Šta je novo?

Telekom ADSL / optika parametri za pristup - mts ruter sifra

yooyo

Čuven
VIP član
Učlanjen(a)
28.06.2005
Poruke
10,877
Poena
730
Ukoliko vam nekada zatreba da podesite neki drugi modem/router za pristup telekomu adsl-u, a nemate podatke za username/password, potrebno je da nekako izvucete username podatke iz modema koji radi. U zavisnosti koji modem imate, kombinacija za pristup moze biti:

telekomtelekomsa ovim samo mozete da podesavate osnovne stvari
adminadmintsAdmin nalog za ADSL
adminztonpkZTE: H168N
admintzlkisonpkPirelli: DRG A226G
admin20HWont17.Huawei: HG 8245H
Šifra je sa sve tačkom na kraju!
adminH1br1d.TSHuawei: HA35 (Hibrid)
superadminsal#Smo.iadInnbox V46
adminqscgyjm1#Nokia G-240W-C

Kada se otvori web config, pronadjite parametre za podesavanje pristupa adsl-u. To je obicno tablica sa 4 reda i u jednom redu negde stoji ppp0 ili 8_35 ili neka kombinacija gde se pojavljuju brojevi 8 i 35 i iza toga dugmence Edit. Kliknite na edit i prodjite kroz podesavanja pritiskom na Next. Kada dodjete do strane gde se unosi username/password za adsl konekciju, kopirajte samo username.
Username obicno izgleda [email protected].

Password je laksi izvuci... okrenite modem koji radi i pogledajte na nalepnici MAC adresu modema. Sifra je bas ta MAC adresa, sve velikim slovima bez : ili - ukoliko postoje. Treba da bude dugacka tacno 12 slova.

Popunite ove vrednosti u drugom modemu i trebalo bi da radi. Ukoliko niste u mogucnosti da izvucete username iz prvog modema, vrlo je moguce da je username kodiran na sledeci nacin:

[email protected]
MMMMMM = poslednjih 6 karaktera MAC adrese
SSS = poslednja 3 karaktera serijskog broja ili MAC adrese

Primer.. ukoliko je MAC adresa modema:
Kod:
A1:B2:C3:D4:E5:F6

onda je username
ADD4E5F65F6@xdsl.isp.telekom.yu

a password
A1B2C3D4E5F6

Dodatak:
Prva 2 slova zavise od proizvođača modema:
AD - ADBroadband
HW - huawei
PI - Pireli

umesto @xdsl.isp.telekom.yu koristite @open.telekom.rs

Update 31.8.2015:
Koriscenjem Inspect Element opcije u Chromeu izgeda da je moguce izvuci password. Pratite sledece uputsvo:
http://www.hongkiat.com/blog/reveal-hidden-passwords-in-browsers/
Ne odnosi se bas na firmware routrea, vec generalno objasnjenje kako izvuci password pomocu browsera.
 
Poslednja izmena od urednika:
Iako nemam telekomov adsl, ovo je jako dobar post za sve one kojima treba user/pass kombinacija za telekom.
 
nije lose i da se proba RouterPassView,besplatno programce,trebalo bi da radi sa telekomovim havajcima....
nisam probao,nemam 2 rutera...
 
@yooyo na kom si ruteru ovo probao?
Moj matori MT882 se ne uklapa u ovaj sablon.
 
Dobio sam neki novi modem, nemam pojma koji je.. sad sam na poslu pa cu javiti. Ne koristim ga vec imam svoj tp-link, pa mi je trebalo da podesim moj modem.
 
tako je mozda kad se dobije prvi modem kod mene je ovo 3 tako da to za password nepali :type:
 
Onda je moguce da je ostavili aktivan username i password sa prvog modema.
Temu sam zapoceo jer jutros mi je prestao sa radom adsl. Kada sam povezao njihov modem, sve je bilo ok. Onda sam vratio moj i nece. Pre par meseci sam imao problema sa linijom pa su mi zamenili modem koji ionako nisam koristio. Doneli su drugi, videli da je isti problem, cackali nesto oko parica i popravili su sve. Novi modem je imao novi username/password, a moj tplink username i password sa starog modema koji su odneli. Obe kombinacije su bile aktivne do jutros. Jutros su ukinuli stari username, tako da sam morao da menjam parametre u mom modemu da budu isti kao i u telekomovom.
Check Checkers and Dischem Specials.

edit:
novi modem je ADB Broadband. Mislim da sam provalio pattern. Prva 2 slova usernamea su AD za ADB Broadband i HW za HUAWEI.
Stari username je pocinjao sa HW dok sam imao HUAWEI modem.
Ako jos neko moze da potvrdi da li je ovo tacno pa da izmenim prvu poruku.

edit2:
sad videh na Telekomovom sajtu da je domen @open.telekom.rs umesto @xdsl.isp.telekom.yu. Neverovatno, kod mene je u oba slucaja bilo @xdsl.isp.telekom.yu
 
Poslednja izmena od urednika:
imam jedno pitanje,

neki dan sam uzeo D-link ADSL modem DSL - 2640B
uspeo sam da ga podesim da se nakaci na Open Telekom ADSL,
ali imam jedam problem, upload nikako nece da mi bude veci od 128kb/s, a paket je 4/512,
probao sam sve modove povezivanja ADSL2, ADSL2+, G.dtm i ostale ali jok,
takodje sam se igrao i sa MTU podesavanjima ali upload je uvek ocajno los, dok je download ok.

takodje kada vratim stari modem upload je u granicama paketa.
na istoj lokaciji imam dva ADSL - a probao sam i sa tim drugim isto je upload 128kb/s.


@tema

ja sam pre ovog d-link-a koristio Huawei HG 520c,
kod njega je user name HW(od uawei) pa poslednjih sest cifara MAC adrese i na karaju poslednja tri broja serijskog broja pa @xdsl.isp.telekom.yu,
mada meni i nije bilo potrebno da porvalim user name jer vec postoji u podesavanjima,
za pass sam koristio program Asterisk Key koji je otkrio sifru najnormalnije,
a nisam mogao da nadjem neku slicnost sa mac adresom i serijskim brojem.
 
Poslednja izmena:
kod mene nije tako, ali sam izvukao password time sto sam otvorio konfiguracioni fajl rutera u notepadu, modem je huawei 551A2
 
@yooyo
Postoji li mozda neki drugi nacin formiranja passworda od MAC adrese?
Dobio sam ruter hg532e i username nije sakriven ali password nije MAC adresa.
Probao sam na desetine puta da se konektujem preko starog rutera ali ne ide.
 
Juce stiglo pismo iz Telekoma sa pristupnim podacima za adsl.
Password je random kombinacija velikih/malih slova i brojeva.
Nema nikakve veze ni sa serijskim brojem, ni sa MAC adresom.
 
Kupio sam TP-Link adsl modem/ruter, TD-W8901N, ali ne uspevam da ga povezem nikako, tj. da se prikacim na internet. Izvukao sam username i password, izabrao u wizardu PPPoE, VPI i VCI 8 i 35, ali na kraju izbaci gresku. Probao sam sve LAN portove, isto je. Evo nekih slika ispod. Jel ima neko ideju sta bi mogao da bude problem?
 

Prilozi

  • Screenshot_3.png
    Screenshot_3.png
    54.6 KB · Pregleda: 594
  • Screenshot_5.png
    Screenshot_5.png
    67 KB · Pregleda: 468
Poslednja izmena:
Evo da ispricam svoje iskustvo sa Telekomom. Inace, kupio sam modem i ruter ima 7 dana i i dalje stoje u kutiji. Zovem call centar za modemski username i password, kaze mi gospodin moze nije problem, posalji mail na [email protected]. Posaljem mail. U mailu kaze, moze nije problem, idi do poslovnice, dace ti. OK, odem do poslovnice. Morao sam 15 minuta da objasnjavam gospodinu da mi ne treba username i password za mail, jer ih znam, nego da sam kupio svoj modem, i da mi treba username i password za PPPoE konekciju za koriscenje sopstvenog modema. Kaze da nema pojma o cemu balavim. Nego pozva nekog Sasu, neki mali koji se u sve razume, kao znace on 100%. Sale je znao o cemu se radi, ocekivano. Kaze Sale njemu, uzmi mail od njega (mene) i posalji mu to na mail, pa cemo kasnije da mu posaljemo postom, po proceduri. Kaze gospodin Salu ok, tako cu da uradim. A meni rece, sutra cu da ti posaljem mail (iz nekog razloga, mail nikako nije mogao da posalje taj dan). Od sutra prodje jos dva dana, i ja ponovo danas otidjoh u Telekom, da vidim da se nije negde zagubio moj mail. Taj gospodin nije radio, pa je bila neka gospodja, koja me je gledala kao tele kada sam joj rekao sta mi treba, pa me uputi kod koleginice "koja ce 100% da zna to sto mi treba". Odem kod koleginice, kojoj sam prvo ponovo 15 minuta objasnjavao sta mi treba, pa jos 15 minuta "a sta to fali njihovom modemu, pa ga menjam?". Reko, jel mozete da pozovete Sala, znace on o cemu se radi. Tako i uradi gospodja, i Sale znade o cemu se radi. Ali joj je sada rekao da mi kaze da popunim zahtev. Popunih ga. Rece mi gospodja da ce u ponedeljak da mi javi jel ima nesto od toga ili ne. Eto, tako to funkcionise u ovom kanalu od zemlje.
 
Ne cudi me nista,odavno je poznato da u tim firmama jedan od 10 zna ponesto o svom poslu
 
Evo da ispricam svoje iskustvo sa Telekomom. Inace, kupio sam modem i ruter ima 7 dana i i dalje stoje u kutiji. Zovem call centar za modemski username i password, kaze mi gospodin moze nije problem, posalji mail na [email protected]. Posaljem mail. U mailu kaze, moze nije problem, idi do poslovnice, dace ti. OK, odem do poslovnice. Morao sam 15 minuta da objasnjavam gospodinu da mi ne treba username i password za mail, jer ih znam, nego da sam kupio svoj modem, i da mi treba username i password za PPPoE konekciju za koriscenje sopstvenog modema. Kaze da nema pojma o cemu balavim. Nego pozva nekog Sasu, neki mali koji se u sve razume, kao znace on 100%. Sale je znao o cemu se radi, ocekivano. Kaze Sale njemu, uzmi mail od njega (mene) i posalji mu to na mail, pa cemo kasnije da mu posaljemo postom, po proceduri. Kaze gospodin Salu ok, tako cu da uradim. A meni rece, sutra cu da ti posaljem mail (iz nekog razloga, mail nikako nije mogao da posalje taj dan). Od sutra prodje jos dva dana, i ja ponovo danas otidjoh u Telekom, da vidim da se nije negde zagubio moj mail. Taj gospodin nije radio, pa je bila neka gospodja, koja me je gledala kao tele kada sam joj rekao sta mi treba, pa me uputi kod koleginice "koja ce 100% da zna to sto mi treba". Odem kod koleginice, kojoj sam prvo ponovo 15 minuta objasnjavao sta mi treba, pa jos 15 minuta "a sta to fali njihovom modemu, pa ga menjam?". Reko, jel mozete da pozovete Sala, znace on o cemu se radi. Tako i uradi gospodja, i Sale znade o cemu se radi. Ali joj je sada rekao da mi kaze da popunim zahtev. Popunih ga. Rece mi gospodja da ce u ponedeljak da mi javi jel ima nesto od toga ili ne. Eto, tako to funkcionise u ovom kanalu od zemlje.
Brate mili ..... A kroz isti proces sam i ja planirao da prodjem ovih dana jer su mi trebali ti podaci. Ko zna kako li ce ovi duduci kod mene da me gledaju kad ih budem pitao sta mi treba...

Umesto da to bude procedura koja traje 5 minuta oni od toga prave zavrzlamu i odlazu.. haos.
 
Meni su juce stigli podaci mailom. Odes samo i trazis da ti posalju na mail, da ne cekas obicnom postom.
 
Probao novu postavljenu metodu i dobio ovo
@1GV)Z<!

Sta sad posto pretpostavljam da to nije to? Moracu ipak da odem kod ovih pa da vidim sta ce da mi daju...
 
Ja cu izgleda i od ovog modema, i od telekoma, i od novog modema, da poludim. Podesio sam modem koji sam kupio i to radi vec evo 10-15 dana kako treba. Medjutim, sinoc smo gledali tv bez problem, stb je ostao ukljucen kao i uvek, dok smo bili odsutni i pre par sati sam pustio tv i vidim greska, nesto vezano za mrezu. Resetujem modem, resetujem stb, i dalje isto. Nije mi jasno, niko nista nije dirao i samo od sebe ne radi. Doduse u toku veceri smo pokusali da vratimo neku emisiju preko opcije 72h unazad, ali ni to nije radilo. Ako ih zovem da im se zalim, cim pomenem da nemam njihov modem, odmah ce da mi kazu da daju podrsku iskljucivo za njihov modem. A realno, ne mislim da je neki problem do mene, jer je par sati pre toga sve radilo kako treba.
 
Isao sam da trazim PPPoE username i password u poslovnici jer su me iz tehnicke podrske tamo poslali, rekli znace oni. Ja tamo, objasnim im sve lepo, zeleo bih da zamenim modem, potrebno mi je to i to, sve lepo oni kazu, ahha Moj MTS ti treba. Ja pola sata sa njima se izjasnjavao i prijavise tehnickoj da imam problem sa modemom, ja im kazem i pingom a oni ne znaju ni ping sta je... Uglavnom ti iz tehnicke mi dolaze sutra/prekosutra pa cemo da vidimo dal i oni znaju nesto.
 
Ja nakon podnosenja zahteva (direktno kod sefa tehnicke sluzbe) dobio sam info sa podacima sledeceg radnog dana. Doduse ubedjivali su me da se to moze izdati samo korisnicima sa statickom IP adresom, dok za nas sa dinamickom to nije bila "praksa" ali ipak su izdali... Tako da oni to nemaju definisano izgleda....
 
A jel ste culi za cudo zvano CHROME web brosver ?
Samo ides na pvc5 i chrome te pita da sacuvas lozinku-sacuvas i posle odes na upravljanje lozinkama i eto ga pasword

Provereno vise puta na telekonj ruterima
 
Jel znas da mi ovde pricamo o PPPoE username i passwordu?
 
Ajde, ja mislio da pricate o kiselom kupusu,sad si me prosvetlio

Izvlacim te parametre za manje od 12 sekundi iz telekom modema

Ipak je bolje da gulis kolena,evo malo nacrtano-aj zdravo

Capture8.PNG
 
Poslednja izmena:
Evo jos malo da nacrtam-kao u slikovnici
Kliknes na prikazi-i opa evo komplet adsl parametri

Capture9.PNG


PS: Za ona kojima je ovo mlllogo komplikovano,pravac telekom,molite,pisite pisma itd
 
Ne radi password managment na svakom ruteru isto. Neki u delu za sifru samo upisu zvezdice/tacke dok neki upisuju pravu sifru pa je maskiraju zvezdicom/tackom. Samo kod ovih drugih je ovo moguce...
 
Desni klik na polje gde je pass.
Ici na 'inspect element'.
U ovoj liniji promeniti 'PASSWORD' u 'text' i lupiti enter.
Kod:
<input name="wan_PPPPassword" size="32" maxlength="70" value="" type="PASSWORD">
Trebalo bi da se vidi pravi pass.
Ovo sam probao na mozili i radi.
 
Znamo za to, ali kada upisemo text dobije se @1GV)Z<! i svima daje ovu sifru. I kada se ulogujem, meni nigde ne pise save password ili tako nesto. P.S I svima isti bude username.
 
Nazad
Vrh Dno