Šta je novo?

Mehanicke Tastature

Bilo na ovom threadu i o tome....

Znam ali ne bih da pravim nista od drveta ili sa pirincem kako je bilo pomenuto. Zanima me nesto konkretnije, udobnije.

Dobio sam ideju da napravim od platnene podloge. Nadjem vecu jeftinu podlogu i isecem je na slojeve. Gornji deo bi bio od platna, dole guma da klize.
A i imam jednu staru QcK podlogu. Dobio bih nekih 8mm debljine ako bih napravio 4 sloja po 2mm. Sta mislite o tome?
 
Evo sta sam napravio. Od stare podloge za misa. Trebaju jos ivice da se srede. Ni previse meko ni tvrdo, radi posao.

20150217_110253.jpg
 
Riza ili jos bolje ljuspice heljde ce se "cuti" ali jednostavno i jeftino a mozda i mirisljavo ako dodas jos neke trave:). Kazu da jedno 60% japanaca koriste jastuke od heljde i da je zdravo ali.. daleko je japan da se to proveri :).
Samo platno bice malo udobnije od tvrdog stola.
Sundjer ce se brzo deformisati (pojedine jeftine kineske verzije mouse pada su takvi).
Da nabavis gel od recimo 2 mouse pada pa da nesto skarabudzis mozda ce biti ok sa cenom od jedno 1000 din za tako nesto.
Najjednostavnije da kupis kvalitetnu keyboard podlogu moze da se nadje i bilo je u threadu ako se nevaram ili da pokusas nesto preko grupne kupovine ili u najgorem slucaju preko sajtova sa besplatnom postarinom mada treba biti pazljiv da je gel a ne sunjdjer i pitanje je kvaliteta.
Po meni (zavisno od visine stola i stolice) najbolja opcija jeste da setanje zgloba zbog natezanja ima neku dubinu tj. da gel/podloga budu deblji. Istovremeno debljinom se podize zglob pa se daje sansa da se donji deo tastature podigne dajuci pad ravni tastera sto smanjuje istezanje zgloba na gore u odnosu na ruku. Ali sve zavisi od visine stola/stolice jer ako nije ta kombinacija dobra, onda ce umesto sakama biti neudobnije laktovima, ramenima ali i samim zglobovima jer se krive po horizontali sto moze izazvati KTS.
Nemogu bolje objasniti sa slikama jer pristupam preko tableta posto nisam kuci skoro celog meseca..

@Legendica... Si nazvao tehnotronik iz NS? Si pogledao neke slicne u tvojoj okolini kao sto sam objasnio?
 
Poslednja izmena:
legendica je prevarant, kupio je od mene cherry g80-1000 za 2000 dinara, molio me i dosadjivao u 500 poruka da mu skinem cenu, dinar mu je ko kuca bio. ja se sazalih misleci da ce da je koristi, nema decko, a jako zeli mehanicku tastaturu, samo da bih saznao da je sad prodaje za 4000. ako je prevario mene mekog srca, vi ostali budite pametni i ne dajte mu vise od 2000 za nju. sramota.
 
Ja sam prevarant ako kupim od tebe i posle je prodam?
Jednostavno mi ne odgovaraju crni prekidaci, pa zelim da je prodam i uzmem nesto drugo, ne vidim razlog zbog cega sam ja ispao prevarant ovde?
 
Poslednja izmena:
Molio si za smanjenje cene i povećao duplo cenu za prodaju i još pitaš.
 
Riza ili jos bolje ljuspice heljde ce se "cuti" ali jednostavno i jeftino a mozda i mirisljavo ako dodas jos neke trave:). Kazu da jedno 60% japanaca koriste jastuke od heljde i da je zdravo ali.. daleko je japan da se to proveri :).
Samo platno bice malo udobnije od tvrdog stola.
Sundjer ce se brzo deformisati (pojedine jeftine kineske verzije mouse pada su takvi).
Da nabavis gel od recimo 2 mouse pada pa da nesto skarabudzis mozda ce biti ok sa cenom od jedno 1000 din za tako nesto.
Najjednostavnije da kupis kvalitetnu keyboard podlogu moze da se nadje i bilo je u threadu ako se nevaram ili da pokusas nesto preko grupne kupovine ili u najgorem slucaju preko sajtova sa besplatnom postarinom mada treba biti pazljiv da je gel a ne sunjdjer i pitanje je kvaliteta.
Po meni (zavisno od visine stola i stolice) najbolja opcija jeste da setanje zgloba zbog natezanja ima neku dubinu tj. da gel/podloga budu deblji. Istovremeno debljinom se podize zglob pa se daje sansa da se donji deo tastature podigne dajuci pad ravni tastera sto smanjuje istezanje zgloba na gore u odnosu na ruku. Ali sve zavisi od visine stola/stolice jer ako nije ta kombinacija dobra, onda ce umesto sakama biti neudobnije laktovima, ramenima ali i samim zglobovima jer se krive po horizontali sto moze izazvati KTS.
Nemogu bolje objasniti sa slikama jer pristupam preko tableta posto nisam kuci skoro celog meseca..

@Legendica... Si nazvao tehnotronik iz NS? Si pogledao neke slicne u tvojoj okolini kao sto sam objasnio?

Narucio sam preko Kineza (Aliex) odmoriste sa memorijskom penom, presvuceno PU kozom. Bilo na akciji. Taman dimenzija kao tastatura 37cm, i debljine 25mm kao sto si preprucio zbog zgloba.

A ova budzevina da izdrzi do tada, samo jos da je zamirisem :)
Preporucujem svima ovo sa starom podlogom za misa. Ipak znaci za zglobove. Samo je idealno resenje da se isece sto veca podloga na vise slojeva i sa tacnim dimenzijama tastature. Da bude uz samu ivicu tastature njenom duzinom.
 
Stigla je Razer BW Tournament Stealth.
Za sada,deluje ok,ali vreme ce pokazati.
Zamerka je,mali enter,to je ono,na prvu ruku.
Uzeta je,u toku onog snizenja,izasla je 60e.
 
Za te pare nema zamerki. Super si prosao za snizenje.
Kako ti se cine Orange tasteri? Ja sam ih probao u radnji, nisam probao Brown pa ne mogu da poredim.
 
Ja mogu da ih poredim,sa crnim,posto sam prethodno imao steelseries 6gv2.
Mozda su ovi udobniji,takav mi je prvi utisak.
Nisu mnogo bucni,sto mi takodje odgovara.
 
Greška , nisam ja porucio.
A zaboravio, da napomenem to.

EDIT:Samo obicna verzija,znaci ne stealth,dolazi sa opcijom biranja,izmedju uk i us.
Tako da,izbora nije bilo,ali sam svakako hteo stealth verziju.
 
Poslednja izmena:
Sta mislite, da li poreklo , nabavke tastature, ima veze sa kvalitetom ?
Steelseries 6vg2 sam nabavio kod nas.
Jako brzo se izlizala stampa, sa wasd tastera, kontaktirao sam tada uvoznika, slao slike, i nista.
Ova Razer je nabavljena, iz EU, tacnije Francuske, pa videcemo.
 
Poslednja izmena:
Switchevi koji su najskuplji deo tastature imas samo Cherry MX. Eventualno mozes naci neku kinesku kopiju switch-a, ali mislim da ih nijedna od poznatijih firmi nisu koristili kopije.
Nemaju na cemu bas da stede, ako ne mogu da zamene switch-eve, posto svakako ne prodaju u velikim kolicinama.

6gv2 imas bas manu sa keycaps-ima
https://geekhack.org/index.php?topic=29208.0

Sto se tice Razer proizvoda, koliko vidim po komentarima, ili crknu u prvih nekoliko meseci, ili ne crknu uopste :D
Switch-evi na Razer-u su novi, pa ih niko nije koristio godinama, pa da moze da kaze da su dugotrajni.
Ali svakako si odlicno prosao. Za 60e ces vrlo verovatno moci da je prodas i za 1-2 god.
 
Switchevi koji su najskuplji deo tastature imas samo Cherry MX. Eventualno mozes naci neku kinesku kopiju switch-a, ali mislim da ih nijedna od poznatijih firmi nisu koristili kopije.
Nemaju na cemu bas da stede, ako ne mogu da zamene switch-eve, posto svakako ne prodaju u velikim kolicinama.

6gv2 imas bas manu sa keycaps-ima
https://geekhack.org/index.php?topic=29208.0

Sto se tice Razer proizvoda, koliko vidim po komentarima, ili crknu u prvih nekoliko meseci, ili ne crknu uopste :D
Switch-evi na Razer-u su novi, pa ih niko nije koristio godinama, pa da moze da kaze da su dugotrajni.
Ali svakako si odlicno prosao. Za 60e ces vrlo verovatno moci da je prodas i za 1-2 god.

U stvari,placena je 60e,ali nisam je ja platio.:)
 
Ne bi trebalo da ima ikakve razlike gde je kupljeno. Dosta po oglasima ljudi napisu "kupljeno u Nemackoj, Austirji, donela mi baba iz USA itd" To za nase kupce moze imati psiholoski uticaj.
Za CPU manje vise ima veze, u USA su npr dosta bolji primerci nego sto se uvoze za Balkan, ali to je sada druga tema.

Ali ako se npr tastatura skladisti u magacinu punom vlage onda moze biti problem. Znam primer da su Razer BW imale otkaz tastera vec posle par dana, kada se skinula kapica videla se rdja na ploci. I svi koji su kupovali od tog uvoznika imali su zalbe.
 
Razer BW (koju i imam) je generalno najproblematicnija mehanicka tastatura. Da kucnem u drvo mene samo zeza driver nekad i jedan taster koji kao da ne klikce a radi (F3 koji i ne koristim).
 
Sta mislite, da li poreklo , nabavke tastature, ima veze sa kvalitetom ?
Steelseries 6vg2 sam nabavio kod nas.
Jako brzo se izlizala stampa, sa wasd tastera, kontaktirao sam tada uvoznika, slao slike, i nista.
Ova Razer je nabavljena, iz EU, tacnije Francuske, pa videcemo.

Apsolutno za svaki proizvod postoji razlicita proizvodna traka za razlicito trziste. Naravno da je proizvod namenjen francuskom trzistu kvalitetniji (a verovatno i jeftiniji) od istog proizvoda namenjenom srpskom trzistu.
 
Apsolutno za svaki proizvod postoji razlicita proizvodna traka za razlicito trziste. Naravno da je proizvod namenjen francuskom trzistu kvalitetniji (a verovatno i jeftiniji) od istog proizvoda namenjenom srpskom trzistu.
Teško.
 
Moze mala pomoc,
razmisljam da uzmem meh. tastaturu do nekih 12,13k dinara... Probao sam Blue switcheve al mi e definitivno ne prija "onoliki" klik... Nisam okoreli gamer, a i dosta kucam, da li preporucujete Brown prekidace? Da li neko ima orange prekidace od Razera, kakvi su oni za kucanje s obzirom da imaju mnogo kraci ukupni hod od MX switcheva?
Pozdrav
 
Imam ja, bas te razer orange.
Pre njih sam imao crne, i ovi mi vise leze.
Plave sam probao, mislim da je bio neki Razer,nisu mi se svideli, zbog zvuka. Nisam duze kucao, da bi mogao, nesto vise da kazem.
 
Moze mala pomoc,
razmisljam da uzmem meh. tastaturu do nekih 12,13k dinara... Probao sam Blue switcheve al mi e definitivno ne prija "onoliki" klik... Nisam okoreli gamer, a i dosta kucam, da li preporucujete Brown prekidace? Da li neko ima orange prekidace od Razera, kakvi su oni za kucanje s obzirom da imaju mnogo kraci ukupni hod od MX switcheva?
Pozdrav


To za nano milimetarski kraci hod neces ni osetiti, to je marketing. Ako imas izbora uvek idi na Cherry, svi ostali su klasa ispod.
Razer Orange (kopija Brown) su Kineski Kailh switchevi. Nekome rade ok, a neko ima problema sa njima vec posle par dana.
 
To za nano milimetarski kraci hod neces ni osetiti, to je marketing. Ako imas izbora uvek idi na Cherry, svi ostali su klasa ispod.
Razer Orange (kopija Brown) su Kineski Kailh switchevi. Nekome rade ok, a neko ima problema sa njima vec posle par dana.

Hvala, onda se cenovno jedino uklapam u CM storm quickfire sa cherry brown..
 
Za tu cenu Razer ne moze da pridje CM Storm-u po pitanju mehanickih. Licno volim Razer, ali mehanicke tastature im radi iOne OEM, u sustini ne vrede te pare.

Stankovic82 je super prosao za cenu svoje Razer, vredi svakako za te pare.

Koju CM imas u vidu? Da li ti je bitno pozadinsko svetlo, standardne dimenzije...?
 
Nazad
Vrh Dno