Šta je novo?

Android - general Q&A (FAQ u prvom postu)

:d
android je genijalna naprava, sada sam prvi put resio da stavim neki svoj wallpaper, naravno u rezxoluciji telefona - kad ono samo moze crop i to kocka. ahaha
pa ljudi u googlu su fcking bolesni :)
 
zato sto skrolas po home screenu-u ne moze da bude wallpaper u rezoluciji telefona.
Jedino da skines drugi launcher i da stavis disable wallpaper scrolling onda mozes staviti taj wallpaper.
 
disable wallpaper scrooling mi je iskljuceno, znaci mora i novi launcher?
 
:d
android je genijalna naprava, sada sam prvi put resio da stavim neki svoj wallpaper, naravno u rezxoluciji telefona - kad ono samo moze crop i to kocka. ahaha
pa ljudi u googlu su fcking bolesni :)

rezolucija home-a je definisana Launcher-om, a ne ekranom, kako ti je ChobbyNS rekao. a Ljudi u Google-u su genijalci jer su ti ostavili opciju da sa time Home ekranom uradis ama bas sta god ti padne napamet.
 
:d
android je genijalna naprava, sada sam prvi put resio da stavim neki svoj wallpaper, naravno u rezxoluciji telefona - kad ono samo moze crop i to kocka. ahaha
pa ljudi u googlu su fcking bolesni :)

O čemu pričaš? Pa razvučeš tu "kocku" i namestiš kako ti želiš wallpaper.

disable wallpaper scrooling mi je iskljuceno, znaci mora i novi launcher?

Ne, nego uključiš wallpaper scrolling ako ne želiš da se šeta.
 
Poslednja izmena:
rezolucija home-a je definisana Launcher-om, a ne ekranom, kako ti je ChobbyNS rekao. a Ljudi u Google-u su genijalci jer su ti ostavili opciju da sa time Home ekranom uradis ama bas sta god ti padne napamet.

i dalje ne kapiram bas, znaci rezolucija launcera mora da bude u rezoluciji telefona a to po defaultu nije. e, nemoj da se ljutis - ovo je samo forum...

O čemu pričaš? Pa razvučeš tu "kocku" i namestiš kako ti želiš wallpaper.



Ne, veruj nego uključiš wallpaper scrolling ako ne želiš da se šeta.

???

i ne zelim je razvuceno, zelim je kako jeste. u principu NE MOZE. i tu je kraj (osim mozda ono sto je chobyNS rekao)

idi bre iz`o vas google, ne moze covek da se nasali a da ne skoce na njega
 
Poslednja izmena:
i dalje ne kapiram bas, znaci rezolucija launcera mora da bude u rezoluciji telefona a to po defaultu nije. e, nemoj da se ljutis - ovo je samo forum...

Ma kakva rezolucija launcher-a.... Zbuniste čoveka.

Uzmi sliku koju želiš za pozadinu. Razvuci kvadrat i podesi koji deo (ili celu sliku) želiš za pozadinu i potvrdi. Teško je objasniti, uzmi probaj i shvatićeš.

i ne zelim je razvuceno, zelim je kako jeste. u principu NE MOZE. i tu je kraj (osim mozda ono sto je chobyNS rekao)

idi bre iz`o vas google, ne moze covek da se nasali a da ne skoce na njega

Ne želiš da se šeta kako scrolluješ? Onda uzmi neki launcher sa opcijom da isključiš wallpaper scrolling i rešena stvar. Makar je to lako na android, a ne dopada ti se nešto - zameni. :)

Ja nisam video šalu, pa sam hteo da pomognem.
 
Poslednja izmena:
Ma kakva rezolucija launcher-a.... Zbuniste čoveka.

Uzmi sliku koju želiš za pozadinu. Razvuci kvadrat i podesi koji deo (ili celu sliku) želiš za pozadinu i potvrdi. Teško je objasniti, uzmi probaj i shvatićeš.

sorry ja skapirao napadaste me sto sam se nasalio sa googleom. nasao sam neki program koji ima brdo wallpapera i super je, isto sece ali nema ni veze...

hvala svima

p.s. picspeed wallpapers, ako nekog zanima

p.s.2 cheers
 
Poslednja izmena:
Ma jok, a nego je na forumu teško izraziti emocije. :-D

Ako si našao rešenje koje ti odgovara, super. U suštini, pozadina nije kvadrat, već pravougaonik. Videćeš i sam vremenom, ako si nov na Androidu. :)
 
Poslednja izmena:
instaliraj aplikaciju - Zedge, ima neverovatno dobrih i lepih wallpaper-a, koristi se online i ima melodija, wallpaper-a, tema i svega i svacega na hiljade
 
Hocu da samo preko 3G neta telefon vrsi sinhronizacije majla i fejsa ali ne i kada se povezem na wifi. Kako to da odradim? Android 2.3.5 je u pitanju.
 
Instalirao sam Full Sreen Caller ID Pro na mom ZTE Blade III. Podesio sam sve, ali kad me neko zove, prvo se pojavi default caller ID i tek posle par sekundi se pali Full Screen.... Kako da disable-ujem default caller ID ?
 
Ne možeš. Proveri da li u podešavanjima aplikacije postoji neki delay za prikazivanje FS Caller ID ekrana.
 
Evo i ja sa jednim teskim Noob pitanjem - kako se na android platformi aktivira Macro slikanje ? :) na digitalnim aparatima to uvek odradjuje cvetic, ali zaista nemam pojma kako to uraditi na telefonu, sta se stisne ? nikad zapravo nisam to radio sa telefonom
 
U opcijama kamere nadjes macro? :D
 
U opcijama za fokus ima:

Auto
Infinity
Touch

sta god to znacilo. kapiram da bi auto fokus znao da odradi makro, ali to uvek izgleda ziljavo. imam inace Desire S.
 
Focus prebacis sa Auto ili Inf na Macro.. pod uslovom da telefon i njegova kamera imaju mogucnost macro fokusa.
 
Ok, savet svima:

nasao sam bolestan app, koji radi nerealan makro, nesto sto sa toliko detalja nisam vidjao ni na osrednjim digitalnim telefonima:

Cozy magnifier

mene samo zeza sto save-uje slike kompletno crne (ovaj Desire S sto imam je budzevina sa OS-om podignutim sa MicroSD-a, pa verovatno zato) ali kolicina detalja na zoom-u je nerealna.

molim vas probajte, obecavam da cete slikati sa telefonom stvari koje ste mislili da nisu moguce.
 
Postoji li način da se, na nerootovanom wifi only tabletu zaobiđe restrikcija za paid aplikacije na Marketu? Obzirom da takav tablet nema mrežni ID, pretpostavljam da uz pomoć običnog proxy-ja može da se zavara trag. Ili grešim?
 
trebalo bi da moze. ja sam na kompu u ff samo ubacio usa proxy pa sam kupovao aplikacije
 
Postoji li način da se, na nerootovanom wifi only tabletu zaobiđe restrikcija za paid aplikacije na Marketu? Obzirom da takav tablet nema mrežni ID, pretpostavljam da uz pomoć običnog proxy-ja može da se zavara trag. Ili grešim?
Мислим да не. Инсталирај Blackmart. Тражи верзију 0.99
 
trebalo bi da moze. ja sam na kompu u ff samo ubacio usa proxy pa sam kupovao aplikacije

Ok sa sajta preko kompa, ali direktno na tabletu, da Play store prikazuje paid apps? Vidim da proxy droid i slične aplikacije traže root, ali možda postoji neka zaobilaznica?
 
Probaj tunnel bear. Mislim da on ne traži root, ali, iskreno, ne sećam se.
 
Nazad
Vrh Dno