Šta je novo?

Windows (phone) 10

Jasno da ako univerzalne app ne daju ocekivani rezultat na w10 bar po pitanju telefona, polako planiraju plan B a to su Android app na W10 poput BB resenja. Polako te privikavaju na hamburger, posle ce ti biti sve to opusteno... Odavno je WP izgubio svoj pravi put, posto nije zaziveo u masama, ovako ce lakse biti cak i za Android korisnike da predju na WM.
 
Naročito će da prosperiraju kad unište i ono malo stvari u kojima su imali prednost, a Modern UI je upravo jedna od njih.
Ljudi se godinama trude da izbace tu neintuitivnu i prevaziđenu glupost zvanu "hamburger meni" sa drugih platformi, a ove budale to ubacuju u 2015. godini... :wall:

http://techcrunch.com/2014/05/24/before-the-hamburger-button-kills-you/

https://redbooth.com/blog/hamburger-menu-iphone-app

Navodni "plan B" je tek kompletna ******ština, jer ko hoće Android aplikacije i korisničko iskustvo, taj će kupiti Android telefon.
Uostalom, koliko su takva "genijalna" rešenja pomogla BB-u, toliko će i njima:

http://syndicatednewsheadlines.com/...t-quarterly-sales-in-8-years-financial-times/
 
Meni se iskreno metro dizajn uopste ne svidja i nikad mi se nesto preterano nije ni svidjao.Pa pogledajte recimo aplikacije Translate(Microsoft) i modern translate, ili uporedite sadasnji weather channel sa onim prethodnim...Razlika je nebo i zemlja, zbog toga i oni prelaze na hamburgere i ostalo, jer se mnogim ljudima ne svidja sadasnji dizajn.
Isto tako sve aplikacije su sada gotovo iste za sve platforme, tj. isto izgledaju, sto je dobro i tako treba, da imaju iste funkcije bez obzira za koju platformu su pravljene.
Ja iskreno ne verujem da ce ove univerzalne aplikacije nesto mnogo da promene sto se trzista tice, to su rekli i za wp8.1, pa nista spektakularno...Uostalom, koje su to aplikacije koje vam trebaju i na telefonu i na racunaru?Imam dve takve samo: adobe reader i vlc plejer.
Ako ne uspeju nista sa win10, mislim da im je mnogo jednostavnije da predju na android nego da rade nesto poput blekberija sa ovim android aplikacijama...Ionako su im svi servisi(office, onenote, msn) dostupni za android...
 
Meni se iskreno metro dizajn uopste ne svidja i nikad mi se nesto preterano nije ni svidjao.Pa pogledajte recimo aplikacije Translate(Microsoft) i modern translate, ili uporedite sadasnji weather channel sa onim prethodnim...Razlika je nebo i zemlja, zbog toga i oni prelaze na hamburgere i ostalo, jer se mnogim ljudima ne svidja sadasnji dizajn.
Isto tako sve aplikacije su sada gotovo iste za sve platforme, tj. isto izgledaju, sto je dobro i tako treba, da imaju iste funkcije bez obzira za koju platformu su pravljene.
Evo pogledao sam obe aplikacije, i nigde ne videh hamburgere, čak se može reći da je WC odličan primer upotrebe Modern UI dizajna.
Jedna stvar je da li se nekom sviđa minimalistički dizajn ili ne, a potpuno druga kada se intuitivna rešenja po kojima se sve opcije i podešavanja nalaze nadohvat palca, menjaju ili kasape sa glupim hamburgerima koji stoje u najdaljem mogućem uglu ekrana.
Takođe, to nema veze sa funkcijama, nego sa načinom na koji se do tih funkcija stiže. Pivot meniji su intuitivni i krajnje funkcionalni za smartfonove (naročito za one sa većom dijagonalom), dok je "hamburger" sušta suprotnost tome i relikt vremena kada je najveća dijagonala bila 3,5".
 
Metro je ipak mnogo zanimljiviji od android interfejsa a pogotovo od ios-a! Jeste moze da bude konfuzan za nekog ko je bio 5-6 godina na androidu. Ali kad se naviknes sve postaje jednostavnije i lakse. A android aplikacije sto da ne ali pod uslovom da su kompaktibilne sa wp i rade podjednako dobro kao na androidu.
 
Metro dizajn je nesto sto me je privuklo ka WP, minimalisticki i moderan prikaz jedne aplikacije na ekran a pritom bez gusenja tj previse sadrzaja ..
Sta fali WPC, Store, Metro Tube-u , to su Ciste Metro app bez Android ui fazona...
Kada je izasao WP7 aplikacije na Androidu i IOS-u izgledale su prosto zaostalo u odnosu na Metro app na WP, a sada vise gotovo da nema razlike, eto npr TapaTalk. Nisam pametan valjda je tako lakse da portuju app developeri nego da za svaku platformu prave drugacije seme.
 
Meni je ok one drive ,neka sredina . Ima i pljeskavice a ima i starog metro swypa izmedju kategorija. Mada meni se veoma svidjaju univerzalne app i ceo pravac . Ui jos nije u potpunosti zavrsen i tamo krajem leta se tek moze dati ocena. I dalje teze jednostavnosti i flat dizajnu. Nove xbox ,people app izgledaju odlicno na slikama i uz izbor dark teme za ceo sistem bice po mom ukusu.
 
Meni je bilo genijalno postavljenje dugmica dole, na dnu ekrana, gde je i prst... Ali dobro, sve su to prežvakane teme.
 
Meni je bilo genijalno postavljenje dugmica dole, na dnu ekrana, gde je i prst... Ali dobro, sve su to prežvakane teme.

Naravno da ima logike da sve bude dole ali onda se gubi smisao univerzalnih aplikacija i celog izgleda sistema ako oni trebaju prepravljaju ui telefona.
 
Jesu pominalji mozda, hoce sad slucajno moci da vibrira sve vreme dok zvoni melodija?
 
To za vibriranje nisam ni primetio , niti mi je problem . Uvek imam melodiju koja se jako čuje a ako neko slučajno ne oseti vibraciju posle 2 vibriranja njemu se isto hvata i da vibrira duže :D

Daj neke zanimljivije stvari , mani te trivijalne stvari :)

Inače nigde nije do sada pomenuto to. Možda će i moći. Većina stvari je isplivala slučajno. Tako smo videli i da postoji podrška za smart dial kao i za kopiranje na sim karticu ...


Windows 10 imaging features: Video HDR, Video stabilization, Advanced Photo mode, Image+video mode, Smooth Zoom & more



Variable Live Tile Transparency in Windows 10 Mobile demonstrated (picture)


windows10.jpg
 
Poslednja izmena:
Tolero,to je taj sindrom 'trivijalnih' stvari, koje se samo gomilaju i gomilaju, koje tek tako opravdas kao trivijalne ;) Isto kao sto mi ne treba ni led notifikacija, ni aplikacije koje ne kaskaju godinu dana sa funkcijama, ni gtalk mi ne treba, ni swipe za nasu tastaturu.. ni AirDroid.. ok prestacu sa trivijalnostima :)
 
Super!

Zar sam Google nije rekao skoro da će Gtalk ukinuti?!
:trust:
 
Poslednja izmena:
AirDroid naravno da nema kada je ovo windows , možda ima Airwin :) Imaš zamene , pisao sam već ranije . U zadnje vreme izašlo baš par aplikacija koje rade to , ne mogu baš da se setim imena , nabaciću ih ako se setim.

Ne govorim o drugim stvarima , konkretno ovo za vibraciju mi je trivijalna stvar. Led dioda je korisna stvar i ostale stvari koje si naveo , sem gtalka :D

@rotkod Jeste ukinuli su podršku za gtalk , može samo hangouts ili kako se zove .

Evo neke app za transfer .

Remote Device Manager


Easy Transfer
 
Poslednja izmena:
Klasican FTP on to i dan danas zove AirDroid, vratio se Boris, covek sa Android navikama na L520 :D Imas bar 5 aplikacija na Store-u koje ti nude FTP.



Led na 730 (W10):

http://youtu.be/y1bV2fbZ4zk
 
Poslednja izmena:
Super!

Zar sam Google nije rekao skoro da će Gtalk ukinuti?!
:trust:

Valjda se podrazumeva na sta mislim, chatovanje sa kontaktima koje imas na Gmailu na kompu. Gtalk/hangouts, whatever they call it.

AirDroid naravno da nema kada je ovo windows , možda ima Airwin :) Imaš zamene , pisao sam već ranije .

Znam, easy transfer je mozda i najbolja, ali i dalje nije to to. Ne moze prokleti drag & drop.


Sta je ovo, aplikacija koja nasumicno blikce :) Hoce biti povezana sa celim sistemom, svim aplikacijama?
 
Valjda se podrazumeva na sta mislim, chatovanje sa kontaktima koje imas na Gmailu na kompu. Gtalk/hangouts, whatever they call it.



Znam, easy transfer je mozda i najbolja, ali i dalje nije to to. Ne moze prokleti drag & drop.



Sta je ovo, aplikacija koja nasumicno blikce :) Hoce biti povezana sa celim sistemom, svim aplikacijama?


Easy transfer je dobra. A drag and drop ubacuju na win 10 .

Mada ja slabije koristim i easy transfer , ja koristim onedrive , lepo uploadujem tu odmah mi se pojavi u one drive folderu na win 8.1 , mnogo mi je lakse nego da pokrecem browser , pa na onaj ip pa na telefonu app itd.


Meni je glance mnogooooo bolje resenje nego LED , samo treba da na telefonima na kojima nema glance da ima LED mada bolje bi bilo da samo windows dugme svetli kad imas nesto propusteno.,
 
Mada ja slabije koristim i easy transfer , ja koristim onedrive , lepo uploadujem tu odmah mi se pojavi u one drive folderu na win 8.1 , mnogo mi je lakse nego da pokrecem browser , pa na onaj ip pa na telefonu app itd.

Cek cek.. sta je lakse na Onedrive? Recimo hocu neku novu pesmu za melodiju da prebacim, mrzi me da trazim kabl. Upalim AirDroid koji imam na bookmarks, kakve IP adrese. I samo dragujem pesmu.

Znas kako sam morao pre neki dan da prebacim melodiju bezicno? Prvo pokusao preko dropboxa, dropbox nema mogucnost da SKINES to sto je u oblaku na telefon, Onedrive bese moze, al opet nemas "set as ringtone" nigde. Morao sam preko UC browsera bagovitog, da se ulogujem na dropbox gde se nalazi ta pesma, skinem pesmu, i onda UC browser jedini ima opciju 'set as ringtone'. Preznojio sam se..
 
Za male fileove do par mb posluzi i BT ;)


Za par stotina mb izmedju lumie i Pc-a koristim ili kabal ili ftp (na telefonu pocket file manager a na kompu je client Win SCP) to sve lepo sljaka transfer preko wifia ide i do 3mb u sekundi, sasvim dovoljno za bezicni transfer fileova. One drive je perfekcija za dokumente kao i generalno backup svega i svacega :)

Ono sto zameram MS-u je sto nikako da omoguci Mass Storage mode, za sada smo po mogucim operacijama sa file sistemom negde tek malo iznad IOS-@ sto je za MS sramotno.
 
Poslednja izmena:
Prosto je resenje ,ako zavisis od google servisa wp nije nikako izbor. Gmail i g calendar ok,vise od toga no no.
 
A da malo oladite sa tim Airdroid-om i probate Lenovo SHAREit? Radi na svim mogućim telefonima i desktopima (i međusobno naravno) :whip:
 
A najbolji su oni kad mi kazu a kako ti na tom Windowsu gledas Youtube kad nema te aplikacije :D
 
90d75a9ca66808444776c1024bc5ace2.png
Idemo u off, nema ali mozes podesiti account u okviru email-a

Ipak ima :p nesto od IBM-@
Check out "Companion" for Windows Phone http://www.windowsphone.com/s?appid=6a77710d-3c38-4023-bb41-a51db78082f2
 
Poslednja izmena:
Ne kapiram... Sve od google kompanije ne radi zbog MS-a ili "G"?! Zašto "g" ne napravi za wp... Odnosno, zašto ono što MS napravi za korisnike wp, a vezano je za "G" isti onemogućava...?
Kako MS-ovo radi na "G"?
 
Nazad
Vrh Dno