao sam ga lepo na 6x270, greju se karte zestoko tako da se pazi! Da li sada radi u prazno i moram ovo sto si napisao posle *struje* da odradim?
etherium.jpg
@zeljko gasi cpu grafike su zakucane na 97% opterecenja treba mu bar jedno jezgro verovatno mozes samo rucno iz konzole da mu zadas komandu ako nadjes za jedno jezgro
 
mozda bi bilo jako dobro da mi imamo nas pool ako je to moguce napraviti,a da nije previse komplikovano
 
mozda bi bilo jako dobro da mi imamo nas pool ako je to moguce napraviti,a da nije previse komplikovano

pool tesko ja koliko kontam ovo se izradjuje vec godinu dana, i nije bazirano na bitcoin-u

inace kod mene kopa OK ali dalje neznam nista od adrese, itd :)
wallet vidim da je appdata i tu dalje neznam

ono sto me buni je da neznam da li je blockcain sihronizovan u tom prvom prozoru iz eth-a....... a plasim se da nisam poceo bez genesis block-a
 
Poslednja izmena:
@shaolin,

muljas u prazno dok nemas peer-ove.... znaci
netWork - enable netvorking , connect to peer i potvrdis zatim gore refresh i treba da ti se pojave peerovi tek nakon toga startujes ethminer -G

na slici gore sam ti lepo zaokruzio peers i dovoljan je jedan da bi poceo da radi...

EDIT:

citam sad zeljkov post i nije mi jasno kako ovo moze da radi na vise razlicitih naciana, ja jesam uradeo sinhronizaciju i pravio DAG ali ovaj genesis blok to u onom mom budzenju nema ali radi za sada iskopalo 2 bloka...

ja sam adresu nasao tako sto sam otvorio ethconzole i iskopirao web3.eth.coinbase
 
Poslednja izmena:
ja sam radio preko upustva od paradigme, ne koristim geth... ali neznam da proverim moju adresu preko eth-a, vidim da kopa, DAG kreira kad pokrenem GPU miner

inace wallet koji port koristi, video sam negde UDP 10061 pa sma njega ubacio u ruter ako je taj...?
 
Poslednja izmena:
ja sam radio preko upustva od paradigme, ne koristim geth... ali neznam da proverim moju adresu preko eth-a, vidim da kopa, DAG kreira kad pokrenem GPU miner

inace wallet koji port koristi, video sam negde UDP 10061 pa sma njega ubacio u ruter ako je taj...?

ovo i ja trazim :)
 
Poslednja izmena:
@shaolin,

muljas u prazno dok nemas peer-ove.... znaci
netWork - enable netvorking , connect to peer i potvrdis zatim gore refresh i treba da ti se pojave peerovi tek nakon toga startujes ethminer -G

na slici gore sam ti lepo zaokruzio peers i dovoljan je jedan da bi poceo da radi...

EDIT:

citam sad zeljkov post i nije mi jasno kako ovo moze da radi na vise razlicitih naciana, ja jesam uradeo sinhronizaciju i pravio DAG ali ovaj genesis blok to u onom mom budzenju nema ali radi za sada iskopalo 2 bloka...

ja sam adresu nasao tako sto sam otvorio ethconzole i iskopirao web3.eth.coinbase

problem je sto sam ja kopirao kompletan sadrzaj sa jednog riga na drugi ista je adresa krenula je sinhronizacija ali jako sporo 444kb i 477kb ne znam da li cu ovo ispetljati :S:
 
gledaj ja se ne razumem ja sam nabudzio, svaka cast paradigmi, samu i sasamiju vidim da su ljudi ulozili dosta truda a vidi se da imaju i znanja..

sto se tice adrese to ti je lako, odes ovde:
ssss.jpg

i ukucas web3.eth.coinbase
to je kod mene tako izbacilo adresu walleta....

edit:

cekaj stani, ti si iskopirao ceo instalacioni direktorijum iz jednog riga u drugi??? odlicna ideja ali nisam siguran da tako moze da se to namunji mada bi bilo dobro jer bi na istu adresu imao vecu snagu i samim tim vecu sansu da otvoris blok...
 
Poslednja izmena:
Mige, pun ti inbox. :D
 
gledaj ja se ne razumem ja sam nabudzio, svaka cast paradigmi, samu i sasamiju vidim da su ljudi ulozili dosta truda a vidi se da imaju i znanja..

sto se tice adrese to ti je lako, odes ovde:
Pogledajte prilog 176380

i ukucas web3.eth.coinbase
to je kod mene tako izbacilo adresu walleta....

edit:

cekaj stani, ti si iskopirao ceo instalacioni direktorijum iz jednog riga u drugi??? odlicna ideja ali nisam siguran da tako moze da se to namunji mada bi bilo dobro jer bi na istu adresu imao vecu snagu i samim tim vecu sansu da otvoris blok...

da kopirao sam iz roaminga i tamo onaj drugi komplet iz programfiles i koliko vidim potvrdio je istu adresu
etherium2.jpg
 
Poslednja izmena:
Po mom mišljenju se samo patite, iskreno. Geth je jednostavniji mnogo, kad ga skockate. Još i preko *.bat.

Ovo je, ono kad je GUI komplikovaniji od CLI.
attachment.php
 
Po mom mišljenju se samo patite, iskreno. Geth je jednostavniji mnogo, kad ga skockate. Još i preko *.bat.

Ovo je, ono kad je GUI komplikovaniji od CLI.
attachment.php

brate ne mogu da se ucim vise, dosta mi je toga , ne poznajem te stringove, CMD i ostale stvari, meni su to sve spanska sela...
 
a jesi prvo instalirao pa si onda paste / overwrite???

nisam samo sam prekopirao, prvo je nesto peglao DAG ali kao sto vidis radi za sada...samo sinhronizacija ubija kako ide sporo a i nema potvrde da ovo ne moze i retroaktivno sve da ispegla ako su tako dugo radili mogao sam do sada ubosti bar jedan blok da sam ostavio da kopa ali nema veze...
 
Na etherchain moju adresu mogu tek da vidim ako iskopam block?
 
da kopirao sam iz roaminga i tamo onaj drugi komplet iz programfiles i koliko vidim potvrdio je istu adresu
Pogledajte prilog 176381

to sam sad i ja uradeo samo sto sam ja imao instalirano pa sam samo prepisao instalacioni direktorijum u C i naravno prepisao sam folder iz roaminga , radi super, sad su mi oba minera na istom walletu....
ima da raz****mo ovo ko cointellect :d
OVER AND OUT
 
Poslednja izmena:
Po mom mišljenju se samo patite, iskreno. Geth je jednostavniji mnogo, kad ga skockate. Još i preko *.bat.

Ovo je, ono kad je GUI komplikovaniji od CLI.
attachment.php

odlicno, ako znas da moze preko bat fajla, lepo napisi koji red i okaci tye bat fajlove i super
 
Poslednja izmena:
Kod mene je izgleda wallet-u (eth.exe --frontier --network-id 1 -b --genesis-json genesis_block.json -i) trebalo preko sat da se sihronizuje kako treba, prvo je kod lud vrteo sad tek nakon 10-15 sekundi se updatuje prozor...

kontam da se isti updatuje tek kad se predje na sledeci block?
 
to sam sad i ja uradeo samo sto sam ja imao instalirano pa sam samo prepisao instalacioni direktorijum u C i naravno prepisao sam folder iz roaminga , radi super, sad su mi oba minera na istom walletu....
ima da raz****mo ovo ko cointellect :d
OVER AND OUT

pustio sam 90mh/s pa cemo videti da li sam se zeznuo kazi mi za kraj da li tebi pise u alethzero brzina gpu mininga ili stoji zero tj. not mining u onom donjem redu?
 
Poslednja izmena:
Pokrenuo i ja konacno. Njakao sam se sa ovim GUI sranjcetom radilo je, ali mi je bila kupusara u folderu /appdata/roaming/ pa sam krenuo od pocetka... Preporucujem iskljucivo konzolu(jer je najjednostavnije) kao sto je sam633 ovde lepo objasnio http://forum.benchmark.rs/showthrea...ETH-(Ethash)&p=4305692&viewfull=1#post4305692 Posle kada se sve to sredi, imate folder C:\Users\****\AppData\Roaming\Ethereum\keystore i u njemu fajl gde mozete videti vasu adresu
UTC--2015-08-03T21-07-48.634046400Z--OvdeJeVasaAdresa
Mislim da je to ujedno i wallet. Inace karte se lepo greju.
 
@Shaolin
Da i kod mene pise 0 jer ne startujes miner iz njega vec iz cmd... Nadam se sa 140mh na walletu da blok padne za 3,5 h
 
ok videcemo ujutru da li ce se pojaviti neki coin ili mosa...

Ako se ne pojavi, nevaljaju upustva sigurno, negde su nam podvalili na njihove adrese da kopamo :d

na kraken-u vidim da je eth prisutan ali nema niko da prodaje... ima kupaca, sto?

koja je komada za slanja coin-a? iz eth konzule
 
Poslednja izmena:
ako slucajno uspe onda sve zaboravite sva uputstva par klikova i to je sve, no te ce se srediti nego ovo kad sam video pitam se cemu nas trud, jedan ima skoro 12 miliona pa sta su to ostavili za zimnicu malo :d
https://etherchain.org/accounts
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno