Šta je novo?

Litecoin [LTC] (scrypt)

@ superstarr

hvala na trudu, morao sam odustati od cgminer-a, jer zaista vise nemam vremena da se z*****vam sa njim trazeci sta od podesavanja nije ok. napravio sam backup pool na guiminer-scrypt alpha 0.3.

@ sale kg

radi backup pool, dovoljno je u extra flags dodati: -o stratum+tcp://yourpool.com:3333 -u username -p password
 
E hvala za info, znaci u guimineru scrypt u flags dodamo taj deo i imamo backup pool?
 
Ja sam fleshnuo moje gigabyte kartice i vise nisu 1.25, tako da sto se tice temperatura naponske, napokon je sve kul (napisao sam u temi za flesh 7950) :)

Medjutim desava mi se cudna stvar da jedna 7950 daje sa istim podesavanjima (reaper) 360khash, a npr sve ostale daju po 610.
Prosto neverovatna stvar.. jel ima neko ideju? Sve 7950 rade na identicnim klokovima 1020/1250, al samo je ova jedna lenja..
primetio sam i da amperaza skace i pada naglo, a power je na +20, pokusavao sam i da dodam napon, nista..

EDIT: Restart resio problem.. o boze gluposti drajveri se pogubili a ja sat vremena izgubio na podesavanju.
 
Poslednja izmena:
Ja sam fleshnuo moje gigabyte kartice i vise nisu 1.25, tako da sto se tice temperatura naponske, napokon je sve kul (napisao sam u temi za flesh 7950) :)

Medjutim desava mi se cudna stvar da jedna 7950 daje sa istim podesavanjima (reaper) 360khash, a npr sve ostale daju po 610.
Prosto neverovatna stvar.. jel ima neko ideju? Sve 7950 rade na identicnim klokovima 1020/1250, al samo je ova jedna lenja..
primetio sam i da amperaza skace i pada naglo, a power je na +20, pokusavao sam i da dodam napon, nista..

Gde si to pisao, ne mogu da nađem, zatrpali su temu NV vs AMD. :(

Kolika ti je temperatura na tim klokovima i na koliko se vrte ventilatori?
 
poslao sam 1 ltc u wallet offline i uradio backup, i sta sad? vidim da mi je taj 1 ltc jos na stanju u walletu? a ne vidim opciju da taj bekapovani fajl ubacim u wallet? sta prilikom reinstalacije sistema?
ја sam imao 7 komada ali kad sam reinstalirao sistem pokrenuo sam opet wallet i sad mi je dao drugu adresu znaci zbogom tih 7 LTC :D
 
Poslednja izmena:
E tu je problem sto nisam napravio bekup to je malo glupo ali tako su ga osmislili necu ni da pomislim vise na taj novcanik sve sam obrisao
 
ja sam sacuvao onaj walet dat na desktopu? da ga stavim u appdata/roaming/litecoin? sta dobijam time
 
http://forum.benchmark.rs/showthread.php?305023-Flashovanje-GB-7950&p=3255174#post3255174

Ventovi idu 47%, temperatura 61C, i najvaznije naponska ne ide preko 100, vec je na 77 i 74
Klokovi 1020/1250

E hvalim te Boze proradile i moje Gigabyte a toliko sam ih pljuvao.. :D

Ti beše imaš napravljen setup? Čini mi se da si ti slikao 4 x MSI. Jesi li kod ovog WF3 nešto menjao?

Ja sam uspeo za LTC da podesim da WF3 ima 66 stepeni temp. uz 56-58% ventilatore. Očekujem da će na BTC-u biti manje.

Stari dobri reaper radi punom parom. Nemam više živaca da podešavam cgminer, neće pa neće. Propade mi ceo dan "kopanja". :p
 
Ti beše imaš napravljen setup? Čini mi se da si ti slikao 4 x MSI. Jesi li kod ovog WF3 nešto menjao?

Ja sam uspeo za LTC da podesim da WF3 ima 66 stepeni temp. uz 56-58% ventilatore. Očekujem da će na BTC-u biti manje.

Stari dobri reaper radi punom parom. Nemam više živaca da podešavam cgminer, neće pa neće. Propade mi ceo dan "kopanja". :p

Ne daj se, radi cgminer, samo dok se ubodu podešavanja, mene je isto tako nervirao u startu pored reapera koji bolje raid iz prve, ali kad sam nekoliko dana izgubio u pokušajima da namestim LTC, bar sam cg provalio i on mi sad radi na svim mašinama u BTCu, još kad bih shvatio kako da nađem onaj idealan odnos GPU/MEM za LTC. U svakom slučaju, vrlo je iritirajuće kad satima probaš nešto i ne nađeš nikakvo rešenje... a tu je sad i opportunity cost u vidu BTCova koje si mogao da iskopaš dok si se zezao ovime. :d
 
Ne daj se, radi cgminer, samo dok se ubodu podešavanja, mene je isto tako nervirao u startu pored reapera koji bolje raid iz prve, ali kad sam nekoliko dana izgubio u pokušajima da namestim LTC, bar sam cg provalio i on mi sad radi na svim mašinama u BTCu, još kad bih shvatio kako da nađem onaj idealan odnos GPU/MEM za LTC. U svakom slučaju, vrlo je iritirajuće kad satima probaš nešto i ne nađeš nikakvo rešenje... a tu je sad i opportunity cost u vidu BTCova koje si mogao da iskopaš dok si se zezao ovime. :d

Veoma iritirajuće, pogotovo kad legneš u 5 h a u 8 h si već na poslu. :)
 
I ja sam fleshovao svoju Gigabyte 7950 WF3, sada mi je temperatura 10 stepeni niza, doduse mislim da je i to mnogo ali ajde (trenutno radi na 73 stepena, a vent na 75%; pre je konstantno radila na 83 stepena, a venta na 89%). Zajedno je sa ASUS-om 7950 ali je Gigabyte gore.
Napon je sada 1.09V i kartica lepo radi na 1000 MHz..
Flashovao sam je iz DOS-a, citav proces je veoma kratak i brz. (ako treba nekome pomoc oko flashovanja bios-a graficke, no frx)
A vec sam razmisljao da je vracam u radnju. :)
Nego Kurt, kako meris naponsku?
Ja i dalje nemam ocitavanja za nju kao na ASUS-u..
I kako si toliko bas smanjio temperaturu?
Kod mene je sve u HAF 932, sa svim ventilatorima koji ubacuju vazduh osim onog gore i pozadi koji izbacuju..
 
Malo sam protčao kroz temu pošto treba da radim neki Wire transfer pa imam poteškoća ali svaka čast na ovome. Ja sam rudario LTC u samim začecima sa CPU (tad još nije postojao GPU miner) pa sam se sad malo opario ;)

A sad pitanje: Wire transferom kad stiže novac i treba da potpišete izjavu šta pišete kao poreklo novca? Meni su u banci rekli da nemam pravo da trgujem na berzi bez brokera :(
Ili se MtGox/BTC-E vode kao menjačnice??
Jel MtGox šalje kao pravno lice keš ili kao fizičko?
Kakva je situacija sa BTC-E ako se radi Wire transfer?

Prilikom slanja sa MtGoxa na Banca Intesa devizni račun da li je potrebno navoditi Intermediary banku ili stiže i bez nje direktno (rekoše mi da ako ne posluju direkt. sa bankom iz koje se šalje onda ta banka šalje preko svog Intermediary ako se ne navede nijedan)
Meni su otvorili u Intesi devizni račun vezan za USD a treba da šaljem EUR sa MtGoxa pa me interesuje hoće li mi uzeti procenat za konverziju valute?
 
Poslednja izmena:
Ti beše imaš napravljen setup? Čini mi se da si ti slikao 4 x MSI. Jesi li kod ovog WF3 nešto menjao?

Ja sam uspeo za LTC da podesim da WF3 ima 66 stepeni temp. uz 56-58% ventilatore. Očekujem da će na BTC-u biti manje.

Da potpuno je isti setup kao sa slike.
Inace potpuno zaboravih da kazem radi mi klima, onaj mali pingvin pokretni. :)


I ja sam fleshovao svoju Gigabyte 7950 WF3, sada mi je temperatura 10 stepeni niza, doduse mislim da je i to mnogo ali ajde (trenutno radi na 73 stepena, a vent na 75%; pre je konstantno radila na 83 stepena, a venta na 89%). Zajedno je sa ASUS-om 7950 ali je Gigabyte gore.
Napon je sada 1.09V i kartica lepo radi na 1000 MHz..
Flashovao sam je iz DOS-a, citav proces je veoma kratak i brz. (ako treba nekome pomoc oko flashovanja bios-a graficke, no frx)
A vec sam razmisljao da je vracam u radnju. :)
Nego Kurt, kako meris naponsku?
Ja i dalje nemam ocitavanja za nju kao na ASUS-u..
I kako si toliko bas smanjio temperaturu?
Kod mene je sve u HAF 932, sa svim ventilatorima koji ubacuju vazduh osim onog gore i pozadi koji izbacuju..

Naponska u GPU-z na dnu imas VRM1 i VRM2 al ako ti je 6+8 pin verovatno nemas senzor. Inace masine su mi u drvenim ramovima pa je hladjenje super izvedeno plus klima.
 
Koliki ti je racun za struju,ako se sme pitati?
 
Upravo sam pročitao na BTC-e četu da MtGox pre nego što krene da radi konverziju LTC u $, mora da napravi određenu zalihu LTCa koja baš i nije mala. Tako da ne samo što će hype da je MtGox "implementirao" LTC dići LTC (nerealno) visoko nego će i pre toga doći do otkupa dobrog dela LTCa ako to već nije u toku... Dakle najmanje 2 faktora će uticati na rast cene LTCa, pod uslovom da BTC u tom trenutku ne oslabi znatno.
Sve u svemu ubeđen sam da ne treba prodavati LTC sve dok se ne desi "skok" na najmanje 5$.
 
Ovaj difficulty ce na kraju da bude toliki da vise nece biti razlike u dobijenom novcu i ceni potrosene struje... :shock:
 
Inace gde nam nestade withdraw button na ltcmine.ru. , skupljam ltc ali ne mogu da prebacim u wallet

Pazi stvarno. Nestalo!!!

Evo i zašto: Warning: Withdrawals are temporarily disabled due to found issue. This will be fixed today.
 
Poslednja izmena:
^
Warning: Withdrawals are temporarily disabled due to found issue. This will be fixed today.
 
Nazad
Vrh Dno