Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da li neko može da mi kaže ko se razume u materiju koji je maksimalni upload koji SBB može da isporuči sa trenutnim download brzinama a da ne proširuju fiber mrežu još par godina?

Meni bi trebao upload, trenutno imam 40/2.5 (torrenti izvlače uvek 45/3) ali bi mi ipak trebao protok od na primer 40/10.

Da li ovakva tehnička mogućnost postoji?

Ne mozes bas da naguras 10, ali recimo veci upload mozes da imas. U tom slucaju ce ti rasti i dowload.
http://www.sbb.rs/Privatni+korisnici/5548/Paketi.shtml
 
Ja uzeh sad ovaj gold trio 40/2.5 i imam ovaj aktivacioni trenutno. Download je 50 ali upload je ostao na 2, hoce li mi prebaciti posle i upload na 2.5? Nesto mi ovaj rece da tesko moze upload da izvuce 2.5.

Trenutno mi je ovako



Ali to je aktivacioni, trebalo bi posle da smanje download na 40 a upload bi trebao da ide do 2.5.
 
Poslednja izmena:
Ko ti je rekao? Ako imas po paketu, onda treba da bude i u merenju tako.
 
Pa rece mi ovaj iz SBB-a sto mi je montirao. Ne znam jel to odmah treba da bude povecano ili kad iskljuce ovaj aktivacioni paket.
 
Kada isključe aktivacioni tada će ti se povećati upload.

Bez brige, imamo isti paket.

:wave:
 
Nemoj da brines, ne bi bilo u ponudi ako ne mogu da izguraju. Ako nije tako zovi da vidis o cemu se radi. Njihov zaposleni ne bi smeo tako nesto da prica.....
 
Sacekacu da iskljuce aktivacioni paket, ako ne promene onda cu sutra da svratim.
 
Aktivacioni paket će ti trajati i ha haj :) nemoj da misliš da će sutra da isključe.

Evo mog rezultata:



Inače torrenti rade oko 4.5/2.9 mega...

:wave:
 
Eh iskljuce oni to kod mene oko 18h. Sad mi je ovako:



Kad sam uzeo silver, jer pre 20 dana nije bilo golda kod mene, iskljucili su mi aktivacioni tacno u 18h.
 
Poslednja izmena:
Bio si u pravu, ima da se nacekam izgleda dok mi prebace sa aktivacionog paketa.
 
Pozdrav svima!
Nameravam uskoro da predjem na SBB (Gold paket TV+ Net 40/2.5) pa me zanima da li ce WIFi ruter (WR740N) koji se dobija moci da zadovolji moje potrebe za wifi signalom u prizemlju i eventualno u dvoristu (nije veliko),i da li cu imati eventualno problema pri konektovanju wifi stampaca na pomenuti ruter?!
U racunaru trenutno imam 54mbps b/g karticu sa antenom (TP link).Moram li je menjati ili cu moci da nastavim sa koriscenjem iste?

Unapred zahvalan na odgovoru!
 
Da li neko može da mi kaže da li je moguće da se pređe na skuplji paket na nekoliko meseci, a da se zatim vrati na osnovni paket, za koji je i potpisan ugovor.

Konkretno, potpisao sam dvogodišnji ugovor za Duo Silver, ali bih hteo par meseci da koristim Duo Gold ili Gold Extra, pa me zanima da li mogu da izvršim traniziciju na novi paket i povratak na stari bez naknade.

I još jedno pitanje: da li ja kao neko ko je potpisao ugovor pre nepunih godinu dana, mogu na neki način da profitiram od promocija koje su trenutno aktuelne u SBB-u (tipa ovo prva 4 meseca samo po 1 dinar itd).
 
Pozdrav svima!
Nameravam uskoro da predjem na SBB (Gold paket TV+ Net 40/2.5) pa me zanima da li ce WIFi ruter (WR740N) koji se dobija moci da zadovolji moje potrebe za wifi signalom u prizemlju i eventualno u dvoristu (nije veliko),i da li cu imati eventualno problema pri konektovanju wifi stampaca na pomenuti ruter?!
U racunaru trenutno imam 54mbps b/g karticu sa antenom (TP link).Moram li je menjati ili cu moci da nastavim sa koriscenjem iste?

Unapred zahvalan na odgovoru!

Vise se ne deli taj ruter, sada se deli cisco epc3928 bez ekserne antene.
Ukoliko zelis da ti signal bude jak i pouzdan mozda ce ti ovo raditi, prvo proveri kako je sa postojecom opremom. Ako ti signal bude slabiji budi spreman da uzmes dodatni ruter ili neki ekstender.
 
Poslednja izmena:
Da li neko može da mi kaže da li je moguće da se pređe na skuplji paket na nekoliko meseci, a da se zatim vrati na osnovni paket, za koji je i potpisan ugovor.

Konkretno, potpisao sam dvogodišnji ugovor za Duo Silver, ali bih hteo par meseci da koristim Duo Gold ili Gold Extra, pa me zanima da li mogu da izvršim traniziciju na novi paket i povratak na stari bez naknade.

I još jedno pitanje: da li ja kao neko ko je potpisao ugovor pre nepunih godinu dana, mogu na neki način da profitiram od promocija koje su trenutno aktuelne u SBB-u (tipa ovo prva 4 meseca samo po 1 dinar itd).

Na veci paket mozes preci samo uz ugovornu obavezu (min 12 meseci), ne mozes na par meseci pa da se vratis.
Zasto zelis veci paket? Ako je zbog neta, imas ubrzanja koja mozes sam da aktiviras i koja mozes da koristis par meseci pa da iskljucis ako ti vise ne treba, takodje isto vazi i za tv pakete.
 
Мислим да одавно нема уговора на 12 месеци него минимум две године. Промена ових Дуо/Трио пакета није могућа, можда само оних чисто интернет пакета, а једини начин је да се користе додаци за интернет или теве пакете. Јесте скупље али су то и смислили да на тај начин натерају кориснике да потпишу скупљи пакет. Иначе би сви узели најмањи а онда повремено прелазили на скупљи па се враћали. Ако ти је често потребно нешто од тога, повремени бржи нет или неки ХД пакет, боље је да пређеш на неки Голд, што је ОК ако си скоро потписао уговор али ако је при крају, онда је боље да сачекаш јер на јесен истичу ови уговори и СББ мора да смисли нешто опако да би задржао кориснике.
 
Mora da smisli nešto opako zato što korisnici imaju alternativu koja se ogleda u...?
 
Рецимо у проблемима са опремом коју дају и недостатком воље и знања да то реше. На рутере се сви жале (мада код мене ради без грешке) а сада су почели да деле неке никакве Д3 пријемнике као главне.
Брзо ширење vdsl понуде која може да буде конкурентна, осим ако Телеком не промени газду. Онда ће да буде скупо.
Све мање пара код корисника који ће да траже јефтинија решења а СББ у пакету уопште није јефтин.
У мом случају би то била понуда ехе-нета који нуди оптику и телевизију по бољој цени. Рецимо за 2.690 нуде 60/6 и дигиталну телевизију а СББ за те паре нуди 25/2.
 
E prebacili me sa aktivacionog i sad mi je ova brzina



Daju neke cisco rutere i d3 prijemnike. Kako da ubacim odredjene kanale u favorite? Nikako da skontam.
 
Poslednja izmena:
^
Menu(na daljinskom)/settings/viewer settings/favorite lists
tu imas add a za dalje ces se vec snaci nekako :)
 
^
Menu(na daljinskom)/settings/viewer settings/favorite lists
tu imas add a za dalje ces se vec snaci nekako :)

Aha, nasao sam. Ma na nasem je jeziku pa nekako nisam navikao. Samo jos jedno pitanje, jer je preporucljivo da gasim prijemnik kad i tv ili mu nista ne fali?
 
Zavisi sta su vam prioriteti, definitivno ne postoji alternativa Sport klubu, tako da svi ostali u startu otpadaju.

Prosle nedelje mi vrisnula Sci.atlanta, a kako u mome kraju nisu culi za 3208, bilo je ili hoces EPC3928 ili da ti ostavimo ovako kako je. Kako se bez neta ne moze, uzeh 3928. Za sada ne primecujem neke vece probleme, primetan je jedino slabiji wifi signal u odnosu na najjeftiniji tplink ruter, al vrsi mi posao i ovo. Ne primecujem ni neke probleme sa watsupom, viberom, smart Tv-om... Jedino pri ukljucivanju racunara ikonica za internet acess ima zuti uzvicnik, al posle par sekundi radi sve normalno. Nisam nesto ekstremno testirao, ali ok fercera za sada, videcemo za ubuduce.

Inace, postoji mogucnost za Digitalni DUO i TRIO ugovor na 12 meseci.
 
Aha, nasao sam. Ma na nasem je jeziku pa nekako nisam navikao. Samo jos jedno pitanje, jer je preporucljivo da gasim prijemnik kad i tv ili mu nista ne fali?
u pocetku sam ga gasio a sada skoro nikako, e sad verovatno kad dodju one vrucine bice pozeljno malo da oladi posto se risiver bas jako greje
 
Ja sam ukucao kodove u d3 daljinski tako da s njim sada palim i gasim i tv i stb.
 
Sad jos samo da mi kazete kako da ukucam kod? :)

Namestio.

Mnogo ovih discovery kanala, jer ovaj obican discovery isto sto i discovery hd showcase?
 
Poslednja izmena:
Držiš tv dugme na d3 daljinskom 4 sekunde i nakon toga ukucaš.To bi trebalo da je to
 
Eh a sad mi se pojacavanje pokvarilo, nece da pojacava preko d3 neko samo radi pojacanvanje televizora. Kako to da sredim? Namestih i ovo :)

Kako discovery science ima titl a discovery science HD nema?
 
Poslednja izmena:
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno