Šta je novo?

Hardver za kopanje (GPU,CPU itd.)

Gde si nasao 6950 sada? Dobre su za rudarenje i bitcoina i litecoina. Jos ako se otkljucavaju...

Moci ce Chieftec gurati to. O CM da ne pricam, jer je ova nova GX serija odlicna, pa racunaj da oba ta mogu isporuciti 900W bez problema.

A sto se tice 7950 vs 6950, moj glas ide ze 7950. Novija, dosta brza, trose gotovo isto struje, jos je DC2 V2 uradjena brutalno.
 
A sto se tice 7950 vs 6950, moj glas ide ze 7950. Novija, dosta brza, trose gotovo isto struje, jos je DC2 V2 uradjena brutalno.

Pa to nije ni za porediti, 7850 je identicni, odnosno preimenovani 6950 samo u sitnijem procesu proizvodnje, s'toga manje trosi. 7950 je klasa iznad karta.
 
Imam neku ponudu i u garanciji su jos oko 2 god, jedino sto je to model 6950 sa 1gb rama. Mada je isto Asus i mislim da je hladjenje jedno od boljih sto je uradjeno za 6950. Pa razmisljam da li da dodam jos i da uzmem 7950.
Poredim ih samo za isplativost, jer je 6950 30% jeftinija, a cini mi se da ne daje 30% manje kH/s od 7950 ili gresim?
 
99% se ti Asusi nece otkljucati u 6970 a i hladjenje je ok ali nije neko cudo. Imao sam je, cak mi je i napon bio zakljucan.
Isto tako i na 7850 je zakljucan napon tako da ih bas ne preporucujem jer cete biti limitirani malim klokom.
Mada ako je ok cena ja bi te 6950 uzeo zbog garancije. Jako se brzo otplate na ltc-u.
 
Imam neku ponudu i u garanciji su jos oko 2 god, jedino sto je to model 6950 sa 1gb rama. Mada je isto Asus i mislim da je hladjenje jedno od boljih sto je uradjeno za 6950. Pa razmisljam da li da dodam jos i da uzmem 7950.
Poredim ih samo za isplativost, jer je 6950 30% jeftinija, a cini mi se da ne daje 30% manje kH/s od 7950 ili gresim?

koliko ti traze? meni neki lik nudio 7850 30komada za 14.500 po komadu, pa cekam da btc skoci pa se mozda i snadjem za neki komad
 
bas sad gledam po temama i cudim se (kolko ljudi pitaju) da jos niko nije otvorio jednu posebnu temu gde bi se pisali samo rezultati tj. brzine kopanja za odredjeni hardware.
naprimer moja HDxxxx daje tolko mhs/khs na tom kloku uz taj napon...
ako je neko voljan mislim da nebi bilo lose!
 
znam da ima tabela, ali cisto radi nekog uporedjivanja i da ljudi nezatrpavaju teme sa time kolko koja kartica daje... :d
 
koliko ti traze? meni neki lik nudio 7850 30komada za 14.500 po komadu, pa cekam da btc skoci pa se mozda i snadjem za neki komad

Vise nema polovnih, samo nove i 24k su. @Sajber jel to ok cena?
Jos koliko su u garanciji te 7850? Koji je model? Lepo zvuci ta ponuda...
 
Naravno da nije ok cena, to je papreno mnogo! 24.000?!? 7850? :zgran:

edit: Ako je to pak cena za 6950 koju si nekim slucajem nasao nove onda... :shock:
Stvarno nisam siguran o kojoj karti pricamo.
 
Poslednja izmena:
Pricamo o 6950... ali ih vise necemo pominjati :D
Ali 7850 Asus nisam vidjao ispod 21k. Ne znam gledam li na pogresnim mestima.
Je li ok 33k za 7950 Asus dc2t v2?
 
Nije valjda da niko nema jednu od ovih kartica sto sam naveo pa da mi prenese iskustva sa njom.
 
Nije valjda da niko nema jednu od ovih kartica sto sam naveo pa da mi prenese iskustva sa njom.

Pa ima, nego smo pisali ko zna koliko puta o tome pa nas više mrzi, pogotovo jer šta god da napišeš onaj koji kupuje će da uradi onako kako je on rešio i zamislio (kao što je Kurajber imao "slučaj" objašnjavajući za MSI).

Ja imam Spphire, prezadovoljan sam bio i pre nego što sam počeo da rudarim s njom. Odlična kartica.
 
i jos jedno pitanje, imam kablovski internet, nemam modem koji podrzava wireless, kako sada da prikljucim vise rigova na taj modem? pomocu svicha? (kabal iz modema ide u svitch i iz njega u ostale, gde ip adrese podesim 192.168.1.*)?
 
Ako imas samo modem moras kupiti ruter koji ima wireless na sebi pa modem u ruter i onda kacis rigove na ruter preko wirelesa. Al pazi koliko wireless konekcija dozvoljava taj ruter u isto vreme. Ako je SBB u pitanju i hoces kablom mislim da oni ne dozvoljavaju sa tog modema da razvuces veze do kompova sa svicem nego ti opet treba ruter i za kabl.
 
@sasadjak, znaci takvo je stanje, imam kopernikus kablovski internet, a modem mi je Cisco 2100 cable Modem


moze li samo brz odgovor, posto razmisljam da uzmem od lika delove za rig
u proslim postovima pisano je da lc 600h 12 gura 3x7850 naklokovane, ovo sa donjeg linka valjda moze 4x ili je bolje 700W Raidmax RX-700AC BlackStone, 80PLUS Bronze/PFC/12cmFan/Andyson za 4x7850
moze li ovo napajanje da gura
4x7850 (overklokovane za mining, bez dizanja napona) + 4GB ram+intel G1610 + hdd

http://www.emmi.rs/napajanja-i-doda...ooler-master-b-series.11.html?productId=33367
 
Poslednja izmena:
@sasadjak, znaci takvo je stanje, imam kopernikus kablovski internet, a modem mi je Cisco 2100 cable Modem


moze li samo brz odgovor, posto razmisljam da uzmem od lika delove za rig
u proslim postovima pisano je da lc 600h 12 gura 3x7850 naklokovane, ovo sa donjeg linka valjda moze 4x ili je bolje 700W Raidmax RX-700AC BlackStone, 80PLUS Bronze/PFC/12cmFan/Andyson za 4x7850

Dodaj jos malo i uzmi Thermaltake Smart SPS-630M.
 
Nije mi jasno kako hoces 4 karte na 600w napajanje kad jedna overklokovana na ltc vuce preko 140w
 
Nije mi jasno kako hoces 4 karte na 600w napajanje kad jedna overklokovana na ltc vuce preko 140w

dve klokovane 5850 na corsair cxu od 400w. Uvek sam za to da treba imati viska psu snage, ovo je bio samo primer iz prakse...
 
ni meni nije jasno, neko rece da moze ono obicno lc 600h da tera 3x7850? jbm li ga, uzeo sam ovo 700W Raidmax RX-700AC na njega ce da idu 4x7850, dok sam skupio kesh Thermaltake Smart SPS-730M se prodao

od stra' nema leka, ove 4x7850 sto imam sad sam stavio na seasonic ss750W pa da ne bacam bas toliko para na napajanje, a sad vidim da moze da gura i jace karte
 
Poslednja izmena:
Taj ss750w ti je taman,nista slabije od toga
Kad neko kaze da napajanje moze da gura nesto kosa mi se dize
U toj recenici fali moze da gura dok se ne istopi,sto se vidi iz gore prilozene slike. Dok se ne istopi moze da bude 3,4, 30 dana.Za to minimum sto si naveo, 700 pravih vati,ne lite ili smart varijante,u prevodu 100e+
Jedna 7970,bez ploce, moze da spali lc 600w :)
 
Ma kakav LC na 7970 :)
Ovo je klasa napajanja za 6770 po dve da nakacis plafon.
Jedino ovo CM700 je ok ali ja sam stavio 2*7970 na njih pa su stradala :)
Ne vole vrucinu izgleda, zimi radi svako ali kad udari preko 30...
 
dve klokovane 5850 na corsair cxu od 400w. Uvek sam za to da treba imati viska psu snage, ovo je bio samo primer iz prakse...
ja teram na isto napajanje 7850 i 5850 ali imaj na uvid da 5850 iako je 2 generacije starija energetski je efikasnija znaci trosi manje a daje vise
 
Meni Lc600h-12 privremeno guralo 7950 i 7770 na LTC, nekih 7 dana dok nije stigao Chief nitro...
Mlako bilo napajanje, 12v se kretalo oko 11.85v.
Cm b-series (Thunder) 700w je ok za 4x7850, 5kom ne moze ni pod razno.
 
Nazad
Vrh Dno