Šta je novo?

Koji TV kupiti

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Da mi je smart i 3d bitan ,ja bi razmisljao o samsungu 48h6500,ili jos bolje samsung 48h6650 ili 6700,prvi model ti je malo preko 700 ,ova dva oko 800/6700 malo preko./,ili lg 47lb731v.Za taj novac mozes naci gomilu dobrih modela,cak i za mnogo manji.
Hvala najlepse na odgovoru.
Videh Samsung 48h6400 ali vidim da kazu da ima lose uglove i uniformnost ekrana.
Najbitnije mi je da ima dobre uglove, da ne probija osvetljenje, mali input lag, tanki okviri oko ekrana. Smart mi nije vazan. Ima li nesto takvo?
Edit, ovaj LG je na KP 840E sto mi je ipak mnogo. Ipak bih nesto blize 700E, mozda nesto malo preko.
 
Poslednja izmena:
Ni za 1 od ta 2 modela se ne pominje IPS.

Hahaha, ne verujem :). U vreme pisanja mog citiranog posta je eksplicitno pisalo IPS na linku koji sam naveo za 42LB5610. Evo npr i dalje to pise na par LG internacionalnih sajtova: 1, 2. Ko koga tu farba ja ne znam... (LG farba nas u svakom slucaju)
 
pa čekajte sad, ima ili nema? LB5500 ? :) :) Ovo je kao ono u balkanm ekspresu sa muzičarem...

"ma DVBT2? -- nema... Nema ? --- Pa to vam kažem, ima ...

a IPS ekran? --- nema --- Nema? --- Pa to vam kažem , ima ..."

:)
 
Može li preporuka za LCD LED od 37"? Da ima port za net (ethernet valjda), da je dobar za PC gaming, dobar kontrast, uglovi gledanja, da pusta titlove obavezno (znam da Sony ima problema s tim)...
 
E ovako 42LB5610 NEMA DVB-T2 dok LB561U i 561V imaju... za sve nejasnoce u vezi LG televizora ostavljam u prilogu sliku sa kompletnim LINE'upom i specifikacijama za 2014 godinu.

LG-2014-TV-lineup-matrix.jpg
 
Poslednja izmena:
pa čekajte sad, ima ili nema? LB5500 ? :) :) Ovo je kao ono u balkanm ekspresu sa muzičarem...

"ma DVBT2? -- nema... Nema ? --- Pa to vam kažem, ima ...

a IPS ekran? --- nema --- Nema? --- Pa to vam kažem , ima ..."

:)

Eh... nije jednostavno iz razloga sto LG za razlicite regione izgleda pakuje razlicite stvari u svoje televizore. Eto, ja kad sam jurio specifikacije, na Kanadskom sajtu sam nasao da LB5610 ima IPS, sad eto pise da nema, ali na Hong Kong sajtu (i onom drugom) i dalje ima.
U tom slucaju mislim da je najmerodavnije gledati Madjarski sajt posto odatle ide uvoz (mada madjari ne koriste DVB-T2 pa je pitanje da li ce pisati da ga ima, cak i kad ga ima). LB5500 ni u jednoj varijanti nisam video da je pisalo IPS.
Opet, sad moram da kazem da sam pojeo pitu sto sam prenosio specifikacije sa sajtova, kad ih sam LG menja na dnevnom nivou...
 
Svi ovogodisnji LG 5,6,7 serije su sa directLED IPS panelima. Znaci generalno dobar ugao i boje ali slaba crna i zatamnjenja po coskovima i po delovima panela od matrice LED lampi (losa uniformnost, izrazen DSE)
 
Svi ovogodisnji LG 5,6,7 serije su sa directLED IPS panelima. Znaci generalno dobar ugao i boje ali slaba crna i zatamnjenja po coskovima i po delovima panela od matrice LED lampi (losa uniformnost, izrazen DSE)
+1
Pogotovo ovaj momenat "(losa uniformnost, izrazen DSE)", dodao bih i probijanje..ali apsolutno SVI! Ali zato kvalitet same slike kako hdmi, tako kablovske je za 3 klase iznad la serije.Minimum.
 
Poslednja izmena:
U startu ti treba oko 50 gigga slobodnih, plus prostor za snimanje
 
Razlika je u godini proizvodnje F serija je 2013 H je 2014 Pogledaj samo specifikacije, mislim da su iste.
 
Imam 47lb650v i zanima me ovo snimanje na usb memoriju. Kolikog kapaciteta treba da bude fles da bi se moglo snimati?

Ne mozes snimati na usb flash memoriju. Za snimanje moras koristiti iskljucivo externi HDD kapaciteta veceg od 40gb. Pozeljno je da se iskljucivo koristi samo za namenu na TV'u jer koristi drugaciji MBR sistem odnosno ne moze se gledati i na racunaru.
Dakle...
1 ) Preporuceni kapacitet je 40 GB ili vise i 1 TB ili manje za USB HDD .
2 ) Bilo koji uredjaj sa vise od preporucenog kapaciteta mozda necce ispravno raditi .
3 ) DVR USB Snimanje podrzava samo SSD ili HDD diskove ( USB memorija nije podrzana! )


Ukoliko imas potrebu da snimljeni materijal prebacis na racunar i za to postoji resenje.
http://openlgtv.org.ru/wiki/index.php/Tutorial:_How_to_extract_movies_from_an_LG_DVR/PVR_HDD
 
Poslednja izmena:
Jer ovo trolujete coveka za snimanje na usb, ili je stvarno tako :d ?
 
Poslednja izmena:
Stigao LG 42LB5500 ....

Zaodovljan...

Sa konzolom PS4 potpuno novo iskustvo .... u odnosu na 32 inča HDReady.... ali bez zezanja.

Inače, poseban plus jer čita MP4, .mkv, DivX, XviD ....

i što "vidi" USB flešku formatiranu u NTFS, pa kad skinem FullHD film od 10 12 GB može da se nabaci na fleš i da se gleda.
 
Stigao LG 42LB5500 ....

Zaodovljan...

Sa konzolom PS4 potpuno novo iskustvo .... u odnosu na 32 inča HDReady.... ali bez zezanja.

Inače, poseban plus jer čita MP4, .mkv, DivX, XviD ....

i što "vidi" USB flešku formatiranu u NTFS, pa kad skinem FullHD film od 10 12 GB može da se nabaci na fleš i da se gleda.
Zar ne podržava DLNA? Zašto bi se zajebavao sa fleškom? A i PS4 mislim da može DLNA.
 
Whenever sam pokušavao tako nešto sa striminzima, wirelessima, i ostalim sličnim ---ima .... nešto je štuckalo, kočilo, preskakalo .... pa ono ... fizička veza die beste ...
Preko LAN kabla, staviš Serviio (koji ume da bude problematičan kad mu dođe) ili Plex, koji sasvim dobro radi. Imaš potpuni pristup, i je treba ti sa se bakćeš oko prebacivanja. Wireless ti treba izuzetno brz i kvalitetan da bi mogao da puštaš velike ripove.
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno