Šta je novo?

SBB - Generalna diskusija (nije tema o EON-u)

Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Svi dobijaju ubrzanje, iste brzine za MIX pakete koji su pomenuti bice i za postpaid korisnike sa ugovorom na 12 meseci. Prepaid i postpaid bez ugovora ce takodje dobiti povecanje ali za koji stepenik manje isto kao sto je bilo i u prethodnom ubrzanju, ne znam cemu tolika panika samo zato sto su pomenuti Mix paketi.

Ma daleko od toga da ljudi panice, ali nije da ne postoji mogucnost za ono sto sam gore vec spomenuo. Mada, nije bas mnogo verovatno s obzirom da je SBB u proslosti ipak svima povecavao brzine, pa ce tako biti i sada, pretpostavljam.
 
Što povezuješ Vektor i SBB? Kod SSBa se do sada ubrzanje dobijalo u toku važenja aktuelnog ugovora (koji se automatski produžava na još 1-2 god ako se ne raskine pre isteka), nije uopšte bilo potrebe za potpisivanjem novog, pa 99% neće morati ni sada.

Kod mene nije bilo tako. Istekao mi je prethodni ugovor, a i zaboravio sam dokle vazi. Jednog meseca se vukao Net (vratili me na obican post paid) nisam nista sumnjao, pa me sledeceg meseca docekao racun uvecan bez popusta sa nizom brzinom. Morao sam da idem do njih da potpisem nov ugovor.
 
A sta fali biti pod ugovorom ako ste zadovoljni sa uslugom i brzinama kojima konkurencija nece moci ni da primirise sad od marta ? Ja se ne bih bunio i da me vezu ugovorom na 5 godina samo da sam zadovoljan uslugom.

Fali zato sto nismo svi vlasnici stanova u kojima zivimo.
 
A sta to zanima ljude koji rade u sbb-u ? Hoces da ti uz kablovsku obezbede i stan ? ne razumem na sta se ti decko zalis ? Sta ti smeta u ovom povecanju brzina koje sledi ?
 
A sta fali biti pod ugovorom ako ste zadovoljni sa uslugom i brzinama kojima konkurencija nece moci ni da primirise sad od marta ? Ja se ne bih bunio i da me vezu ugovorom na 5 godina samo da sam zadovoljan uslugom.

Fali zato sto mi ne treba svaki mesec internet... Ako mi nesto treba poskidam i to je to, a sve ostalo citanje foruma i novina, to sve preko telefona radim, tako da i ne moram da placam... A mozda jedan mesec odlucim da potrosim vise para na (izlazak ili neku veceru sa devojkom i pre bih to izabrao nego internet)
 
Fali što kao podstanar i da hoću, ne mogu da potpišem taj ugovor, jer se kablovska ne vodi na mene. Mada ruku na srce, to i nije neko nerazumno ograničenje.
 
2 Djilkosh_NS:

Za to postoji prepaid.

2FILIP St.:

Kao što ni bilo šta drugo ne možeš da potpisuješ umesto vlasnika.
 
Poslednja izmena:
Fali zato sto mi ne treba svaki mesec internet... Ako mi nesto treba poskidam i to je to, a sve ostalo citanje foruma i novina, to sve preko telefona radim, tako da i ne moram da placam... A mozda jedan mesec odlucim da potrosim vise para na (izlazak ili neku veceru sa devojkom i pre bih to izabrao nego internet)

Tebi ne treba interet uopste kako ja vidim. Tebi treba externi hdd da bi otisao jednom mesecno kod drugara koji je "skinuo internet" i lepo nabacis sta ti treba i miran si.
 
A sta fali biti pod ugovorom ako ste zadovoljni sa uslugom i brzinama kojima konkurencija nece moci ni da primirise sad od marta ? Ja se ne bih bunio i da me vezu ugovorom na 5 godina samo da sam zadovoljan uslugom.

Ne fali nista, samo sto ako si podstanar moze biti problem....zavisi koliko srece imas sa vlasnikom stana....
 
A sta to zanima ljude koji rade u sbb-u ? Hoces da ti uz kablovsku obezbede i stan ? ne razumem na sta se ti decko zalis ? Sta ti smeta u ovom povecanju brzina koje sledi ?

Dete, ko ti se popisao po snesku? Pa ne treba da zanima ljude, ali vec nekoliko osoba ti je objasnilo u cemu je problem. Placam SBB-u cetiri godine prepaid zato sto ne mogu da potpisem ugovor ma sta god uradio. Poprilicna usteda bi bila u suprotnom, to ako ne mozes da shvatis onda idi leci komplekse negde drugde.
 
Ja sam tek uzeo s****be i neću odmah da se obavežem ako ne moram, otkud znam, video sam da je kod njih ako radi radi a ako ne neće se ni popraviti. Zato bi bilo kul da i drugi (bez ugovora) dobiju neko povećanje da vidimo kako će mreža izdržati.
 
Dete, ko ti se popisao po snesku? Pa ne treba da zanima ljude, ali vec nekoliko osoba ti je objasnilo u cemu je problem. Placam SBB-u cetiri godine prepaid zato sto ne mogu da potpisem ugovor ma sta god uradio. Poprilicna usteda bi bila u suprotnom, to ako ne mozes da shvatis onda idi leci komplekse negde drugde.

Kazu da sam mladolik i pravo da ti kazem, nije lose kad me klinkice spopadnu sa spikom u koju skolu idem i tako to :D A ja necu da im otkrijem da nas decenija deli ;)
Zivis 4 godine kao podstanar i do sada nisi siguran dal zelis da ostanes tu gde si i potpises ugovor ? Ne znam ko ti drma kavez, ali si jako strpljiv, cini mi se. I naravno da ce oni sa ugovornom obavezom uvek proci daleko bolje od onih koji tako nesto ne zele (poput tebe recimo).
 
Poslednja izmena:
Tebi ne treba interet uopste kako ja vidim. Tebi treba externi hdd da bi otisao jednom mesecno kod drugara koji je "skinuo internet" i lepo nabacis sta ti treba i miran si.

Nemaju svi isti ukus kao i ja :)
Nije samo kazem da mi ne treba svaki mesec internet ne skidam nista svaki dan 24/7/365


@Peja prepaid mi neodgovara, jer hocu nekad da skidam, a skinem nekad mesecno oko 160gb +/-
 
Pa na prepaidu ne moraš da uplaćuješ svakog meseca, znam ljude koji uplate svaka 2-3 meseca. Koristiš mesec dana, skineš sve što hoćeš i onda pauziraš mesec-dva, pa opet tako.
 
Da ali mu ne odgovara brzina u tom slucaju :D Hoce covek brzine kao ovi pod ugovorom ...
 
Cek cek, pa naravno da podstanar moze da potpise ugovor na svoje ime ako zeli, zasto ne bi mogao? Ne mora da ide direkt u postpaid 12, moze samo postpaid da uzme. Stavise, to je bolje po vlasnika stana, jer ako podstanar digne modem i ode sa zaduzenjem, vlasnik stana prilozi dopis u kojem pod punom pravnom i materijalnom odgovornoscu tvrdi da sa tim ugovorom nema nista i da zeli da se isti raskine. S obzirom da se za podstanarske ugovore uzimaju JMBG i broj telefona podstanara, onda se isti i tereti pa i tuzi za pare koje duguje SBB-u, a ne vlasnik stana.

Sad, drugo je ako vlasnik stana ne zeli da dopusti podstanaru da potpise ugovor, to je nesto drugo, ali za to nije kriv SBB. Ja sam u sest godina promenio dva stana, u prvom sam imao postpaid 12, dogovorio se normalno sa vlasnicima, cak su oni taj internet i nastavili da koriste, a sad imam isto postpaid 12 i u drugom stanu. Da ne govorimo to da, ako kojim slucajem se desi da moram da se selim na drugu adresu, SBB proverava tehnicke mogucnosti prikljucenja na drugoj adresi, ako ne postoje tehnicke mogucnosti, onda ti daju i tu opciju da raskines ugovor bez obzira sto je sa ugovornom obavezom, bez placanja ugovorne kazne. Selis se i to je to, ne mogu te terati da placas ugovornu kaznu ako se selis, a oni nemaju na drugoj adresi mrezu. Sve ovo govorim iz iskustva.
 
Poslednja izmena:
Od kada sam potpisao dvogodisnji ugovor sa SBB-om proslo je 13 meseci, od tih 13 meseci internet mi je 6 meseci radio ocajno (i dalje radi) a prvenstveno sam ga uzeo za online gaming. Sa velikim i nestabilnim pingom koji takozvani SBB-ov "kablovski" internet ima je nemoguce igrati bilo sta online bez frustracija. Kada mi istekne ugovor NIKADA vise na SBB pa da ponude i 100 mb/s za 10 evra dzaba im. Lopovska firma.

ista prica i kod mene
 
Cek cek, pa naravno da podstanar moze da potpise ugovor na svoje ime ako zeli, zasto ne bi mogao? Ne mora da ide direkt u postpaid 12, moze samo postpaid da uzme. Stavise, to je bolje po vlasnika stana, jer ako podstanar digne modem i ode sa zaduzenjem, vlasnik stana prilozi dopis u kojem pod punom pravnom i materijalnom odgovornoscu tvrdi da sa tim ugovorom nema nista i da zeli da se isti raskine. S obzirom da se za podstanarske ugovore uzimaju JMBG i broj telefona podstanara, onda se isti i tereti pa i tuzi za pare koje duguje SBB-u, a ne vlasnik stana.

Sad, drugo je ako vlasnik stana ne zeli da dopusti podstanaru da potpise ugovor, to je nesto drugo, ali za to nije kriv SBB. Ja sam u sest godina promenio dva stana, u prvom sam imao postpaid 12, dogovorio se normalno sa vlasnicima, cak su oni taj internet i nastavili da koriste, a sad imam isto postpaid 12 i u drugom stanu. Da ne govorimo to da, ako kojim slucajem se desi da moram da se selim na drugu adresu, SBB proverava tehnicke mogucnosti prikljucenja na drugoj adresi, ako ne postoje tehnicke mogucnosti, onda ti daju i tu opciju da raskines ugovor bez obzira sto je sa ugovornom obavezom, bez placanja ugovorne kazne. Selis se i to je to, ne mogu te terati da placas ugovornu kaznu ako se selis, a oni nemaju na drugoj adresi mrezu. Sve ovo govorim iz iskustva.


Ovo nek stavi neki mod u sticky pa da procitaju ovi podstanari sta i kako ...
 
Ista prica i kad nisu uvecavali i sad kad uvecavaju...uvek se neko buni...uvek nekom nesto ne odgovara...zamisli kad bi svako dosao sa svojim zahtevom...iiii koliko bi tu razlicitih ugovora bilo...sad cu ja nesto da smislim zasto nisu omogucili? i odmah sutra zovem i trazim razgovor sa sefom!

Nego korisnik sam MIX paketa i ukoliko dodje do povecanja dobro je a verujem i da ostali nece biti uskraceni tako da...
 
divni sbb... steta sto sad imam budjavi adsl... nadam se da ce da bude sbba u zemunu... :(
 
Pa na prepaidu ne moraš da uplaćuješ svakog meseca, znam ljude koji uplate svaka 2-3 meseca. Koristiš mesec dana, skineš sve što hoćeš i onda pauziraš mesec-dva, pa opet tako.

Zar nije prepaid uplatis 1-2-5-10gb i koristia dok ne potrosis?
Ja placam oko 1500 taj najmanji i imam 3mb sto mi je sasvim dovoljno, ali kad vec povecavaju ove na 10mb, mogli bi i ove na 4mb.
 
To je druga vrsta prepaida, ja govorim o tom flat prepaidu.
Povećaće verovatno i njega.
 
E taj ja imam :D mada nisam znao da se zove prepaid :)
 
Pa sto ga placas onda svaki mesec, ako ti ne treba? Ako imas prepaid niko te ne tera da placas svaki mesec. Mozes opusteno da jedan platis, pa napravis pauzu, pa opet platis itd.

edit: Da rascistimo: da li imas trenutno 2mbps ili 4mbps za 1500 dinara? Posto ne postoji 3mbps za taj novac. Ako imas 2mbps onda si na prepaidu.
 
Poslednja izmena:
Oko 320-360kb/s mi skida pa mi ti reci onda koliko je to? Ja sam rekao 3, jer 2 nije sigurno...a nekad ode i vise bude i 400, a nekad bude i 270... Jedan mesec mi je bio 400 i nesto download, ali vec sledeceg se vratio na 300...
 
Poslednja izmena:
A upload ?
 
Oko 20kb/s +/-

Inace kad sam se doselio u drugi kraj grada gde zivim trenutno u ovoj zgradi gde sam sam imao non stop neke probleme, te prejak signal (download bio gori od dialup-a oko 1kb/s :D ) te preslab signal i onda mi je odjednom tako mi skacu brzine, nit znam zasto, ali se ne bunim vise, samo kad mi ne radi net pitam sta se desava i oni kazu, pitaju hocu li da mi posalju nekog, rekoh nema veze ne gori mi pod nogama, tako da ja zadovoljan :)
 
Sa flat prepaidom imaš fleksibilnost da ne platiš kada ti net ne treba, ali sa druge strane imaš manju brzinu od ugovornog postpaid-a. Dakle nešto dobijaš a nešto gubiš, i to je OK. Sa postpaid-om imaš ugovornu obavezu i plaćaš mesec za mesecom čak i kada net ne koristiš, ali dobijaš zauzvat veću brzinu.

Ljudi su alavi (iako im realno veća brzina ne treba barem 99% vremena) i hteli bi da imaju sve u isto vreme, i fleksibilnost prepaida i brzine postpaida. Pa ne može sve istovremeno, ili ovo ili ono.

A što se podstanara tiče, gazda je gazda i njegova je poslednja. Ne mislite valjda da će da potpiše za ugovor na 24m, a vi odperjate par meseci kasnije i on nastavi da plaća a ne koristi. Budite realni, "tražite leba preko pogače", da ste vi gazde isto biste tako razmišljali. Bio sam i ja podstanar punih 7 godina (do pre par godina) pa znam kako je.

Strpite se, pa nije da vam ta dodatna 2mbit-a baš toliko trebaju? Kad budete svoj na svome, uzmite 24mbit paket kod SBB-a ako vam toliko treba internet da skidate filmove (jer ne vidim za šta drugo čoveku treba tolika brzina!).
 
Imaš dve vrste postpaida.

Sa i bez obaveze. Ono bez obaveze je nešto izmedju sa brzinama, i možeš da prekineš i da se vratiš na prepaid kad god poželiš.

Može gazda da mu uzme običan post paid, pa kad otperja, on ga otkaže. A možda će i sledeći stanar da koristi net.
 
Koliko sam cuo, najmanji paket ce biti 10Mb, a 100 Mb ce biti oko 6k RSD......
 
Status
Zatvorena za pisanje odgovora.
Nazad
Vrh Dno