Šta je novo?

Carina na posiljke [FAQ u prvom postu]

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
pffffffffff.... tako sam i mislio :(
nego rekoh ko je manje zlo od ova dva :(
Pa sad, meni je UPS 2 paketa iza USA isporucio bez naplate spedicije (pocetkom godine, oba vece vrednosti 350 i 420$) znaci samo regularno obracunata carina i PDV. Devojka iz njohovog korisn. centra mi je upravo tako i rekla - ako isporuka i spedicija ide preko nas nemate nikakve dodatne troskove.
 
hm super :)
reci cu mu da salje preko njih onda
hvala
javicu kako sam prosao :)
 
hm super :)
reci cu mu da salje preko njih onda
hvala
javicu kako sam prosao :)
Nazovi ih i pitaj jos jednom jer u ovom haosu nikad nisi siguran da i oni nisu nesto promenili.
Inace carinu racunaju po carniskoj stopi iz tarifnika za vrstu robe, tako da mozda prodjes i manje od 10% a mozda i vise, zavisno od toga sta narucujes.
 
ljudi, citam temu ali ne nalazim,
narucio nesto u vrednosti 62 dolara, to je narudzbina + shipping.
da li ce ovi slepci da izracunaju da je to 47 evra i da mi ne carine ili ce da se prave ludi i racunaju dadzbine na tih 62? ludim stvarno
 
Ako na paketu pise 62$ vrednost ( ili npr, 50$+ 12 Shipping)
racunace ti 62$ X 85 ( recimo, ne znam u paru) = 5270 din ti je osnovica za carinu, posto si ispod 50/70 E, trebalo bi da ti na to naplate 20% poreza, tj oko 1100 din + onih 66 ili 266 za carinski pregled, ako se ne varam...
Ako ti na paketu pise neka manja vrednost, onda mozda i ustedis nekih 20 din :D
 
Poslednja izmena:
hm, znaci PDV se placa nevezano za cifru ispod 50 evra? hm lopovi nista da nam olaksaju zivot.
znaci pdv svakako? majku mu...
 
Pregledaj poslednjih 10ak strana pre nego te napljuju za pitanja na koja je 100X napisan odgovor :)
Ja sam dobio 5-6 paketa u poslednjih 10ak dana , svi sa napisanom cenom DO 15$ i regularno na svimaPDV na cifru koja je napisao kinez...
Poslednji paket, od juce, sve isto sem sto je umesto da dam 200 din postaru, postar uzeo 66 din i uz papir mi dao UPLATNICU na 200 din, skrabopisom popunjenu, pa da ja znaci: palim kola, placam parking, cekam u redu, platim 35-50 din provizije banke i sl...
Da ne pominjem vreme potrebno da se popune sve te silne uplatnice...njihovo, naravno :)
Ne bi me iznenadilo ako za par dana krene uz onaj papir da pri dnu stize i samo ziro racun za uplatu..... sva sreca pa su bar uplatnice dzabe :D
A ako ne uplatim, verovatno me pisu negde da nisam platio pa me posle voze do 101 i nazad. A ako uplatim, pitanje je da li ce i kada oni tamo videti da sam uplatio....
Svaki dan sve lepse od lepseg :)
 
citao sam sve redom i ludim polako, nema veze za nauk :).
cinilo mi se da sam dovoljno istrazio pre narucivanja ali ocigledno nisam, krastavac BUM, prokopao bzvz jos malo i shvatio da sam pecen :D.
Javim kako sam prosao, u svakom slucaju pise da je paket poslat i da mu treba 5-20 radnih dana.

Nisam ni znao da se placa postaru ovo. Ja se secam u BGu kad sam bio, iz Kine paket, isao sam u carinu da ga pokupim sa dokazom o racunu i tamo sam placao dadzbine i ostalo, iznos bio oko 40 dolara oni naplatili jos 20e preko...bilo pre jedno 5 godina...
sad sve drugacije, i ne zna se ko pije ko placa, znaci da ocekujem postara.
a sta ako ne budem kuci nego na poslu?
standardna procedura idem u postu sa onim papiricem? :D

izvinjavam se ako pitam opet, bio prvi maj pa sam mrtav sada, udarilo sunce :D
 
Да те није сем сунца ударило још нешто ;)
 
ej svega par piva, vrlo lagano bilo, nego sam umoran stvarno :)
hvala na informacijama
 
Na isti iznos, tj 58$ + 4$ shipping sam platio i carinu... Carina je bila bez shippinga
 
ПДВ си платио на основу 58$ или 62$?
 
Nije mi jasno zasto su carinili kad je cifra manja od 50 evra. A tek mi nije jasno kako mogu da naplate pdv na postarinu, posto je postarina usluga za koju mora da se plati pdv u zemlji iz koje se salje(tako da se tu naplacuje dupli pdv).

Pregledaj poslednjih 10ak strana pre nego te napljuju za pitanja na koja je 100X napisan odgovor
Ja sam dobio 5-6 paketa u poslednjih 10ak dana , svi sa napisanom cenom DO 15$ i regularno na svimaPDV na cifru koja je napisao kinez...
Poslednji paket, od juce, sve isto sem sto je umesto da dam 200 din postaru, postar uzeo 66 din i uz papir mi dao UPLATNICU na 200 din, skrabopisom popunjenu, pa da ja znaci: palim kola, placam parking, cekam u redu, platim 35-50 din provizije banke i sl...
Da ne pominjem vreme potrebno da se popune sve te silne uplatnice...njihovo, naravno
Ne bi me iznenadilo ako za par dana krene uz onaj papir da pri dnu stize i samo ziro racun za uplatu..... sva sreca pa su bar uplatnice dzabe
A ako ne uplatim, verovatno me pisu negde da nisam platio pa me posle voze do 101 i nazad. A ako uplatim, pitanje je da li ce i kada oni tamo videti da sam uplatio....
Svaki dan sve lepse od lepseg

Ovo sa uplatnicom ima jednu dobru stranu. Sada kada omanu sa procenom vrednosti i neko hoce da se zali(a vec je preuzeo paket), vise ne mogu da kazu "Ne mozete da se zalite posto ste vec preuzeli paket i platili"(mada je i ta njihova logika bila malo besmislena).
 
meni je paket oko 46, a shipping 25 recimo...
tako da ono.

A kome mogu da se zalim i kako, nakon sto pokupim paket i platim postaru?
A ako nisam kod kuce, onda je u najblizoj posti paket pa idem tamo?
 
E to je ono da ne smete preuzeti/platiti ako nešto nije u redu jer onda ako se žalite morate platiti tu taksu od 590 din, a to se na sume koje mi uglavnom plaćamo ne isplati!
 
Pa valjda ga vraća na carinu, pa onda odeš tamo i podnosiš prigovor na licu mesta pa ako ne promene u tvoju korist carinu, onda možeš da se žališ po tom rešenju ali opet uz taksu pa se opet ne isplati. Tako bar ja kapiram, a i čuo sam iskustva ljudi da su išli direktno na carinu i tamo su im uz donet račun menjali iznos carine bez naknade

btw jesi video šta piše u tom delu pitanja i odgovori:
"Naglašavamo da su naši odgovori isključivo savetodavnog karaktera, pa iako uvek konsultujemo stručnjake za odgovarajuće oblasti, ovi odgovori nemaju karakter zvaničnog stava nadležnog organa uprave."
 
Poslednja izmena:
aha, nisam video tnx.
gledah sajt pa zvao u nadi da ima nekog dezurnog al kapiram da pre utorka nikog necu moci da dobijem.
nista, zaboravicu na ovo pa cu da vidim kad donese postar, krastavac
 
Nemoj da zezas RazbojNick-e, ovaj klip tj audio koji sam postavio do sada nije postavljan na benchu.
 
Prijatelju ti si se ili prevario ili nisi ni video koji klip sam okacio. Pratim temu i nisam naisao na ovaj intervju sa radio index-a. Uradio sam sad i pretragu i nema ga.
Jel moze link do posta gde ste to postavili?
 
Car osnovica 58$, 4950din, carina 495din..
 
Prijatelju ti si se ili prevario ili nisi ni video koji klip sam okacio. Pratim temu i nisam naisao na ovaj intervju sa radio index-a. Uradio sam sad i pretragu i nema ga.
Jel moze link do posta gde ste to postavili?
Ok, sad vidim da je neko od moderatora je obrisao i moju i poruku od bSecurity (ZAŠTO?), ali je ostao ovaj post od rasprave http://forum.benchmark.rs/showthread.php?269500-Carina-na-posiljke&p=3265321&viewfull=1#post3265321.

U svojoj originalnoj poruci sam naveo i link ka sajtu Carine, gde zapis sa Radio Index više ne postoji, već samo ovaj sa RTS, i isti ovaj link ka YT.
 
Friday, May 03, 2013 Location Time Pieces
12 Processed at BELGRADE - SERBIA, REPUBLIC OF BELGRADE - SERBIA, REPUBLIC OF 11:47
1 Pieces

11 Clearance processing complete at BELGRADE - SERBIA, REPUBLIC OF BELGRADE - SERBIA, REPUBLIC OF 11:35
1 Pieces

10 Arrived at Sort Facility BELGRADE - SERBIA, REPUBLIC OF BELGRADE - SERBIA, REPUBLIC OF 11:13
1 Pieces

9 Customs status updated BELGRADE - SERBIA, REPUBLIC OF 09:54

8 Departed Facility in BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 07:55
1 Pieces

7 Processed at BUDAPEST - HUNGARY BUDAPEST - HUNGARY 06:10
1 Pieces

6 Departed Facility in LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 04:36
1 Pieces

5 Processed at LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 02:58
1 Pieces

4 Arrived at Sort Facility LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY 02:15
1 Pieces

Thursday, May 02, 2013 Location Time Pieces
3 Departed Facility in EAST MIDLANDS - UK EAST MIDLANDS - UK 23:03
1 Pieces

2 Processed at EAST MIDLANDS - UK EAST MIDLANDS - UK 20:06
1 Pieces

Jel moze neko ovo da mi rastumaci, odn.samo da kaze da li je paket prosao carinu? Preko DHL ide paket sa SD. Zanima me sta znaci "Clearance processing complete" i kad da ocekujem paket,oprilike?
 
Poslednja izmena:
Novo pitanje:u pola jedan danas je kurir DHL-a preuzeo paket,tj. izasao paket iz objekta. Kad da ga ocekujem,do kada vrse isporuku? Na sajtu nema nista,na telefonu se pali faks. Pitam jer bas i necu biti u kuci ovaj vikend a ne bih da mi vrate paket nazad. Kakva su iskustva sa DHL-om?
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno