Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

Ko ne menja ROM-ove i ne fleshka razne stvari, ne radi OC/UV realno mu ni ne treba root. Sto znaci da 90% stvari mozes da obavis sa neroot-ovanim uredjajem. Ostalih 10% je ono sto sam na pocetku naveo.

Tako da ovo sto je Dautovic rekao je glupost.
 
Samo sto na nerootovanom nemozes blokirat reklame.
 
Meni je root najbitniji zbog Play-a i TB-a.
 
Realno, samo za ad block i market enabler. Više čak ni tb ne koristim.
 
Tetsuo, pa kad si poslednji put promenio ROM? :) Zato i ne koristis TB. Ni ja ga ne bi koristio, ali mrzi me stalno da cekam da mi skine 30-40 aplikacija sa playstore-a...



+1 za reklame i market unlocker, jedino zbog cega root-ujem telefon, dobro ja i zbog promene ROM-a, ali ono prvo je must have.
 
Pa ko ti kriv kad stalno menjas ROMove :D Ja koristim stock ICS i nemam zamerke osim na bateriju koja mi je duze trajala na GBu, ali jbga to je cena tehnoloskog progresa trenutno...
 
Tetsuo, pa kad si poslednji put promenio ROM? :) Zato i ne koristis TB. Ni ja ga ne bi koristio, ali mrzi me stalno da cekam da mi skine 30-40 aplikacija sa playstore-a...



+1 za reklame i market unlocker, jedino zbog cega root-ujem telefon, dobro ja i zbog promene ROM-a, ali ono prvo je must have.

Pa realno, u martu prošle godine stavio oxygen na desire poslednji put. Od jula nexus nisam dirao.
 
Miš i Android: ima li smisla, podrške?

Ideja je da priključim bluetooth tastaturu za tablet, te se navika/korisnost (bluetooth) misa dovodi u pitanje. Da ne moram da dodirujem ekran. Vase misljenje i isklustva? :)
 
Usb/bt mis radi na androidu bez problema.
 
Hvala! I zaista se pojavi strelica na ekranu? Sta s njom mogu da uradim? Startujem app, biram opcije, postavim kursor dok kucam, drag and drop? Sta ne mogu?

To znaci da bih mogao da prikljucim bluetooth tastaturu i misa na Android tablet. Da li sve to ide smooth u radu i ima li smisla ili je pomalo "budzenje"? :)
 
Pa probaj. Trebace ti 20 sec da skapiras kako radi.
 
Nemam BT mišonju ni BT tastaturu (vec RF, sa USB odasiljacem). Bolje unapred da znam kako to radi i sta da kupim, nego da se zaletim i skapiram da mozda i nije najprakticnije.

Ako imas iskustva, molim te, podeli sa mnom. :)
 
Levi klik je jedan dodir ekrana.
Desni klik je back.
Scrollwheel je..... scroll liste ako postoji na ekranu .
 
A tastatura? Dakle, to sve lepo radi? Moze li na GB, ili mora ICS ili JB?

Najbitnije: hteo bih da kupim neku manju BT tastaturu, koja je full size (ne 92% kao kod 10" ekrana), samo skracena, da ne bude velika. Kod nas postoji model ili dva. Proveo noc na netu: jedna tastatura ne radi sa jednim uredjajem i slicno, dosta problema kompatibilnosti. Imas li savet BT tastature i misa koje uzeti? :)

Neko univerzalnije resenje, promenicu tablet u nekom trenu...

Kako rade RF tastature/misevi, koji zahtevaju USB port za transmiter? Da li je to bolje resenje (iako je pravi USB port redak na tabletu, potreban konvertor na microUSB, koji je nekad jedini, za punjac)?

Usput, zasto su bezicne RF tastature/misevi primetno jeftiniji od BT pandana? :)
 
Poslednja izmena:
Radi i na GB, ICS i JB. Nisam puno koristio na GB, ali na ICS i JB radi sve lepo.
Nisam probao uredjaje sa RF transmiterom. U stvari, alergican sam na te wireless miseve i tastature, jer laguju i baterija otkaze u najnezgodnijem trenutku. :)
 
Radi i tastatura i mis preko USB OTG adaptera. Probao sam na Note1. Rade i zicne i bezicne periferije. Mada je bolje da imas BT mis i tastaturu posto ako imas uboden USB OTG adapter nemozes da punis tablet/telefon.
 
alergican sam na te wireless miseve i tastature, jer laguju i baterija otkaze u najnezgodnijem trenutku. :)
Na RF nisam primetio leg. Gejmer bi osetio, verovatno :). Imam BT sluske, na njima ima lega ako se gleda film, sto je iritantno, ali nije ni predvidjeno za film, jer zvuk maaalo kasni.

Sve vise cukam na tabletu (koristeci touch tastaturu) i vidim da mi treba normalna ali skracena (kao za 12" notebook, bez num. tastature), ne sabijena na 92% kao na netbook racunarima, kao i mis. Bojim se zbog kompatibilnosti i odsustva BT uredjaja kod nas. BT sluske kupio sam u SAD, na Amazonu. Savet za BT tastaturu i misonju, iako nije za ovaj forum? :)

P.S. Da li bih mogao da istovremeno sa tableta HDMI kablom imam video/audio izlaz na veliki ekran (ili cak DLNA), dok bih istovremeno koristio BT tastaturu i misa u krilu, udaljen nekoliko metara (kao sto radim sa Win7 notebook-om)?
 
Poslednja izmena:
kako da disable touch feedback and system zvuk?
zapravo ja to disable - svucem onaj slajeder na nulu, ali se uvek vrati. i kad kucam poruke (i to jednu dnevno) kolege mi zvocaju :))))
 
Nadji u podesavanjima tastature da iskljucis kada kuckas da nema ni vibraciju ni zvuk, ako si vec u settingsu iskljucio.
 
Zašto kog đavola moram da radim crop wallpaper-a koji je predviđen za rezoluciju mog telefona???? Sto jednostavno nema opcija set as wallpaper i gotovo....
 
Koja rezolucija je u pitanju? Treba ti nešto valjda 1440x1280.
 
Probao sam taj wizardi, neko ga je ranije preporucio i napravio mi je haos u galeriji, sve sam morao da brišem i vraćam iz backup-a....

Dakle, treba da svaku sliku crop-ujem na ovu gore rez i to je to?
 
Nov sam u Android svetu da tako kazem. :D
Zanima me sta se desava sa svim aplikacijama koje skinem sa play store-a kada ih snimim(automatski ih snimi po skidanju)?
Tacnije gde na telefonu on skladisti "setup" fajlove, da ih obrisem naravno posto mi netrebaju, ili on to automatski sam radi?
 
Nazad
Vrh Dno