Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Takodje koja je ono fora da ne naplacuju spediciju, ako se trazi da se carinjenje obavi po ubrzanom postuku (10% carina+pdv i ostali harac)?
Da li to vazi i za pravna lica (firme)...
To moze samo preko poste i samo za fizcka lica, ekspresne posiljke se po zakonu moraju cariniti po carinskim tarifima. Druga je stvar to sto te kurire realno nista ne kosta popunjavanje JCI mozda max 5 minuta vremena ali to debelo naplacuju
 
A imas firmu?
Moze da se desi da carinik trazi da se pojavis kao pravno lice i da obrazlozis zasto ti treba profesionalni uredjaj...

Takodje koja je ono fora da ne naplacuju spediciju, ako se trazi da se carinjenje obavi po ubrzanom postuku (10% carina+pdv i ostali harac)?
Da li to vazi i za pravna lica (firme)...

Mada ako ti je za posao i ako ti treba onda nemoj da se mnogo femkas za tu spediciju, tako ce najbrze da prodje nacu administraciju, ako se zuris.
Ne bi da spamujem temu,samo da odgovorim.U pitanju je uredjaj koji je 300 gr tezine,saka elektronike,i velicine kao eksterni hard.Narucio bih ga kao fizicko lice,ne vidim zasto bi mi carina trazila bilo sta.To je dodatni deo za moju masinu.Trazicu racun da ubaci prodavac,da ne bi posle bilo ko zna kolika carina.
 
Ovo nije usko vezano za carinjenje robe, no cisto mi treba savet sta uraditi u ovom slucaju.

Narucih nesto i sve cool, prodavac vrhunski ocenjen, komentari svi vise nego pozitivni za proizvod koji narucih, 100% feedback, super komunikacija sa sellerom... Porucio u subotu ujutru, on mi u subotu predvece poslao tracking br i rekao da je predao posiljku .....

Ali :) Poslao mi on posiljku SingPostom, dobio sam tracking br i proverim ujutru na 4px i vidim da za Destination pise RU, umesto RS koji pise za sve ostalo sto sam proucio :)
Obevestim prodavca odmah (pre dva tri dana) o tome i on mi posalje sledeci odgovor:

Ok,dear friend
I'm sorry for that we make the address wrong
We had changed the address yesterday, please check it 5 days later ,
Best regards
Alice

Danas proverih na 17track status posiljke, dobih sledeci izvestaj

2014-06-25 09:45, Despatched to overseas (Country code: RU)
2014-06-23 09:45, Received from Customer

Pitanje, otvarati otvarati Dispute, ili sacekati da vidim kako ce se dalje razvijati situacija? :)
 
Sacekaj, mozda i dodje, znaju braca rusi gde je Srbija...
Gde si porucio, sa ebay ili neki drugi...
Ako si sa ebay onda si verovatno vec otvorio dispute (proveri), cim nakon kupovine pises prodavcu (peko ebay-a) time prakticno otvaras i dispute...
Ako je to taacno onda vodi racuna o rokovima u kojima mozes (moras) raditi odredjene radnje i traziti refund...
 
Sacekaj 7-10 dana da se promeni informacija na sajtu za pracenje (koliko sam skontao treba im vremena), pa ako nista ne bude onda otvori dispute.
Kontam da ce se promeniti (ako su stvarno promenili adresu) tek kada prodje kroz naredni checkpoint, ali da ne cekas mesec dana da bi saznao... I/ili se dogovoris sa prodavcem da otvoris dispute, pa ako se promeni i/ili stigne paket onda da ga zatvoris, a do tada da bude otvoren.
 
Naručio sam preko AliExpressa.
Nista, onda ostaje da čekam nedelju dana da vidim hoće li se nešto promeniti pre nego što otvorim dispute..
 
ako moze mala pomoc u vezi ovoga:

2014-06-25 14:03, - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema
2014-06-24 14:03, - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema
2014-06-23 11:09, - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema

nije mi prvi paket koji uzimam ali ovako nesto nikad nisam imao...uvek je bilo 10200 GPC BEOGRAD, Otprema i posle ide da je paket stigao u moju postu. Pogotovo sto su poslednje dve izmene identicne.
 
Poslednja izmena:
ako moze mala pomoc u vezi ovoga:

2014-06-25 14:03, - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema
2014-06-24 14:03, - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema
2014-06-23 11:09, - 10200 GPC BEOGRAD, Otprema

nije mi prvi paket koji uzimam ali ovako nesto nikad nisam imao...uvek je bilo 10200 GPC BEOGRAD, Otprema i posle ide da je paket stigao u moju postu. Pogotovo sto su poslednje dve izmene identicne.
To ti je onda prvi paket na koji ces platiti harac, ti statusi se ponavlajaju kad paket ceka red na carini.
U poslednje vreme otvaraju i najmanje pakete
 
Meni nisu otvarali dva paketa ispod 25e sada iz Usa. Nista lepljeno prelepljeno...
 
23.06.2014 09:03:24 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu

Već tri dana stoji ovako. Obično mi već sutradan prodje.
 
Treba da mi stignu dve posiljke ali necu biti tu odredjeno vreme. (duze od 5 dana)
Bio sam do poste da otvorim sanduce kao sto je neko pre napisao, ali mi lik koji radi na posiljkama kaze da to ne moze, moze samo da ovlastim nekog. Problem je sto zivim sam i nemam koga.
Kome bih mogao da se obratim u posti, posto mi ovaj deluje kao da sam ga pitao da mi da 500 eura a ne otvori jb****o sanduce?
 
Pa komsiju nekog ili druga da ovlastis?
Mene zanima kako se ovlascuje?
 
Pa komsiju nekog ili druga da ovlastis?
Mene zanima kako se ovlascuje?
Smeo bih da se opkladim da ide kao i za sve ostalo: odes kod njih (ovom slucaju posta), povedes to lice koje hoces da ovlastis, pokazete svoje podatke (licna karta, neki dokaz da zivite bas tu) i potpisete neki papir :)
 
Treba da mi stignu dve posiljke ali necu biti tu odredjeno vreme. (duze od 5 dana)
Bio sam do poste da otvorim sanduce kao sto je neko pre napisao, ali mi lik koji radi na posiljkama kaze da to ne moze, moze samo da ovlastim nekog. Problem je sto zivim sam i nemam koga.
Kome bih mogao da se obratim u posti, posto mi ovaj deluje kao da sam ga pitao da mi da 500 eura a ne otvori jb****o sanduce?

Mozes da trazis da cuvaju sve posiljke koje stignu na tvoje ime, valjda do 30 dana, naplacuju po danu.
Drugarica je tako trazila u posti da joj cuvaju sve posiljke jer je morala da ide iz Bg-a na 10ak dana. Mada su je posle par dana zvali na mob da joj kazu da dodje da preuzme posiljku ili ce je vratiti i onda je morala da im kaze da je trazila da sve posiljke na njeno ime cuvaju do daljneg. Mrzelo ih da proveravaju..
 
Paket placen 10$, procenjen na 25$ kod nasih lopova I naplaceno oko 600din...skoro isto koliko sam ja platio sve :)
 
Hvala vam, rekli su mi za ovlascenje, problem je sto sam ja student sa prebivalistem tu u tom stanu ali inace nisam iz Beograda nego iz Priboja pa nije bas da poznajem komsije. Mislio sam da moze da se zakupi neko sanduce ali izgleda da ne moze. Buni me kako ce znati taj komsija da je meni stigao paket? Ili to ili to da zadrze 30 dana, mada mi ovaj radnik nije spomenuo to.
 
Jel na ovom linku pratim posiljku (iz kine): http://www.posta.rs/struktura/lat/aplikacije/alati/posiljke.asp
Ovo je TN: RD279607461CN ali mi izbacuje neku gresku, dok mi na aplikaciji Track Checker pise:
-Prispece, 11003 Izmenicna posta
-Za carinu, 11003 Izmenicna posta
Obe informacije su danasnjeg datuma sa vremenom oko 14 casova. Jel ovo znaci da ceka red da se carini (sto zanci da ce mi sigurno naplatiti carinu)? Za vreme isporuke znam da niko ne moze da mi kaze :)
 
Broj pošiljke:



Prikaz statusa pošiljke broj: RD279607461CN
Datum Mesto Faza Status Potpisnik
14.06.2014 14:58:00 CN - 364031
19.06.2014 13:27:00 CN - CNBJSA Otprema
26.06.2014 14:18:21 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
26.06.2014 14:41:58 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu


evo ja pogledao i ovo pise !
 
Neće naplatiti zajedno sa shipingom nego će napaltiti na 48 e ako pređe 50 e onda ide shiping pa pdv...

To važi za carinu, pdv nema veze sa cifrom i naplaćuje se na ukupnu vrednost.
Ovako je po ps-u, a koliko će da mu naplate će videti.
 
Meni sad sa iHerba lupili pdv na cenu robe bez poštarine. Istina nigde i ne piše na paketu cena poštarine. Isto i sa asosa, pdv samo na cenu robe iako je na izvodu jasno razdvojena od poštarine. To je ona "besplatna" poštarina na asosu a u stvari je uračunata u cenu na sajtu (3,5 GBP za stvar od 21 GBP)
 
Broj pošiljke:



Prikaz statusa pošiljke broj: RD279607461CN
Datum Mesto Faza Status Potpisnik
14.06.2014 14:58:00 CN - 364031
19.06.2014 13:27:00 CN - CNBJSA Otprema
26.06.2014 14:18:21 11003 IZMENIČNA POŠTA Prispeće
26.06.2014 14:41:58 11003 IZMENIČNA POŠTA Za carinu


evo ja pogledao i ovo pise !
Sad i kod mene radi :)
Valjda ce isporuciti naredne nedeljee...
 
Dobio bi opkladu nemanja123 :)
Bas je takva procedura, ovlasteno lice dobije papirce koje pokazuje prilikom preuzimanja posiljke...

Hvala, meni ce znaciti da tokom ovih suludih dana, pogotovu ako spavam od 8-19 neko drugi moze otici po paket :)
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno