Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Eh a sad mi se pojacavanje pokvarilo, nece da pojacava preko d3 neko samo radi pojacanvanje televizora. Kako to da sredim? Namestih i ovo :)

Kako discovery science ima titl a discovery science HD nema?

Pa i treba tako.
Ja sam d3 rucno pojacao do daske na samom risiveru i daljinskim kontrolisem volume na tv-u.
 
Tako bih slatko uzeo VDSL da sam malo bliže centrali (oko 700m je udaljenost). SBB je čista kocka. Kod mene je uveče prisutan packet loss zbog smetnji na mom segmentu mreže koje ne umeju ili neće da reše. Bilo je par dana ok, kao radili nešto, sad opet raspad.
 

Prilozi

  • sbbping.JPG
    sbbping.JPG
    47.2 KB · Pregleda: 262
  • sbbping2.JPG
    sbbping2.JPG
    71.7 KB · Pregleda: 232
E prebacili me sa aktivacionog i sad mi je ova brzina


Inače tih 2.42 mega idu saasvim fino u torrentu:

screen-shot-2015-03-26-a.png
 
Drugari imam problem sa YT, ali samo sa YT, sve ostalo radi kako treba i net i torrenti i download i speedtest, sve prikazuje normalnu brzinu.

Promenio sam DNS na Google 8.8.8.8 i 8.8.4.4 ali ništa se ne dešava, isti problem sa YT.

Ima li još nekog rešenja?

Edit: evo sada radi kako treba a malopre nije.

Promenio sam samo u OS X-u, ne znam da li je trebalo i u ruteru?

Evo kako izgleda kod mene:
 

Prilozi

  • Screen Shot 2015-03-26 at 11.19.52 AM.png
    Screen Shot 2015-03-26 at 11.19.52 AM.png
    52.9 KB · Pregleda: 223
Poslednja izmena:
To se i meni desavalo kad sam tek bio uveo, pre par meseci - ocajno je radio YT, ali se posle samo sredilo, Google DNS nije pomogao.
 
Nemam dugo sbb pa ne znam sta ciniti. Nestao mi je net pre sat vremena, limited konekcija. Kao kod mene je sve ok ali ne moze dns da skonta. Restartovao sam modem i online lampica treperi pa onda nestanu sve pa ponovo se vracaju. Stavljao sam i google dns cisto da nesto probam ali bez uspeha.
 
Nemam dugo sbb pa ne znam sta ciniti. Nestao mi je net pre sat vremena, limited konekcija. Kao kod mene je sve ok ali ne moze dns da skonta. Restartovao sam modem i online lampica treperi pa onda nestanu sve pa ponovo se vracaju. Stavljao sam i google dns cisto da nesto probam ali bez uspeha.

I kod mene na Zvezdari je prestao da radi internet pre sat vremena, na jedini tel. za prijavu kvara 19900 nije moguće prijaviti kvar jer konstantno daje neki čudan signal ili zauzeće:wall:
 
I kod mene na Vracaru ista situacija. TV radi a net ne radi. Cable modem status je na scanning. Resetovao sam modem dva puta ali bez uspeha. Telefon 19900 ne radi, biznis 19966 je radio pa je i on prestao da radi. Take a look at the Foodland Catalogue before you shop groceries.
 
Poslednja izmena od urednika:
I kod mene na Vracaru ista situacija. TV radi a net ne radi. Cable modem status je na scanning. Resetovao sam modem dva puta ali bez uspeha. Telefon 19900 ne radi, biznis 19966 je radio pa je i on prestao da radi.
Da, to su ti simptomi. Telefon ne radi. Pravo vreme da se nesto uci :d
 
Ista stvar i kod mene u NSS... Izgleda da problem nije do dela grada već je sveobuhvatniji.
 
Dosao da pitam kako se proverava jacina signala, al vidim da nisam jedini kome je net riknjaus. Ne sljaka ni na severu Banata.
 
Moze da se desi da ne radi net, ili kablovska, ali da ne radi kol centar je apsolutno neprihvatljivo za bilo koju ozbiljnu firmu. Njima se to svaki cas desava.
 
Код мене исто не ради од пре сат времена а видим да на њиховом форуму помињу неке глобалне проблеме и да раде на решавању. А и ја сам десетак пута рестартовао рутер, враћао старе бекапове јер су ми се неке вредности учиниле бзвз ... па се сетим да је могуће и да је проблем негде даље. Срећом, још увек имам Бокс па ће да послужи док не реше ово.
 
Meni sve radi, baš sam gledao neki stream u poslednjih sat i po. Možda odredjeni delovi grada...?!
 
Ni meni u novom sadu ne radi net.tv radi normalno.
 
Ja takodje imam problem sa netom od jutros. Kablovska radi. Kada pozovem call centar izbacuje me
 
Sbb pukao u većem delu Srbije. Pogodila ih milenijumska buba sa 15godina zakašnjenja :)

Na call centar možete da zaboravite. Ugasili jer znaju za jadac, mogli su bar govornu poruku da ostave ako ništa drugo.
 
Poslednja izmena:
Grbavica (ns) 2,5 sata bez neta za sada. Ne pratim sbb forum, jel ima neki info koliko bi moglo potrajati?
 
Кажу да раде убрзано, значи од пет минута до три дана. ;)
 
Радило по сата и онда опет модем почео да скенира. Изгледа да им је нешто велико трокирало или само копирају ТТ. ;)
 
Stigao net pre nekih pola h. Pomeranje satnice ih poremetilo :).
 
Meni ne radi evo pola dana vec. Novi beograd. Cuo sam i da u zemunu ne radi.. Klasicni sbb.

Edit. Izgleda da je proradio.
Kada bih mogao nekako da ih tuzim . ja ne platim oni me odmah seku a oni ne puste 1dan net i nikom nista...
 
Poslednja izmena:
Au majku mu, sad se vraćam za NS, nadam se da kod mene neće biti problema sa netom... :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno