Šta je novo?

Kineski manje poznati brendovi, clones-free (FAQ u prvom postu)

Nije mi potrebna informisanost vec iskljucivo mogucnost citanja koju sam savladao kao malo dete jos.

dakle, ja sam okacio telefon od PET KOMA SEDAM inca a ne od PET. oduzeti prostor za dugmice sa 5.7 inca ne moze da ga smanji na 4.7 inca nikako. Mogao bih da ti izvedem pitagorinu teoremu sa ovih slika ali nadam se da si uvideo svoju gresku u citanju a ne moju u rezonu.

Izvini ako si moj kometar shvatio kao uvredu. A to sto si naucio da cutas kao malo dete svaka ti cast :D ("salim se")

Ja sam komentarisao velicinu Alcatel scribe HD. A ne telefona koji si ti naveo. I ne bi navodio link za dzabe ;).

 
@mitar1982: bravo za find, ja sam juce bas gledao i preskocih ovaj model. ovo je i super cena. 140 evra covece.

@quattro: nismo se razumeli u oba smera :) izvinjavam se i ja :)
 
nismo se razumeli u oba smera izvinjavam se i ja
cheers
Yaint that cute? :D


Okay, pristajem i na 4,5" ekran, ali biće veselo to leti staviti u bermude! :)

Nemam sada puno vremena, brzinski sam pogledao i verovatno prevideo nešto, sviđa mi se:

- predloženi JIAYU G2S 4" dual-core: http://www.pandawill.com/jiayu-g2s-...ram-40-inch-ips-qhd-screen-3g-gps-p71950.html
- Lenovo 4,5" quad-core: http://www.pandawill.com/lenovo-a82...id-41-mtk6589-45-inch-80mp-camera-p72653.html
- JIAYU G3, 4,5" dual core: http://www.pandawill.com/jyg3-smart...en-android-40-mtk6577-3g-gps-wifi-p66077.html

Lenovo je možda "best bang for the buck", jer je quad-code i 152€. Šta vi mislite? :)
 
Poslednja izmena:
Ja mislim da Lenovo nije dobra opcija jer vec postoji atest za taj uredjaj, samim time i carinska stopa na njega koju kinez ne moze da ti nasteluje pri uvozu. Ako sa druge strane kupis telefon koji se zove "Brusli" onda carinik nema nikakvu osnovu osim onog sto je napisao posaljioc.

Kad smo kod toga da napomenem clanovima da slobodno mogu sada kada ima PP da naruce ove teelfone ako ih zele i dobice ih po tacno toj ceni. Ispade da mnogi ljudi u srbiji narucuju tablete konkretno, i da se oni carine onako kako ih deklarise kinez (u dogovoru sa tobom 48 evra na izvestaju) i da prolaze lagano.
 
Ja mislim da Lenovo nije dobra opcija jer vec postoji atest za taj uredjaj
Ko je, kako i kada zaista uradio atest za uređaj? Nekad sam na TV-u čuo da svaki komunikacioni uređaj koji se prodaje mora da dobije atest državne agencije, ali je jasno da je to samo puka formalnost, nekakav štambilj. Sem toga, trebalo bi da se odnosi na svaki model; ako je Lenovo X1 "atestiran" a ja naručim Lenovo Y2, to nije ista stvar, ne? Tek mogu da zamislim komunikaciju između agencije za atestiranje i carine, hrpu papira koju niko ne pogleda.

carinik nema nikakvu osnovu osim onog sto je napisao posaljioc
Ovo su mi objasnili u carini kad sam bio prošle nedelje, ako piše 20€ na nečemu što je očigledno da vredi više, onda se ne gleda napisana vrednost već kataloška, odnosna procena carinika prema sličnim artiklima. Cvrc!

Naručujem Džeki Čen S3 Ultralight model. :D
 
Ono na sta treba posebno da obratite paznju jesu performanse telefona u najuzem smislu te reci. Ja sam pre nekoliko godina imao polu-klona HTC Magic-a i iako je telefon bio los na skoro svim poljima, najgori je bio tamo gde je najbitnije tj. slusalica je bila nevidjeno tiha. Skoro niko nije mogao da me lepo cuje, a kada su ljudi bili u bucnom okruzenju ili ja, nismo se nikako culi. Obratite posebnu paznju na to, ipak telefon sluzi prvenstveno za razgovor pa za sve ostalo a Kinezi cesto u zelji da ponude sto nizu cenu, zakinu na najbitnijim detaljima kao sto je glasnoca razgovora.

Sto se tice velicine, i meni je vise od 4.5 incha preveliko ali ne zbog nosenja u pantalonama vec zato sto nemam velike sake ili dugacke prste. Nosenje touchscreen telefona u dzepu od farmerki ili pantalona svakako ne preporucujem. Zimi sam uvek nosio fon u unutrasnjem dzepu od jakne a leti neku torbicu ili u rukama. Zaboravi se covek pa sedne na telefon a on kvrc i zastitno stalko dobije zanimljivu saru koja ga odvaja od klonirane sabrace dok se ne zameni sa novim :p
 
Poslednja izmena:
^ Ali kako na to da obratimo pažnju? Jedini način da to saznamo je iz iole respektabilnog prikaza (review-a) telefona na nekom blogu ili sajtu. A ja to nisam našao. Istina, do juče nisam ni znao za marke koje je Džekson predstavio, tražio sam Chinavision i THL i našao samo jedan (dobar) prikaz nekog THL modela iz maja 2012-e. Inače se potpuno slažem sa tobom, i mislim da je specifikacija tek 50% priče, a suština je kako je povezno, tj. uklopljeno.
 
Pa zato sam ja napravio onu klasifikaciju na prethodnoj strani. Firme poput UMI i ZOPO nemaju za cilj da prodaju nesto sto "lici na S3" i da to bude glavni cilj prodaje vec sada pokusavaju da se identifikuju kao solo kompanije bez spoljnog uticaja i zelje za tudjom slavom. UMI X1 je bio odlicna prodaja u kini, i sada prave X2 kao totalno nezavisna firma, i originalno ime. NIKAKO im ne ide u korist da naprave falicni speaker, ili da ne radi LED i slicno. Xiaomi i Meizu su manje vise presli taj korak i sada se vode kao legitimni Android phone makeri a ne kineski "sacuvajboze" telefoni.

Zato i treba iskoristiti priliku da se uzme sada kada se gura kvalitet a cene i dalje niske. za 2 dana je najavljeni release X2 koji ja cekam pre odluke o kupoivini
 
gpetar, imas da biras boju white i dark blue.

preporucio bi ti da gledas telefone na pandawill umesto zopomobileshop jer tamo izlistavaju svaku boju pojedinacno, plus ima veci izbor i jednostavnije za pregled.

Ja sam se odlucio za X2 AKO bude mogo order prvog dana a ako ne uzimam onda ZP950 (obicni, ne plus) jer mi zaista ne treba quad-core to je za igrice.
 
Mislis da se u obicnom radu ne oseti dual i quad? necu igricu u zivotu upaliti.
 
Zna da se oseti, pogotovu ako je sve otvoreno, aplikacije dobijaju nove verzije svaki dan i postaju sve zahtevnije. Quad core i ne boli te glava i neces se kajati sto ga nisi uzeo.

Onaj dual core ima malo veci skor na benchu od tvog se-a, drugi je ok, a za treci izracunaj dpi na onom sajtu.

Rece mi da si se odlucio za w8, odustao ili nisi doneo konacnu odluku?
 
Ne bih da unosim pometnju, ali sam noob u ovom polju. Kakvi su ovi telefoni u poredjenju sa, npr, sgs2? Polovan sgs2 moze da se nadje i za 200e, pa se pitam da li je isplativ rizik kupovine kineza zbog 50e. Hardver na stranu, ali nekako mi je malo verovatno da ekran moze da bude i priblizno dobar kao na sgs2/3.
 
^ Nisam ekspert, ali SGS, LG i drugi ekrani prave se u Kini (japanski Sharp ih tamo proizvodi?). Licno ne sumnjam u ekran vec u finalnu izvedbu; s druge strane, Dekson me uverava da su drasticno uznapredovali. ;)

Sem toga, SGS2 ima vec pomalo prevazidjenu rezoluciju, 480x800. Sad treba kupiti qHD ili HD. ;)
 
Poslednja izmena:
Pa dobro, visoka rezolucija nije losa, ali je meni nepotrebna. Ne pamtim kada sam pustio i YT klip na telefonu poslednji put, a kamoli da gledam filmove i slicno. Igrice me takodje ne zanimaju. Vise mi znaci kompaktniji telefon koji se nece prepoloviti prilikom vezivanja pertli :D
Ono sto mene najvise interesuje je osecaj prilikom koriscenja touch screena. Nisam probao bas stotine telefona, ali od onoga sto jesam, sgs2 mi je bio najkomforniji. Nekako mi sve ide glatko, sto nije bio slucaj sa svima.
 
drugar ima Sg2 , injegov ortak je uze neog kineza, i to neki od 100 eur ,low budget sa tiny deala i kaze da nije mogao da veruje kolko je dobro kad su poredili. Meni je odatle i krenula ideja o kinezima
 
gpetar, imas da biras boju white i dark blue.

preporucio bi ti da gledas telefone na pandawill umesto zopomobileshop jer tamo izlistavaju svaku boju pojedinacno, plus ima veci izbor i jednostavnije za pregled.

Ja sam se odlucio za X2 AKO bude mogo order prvog dana a ako ne uzimam onda ZP950 (obicni, ne plus) jer mi zaista ne treba quad-core to je za igrice.

A koliko traje baterija tim smartphone-ima? Konkretno ta 2 modela. Meni to najviše znači, jer uzalud je on smart, kad ja ne mogu taj smart dio da koristim na ovaj moj OT995 više od nekih 2-3 sata max.
 
mmsandi - opste je poznato da kinezi iskljucivo prave baterije za velike igrace. Nemoj misliti da ce baterija na kinezu da bude losija kao sama baterija, jedino moze da bude losa zbog optimizacije sistema. a ljudi kazu da sa time nemaju problem.

Jos je prednost ovih kineskih formata slabija rezolucija. kazu recimo za ZP900 Leader koji je 5 inca sa 960x540, da drzi predugo bateriju.
 
baterija mi je bitnija nego rezolucija. Da li posotji neki nacin da vidim razliku izmedju te 940x540 i neke vise rezolucije kao sto ima ovaj 950+?
 
moje misljenje je da mogu da budu zapravo i bolji jer su novije generacije od SGS2.

Ja evo vec danima istrazujem sve vezano za njih i dosao sam do zakljucka da se vecina ekrana zapravo proizvodi na istim masinama koje se koriste za IPS panele LG-ja, Applea, ASUS-a i tako dalje. Kineska auto industrija kada je pocinjala sa proizvodnjom sopstvenih brendova koristila je masine za pravljenje brendiranih auta postavljenih kod njih ali u trecoj smeni. tako isto rade sa skoro svim kopijama i to je cena koju brendovi placaju kada zbog radne snage premeste proizvodnju tamo.

Ceo posao brendova je raspodeljen na par odeljenja u kini. Samsung kina proizvodi skoro sve poluprovodnicke komponente koje mozete videti bukvalno u svakom elektricnom uredjaju poslednjih 20 godina. sve sumnjam da je firma po imenu "Kung Fu" pravila zvanicnu tender nabavku i potpisala sa samsungom da koriste njihove komponente. uzimaju sakom i kapom i koristem masine i resorse koje su kod njih postavili Brendovi.
 
stariji korisnici se secaju vremena kada su se na slican nacin ismevali japnski automobili. Mozda nije pravi termn,ismevanje, vec apsolutno nepoverenje. Ja bih celu situaciju poredio sa time. Dzeksone, neke novosti oko onoga? Ja bih isao na 950+ najverovatnije
 
A šta ćete da radite kad vam crkne nešto?

Inače baš sam cackao onaj fake S3 sa MTK quad procesorom.

Pošto ste pominjali ekrane:

Onaj ekran, ne daj bože nikome. Osetljivost od 1 do 10 je 3, nekad otkuca nekad ne otkuca slovo. Display očajan u smislu boja i uglova gledanja. Secka...

Neko je tamo gore pitao i uporedjivao sa s2
SGSII ili bilo koji kinez... Reći ću S2...
Nije za džabe bio to telefon godine i potukao sve telefone u njegovoj klasi + je jedini dobio podršku od Samsunga i zato je i dalje na ceni.
Drugar je to uzeo zato što nije imao para za S3, a čuo quad core, ali on se ni ne razume, tako da mu je bitno da liči na S3, nema veze što ostale sličnosti nema i što ne radi kao S3...

Zato taj kinez košta 100 eura, a polovan S2 200+

Ovi kinezi su dobri samo za ljude koji nikad nisu imali android ili neki koji nisu imali dobar da kažem high end android. Razocarace se.
 
Djilkose ne slazem se. Imao sam recimo priliku da se igram sa Meizu MX i mogu da ti kazem da je brend koji je upravo tako nastao (nekadasnji kloneri) sada marka koja je bogotac za Alkatel ili Prestigio. Meizu MX je ne za klasu nego za 5 klasa iznad svakog alkatela. E sad jedini je problem ako zelis da verujes da ce ZOPO i UMI da krenu tim pravcem i da rizikujes ali u kvalitet firme koja "izlazi" ja ne sumnjam jer njima ne ide u korist da prodaju telefon samo zato sto lici na S3 pa onda kudkojimilimoji, vec su presli na kvalitet kao glavni adut.

A delovi ? pa ako crknu delovi za ZOPO recimo imas celu paletu delova po pristupacnim cenama sto ne mozes da kazes za recimo SE ili LG cije ploce za telefon kostaju 10 evra manje od samog telefona.
 
Poslednja izmena:
ne gledamo telefone u klasi od 100 eur, nego od 250 dolara. To je prvo. Drugo, da ne ureknem, nikad mi nije rikno ni jedan telefon, i spreman sam da riziikujem, ne menjam bubreg, nego telefon. Ono sto sam ja video ,nema veze sa izjavom koju citam gore. A mislim da sam negde i napisao,da je drugar bas poredio sa s2. E sad, naravno,mi ne govorimo o kopijama,na provm mesut niti zelim kopiju.
 
Mislim da ce svim kineskim brendovima koji se trenutno probijaju na trzistu trebati vremena da ih svet malo bolje upozna. A da ne pricam o marketingu :type: (koji u stvari i prodaje proizvod), u taj segment treba da se ulaze po najvise, naravno uz dobar proizvod :).

Ja bi najvise vole da se probiju na trzistu, jer trenutne cene telefona (mislim na Samsung, LG, HTC) prenaduvane. I proboj ovakvih firmi ce doprineti padu cena telefona na globalnom nivou.
 
ja imao zte i huawei kad ne da nisu mogli da se nađu ovde nego svako te belo pogleda kad kažeš koji je to telefon, to je bilo 2010. fast forward u 2013 i...sve vam je jasno.
 
Dzeksone, cestitam na poznavanju materije. Jos malo pa ko Igoritza (forumska legenda).
 
Ja necu da dozvolim da me velike kompanije kradu sto se desava u svakom segmentu zivota.

Ako neko nudi proizvod koji ima potencijal da bude u rangu onog vise poznatog i precenjenog radije cu da rizikujem da ga probam nego da stanem u red za klanicu.

Sto se tice telefona konkretno UMI X2 je istorija. izgleda da su natrpane specifikacije u internet hajpu samo necija neslana sala jer je evo prosao i 20ti i nema nijedan review kada su navodno blogeri trebali da dobiju uredjaj na unboxing review. Indijci koji su radili na softveru i koji su dobili nekoliko uredjaja su zestoko ljuti jer niko nista ne objavljuje a svugde je i dalje "out of stock". Navodno je odlaganje bilo usled kineske nove godine pa je posle toga bilo zbog optimizacije sistema a prica za sutra je verovatno nesto trece.

ZOPO je dakle ostao kao jedini izbor. Ja u ponedeljak narucujem ZP950 a mozda i PLUS verziju u zavisnosti od love
 
Nazad
Vrh Dno