Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

alo!

bez jajarenja (a tu mislim na ove sto misle da neko nekom nesto hoce da uvali).

vecina ovde, iako kopa, i dalje ne razume osnovne, fundamentalne stvari glede bitcoina! jer, ne bi pravio neke racunice koje realno nikoga ne zanimaju! apsolutno je netacna teza, recimo, da se nece isplatiti kopati sa grafickama (a samim time i FPGA uredjajima) kroz par meseci, iz jednog prostog razloga:

ako bitcoin bude uistinu uspeo (tj. bude opsteprihvaceno sredstvo placanja na internetu), onda svaki iskopan bitcoin cent danas ce vredeti mnogo za neko vreme! e sad, sto bi neko ODMAH da zaradi 100 %, za mesec dana - to su klasicna srBska posla.

bitcoin ne postoji od juce. isto tako su razmisljali neki kada je vredeo 5 $, pa su gomile istovarivali, a danas jedu svoja dupeta.

to sto covek prodaje FPGA, tj. nekome "uvaljuje"...to me slatko nasmeja. mozes misliti, uvaljuje, a vamo mu sede kuci sprave od 40 GH koje ne trose nista od struje i krckaju novcice i ne prave nikakav trosak!

ps> oko teorija zavera (kinez ima ASIC - ja nemam). to je klasicna srBovska zalopojka. kad sam pravio narudzbinu grupnu, svi ste lepo mogli da se javite i da nabavite jevtino sprave. sto niste? hocete drugi da se iscimaju i da vam sve odrade za dzabe na izvolte? to nema ni u diznilendu.



naravno da onaj ko ima muda i $ treba da skupa kajmak.
 
Poslednja izmena:
Ja bih 5 narucio da sam na vreme video post i temu. Pisao sam i pp i postovao na temu...
Ali sta je tu je, zakasnio sam.
I kao sto rekoh, ne jajarim ja coveka, vec kazem da nema smisla nekog ubedjivati u nesto, kad znas da to nece da prihvati, sem...
 
Poslednja izmena:
iz onoga sto sam procitao, covek je izneo argumente i prednosti fpga...nije ubedjivao nikog! a i zasto bi? mislim, da ih ja imam naravno da bi mi bilo svejedno da li cu ih prodati sada, ili ce mi ostati kao uspomena/privezak!
 
Sto da hvalim? Izneo sam cinjenice. Najvise sam hteo da skrenem paznju na rudare koji ciljaju na vise ghasha u manjem prostoru sa manjom potrosnjom.
Tuzno je sto se niko od vas nije sreo sa takvim stvarima ranije pa ste svi pod kompleksom "kiselo grozdje".
A to sto se Srbiji krade struja naveliko pa niko ne uzima to u obzir kao faktor, to je druga stvar.

Lakoca koriscenja i upotrebe je daleko laksa od bilo kojih kartica i kombinacija sa njima.
Cena od 6BTC je na globalnom nivou realna i po toliko se i prodaje preko.


Imam grafike za 60 ghasha, imam fpga za 50 ghasha pa sam se nasao za shodno da to uporedim.
Voleo bih da prodam jer uskoro idem preko po asice.

CIME ste se vi drage kolege nasle uvredjenim ovde?
 
Ja sam se nasao uvredjenim oko ove struje. Ja licno rig drzim u svom stanu, u ormaru, ako bas hoces da znas. Pa bih mogao m*d* svoja da pojedem jer nisam narucio asic na vreme, ali to ne znaci da treba da odustanem od kopanja. A ima brdo njih koji drze rigove na poslu pa struju placa gazda kod kog rade. Tako da za struju ne pricaj na globalnom nivou. Sve ostalo, kull.
Ja cu prvi da dam 600 evra za fpga kad ih budem imao.
 
Evo zeleo bih jos nesto da podelim sa onima koje to interesuje a da ne budem nataknut na kolac od strane razuzdanih VGA rudara koji sada kriziraju.

FPGA cluster od poznanika sa 1,2 terrahesha:

Cluster Going Offline

The cluster is now actively being dismantled (around 50% offline, down from 1.2 TH/s) and the boards are being prepared for shipping. You'll soon see the hashing power going down even further at Ozcoin after the first batch is out the door.

Cluster Info:

I've been asked for a few more infos on the cluster, so here are a few highlights:

My friend built this cluster over a few months during summer last year in his own time. Because the company where it is hosted starts reconstruction by 1 June, the cluster unfortunately needs to go. Relocation is not an option because of the massive power and cooling requirement (think hundreds of Ampere single phase, 200A 3 phase power) and because building took month a few months.

The cluster was/is creating income and shutting it down now was definitely not on schedule yet. This is a liquidation sale below the component price to recover parts of the cost. Bitcoin is a risk, we all know that. There is no hidden secret or catch. This is a honest sale.

Remember that this is not additional network hashing power. The cluster is half offline now, will be completely offline soon. It will take a while until the FPGA boards come back online, they will ship all around the world first.

More cluster technical details:

- Hosted in a purpose built room inside company data center
- Around 100 850W Cooler Master M2 Silent Pro power supplies
- Industrial grade 16 port USB hubs (used for flash drive testing/duplication)
- Total FPGA power consumption about 60,000 Watt, add cooling on top of that
- Around $6500 (HK$ 50,000) monthly electricity cost just for FPGAs
- Custom cooling solution
- Custom backplanes
- Each Zotac (~25W) 64 boards (4x16 port USB hub)
- Connected via Stratum Proxy

Here are a few more pictures:

200A 3-phase switch box (60-70kW):
https://lh5.googleusercontent.com/-eEylS3Q7nhg/UZHsmpDNByI/AAAAAAAAcVg/3B-rEAXXf8s/s640/IMG_6441.JPG

Cooler Master PSUs:
https://lh3.googleusercontent.com/-w9ptbHxNg9Q/UZHl6V7MxZI/AAAAAAAAcTI/dFQKN75GjbU/s640/IMG_5124.JPG

Zotac ID10 running Ubuntu from SSD:
https://lh4.googleusercontent.com/-v7RrRxQYEM4/UZHl8Av6CpI/AAAAAAAAcTQ/MnRuFALQGE8/s640/IMG_6423.JPG

Test rig:
https://lh4.googleusercontent.com/-rt04_EyZfuA/UZHlz0NrcNI/AAAAAAAAcSw/AThpM_4XumI/s640/IMG_6427.JPG

Lots of USB hubs, lots of cables:
https://lh4.googleusercontent.com/-_zt_6ISUp58/UZHl2gYQ-mI/AAAAAAAAcS4/YQFq0D3j6Ns/s640/IMG_6429.JPG
 
No problemo
 
Ja i dalje ne vidim kako ce se isplatiti rudarenje GPU-ovima za kes kad ce jaki ASIC-i da preuzmu kontrolu. Sta mi znaci sto ja za mesec dana skupim 70e kad onaj sa 25000Mh odradi to za dan.... A diff ce da ide da se ne istrose coin-i brzo i etoo... Ulaganja, ulaganja, ulaganja..... A LTC i ostalo me ne zanima, tipa ostace mi kartica za gaming, prodacu je i vratiti deo para itd itd.. Pricam cisto o iskoriscenju tog parceta hardvera za BTC kopanje u poredjenju sa buducim ASIC-ima ... i to je to.
 
Pa nema covek prodaje uredjaje. FPGA je odlicna stvar ali nazalost mislim da je malo kasno za to i da ce jaaaako tesko zaraditi 6btc-a s ovim diff-om.
Pre mislim da se vise isplati dati pare i kupiti 6BTC-a i cuvati ih nego kopati ih ponovo po daleko vecem diff-u ali to sam samo ja. Do pre mesec dana bi sigurno imao drugacije misljenje u vezi fpga. Sada mislim da je malo kasno za to ali mozda neko napravi bolju racunicu u korist FPGA.
Nikoga covek nije nagovarao da kupi niti je spominjao ovde uopste, samo se nadovezao na Nesicev zahtev za slikama i semama i usput spomenuo sve prednosti FPGA. Covek je iskusan miner i do sada ga niko odavde nebi ni primetio da nije napisao sta sve ima tako da nema razloga da iko blati coveka kako se reklamira i sl.
 
Evo ja krecem u najgore vreme; uvek se napatim i naradim u zivotu pa sta sad...nazad nema, optimizam je tu pa dokle stignemo. Neka bude i 1BTC mesecno, bolje nego nista...za ove sto bi preko noci da se obogate ni 10 terahesha asic da im neko pokloni nebi bilo dovoljno!! :wave:

Mogu vam reci da je i ovo CM napajanje ostavilo na mene wow utisak kao i seasonic...debljina kabela je impressive!!

Ja samo mogu da kazem da skidam kapu ljudima koji su na vreme usli u svu ovu pricu (pre godinu i vise) i isti zasluzuju da naprave bogatstvo..ako vec i nisu!!

I molim vas bez prozivke za rozle gaystick :D
 
Poslednja izmena:
Gore je neko spominjao struju, da li zna neko tacnu cenu industrijske struje kod nas?
Trazim na netu i ne nadjem nista osim ove zelene, plave i crvene tarife za domacinstva. :(
 
Evo ja krecem u najgore vreme; uvek se napatim i naradim u zivotu pa sta sad...nazad nema, optimizam je tu pa dokle stignemo. Neka bude i 1BTC mesecno, bolje nego nista...za ove sto bi preko noci da se obogate ni 10 terahesha asic da im neko pokloni nebi bilo dovoljno!! :wave:

Mogu vam reci da je i ovo CM napajanje ostavilo na mene wow utisak kao i seasonic...debljina kabela je impressive!!

Ja samo mogu da kazem da skidam kapu ljudima koji su na vreme usli u svu ovu pricu (pre godinu i vise) i isti zasluzuju da naprave bogatstvo..ako vec i nisu!!

I molim vas bez prozivke za rozle gaystick :D

Ostavimo zaradu i sve ostalo po strani. Mnogi ce te praviti ludog itd...Imas balls, tako i treba. Samo napred !!!
edit: Ako hoces da te bodrim, moraces da zamenis stick, ako treba, ja ti saljem mog verbatima plavog :d
 
Poslednja izmena:
grickodj: Znaci ne dam ovog sundiska...da nisam ocima video, ne bih verovao koliko brzo ucitava linux!!

Urose: prosirio sam postojeci sa jos 4x7950 vapor x, 1500w cm, asusova h61 dobro poznata ploca i 8gb ddr3!!
 
Poslednja izmena:
svaka cast za rig, vidi se da je pedantno uradjen
 
Poslednja izmena:
Proday je napisao(la):
Evo ja krecem u najgore vreme; uvek se napatim i naradim u zivotu pa sta sad...nazad nema, optimizam je tu pa dokle stignemo. Neka bude i 1BTC mesecno, bolje nego nista...za ove sto bi preko noci da se obogate ni 10 terahesha asic da im neko pokloni nebi bilo dovoljno!! :wave:

Mogu vam reci da je i ovo CM napajanje ostavilo na mene wow utisak kao i seasonic...debljina kabela je impressive!!

Ja samo mogu da kazem da skidam kapu ljudima koji su na vreme usli u svu ovu pricu (pre godinu i vise) i isti zasluzuju da naprave bogatstvo..ako vec i nisu!!

I molim vas bez prozivke za rozle gaystick :D
Ahahahaha Gde ga nadje rozle majke ti? Si to za rodjendan dobio? :d
Da nisi napisao nebih ga ni video.
Ja gledao rig i imam utisak da ti je rig nepotrebno visok. Los je ugao pa ne mogu da procenim dobro. Mislim da zbog visine gubis na duzini ekstendera i da je rig nizi mogao bi vise da ih razmaknes.
U svakom slucaju dobro nam dosao ;)
Odlicno je to napajanje, nije bilo razloga za depresijom sto si ga uzeo.

Makni onaj vent sa Asusa. Asus na te rupe s gornje strane izduvava topao vazduh a ti si stavio vent da duva pravo u to. Pogledaj temp i pogledaj kad ga sklonis. Siguran sam da ce biti manje temp. Promeni mu polozaj makar.
 
Poslednja izmena:
@Proday
A kad smo kod napajanja. Ja ima ovo iz potpisa. Fabricki ima 6pin pci-e 8pin pci-e, 7sata i 7ata. Zbog potrebe modovanja, a viska istih konektora, sad imam 3 sata, 3 ata (ostatak sam odsekao). A napajanje mi gura 7970 i 7950. Prva kartica zahteva 2x8 pina. Jedan imam drugi je sa 6 na 8. a druga grafika trazi 2x6. Vucem 6 pin sa jednog molexa (2 6pina sa dva molexa) i sve radi kako treba. Napajanje, jedva mlako.
Hteo sam reci da to sto si panicio pre par dana kako ni jedno napajanje sto se moze kupiti nema prikljucaka koji tebi trebaju...Neko te je grdno prevario. wataza je naravno bitna, a pored toga, jos bitnija stvar, amperaza, kad su grafike u pitanju. Trampio sam jednu staru grafiku za nov raidmax 700w. Tesko da bih se usudio da nakacim dve grafe na njega.....Jer nema dovoljnu amperazu

@sajberkurajber Tu si u pravu. Na asusu treba da izvlaci sa iste pozicije, a ne da ugurava. Jer tu su mu rupe za izbacivanje. Kod ortaka smo smanjili za 5 stepeni sa pravim pozicioniranjem venta. A ja kod mene na tf3 za 8 stepeni.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ahahahaha Gde ga nadje rozle majke ti? Si to za rodjendan dobio? :d
Da nisi napisao nebih ga ni video.
Covece pa prvi upada u oci realno..doduse bar uzivo kad se gleda :D ...i prozivaj ti al kostao je 400 din jeftinije nego identican crni u metrou ;)

Ja gledao rig i imam utisak da ti je rig nepotrebno visok. Los je ugao pa ne mogu da procenim dobro. Mislim da zbog visine gubis na duzini ekstendera i da je rig nizi mogao bi vise da ih razmaknes.
U svakom slucaju dobro nam dosao ;)
U pravu si da bi kavez mogao biti nesto nizi...u principu sa prvim nisam imao problema zato sto je bila full atx ploca sa razmaknutim slotovima, za ovu drugu masinu cekam da mi stignu duzi ekstenderi pa cu da zamenim.

Odlicno je to napajanje, nije bilo razloga za depresijom sto si ga uzeo.
I ja sam sve vise svestan da nisam pogresio. Kad mi stigla kutija juce, mislio sam da mi neko kuciste greskom poslao :D

Makni onaj vent sa Asusa. Asus na te rupe s gornje strane izduvava topao vazduh a ti si stavio vent da duva pravo u to. Pogledaj temp i pogledaj kad ga sklonis. Siguran sam da ce biti manje temp. Promeni mu polozaj makar.
Vent sam odavno sklonio, to sam bas bio testirao kakva je situacija...ako pazljivo pogledas videces da imaju 2x12cm koje od nazad duvaju i hlade najtopliju kartu 4-5 stepeni bolje nego kada ih nema.

Nesic1: hvala covek, trudimo se da bude sto jednostavnije, a opet kvalitetno i korisno. Ima stvari koje bih i ja menjao al sta cu kad kupujem proizvod koji se serijski proizvodi ,)

Grickodj: na napajanjima necu da zalim; ceo zivot sam bacao pare na kompjutere i igrao se na njima, nikad mi nisu donosili pare...sad kad treba da pravim pare na istima, nemam srca da civutarim na najbitnijoj komponenti realno. Svestan sam ja prvi da mi je i seasonic od 1250w bio overkill, al sta cu kad volim. Inace danas sam merio, na BTC trosi masina 780W, na LTC 970W!
 
Poslednja izmena:
@ Proday
Na kojim klokovima si mjerio potrosnju pri kopanju btc i ltc-a? I kako si je mjerio (cime)?
 
@ Proday
Na kojim klokovima si mjerio potrosnju pri kopanju btc i ltc-a? I kako si je mjerio (cime)?

Na 1050mhz druze i -150 za mem...napon def 1.125V...merio Dimke, pisao je o uredjaju pre 2-3 strane!

Izzy: daleko sam ja od njinih, ništa ti ne brini ;)
 
Pre 5 dana sam i ja poceo, danas cu da prebacim na LTC posto sam u fazi selidbe opreme iz dnevne sobe.
12x 7970
Napajanja su iza grafickih karti, nema ih jos na slikama, ovo je bilo fotkano u fazi izrade
Sve sam sam napravio i radi evo 5-6 dana bez greske, nadam se da ce tako i ostati :)
Razmaknuo sam karte maksimalno koliko tzv. extenderi (riser cables) dozvoljavaju.

O2zITVc.jpg
 
Prelepo... :)

Iskreno se nadam nisi zakasnio...
 
Super. Pravac ltc rudnik sa ovim dok je diff ovakav kakav je.
 
Pokusavam da pokrenem LTC ali mi tu nesto nije jasno. cgminer mi daje neke leve rezultate, izgleda da moram malo sa configom da se igram.
Idem da citam malo o tome posto sam isprobao kombinacije za intensity itd... cak sam uspeo i da restartujem komp lol, ne znam kako :) valjda je zabola grafika.
Ako resim nesto javljam vam.
 
Gore je neko spominjao struju, da li zna neko tacnu cenu industrijske struje kod nas?
Trazim na netu i ne nadjem nista osim ove zelene, plave i crvene tarife za domacinstva. :(

Treba da je oko 6.x din/kwh, i ja jednu struju trosim industrijsku :D
 
videcemo na kraj meseca :) huh
 
Nazad
Vrh Dno