Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
LG je kvalitetnije odradjen fizički u smislu kućišta samog TV-a u odnosu na Samsung koji je tu štedeo, ali koji je na drugoj strani bolje odradjen hardverski, npr. procesor sa 4 jezgra u odnosu na 2 kod LG-a (ovo važi za smart modele iz 2014, sličnog cenovnog ranga). LG ima pasivni 3D, Samsung aktivni, šta je bolje je tema slična ko je bolji Zvezda ili Partizan, a ja ću se usuditi da kažem da, čitajući testove i iskustva ljudi na netu, obe tehnologije imaju svoje + i -, ali se malo više naginje na stranu pasivnog 3D-a kao bolje opcije. Zatim crna boja je malo bolja na Samsungu, dok su npr. uglovi gledanja bolji na LG-a (razlika VA i IPS panela). Tu je i priča o garanciji, nekome jako bitna. Ako se ide preko Madjarske, LG ima evropsku garanciju koju možeš da ostvariš ovde u njihovom servisu, dok Samsung mora da se vraća u Madjarsku (što ne bi trebalo da je problem ako se ide preko pouzdanog švercera (kako ovo čudno zvuči :))). Što se tiče razlike H6500 i H6400, ovaj skuplji ima TWIN tuner, znači kod njega može slika u slici, dva paralelna programa u isto vreme, samo što ja još uvek nisam skapirao da li je jedan od ta dva isključivo vezan za signal sa satelita (jer H6500 ima DVB-S - još jedna razlika u odnosu na H6400) ili mogu da se gledaju istovremeno dva programa sa npr DVB-C. Ako neko ima H6500 i vidi ovaj post, molim da javi. Takodje LG bije glas da ima izraženiji DSE u odnosu na Samsung.

Poenta priče - znanje je prokletstvo. Ako si napredniji korisnik koji voli da zagleda i analizira zajebaćeš se šta god da kupiš jer ćeš dati pare za nesavršenu tehnologiju (ovo važi za SVE opcije, LG/Samsung/Soni/upisati brend i model po želji). Što si niži na toj skali zahtevnih/naprednih/hoću savršeno korisnika to ćeš biti srećniji. Evo ja se lomim godinu dana šta da uzmem i na kraju dođem do zaključka da je najbolje da čekam OLED kada padne ispod 1000 evra (moja slobodna pretpostavka - za godinu, dve). To mi je kao do jaja procena TRENUTNO. Za to vreme blenem u CRT star 15 godina koji pišti dok radi (navikao sam se, ne smeta mi, pišti već 10 godina, smeta samo ljudima koji mi dodju u goste :)), dok komšije u penziji do mene imaju VOX LCD od 40 i kusur inča i ekstra zadovoljni. I ko je sad tu ovca? :D

Lepo si sve rezimirao, ali ima jos jedna pojedinost koja odredjuje koliko ces biti zadovoljan kupljenim TVom, a mozda presudi i da li ces ga kupiti. Zivotni stav i nacin razmisljanja odredjuje stepen zadovoljstva u bilo cemu. Ako ti je casa do pola prazna imaces problema, a ako je do pola puna bices zadovoljan. Evo nekoliko mudrost koje ce vam mozda promeniti pristup i poboljsati poglede na zivot, a i na TV:
Uzivaj u onome sto imas i nemoj patiti za onim sto nemas.
Uživaj u onome što si našao da je najbolje.
Ne vidi se ono što se ima, zato što se gleda ono što se želi!
Ludost je juriti za nemogućim.
 
Poslednja izmena:
Ljudi jel moze neka preporuka za kupovinu 32" preko ovih sto prodaju na KupujemProdajem.
Ovaj sto ja hocu Lg 32 LB5610,kazu da ima losu sliku,pa me zanima ovaj 32H5000,da li za njega postoji garancija,posto sam cuo da nema,nego mora da se salje u HUN.
Ako neko ima iskustva sa LG 32 LB5610 i ako je video kakva mu je slika,neka podeli iskustvo i misljenje .
Mnogo mi se svidja dizajn TV-a.
 
Danas sam bio do tc Merkur uzimao sitnice za kucu i reko ae da bacim pogled na televizore cisto da vidim cene, vidim samsung H serija isti kao moj medjutim drugacija lajsna dole ona debela vise podseca na plastiku nego na aluminijum samsung na lajsni isto cudan nekako nije to to ,pogledam ja sve velicine i 32 39 40 svi su isti sa tom lajsnom koja izgleda kao da je neko naknadno zalepio nisam imao vremena da skeniram bar kod jer bas me zanima poreklo televizora, ja sam moj kupio preko KP na njemu pise Made in Slovakia pre neki fan sam odradio firmware update sa naseg sajta skinuo (oficijalni samsungov sajt) bez problema na 1018. Ako je neko u prolazu neka baci pogled cisto da vidi o cemu pricam :rolleyes:
 
i mene ta lajsna odvraca od h5000 ali krastavac ne moze i slika i dizajn, tako me i dizajn dell monitora p2414h nije nesto odusevljavao, kao i dugmici ko iz devedesetih, medjutim, kad je ovako dobra slika, oprastam sve :d lg aluminijumski tipa b650v stvarno izgleda skupo i premium ali necu da gledam okvir nego panel :p a tu su uvek carbon, alu i perla folije, za cas se prelepi xexe :D
 
Lajsna je od aluminijuma,sad ko sta voli.
Ti modeli nose oznaku 5030,postoji i varijanta bez lajsne 5003.
5030 se radi u Slovackoj dok ovog drugog nisam zagledao.
 
Znaci ako se dvoumim izmedju Samsunga 32H5000 i LG 32LB5610,da idem na Samsung posto je cena slicna a slika bolja na Samsungu.Problem je jedino sto je garancija ostvariva jedino u Madjarskoj.
Izgled televizora mi ne igra nikakvu ulogu,necu da gledam u njega vec u panel.
 
Poslednja izmena:
Meni je dilema 55LB650v ili 55LB671v. razlika je 100e a po specifikaciji je magic remote (koji ne vredi tu razliku) i koliko vidim Mikro Piksel kontrola (Lokalno zatamnjenje)..... Da li se isplati razlika u ceni?
 
treba mi vasa pomoc.kupio sam tv http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/panasonic-televizor-led-lcd-tx-39a300e.html
e na prvi pogled slika je super al kad se malo bolje pogleda vide se neke kockice na slikama,na nekim je malo bolja slika a na nekim kanalima vise kockica ,na filmovima skoro da ih nema al oce i tu da se vidi u daljini kao sneg i kockice,,,televizija mi je iptv digitalna povezao sam je hdmi prikljuckom.....?kako se to odklanja da li je to do iptv ja ili do tv a?i ono sto sam zapazio je kada palim tv dole u plavoj liniji pise 50hz a u specifikaciji pise 100hz
 
Taj tv nije ni P od Panasonica.Unutra je sve sto turci ugradjuju u voxa i najjeftinije sharpove.Cak je na Voxu i bolja slika i duza garancija.Da ne pricam da je i jeftiniji.Od Panasonica samo AS seriju iz Ceske.To i jeste Panasonic.Vrati to s...e!
 
Poslednja izmena:
Ja sam skoro uzeo panasonic 42A400E sa kp i zadovoljan sam, mada i nisam nešto zahtevan,tv praktično i ne gledam, samo filmove i serije sa usb.
Ajde neka mi neko od vas kaze jel ok taj tv i da li ima nekih mana?
 
Kakva su stvarno iskustva sa TX-48AS640E? Da li neko poseduje, ili ga je gledao uzivo?
 
treba mi vasa pomoc.kupio sam tv http://www.tehnomanija.rs/lcd-i-led--televizori/panasonic-televizor-led-lcd-tx-39a300e.html
e na prvi pogled slika je super al kad se malo bolje pogleda vide se neke kockice na slikama,na nekim je malo bolja slika a na nekim kanalima vise kockica ,na filmovima skoro da ih nema al oce i tu da se vidi u daljini kao sneg i kockice,,,televizija mi je iptv digitalna povezao sam je hdmi prikljuckom.....?kako se to odklanja da li je to do iptv ja ili do tv a?i ono sto sam zapazio je kada palim tv dole u plavoj liniji pise 50hz a u specifikaciji pise 100hz
nasao sam da se ovaj problem kod mene zove piksalizacija slike,,,,da li jos n eko ko ima lcd i iptv ima isti problem ili mi je to do tv a? napominjem kada pustim film onda je ok slika
 
IPTV IMAM njihovi kanali su digitalni?? nemam hd,,,primetio sam da su neki kanali dosta losiji nego neki drugi.da li je to moguce da su neki sd a neki digitalni,,,? nisam zadovoljan nikako kvalitetom
 
da o telekom iptv, samo ja jos ne znam jel to do tv a ili do iptv a to sto iMA KVADRATICA PO EKRANU KAO TA PIKSELIZACIJA

Budi opusten. Nemas nikakav problem sa TV-om. To je samo do IPTV-ja. U zavisnosti od kanala do kanala. Losa kompresija paketa koji ti stizu do njihovog uredjaja. Sam uredjaj je krs. A i sam si rekao kad pustas materijal preko usb-a da je slika odlicna.
 
Budi opusten. Nemas nikakav problem sa TV-om. To je samo do IPTV-ja. U zavisnosti od kanala do kanala. Losa kompresija paketa koji ti stizu do njihovog uredjaja. Sam uredjaj je krs. A i sam si rekao kad pustas materijal preko usb-a da je slika odlicna.

ok hvala,,,zna li neko da li je total tv bolji od telekom iptv po kvalitetu slike?
 
U teoriji bi Total TV trebalo da je bolja opcija, sa HD resiverom. U praksi ne znam kako stvari stoje.
Problem IP televizije je propusna moć telefonske parice. Ako po istoj liniji očekuješ i brz internet download i gledanje HD kanala na IP TV-u onda si u problemu. Dodavanjem još jednog TV-a isključuje mogućnost praćenja HD signala.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno