Šta je novo?

Windows 10 (FAQ u drugom postu)

BokyJ nisu u pitanju bili dodaci, već ovo što je dakrodar sugerisao, problem rešen... Hvala svima na savetima!

@Prijatelj.v

Office sam bez problema aktivirao sa kms verzijom 9.2.2 beta.

aktivirao si VL Office 2013...probaj da instaliras "Retail" verziju pa da vidis da li mozes da je aktiviras sa verzijom 9.2.2/2.3...
 
opusteno...
sve proverim na moj komp pre nego sto okacim na forum,pozz...
 
Poslednja izmena:
sve ovo je bez veze...kad funkcionalnost i logicnost nekog dizajna dostigne vrh-XP,7,,(a ljudi naviknu na te komande kao sto je polozaj pedala kocnice,gasa,kvacila u automobilu )sve promene koje menjaju ustaljenu naviku(logicnu i intuitivnu)je silovanje mozga....
sistem je zivahan,brz....ali NAOPAK i pomera mi mozak...nek idu u pm...
evo mene na linux ubuntu ya 20 min,skidam ovo sme'e....
 
Ne znam samo šta je pomereno...

Nego, ustanovio sam da više ni ne pokrećem sedmicu otkako sam ispodešavao ovog zmaja :) i sada bih da premestim ovaj OS na particiju gde je Sedmica, pošto sam ga Desetku instalirao na zadnju particiju na HDD, a smor mi je da radim clean install opet i opet sve podešavam, pa bih zamolio za predloge nekih programa za image backup ili za migraciju OS na drugu particiju.

Skinuo sam EaseUS Partition Master ali on nudi samo migraciju OS-a na drugi HDD.
 
Jel može neko da mi kaže ko ima instaliranu 10-ku i par monitora povezanih.
Kakve su opcije oko skaliranja da li je tu nešto drugačije tj. Šta je promenjeno. I dali postoji nekih dodatnih opcija za Multi monitor (tv) setup.
 
pa bih zamolio za predloge nekih programa za image backup ili za migraciju OS na drugu particiju.

Skinuo sam EaseUS Partition Master ali on nudi samo migraciju OS-a na drugi HDD.

Moj predlog je Macrium Reflect Free edicija. Uspesno sam sa njim odradio par image i restore celog image opet i sve radi kako treba. Jedino sto za taj restore treba da narezes "Rescue Disc" koji se butuje i pomocu njega odradis restore. Ima super tutorijala i za image i za restore na jutjubu.
 
sve ovo je bez veze...kad funkcionalnost i logicnost nekog dizajna dostigne vrh-XP,7,,(a ljudi naviknu na te komande kao sto je polozaj pedala kocnice,gasa,kvacila u automobilu )sve promene koje menjaju ustaljenu naviku(logicnu i intuitivnu)je silovanje mozga....
sistem je zivahan,brz....ali NAOPAK i pomera mi mozak...nek idu u pm...
evo mene na linux ubuntu ya 20 min,skidam ovo sme'e....

Naopak? Kad instaliras u 8.1 start meni i uklonis Metro, dobijas win7 sa flat dizajnom! :) Jel si ti uopste probao Win 8?
 
...naravno da jesam probao osmicu,držao sam je na kompu punih sat vremena,osećaj je isti kao sa win 10-dođe mi da polupam ekran čekićem u paramparčad..inače sistem je lagan i brz,ali labirint u kojem se gubim....da su ga napravili na elementima sedmice- izgled,a ispod haube motor desetke OK,ali oni opet po starom....
 
Pa bez Metroa i liči na Win7, osim što nema Aero.
 
Ne razumem zašto vam sad smeta desetka kad je apsolutno isti kao W7, saom drugačije ikonice.
 
...naravno da jesam probao osmicu,držao sam je na kompu punih sat vremena,osećaj je isti kao sa win 10-dođe mi da polupam ekran čekićem u paramparčad..inače sistem je lagan i brz,ali labirint u kojem se gubim....da su ga napravili na elementima sedmice- izgled,a ispod haube motor desetke OK,ali oni opet po starom....

Evo ti start kako se na windows 10 ubacuje da izgleda kao na 7-ici http://www.howtogeek.com/197586/how-to-make-the-windows-10-start-menu-look-more-like-windows-7/
 
napravio sam ja to,ali mi se nimalo ne sviđa,i mnogoooo me nerviraju oni kvadrati....za moje mi potrebe, surf i filmovi, ne treba windows,ne mogu s konja na magarca,navikao sam na ubuntu...
što se wina tiče sedmica je neprevaziđena,i zadržaće se dugo,kao win xp,sve dok ne naprave nešto dobro,ali po oceni korisnika,a ne po njihovoj želji i proceni...
 
Možeš instalirati Classic Shell i imaš Start kao na Win 7, a ostaje ti i ovaj sa Win 10 preko shortcuta.
 
neču ništa da budžim,ako oni hoće da rave OS prema svojim željama,potrebama tj interesima,neka im...nisu jedini OS
 
hejtuješ bez razloga, koristi šta ti se sviđa, nemoj da truješ. ja prvi ne podnosim ms i rado bih koristio linux, ali on jednostavno ne radi kako treba, tj. suočen si sa mnogim preprekama.
 
ma ne hejtujem uopšte,niti sam ja uopšte neki naročito napredni korisnik,pa ja pre par godina nisam znao upaliti računar,a kad sam otkrio cpoy pste i da ne moram sve kucati,sreći nije bilo kraja....ovo pišem iz ugla korisnika kojem je najbitnija lakoća rukovanja sistemom.....xp i win 7 su dobri OS ,8 ili 10 nije,vreme će pokazati ,(za 8 se već pokazalo)ako nešto ne promene....za linux si u krivu,kako meni sve radi kako treba?dobro je možda na mom izboru distribucije,možda što ne eksperimentišem previše,samo čista instalacija+java,sve radi kao podmazano,redovan update....ovu desetku sam probao čisto iz znatiželje,a i nije mi problem, jer ne držim ništa na disku,da ponovo se vratim na 12.04 za maksimum pola sata sa javom i svim podešavanjima...
i još jednom da kažem da je desetka dobar brz sistem,kad bi napravili da izgeda kao sedmica,naravno uz neki restayling da osnovna ideja bude zadržana,uz IZBACIVANJE SVIH METROLIKIH OBELEŽJA...
prema MS nemam neki stav,niti ga gotivim ili mrzim,ali Windows 8 i METRO mrzim i toliko me nervira kad vidim te kvadrate da mi dođe da polupam monitor čekićem...dok ms ne raskrsti sa osmicom nema mu pomoći,popularnost će mu držati semica,kao što je dugi niz godina xp,i neće oni napraviti sistem koji nama odgovara još dugo dokle god 7 funkcioniše...
 
Poslednja izmena:
za linux si u krivu,kako meni sve radi kako treba?
ne rade igre bre, igre, da ne pričam što libre office jednostavno ne možeš u srbiji da koristiš, itd, itd. sve nažalost, ja bih voleo da nije tako.
 
Poslednja izmena:
igre ne igram,što se tiče libreofice ne znam,na poslu imamo instaliran linux ubuntu,linux lite,koristi se open office tako da ni to nije problem...
 
i kad ti neko pošalje word dokument koji treba da edituješ i vratiš nazad onda kukate obojica u glas :/
 
Linux za posao, skolu, developering DA a za sve ostalo plus navedeno kao za Linux je Win i dalje TATA MATA.
Jedan Apple koristi Win u svojim pogonima R&D i sta dalje reci, a o igricama kao sto rece covek Linux je tuzan, mada moze Steam samo sumljam da su performanse kao na Winu ;)

I dolazimo do toga da:

*Win XP i 7 korisnici skloni su tradiciji i jednostavnim stvarima, nemicu se od osnovnih funkcija i misle da im je to zakon.
Inace preziru metro i sve novije sto MS daje u paketu sa novim OS, sta god da ugrade oni ce nalaziti samo mane.
Takvi korisnici pre bi presli na OSX (koji je godinama gotovo isti) nego da prihvate promenu i prilagode se.

-----------------------------------------------------------------------

*WIN 8/8.1 ... korisnici, entuzijasti, vole promene, skloni ka modernijim , zanimljivim resenjima, oni ne pljuju starije sisteme zato sto su iste koristili i drago im je da MS ide ka necemu sto je recimo napredno u svakom smislu.



I ne vidim razlog da se pljuje ova 10ka, posto kao prvo nije namenjena uopste za obicne korisnike, nego firme i koliko god bila bagovita i nestabilna savim je normalno iako tako nesto u WINu je retkost, ja za skoro 10godina ako sam imao 2x BSOD, sto je za pohvalu sta sam sve tovario i radio sa kompovima i Alphe i Bete i razno razne varijante wina.
 
Poslednja izmena:
meni linux radi poso,surf,filmovi....deca imaju na kompu 7icu....svako bira prema potrebi....
 
Linux za posao, skolu, developering DA a za sve ostalo plus navedeno kao za Linux je Win i dalje TATA MATA.
Jedan Apple koristi Win u svojim pogonima R&D i sta dalje reci, a o igricama kao sto rece covek Linux je tuzan, mada moze Steam samo sumljam da su performanse kao na Winu ;)

I dolazimo do toga da:

*Win XP i 7 korisnici skloni su tradiciji i jednostavnim stvarima, nemicu se od osnovnih funkcija i misle da im je to zakon.
Inace preziru metro i sve novije sto MS daje u paketu sa novim OS, sta god da ugrade oni ce nalaziti samo mane.
Takvi korisnici pre bi presli na OSX (koji je godinama gotovo isti) nego da prihvate promenu i prilagode se.

-----------------------------------------------------------------------

*WIN 8/8.1 ... korisnici, entuzijasti, vole promene, skloni ka modernijim , zanimljivim resenjima, oni ne pljuju starije sisteme zato sto su iste koristili i drago im je da MS ide ka necemu sto je recimo napredno u svakom smislu.



I ne vidim razlog da se pljuje ova 10ka, posto kao prvo nije namenjena uopste za obicne korisnike, nego firme i koliko god bila bagovita i nestabilna savim je normalno iako tako nesto u WINu je retkost, ja za skoro 10godina ako sam imao 2x BSOD, sto je za pohvalu sta sam sve tovario i radio sa kompovima i Alphe i Bete i razno razne varijante wina.
Svaka cast za post!!!
 
Већина оних који бране ХР је од њега и почела па не би да мења навике. Иначе би знали да је и пре и после било и већих промена. Почев од појаве Windows OS па преко 3.х до 9.х уз паралелно развијање NT-оликих који су касније остали једини. Прелазак са 3.х на 9х је био најтежи, потпуна промена и дуго је важило оно ... какав глупи и шарени 9х, најбољи је 3.х и никада нећу да га променим. Многи не знају да је ХР био можда најиспљуванији Windows када се појавио. Тек са SP1 је могло да се одахне а SP2 је направио употребљив ОС.

Ја нисам пропустио ниједан који се икада појавио (не рачунам експерименталне који никада нису постали редовно издање) па сам тако пробао и 8 и 8.1 и ову пробну верзију ... да нисам пре неколико година успео да се пресвичујем на линух, апсолутно бих прихватио 8.1 и 10. Јесте мало ружњикав због избаченог Аеро фазона али није изгубио ништа од употребљивости, негде је и добро напредовао.
 
Lepo čovek reče da nije znao da upali komp do pre par godina... Realno, ne želim nikog da vređam, ali takvima je Win7 i XP vrhunac, i nema veze to što će im mašina raditi bolje na novom OS-u, oni se toga drže kao pijan plota.

Izgovori tipa start meni i metro su smešni, kad se sve može prilagoditi potrebama korisnika.



Krajnja crta, ne znam zašto se uopšte ti korisnici kojima je vrh XP/7 trpaju da probaju novi, nedovršen OS, pa ga obrišu za 10 minuta i pljuju. Sve funkcije koje begginer korisnici koriste (filmovi, surfovanje, igre) ovde rade toliko bolje da to boli. Ali ajde, Sedmica je vrh. Takvi smo ljudi.

EDIT: Zakletom pokloniku Sedmice sam na laptop instalirao 8.1 i startisback. Čovek mi nije verovao da je to njegov laptop.
 
Poslednja izmena:
Linux za posao, skolu, developering DA a za sve ostalo plus navedeno kao za Linux je Win i dalje TATA MATA.
Jedan Apple koristi Win u svojim pogonima R&D i sta dalje reci, a o igricama kao sto rece covek Linux je tuzan, mada moze Steam samo sumljam da su performanse kao na Winu ;)

I dolazimo do toga da:

*Win XP i 7 korisnici skloni su tradiciji i jednostavnim stvarima, nemicu se od osnovnih funkcija i misle da im je to zakon.
Inace preziru metro i sve novije sto MS daje u paketu sa novim OS, sta god da ugrade oni ce nalaziti samo mane.
Takvi korisnici pre bi presli na OSX (koji je godinama gotovo isti) nego da prihvate promenu i prilagode se.

-----------------------------------------------------------------------

*WIN 8/8.1 ... korisnici, entuzijasti, vole promene, skloni ka modernijim , zanimljivim resenjima, oni ne pljuju starije sisteme zato sto su iste koristili i drago im je da MS ide ka necemu sto je recimo napredno u svakom smislu.



I ne vidim razlog da se pljuje ova 10ka, posto kao prvo nije namenjena uopste za obicne korisnike, nego firme i koliko god bila bagovita i nestabilna savim je normalno iako tako nesto u WINu je retkost, ja za skoro 10godina ako sam imao 2x BSOD, sto je za pohvalu sta sam sve tovario i radio sa kompovima i Alphe i Bete i razno razne varijante wina.
Može i drugačije.. imaš lamere koji bi da odmah sve novo probaju, računar koriste za zabavu, nemaju bitne podatke itd... A postoje i pro korisnici koji su podesili svoje radno okruženje u windowsu, te im drastična promena izgleda i funkcionalnosti ne odgovara. Postoje i treća grupa, a to su korisnici priučeni na nekakvim kursevima koji su jedva savladali to što znaju i ne žele ništa novo da uče.
To što apple koristi xp je posledica izbora proizvođača mašina za testiranje, a ne izbor Apple-a. Apple je kupio najbolje sprave za testiranje.
 
Poslednja izmena:
Može i drugačije.. imaš lamere koji bi da odmah sve novo probaju, računar koriste za zabavu, nemaju bitne podatke itd... A postoje i pro korisnici koji su podesili svoje radno okruženje u windowsu, te im drastična promena izgleda i funkcionalnosti ne odgovara. Postoje i treća grupa, a to su korisnici priučeni na nekakvim kursevima koji su jedva savladali to što znaju i ne žele ništa novo da uče.
To što apple koristi xp je posledica izbora proizvođača mašina za testiranje, a ne izbor Apple-a. Apple je kupio najbolje sprave za testiranje.


A imaš i one koji će pljuvati šta god Ms izbaci na tržište .

Bitni podaci se ne čuvaju samo na compu, treba imati backup tih podataka .

Ovo mi smešno deluje, kakvi su to "pro" korisnici koji će se pogubiti na bukvalno istom sistemu . Valjda će ti "pro" korisnici koristiti noviji brži sistem . Ipak su pro , značiće im svaka sekunda prilikom rada, butovanja...

Najgori su ti što im i najmanja promena smeta , kao da su isprogramirani roboti koji su naučili da kliknu na jedno mesto i ako im se pomeri oni će trokirati i ekplodirati :D

Jedno je imati predrasude i ne koristiti uopšte win 8.1, win 10 a drugo probati bar nedelju dana i onda dati ocenu.

Problem je što većina daje ocene bez isprobavanja , čitajući razne "stručnjake" .
 
Poslednja izmena:
Lepo čovek reče da nije znao da upali komp do pre par godina... Realno, ne želim nikog da vređam, ali takvima je Win7 i XP vrhunac, i nema veze to što će im mašina raditi bolje na novom OS-u, oni se toga drže kao pijan plota.

Izgovori tipa start meni i metro su smešni, kad se sve može prilagoditi potrebama korisnika.



Krajnja crta, ne znam zašto se uopšte ti korisnici kojima je vrh XP/7 trpaju da probaju novi, nedovršen OS, pa ga obrišu za 10 minuta i pljuju. Sve funkcije koje begginer korisnici koriste (filmovi, surfovanje, igre) ovde rade toliko bolje da to boli. Ali ajde, Sedmica je vrh. Takvi smo ljudi.

EDIT: Zakletom pokloniku Sedmice sam na laptop instalirao 8.1 i startisback. Čovek mi nije verovao da je to njegov laptop.

...e pa nije baš tako....za mene je Unity vrh,koji baš nije u početki prihvaćen sa oduševljenjem,ali ja sam ga u početku prepoznao kao odličnu ideju koja je brzo ispeglana i pokazala sve svoje prednosti(iaoko sam malo kukao za 10.04,ali me brzo prošlo).....
 
Pobogu ljudi nije ovo obaveza, ostanite slobodno na XP ili 7.
A nas "amatere" pustite da se zlopatimo i zabavljamo..
 
@tolero:
Nema potrebe za takvim tonom. Anketa na forumu, a i tempo prihvatanja w8 govori da korisnici NE ŽELE METRO UI, NITI LIVE TILES. Ako to izbace iz w10 možda i bude nešto. U suprotnom, moraće puškom da teraju korisnike na novi os.
 
Nazad
Vrh Dno