Šta je novo?

Microlab Solo and Pro series (official thread)

neces valjda ovo da stavis na sto ?
prvo ogromni su i ruzni (subjektivni utisal)
dva kakav kvalitet zvuka mislis da ces da dobijes ako rastojanje izmedju njih bude sam 1.5m ?
ovo je ogromno :)
 
Jedno pitanje za vlasnike 6C zvucnika. Znam da je to individualno i zavisi od muzike koju slusate ali na kojim vrednostima drzite bass i treble.
Treble na nuli, bas na trojci. Doduše, malko sam bas istakao i na zvučnoj:guitar:...
 
dugo razmisljam sta da uzmem iz solo serije, evo sta sam skontao do sad.
imam par recenzija po netu solo serije, uglavno na ruskom (imam prevod na kompu, prevedeno na engleski 10-tak strana teksta sa tabelama, grafikonima sve).
znam da sam negde procitao da ovo resenje za 7-ce sa dve 6.5"-ice nije bas najbolje.
meni se licno mnogo vise svidjaja 6C, i po ceni i izgledu.

naso sam test, okacenu attac-u
 

Prilozi

  • solo.rar
    60 KB · Pregleda: 965
Poslednja izmena:
dugo razmisljam sta da uzmem iz solo serije, evo sta sam skontao do sad.
imam par recenzija po netu solo serije, uglavno na ruskom (imam prevod na kompu, prevedeno na engleski 10-tak strana teksta sa tabelama, grafikonima sve).
znam da sam negde procitao da ovo resenje za 7-ce sa dve 6.5"-ice nije bas najbolje.
meni se licno mnogo vise svidjaja 6C, i po ceni i izgledu.

naso sam test, okacenu attac-u

Imas opis u Digital!-u. Mislim da je aprilski ili majski broj. Oni su slicno zakljucili, da je 6C bolji od 7C.
 
neces valjda ovo da stavis na sto ?
prvo ogromni su i ruzni (subjektivni utisal)
dva kakav kvalitet zvuka mislis da ces da dobijes ako rastojanje izmedju njih bude sam 1.5m ?
ovo je ogromno :)

Visoki su taman koliko i moj 24" monitor tako da sudeci po tome i nije strasno :)
 
Jedno pitanje za vlasnike 6C zvucnika. Znam da je to individualno i zavisi od muzike koju slusate ali na kojim vrednostima drzite bass i treble.

Ja uglavnom na 4 i treble i bass, preko ASIO na M-Audio Fast Track USB. 99% vremena slušam FLACove.
 
Poslednja izmena:
Na osnovu ovog snimka možeš možda da stekneš osećaj koliki su. Šta znam, možda tebi i odgovaraju ovoliki zvučnici na stolu, ali ih ipak svakako pogledaj uživo pre kupovine...

Ovde deluju veci nego sto zapravo jesu, i to zato sto je ovaj stocic na kome je laptop bas nizak.
A onaj lik sa drugog klipa, koji ubacuje cd u player, napravio je ogromnu gresku zato sto ih zalepio do zadnjeg zida.
Ne znam za vas s tim kontrolama, kod mene su potenciometri na solo2 za bass i treble po default-u na 12 sati (rekao bih neutralan nenabudzen zvuk), a volume na ne vise od 11 sati.
 
Ovde deluju veci nego sto zapravo jesu, i to zato sto je ovaj stocic na kome je laptop bas nizak.
A onaj lik sa drugog klipa, koji ubacuje cd u player, napravio je ogromnu gresku zato sto ih zalepio do zadnjeg zida.
Ne znam za vas s tim kontrolama, kod mene su potenciometri na solo2 za bass i treble po default-u na 12 sati (rekao bih neutralan nenabudzen zvuk), a volume na ne vise od 11 sati.

Ima jedan potenciometar, za volume i on/off, meni su na 25 od 60. :)

A visi su od 22", i od 24". Sa nozicama koje se dobiju u paketu su visoki tacno 56,5cm.
 
Kako je moguce da 6c svira bolje kad ima jedan drajver manje od 7c???
 
Ja držim Solo 7C na stolu razdvojeni su 140 cm jedan od drugog, između je 24" monitor (zvučnici su iste visine kao i monitor) i sve se lepo uklapa, ako imaš veći sto ne vidim da bi tu bio problem.
 
Ja držim Solo 7C na stolu razdvojeni su 140 cm jedan od drugog, između je 24" monitor (zvučnici su iste visine kao i monitor) i sve se lepo uklapa, ako imaš veći sto ne vidim da bi tu bio problem.

Jel mozes to da slikas, molim te? :)
 
Ja držim Solo 7C na stolu razdvojeni su 140 cm jedan od drugog, između je 24" monitor (zvučnici su iste visine kao i monitor) i sve se lepo uklapa, ako imaš veći sto ne vidim da bi tu bio problem.

Tebi je to cudo od monitora 52cm visoko, sad videh. :)

Ja imam veliki sto, 178x67 je radna povrsina, ravna, nemam mnogo toga na njemu ali mi nije svejedno, veliki su a treba ih i udaljiti od zida malo. :)
 
au, napraviste mi dilemu. Vufer na mojim starim zvucnicima je na samrti, pa sam resio da uzmem nove za 5K-8K. I vec se spremio da posle vikenda kupim logitech x540, jer nisam ni imao pojma da za te pare mogu da kupim nesto sto ne izgleda kao plasticna zajebancija. Kad vidi ovo. 6C se uklapa.

Evo ovako: Imam SB Live! Sto je nekih 145-150 cm, soba oko 3,5x3,5m. Zvucnici mi sluze pretezno (85%) za slusanje muzike (znaci 5.1 nije imperativ). I to uglavnom svira TopFM (kazem vam to zbog vrste muzike za koju mi ipak treba bass, ne da bih reklamirao radio naravno, a i zbog toga sto je to samo WMA 63kbps)

E sad, ja sam ove logitech cuo u prakticno identicnoj sobi, sa rasporedom zvucnika koji bi bio maltene identican kod mene (na zidovima u visini usiju). I meni to ne zvuci lose. Ali siguran sam da bih primetio ako je nesto dosta bolje, pa vas zato i pitam.




Znaci, dva KONKRETNA pitanja su:

1. Da li je meni s obzirom na izvor zvuka, i sve ovo sto sam napisao MNOGO bolje da uzmem 6c nego x540?
Kazem MNOGO, jer dozivljaj prilikom slusanja muzike treba da nadomesti nedostatke pri redjem gledanju filmova i igranju igara, a i nesto visu cenu u odnosu na x540, sto su vec tri mala minusa.

2. A i na kraju, koliko je to stvarno glasnije, za slucaj da zatreba za neko slavlje u 50-60% vecoj prostoriji? Za moju sobu mi i ne treba glasnije od logitecha.



ili je mozda bolje da neko ko hoce da kupi zvucnike iskljucivo na osnovu misljenja sa foruma ipak kupi te plastikanere koje je cuo i uziva u neznanju :d
 
Znaci, dva KONKRETNA pitanja su:

1. Da li je meni s obzirom na izvor zvuka, i sve ovo sto sam napisao MNOGO bolje da uzmem 6c nego x540?
Kazem MNOGO, jer dozivljaj prilikom slusanja muzike treba da nadomesti nedostatke pri redjem gledanju filmova i igranju igara, a i nesto visu cenu u odnosu na x540, sto su vec tri mala minusa.

2. A i na kraju, koliko je to stvarno glasnije, za slucaj da zatreba za neko slavlje u 50-60% vecoj prostoriji? Za moju sobu mi i ne treba glasnije od logitecha.


ili je mozda bolje da neko ko hoce da kupi zvucnike iskljucivo na osnovu misljenja sa foruma ipak kupi te plastikanere koje je cuo i uziva u neznanju :d

1. S obzirom da slušaš WMA niskog bitrate-a, nećeš posebnu razliku primetiti. Dva glavna nedostatka tih Logi zvučnika u odnosu na Microlab su to što Logiju fale visoki tonovi, što nije čudno jer nemaju pravi visokotonac, a woofer nije sposoban da odsvira poneke frekvencije pa se umesto basa samo začuje "bučanje". Ali ovo teško da ćeš primetiti na WMA 64Kbita!

2. Nije puno glasnije, tj. Microlab pojačalo je sastavljeno od D2030, što je kopija TDA2030, pa mu i nisu neke karakteristike, vrlo brzo počne jako da distorzira, možda već ako se pojača preko 50-60%. Čuo sam Logi zvučnike, izgledaju mali, ali dosta zvuka umeju da izbace iz sebe, naručito woofer popravlja stvari.

Dakle, ako ne patiš previše za nijansama u kvalitetu zvuka, Logi ti je daleko zgodnije rešenje, sateliti su mali, dok se woofer može smestiti ispod stola. Sviraćete ti slično (s obzirom šta slušaš) i Logi i Microlab, a Logi će biti estetski mnogo bolje rešenje.

Ako želiš da za slične pare dobiješ bolji zvuk, koji možeš primetiti samo ako slušaš kvalitetnije izvore (bar mp3 192kbita), imaš prostora da smestiš Solo zvučnike, onda je Microlab bolje rešenje.

Lično nikad ne bih kupio X-540, uvek bih dao prednost Microlabu, ali sam gledao da odgovorim shodno tvojim potrebama.
 
Poslednja izmena:
ok, hvala ti na odgovoru. Mozda mi je i malo zao da to cujem, ali ocekivano. Slusao bih sigurno i kvalitetnije izvore, ali to je zanemarljiviji procenat vremena i od filmova i igara, tako da je ok. A verovatno ni Live! kartica nije bas najsrecnije resenje. Blah, ma bicu ja srecan i sa konfekcijom :)

ot:
Nego fino zvuci ovaj instrumental sa linka koji si okacio. Jel zna neko kako se zove...videh da je Kenny G, ali nisam uspeo da nadjem.
 
Poslednja izmena:
A što ne bi probao sa modelom Solo 2 MkIII koji je oko 3.500 din. Lepše izgleda i odlično stoji na stolu, za takve potrebe pravi pogodak. :smash:
 
Gde je solo 2 mk3 3.500 din majke ti?
 
ako mozes posalji mi neki link ili nesto o tome na pm, da ne miniramo ovu temu bez razloga (mada ko zna, mozda zanima jos nekoga, pa moze i ovde). Ja sam video samo neke solo 2 za oko 6000 din na kojima pise 30W valjda, kontrole su im pozadi, a nemaju ni zicani daljinski, sto je za mene apsolutno zlo.


Mada mislim da je meni najbolje da se udaljim sa ove teme, jer mi je glavna briga bila da ne kupim za manje vise iste pare mnogo losiju stvar. Prezalicu ako vise platim 5.1 sistem koji mi nije neophodan, umesto nekog 2.1 ili 2.0 koji bi mi odradio posao. Gledam ja ipak poneki film u toku nedelje, a i odigram ponesto, nece mi biti totalni promasaj 5.1.
 
Poslednja izmena:
Pa to su ti zvucnici samo sto ne kostaju 3500 nego su oko 6000 ako zanemarimo sto imaju samo kontrole pozadi i nemaju daljinski sto meni ne smeta uopste kvalitet zvuka koji dolazi iz njih je odlican da ne kazem savrsen...
 
a kad vec das 6000 za jos 1800 imas 6c od 100W naspram 60W kolko daje 2.
 
Solo2 6000....ccc, koji skok cena (postepen). Ja sam ih pre godinu dana platio 3900din. Kvalitet i delovi isti, znaci...gde idu pare? Pogodite sami :)
 
Naisao sam ovaj thread na netu posto je i mene zanimala velicina zvucnika Microlab 6c : na jednoj od slika moze da se vidi u odnosu na (rekao bih) 22" monitor:

http://forums.overclockzone.com/forums/showthread.php?t=328241


Ovaj nije lepo usmerio zvučnike. :d

Evo kako je kod mene u sobi:

attachment.php


22" je monitor.
 
Ma kakva crna kriza...zar to stvarno postoji? To je samo u glavama naivnih ljudi. U Rusiji dobija otkaz onaj ko pomene rec "kriza". :D Mnogo je nesto ta kriza postala izgovor za sve i svasta...Pricam ti pricu :sceptic: :butt:
 
Nazad
Vrh Dno