Šta je novo?

Moj 771 na 775 mod (FAQ u prvom postu)

Ja sam na mom L5410 morao da sredim Tj max u Dpre temp da bi temperatura mogla realno da se meri. Posto je Tj max po defoltu na 100C ,a kod L procesora je 75C.
 
Ja sam na mom L5410 morao da sredim Tj max u Dpre temp da bi temperatura mogla realno da se meri. Posto je Tj max po defoltu na 100C ,a kod L procesora je 75C.

Kod L5410 je 70, a kod mLakijevog CPU-a je 85. Slažem se da treba da se sredi, kao što sam ranije u postu i pomenuo..
 
stigo i E5420 on ide kod drugara, samo jos stikere cekamo :)
 
Poštovani drugovi, hvala svima koji su otvorili ovakvu temu I uključili se u njenu raspravu, tražio sam po netu ali nikako ne mogu da nađem ono što me interesuje ,a pa ću vas zamoliti za pomoć.
Jedan od računara mi je brand Dell Optiplex 780 SFF varijanta ,sa Intel Q45 Express ,ddr3 na 1066, e sada potreban mi je od vas savet jer ima momaka koji ovu tematiku jako dobro poznaju , dali postoji mogućnost da se upgraduje na neki xeon E ili X serije E5450 ili 5470 771 socketa, jer sam našao na http://www.delidded.com/lga-771-to-775-adapter/ da čipseti Q45 ne podržavaju 5xxx series Xeon-ne.
Hvala svima koji se potrude da mi odgovore.
 
Na Delidded pominju da Q45, Q43, Q35 i Q33 čipsetovi prave problema, tj. nisu kompatibilni.
 
Poštovani drugovi, hvala svima koji su otvorili ovakvu temu I uključili se u njenu raspravu, tražio sam po netu ali nikako ne mogu da nađem ono što me interesuje ,a pa ću vas zamoliti za pomoć.
Jedan od računara mi je brand Dell Optiplex 780 SFF varijanta ,sa Intel Q45 Express ,ddr3 na 1066, e sada potreban mi je od vas savet jer ima momaka koji ovu tematiku jako dobro poznaju , dali postoji mogućnost da se upgraduje na neki xeon E ili X serije E5450 ili 5470 771 socketa, jer sam našao na http://www.delidded.com/lga-771-to-775-adapter/ da čipseti Q45 ne podržavaju 5xxx series Xeon-ne.
Hvala svima koji se potrude da mi odgovore.

Batali.. Q45 nije Xeon-friendly. :(
 
ubacismo stiker, modifikovali socket i radi iz prve, e sad samo mi nije jasno kako one instrukcije da menjam ili nema potrebe ako ih ploca vidi, isto za W,
dovoljno je da radi nismo razmisljali za overklok za sad
temperature pod opterecenjem sa box kulerom od starog e5300 pentiuma, da li su ovo velike temperature, pipao sam hladnjak procesora i skoro je hladan?

123123123.jpg


da li da menjam instrukcije ili sta vec treba?

123123123.jpg
 
Poslednja izmena:
ubacismo stiker, modifikovali socket i radi iz prve, e sad samo mi nije jasno kako one instrukcije da menjam ili nema potrebe ako ih ploca vidi, isto za W,
dovoljno je da radi nismo razmisljali za overklok za sad
temperature pod opterecenjem sa box kulerom od starog e5300 pentiuma, da li su ovo velike temperature, pipao sam hladnjak procesora i skoro je hladan?

Bravo za rad iz prve! Pogledajte malo post unazad, dao sam objašnjenje, a čini mi se i mLaki (drugi metod) kako da modifikujete BIOS i otvorite sve instrukcije. Pusti neki LinX ili Prime da vidimo temperature.. TJ Maxx za E5420 je 85 C. Oduzmite od temperatura koje vidite 15 C po jezgru.. - Ima i o tome reči ranije u post-u. Zato je `ladan ;)

P. S. Koja beše ploča?
 
Poslednja izmena:
evo malo slika od egzibicije, malo su losije jer je osvetljenje i kamera na telefonu losa, malo mi je i bila frka jer prvi put radim i to jos na tudjem kompu, dakle postojeci Intel Pentium Dual-Core E5300 zamenismo sa Intel Xeon E5420, ploca na kojoj je izvrsen mod je Gigabyte EP41-UD3L, gledao sam na sajtu proizvodjaca i video da podrzava tu tehnologiju izrade, fsb, W, i slicne qvadove, pa sam zakljucio da moze, jedino mi je frka bila sto je na 2.5Ghz ali gledah tehnicke karakteristike pa zakljucih da je trebalo sve da bude ok,
evo nekih slika

stiker na procesoru
1.jpg


xeon
2.jpg


stari cpu
3.jpg


modifikacija socketa
4.jpg


inace pored onih glavnih plasticnih izbocina posekli smo i neke dve dodatne zbog kojih procesor nije hteo da legne lepo
5.jpg


gotov mod
6.jpg


TaDaaaaa :)
7.jpg


kompjuter je butovao iz prve sve ok, prijavio uredno, cpuz ocitava xeona, sad za neki dan samo da se ucita ostatak sto ste rekli u postu iznad :)

8.jpg


sa novim procesoroj je probano kopanje qubitcoina na standardnom kloku i ovo su temperature sa starim box kulerom od E5300
u mom gornjem postu se nalaze temperature
 
Poslednja izmena:
sad gledam ovo i fale VTx i ssse4 tako nesto kako sad da ih ubacim, nesto sam se zbunio sa onim microfile.exe programom pa cackanjem po hex kodu i ostalo? ili mogu odma onih4 programa da iskoristim?

Moras da ubacis mikrokod za procesor u BIOS, pa ce ti dodati i instrukcije koje fale. Da li se prilikom paljenja pojavjuje obavestenje o potrebi da se update-uje bios, da bi se iskoristio sav potencijal procesora?


Pozdrav.
 
@pega
nema gi nigde, ima na ebay za po 5$ cini mi se

@strela
ici cu do drugara da pogledam, mada videli smo da za njegovu plocu ima novi bios on ima F5 a najnoviji je F6, mada mislim da mu nije izbacivalo tu gresku
 
@pega
nema gi nigde, ima na ebay za po 5$ cini mi se

@strela
ici cu do drugara da pogledam, mada videli smo da za njegovu plocu ima novi bios on ima F5 a najnoviji je F6, mada mislim da mu nije izbacivalo tu gresku

nesic1, iscitajte celu temu - imate ranije opisano sta je potrebno.. samo polako :)
 
@ nesic1


Ima ih na aliexpresu za $5 10 komada i cene su im sve nize i nize :).
Ja sam kupio 20x komada pre 2 meseca i tada su bili oko $8.
Ako te bas mrzi da cekas pusti mi PM sa adresom pa cu ti poslati jedan postom (dzabe naravno).
Ionako imam par komada viska koji stoje bez veze.
 
e hvala na odgovoru, iscitao sam nekoliko puta :D

posalji mi link na PM od toga sto si uzimao, bio sam ubedjen da su aliexpres prevaranti pa nisam gledao nista tamo, imam jedan adapter sad cu da ga ubudzim, mrzi me da se mlatim sa pravljenjem ako su stvarno tiliko jeftini, hvala za ponudu adaptera na poklon, lep gest cheers

E5320 (1.86Ghz, qvad, 1066Mhz, 8MB) ide na Gigabyte 946GM-S2

img20140228000424.jpg
 
Poslednja izmena:
Jedno "upozorenje" za one koji planiraju da nabave X varijante procesora: potrebno je dobro hladjenje cipseta.
Na mojoj ploci (Gigabyte EP35-DS3) i sa X5450 OC-ovanim na 3.2 hladnjak na cipsetu je prelazio preko 60C (žiš test, nisam imao unimer u kancelariji).
Dodatkom jednog ventilatora problem se manje vise da resiti.
 
e hvala na odgovoru, iscitao sam nekoliko puta :D

posalji mi link na PM od toga sto si uzimao, bio sam ubedjen da su aliexpres prevaranti pa nisam gledao nista tamo, imam jedan adapter sad cu da ga ubudzim, mrzi me da se mlatim sa pravljenjem ako su stvarno tiliko jeftini


Link poslat, sto se tice aliexpresa (mozda i ostalima bude korisno) do sada sam kupio poprilicno stvari tamo i nikada nisam imao problema. Samo treba paziti na rejting
prodavca i traziti ko ima free shipping. Inace pretraga im prakticno ne radi tako da je malo muka, ostalo je ok. Garancija, DOA i slicno tu vec nisam imao iskustva. Verovatno kao i kod ostalih kineza.
 
Nisam ni planirao ista da dobijem :) Radim ceo poduhvat na drugoj masini , onako sportski :) A sto se OCa tice - svestan sam niskog multia i oc limita do 3.2ghz zbog fsb wall-a, no OC nije ni bio poenta
 
Nisam ni planirao ista da dobijem :) Radim ceo poduhvat na drugoj masini , onako sportski :) A sto se OCa tice - svestan sam niskog multia i oc limita do 3.2ghz zbog fsb wall-a, no OC nije ni bio poenta

+1 za sport!

I dalje važi da se na buđavoj 775 ploči i sa jeftinim 771 Xeon-om dobijaju rezultati kao na nadrkanim 775 pločama i pripadajućim quad-ovima. Hats off onome ko je ovo provalio pre cc godinu dana..
 
Nisam imao puno vremena da se igram , ali par slika govori vise od 1000 reci. Pre 2 sata podignut sistem. Sve proradilo iz prve, nije da nisam imao sumnje u poduhvat :) Ploca na ne vidjeno , proc na nevidjeno - da nije radilo - da li je krivac ploca , proc ili sticker - poludeo bih :) Bios update na najnoviju verziju - sa microcodovima naravno, mada - ploca mi je "fabricki" radila bez problema - prepoznala procesor - nije kukala bilo sta - svi setovi instrukcija radili ... Kako i zasto pojma nemam , no svejedno sam skinuo najnoviji bios i sredio microcodove ... Elem - jos jedan zanimljiv detalj - windows 8.1 - instalacija na kojoj je prethodno bla AMD platforma - za ~2 minuta je makla sve stare drajvera , pronasla SVE sto treba za p45/xeon kombo - i sve radi PERFEKTNO - mom odusevljenju nije bilo kraja! Reko - kad cu vec da gazim sistem - zivo me zanima kako win 8.1 podnosi promenu platforme - i prijatno sam se iznenadio. Nikakvi repovi , nikakvi bagovi - sve radi perfektno. Cak mi se posto imam original verziju - i aktivirao ispocetka - bez potrebe za ponovnim unosenjem seriala itd... Sjajno ! Usput i pitanje u hw mon sam stavio TJ Max na 85 , po preporuci sa par inno foruma , medjutim - temperature mi deluju malo ... nerealno niske ? Po defaultu je hwmon drzao 100 ? U prilogu sam stavio i modovan bios - ako ikome ikada ustreba
x1.PNG
x2.PNG
x3.PNG
WP_000017.jpg
Usput - ostalo mi je par stickera viska - pa ako nekome ustreba - PM
I da ... Jedino sam se smorio kad videh nikako ne mogu da nadjem limicu za plocu ... Bljaf !
Sve u svemu :banana:
 

Prilozi

  • P5Q-ASUS-Premium-2406-Xeon.zip
    1,016.1 KB · Pregleda: 121
Poslednja izmena:
Fenomenalno, Bosla! Hvala u ime svih za priložen BIOS fajl.

Što se tiče hwmonitor-a, dobro si uradio i temperature su te koje vidiš. Pričali smo ranije u post-u o ovome..

Ja polako pripremam novi mod - ovog puta će to biti na Asus-u P5Q SE.. Pozz
 
Upravo iz zezanja isprobao proc na 3.2ghz - radi bez problema ko sat. Medjutim nemam vremena sad da se igram sa OC - a zaista ne zelim da ostavljam voltaze na auto duze vreme- kao sto sam sada cisto iz radoznalosti uradio. Pri fsb-u od 444+ samo bog zna koliko sama ploca dize voltaze ... Tako da ce fino igranje doci ovih dana , zivo me interesuje na p5q premium gde je FSB wall , a ovaj procesor mi izgleda izuzetno raspolozen za OC , imajuci u vidu da pri vid voltazi od 1.12v radi na 3.2ghz - realna situacija je da ce na 1.2v da radi na 3.6 bez problema - medjutim predvidjanja su mi da cu naici na fsb wall daleko pre nego sto dodjem do magicne cifre od 514fsb ... A i naravno postavlja se pitanje memorije i kako ce ona da se ponasa ... Uglavnom 3.2ghz - za sada bez problema :)
 
Na leto bih trebao da dobijem X5492 i da ga probam na P5K ploci, videcemo kako ce biti
 
A, da, da - to je onaj sa nasviranim FSB-om. OC?

Ovaj procesor je na fsb 1333 po defaultu. Ovo cak i nije bio neki narociti overclock posto sam samo podigao fsb na 1600 i procesor sa 3 na 3.6.
Ploca nije nesto posebno i cipset se grejao kao besan tako da se nisam igrao nesto narocito. Ovaj procesor i jos par sto sam imao viska su otisli na dobos
a na ovoj ploci sad vozim E5345 OC-ovan na 2.8 isto fsb 1600.
 
Pa , uspesno sam boot plocu do 520 fsb - doduse stabilne vrednosti jos nisam nasao iznad 457 fsb . Procesor bez dizanja voltaze radi stabilno na 3.2ghz. Imam drugi problem a to je sva cetiri slota za memoriju su mi popunjena, u kombinaciji sa quad core procesorom , namucicu ja ovaj p5q premium , no - tesi me cinjenica da ima 16 fazno napajanje , jednu od najboljih izvedbi generalno na p45 chipsetu - tako da sama cinjenica da ulazi u widnows bez problema na 490 , pri marginalno povecanim naponima za fsb/nb me raduje. Samo jos da ugrabim vremena da se poigram ... Sta li bi tek mogao raditi sa nekim xeonom sa vecim multijem ... :)
 
visok stabilan FSB na s775 samo mogu gigabajt EP45 ud3r/ud3p...eventualno extreme, al ona ima veliki vdrop.
 
Citao sam dosta o tome jos u vreme dok je 775 bio aktuelan. Ono sto me raduje je da bez problema dodjoh do 457 kao sto napisah , i to sa sve 4x2gb 1066 rama zabodeno. Garantujem da moze barem 480-490 da se stabilizuje, ali to em zahteva vremena , a iskreno i znanja koje ja nikada nisam se trudio da steknem na bas tom nivou. . . No videcemo - i ovako sam prezadovoljan - kolko para- mnooogo muzike :D
 
Nazad
Vrh Dno