Šta je novo?

IKOM - generalna rasprava

Jos kad bi spustili cene u proseku za 1000din, to bi bilo odlicno. Npr. 1Mb za 1500, 1.5Mb za 2000, 2Mb za 2400 i 3Mb za 3000-3200.

Ali moze im se, jer retko ko ima mogucnost da bira izmedju SBB-a i IKOM-a na istoj lokaciji. Ima li uopste takvih ? :)


Da ne bi bilo malo previse da ti daju 1 mbit + kablovsku + paytv za 1500 u ovom trenutku? :)
 
Ima na Karaburmi u G. Lorke. Upravo sbb razvlaci kablove. Samo da dodju do mene, ****** im kevu.
 
Dobro ajde, onda za 1700... :d
 
Onda za 1700-1800 :p. Ili da moze da se bira bez PayTV ko hoce, sto bi bilo najbolje.

Ali cene su velike za ono sto nude, plus sto nemas javni IP.
 
Poslednja izmena:
Jos kad bi spustili cene u proseku za 1000din, to bi bilo odlicno. Npr. 1Mb za 1500, 1.5Mb za 2000, 2Mb za 2400 i 3Mb za 3000-3200.

Ali moze im se, jer retko ko ima mogucnost da bira izmedju SBB-a i IKOM-a na istoj lokaciji. Ima li uopste takvih ? :)

Ima, ima. Kod mene je prvo uveden Stanton (kasnije postao Ikom), a onda na moju inicijativu i SBB. Imao sam ADL i u isto vreme (nekih mesec-dva) SBB kablovski internet. Sve to pocetkom 2005. Zadrzao sam SBB. Ikom od pre godinu-dve na mojoj lokaciji omogucuje internet. Nisam probao, zadovoljan sam sa SBB-om za sada :)
 
Za slucaj da niste primetili pre 20-tak minuta je bio reset modema i povecane brzine :)
 
Nije samo meni, javio se jos jedan na kablovskom forumu. Moguce da su pocastili samo nas sa 256kb paketom onda :)

 
Poslednja izmena:
Debelo se razmishljam da li da predjem kod njih iako mi mega neozbiljno deluju....i odmah moram da puknem 4800 din za uvodjenje net-a iako imam kablovsku vecj..tj treba samo da prikache dekoder i da sprovedu net...

kakva im je teh podrshka ako neshto "gekne" jel i tada prvo zakazhem da me oni pozovu kad im dune ili ?
 
Debelo se razmishljam da li da predjem kod njih iako mi mega neozbiljno deluju....i odmah moram da puknem 4800 din za uvodjenje net-a iako imam kablovsku vecj..tj treba samo da prikache dekoder i da sprovedu net...

kakva im je teh podrshka ako neshto "gekne" jel i tada prvo zakazhem da me oni pozovu kad im dune ili ?

Kako mislis puknes 4800? Za sta treba da das te pare?
 
Mozda zivi u kuci a ne u zgradi, mislim da se za kucu vise placa.
 
Pitam, za sta je to dobra :d

Pa npr. desilo se da mi jednom nije radio net jedno dva sata. Ja sam ih pozvao i jedno 15 minuta su mi govorili sta da uradim. Na kraju nije bilo nista od toga i ljudi su dosli u roku od dva sata iako su rekli da ce doci sutradan i namestili. Sta god da pitas kada ih pozoves pomognu i odgovore na pitanje (jedino nece da kazu kada ce ubrzanje :)).
 
Pa npr. desilo se da mi jednom nije radio net jedno dva sata. Ja sam ih pozvao i jedno 15 minuta su mi govorili sta da uradim. Na kraju nije bilo nista od toga i ljudi su dosli u roku od dva sata iako su rekli da ce doci sutradan i namestili. Sta god da pitas kada ih pozoves pomognu i odgovore na pitanje (jedino nece da kazu kada ce ubrzanje :)).

Cekaj, ti imas broj od ljudi koji znaju nesto tamo?
Meni je isto lik dao svoj broj kad je uvodio net, ali sam ga izgubio, a posle kad sam god nesto hteo pitam zvao sam onaj broj za tehnicku podrsku, gde se javi neka tetka i nikad nista ne zna :d
 
Meni sutra dolazi ekipa da uvede cable :) jedva cekam. Nadam se da ce pustiti i net do ponedeljka pa da vidimo kako rade ta 3 mbps.
 
Kako mislis puknes 4800? Za sta treba da das te pare?
pa 2000 dinara treba za uvodjenje cable net-a u startu i 2800 je paket koji zhelim da uzmem onaj od 1.5 mega ..

to mi reche lik koji me zvao sa dan zakashnjenja..

meni je suludo da treba da placjam tih 2000 ali mogucje je jer donose risiver i modem ..to sada naravno da nemam placjam kablovsku 500 kinti..
 
ne znam da li je pocelo, ali meni je brze od podneva.... a na stranici za pregled statistike protoka i dalje pise fr256k...
 
pa 2000 dinara treba za uvodjenje cable net-a u startu i 2800 je paket koji zhelim da uzmem onaj od 1.5 mega ..

to mi reche lik koji me zvao sa dan zakashnjenja..

meni je suludo da treba da placjam tih 2000 ali mogucje je jer donose risiver i modem ..to sada naravno da nemam placjam kablovsku 500 kinti..

Pa imao si onu foru da dobijes 2 meseca flat 3 (od 1. novembra to je 512/128) za 999 dinara. Ja kad sam uveo IKOM pre godinu dana sam isto platio tih 2000, ali sam dobio dva meseca dzaba 128/64.
 
Cekaj, ti imas broj od ljudi koji znaju nesto tamo?
Meni je isto lik dao svoj broj kad je uvodio net, ali sam ga izgubio, a posle kad sam god nesto hteo pitam zvao sam onaj broj za tehnicku podrsku, gde se javi neka tetka i nikad nista ne zna :d

Standardan njihov broj 30 10 110. Uvek su mi pomogli ako nesto treba i zaista imam samo reci hvale za njih. Osim cene i sto smo svi iza NATa, ali imam news pa me to i ne pogadja.
 
Dzaba im svo to povecanje, kad ne mozes da downloadujes skoro nista...niti torrente, niti DC, niti free RS, itd....

Pa koji ce mi onda...
Za igranje....blaaaaahhh
 
Dzaba im svo to povecanje, kad ne mozes da downloadujes skoro nista...niti torrente, niti DC, niti free RS, itd....

Pa koji ce mi onda...
Za igranje....blaaaaahhh


Torrenti rade savrseno (uvek vuce max ako ima seedera), free RS radi obicno posle ponoci, premium RS radi savrseno, jedino DC ne radi. Ali u svakom slucaju torrenti i ponekad RS obavljaju posao i vise nego dobro.
 
Kod mene i download i upload rade na max. Ja 90% vremena korsitim public torrente, i ako je odnos seedera i leechera dobar sve radi u punoj brzini. Ako odnos nije dobar, onda stavim da se skidaju recimo 2 torenta odjednom (postavim i koji mi je prioritet) i onda opet download i upload rade max. Znaci na torentima stvarno nisam primetio da pasivna adresa utice na dload/upload. Razlog tome je verovatno cinjenica da danas ogromna vecina ima javnu IP adresu.
 
Dzaba im svo to povecanje, kad ne mozes da downloadujes skoro nista...niti torrente, niti DC, niti free RS, itd....

Pa koji ce mi onda...
Za igranje....blaaaaahhh

A sto ne bi radio RS? :) To sto delis IP sa njih 500? So what?
 
Ja nisam primetio da ako nesto kojim slucajem skidam sa RS da moram da cekam po MNOGO minuta i da mi posle tog cekanja neko uleti. Uvek cekam najvise minut i posle tog cekanja download krene oma.
 
I da, da!
Evo i zvanicno su mi poslali mejl(a verovatno i Vama svima), koje kaze>
"Poštovani korisniče,

Sa zadovoljstvom Vas obaveštavamo da će od 1. novembra 2008. godine za sve korisnike FLAT 3, FLAT 4, FLAT 5, FLAT 6 i FLAT 7 Internet paketa brzina protoka biti povećana bez promene cene usluge.

Vaša kablovska televizija i ovog puta izlazi u susret svojim korisnicima i nastavlja trend promotivnih ponuda.

Za sva dodatna pitanja IKOM Kontakt centar Vam je na raspolaganju radnim danima i vikendima od 8:00 do 22:00, na 011/ 30-10-110 ili možete posetiti našu Internet stranicu na www.ikom.rs

S poštovanjem,

Vaš IKOM"

Mislim da posle ovoga nema vise dileme :d
Uuuu jedva cekam 1 mb/s umesto tricavih 512 :D
 
Nazad
Vrh Dno