Šta je novo?

Must have app's (MacOS X)

Indeed. Zakljucak: ja sam u pravu, naravno :D :D :d
 
jesi!

samo da dodam - windows je sran*e :d

elem, nesto korisno iz svega je PathFinder - i ranije sam ga probao ali mu nisam dao "sansu" :) - stvarno je ekstra!

vidim da ima opciju da se ucita pripodizanju sistema i da ugasi Finder - samo jos nisam probao ovu opciju jer ne mogu sad da resetujem masinu. Da li radi kako treba ovo?

On vec ima u sebi integrisane arhivere ali rade malo blesavo - kliknes na tri arhive da ih raspakujes i raspakuju se jedna po jedna ali nigde ne vidis koje sve arhive cekaju na raspakivanje, odnosno koliko ih ima...
 
Last login: Thu Mar 6 10:42:14 on ttys002
bsod:~ Igor$ uptime
10:54 up 3 days, 1:48, 4 users, load averages: 0.31 0.41 0.43
bsod:~ Igor$

Kao sto vidis ne znam da li radi zamena za Finder jer ni ja moju nisam resetovao danima (imam RoR server podignut sa jos nekim glupostima pa me smara da sve to podizem)...
Ali PathFinder me odusevljava, mnogo je lakse raditi sa fajlovima nego u Finderu.
 
Poslednja izmena:
Sta podrazumevas pod pronalazenjem? Ako je to browsing po mrezi onda ima.
A ruku na srce, browsing Windows mreze na Leopardu nije nista specificno bolji nego na Tigru.
 
mislim da mi ispise spesak racunara koji su u mrezi - pod stavkom "Share" u Finderu...

a ne vidim ni gde je browsovanje po mrezi u path finderu... ??
 
pored toga Expose ne radi kako treba u PathFinderu!

kad uradis Expose Desktop - on skloni i sve ikone sa desktop-a :D :D

jel ima resenje i za ovo?

EDIT: sad sam procitao na PF sajtu da je to bug sa Leopardom... :( i da traze resenje.
 
Poslednja izmena:
Ne razumem, kakav Expose iz PF-a?
 
pritisni F11 (iskljucen Finder - ukljucen PathFinder desktop) i sve ikone ce ti odleteti sa desktop-a!

btw ne rece kako mozes da browsujes kroz mrezu (osim cmd+k pa kucanje IP adrese...)
 
Kad vec pricate o finderu, moram li svaki put da idem na opciju go->connect to server da bih imao pristup windows racunaru? Tek se nakon toga pojavi pod tom opcijom "shared" u finderu.

Malo me smara to, cim resetujem mac opet moram da prodjem kroz to da bih imao pristup PC-u. Ima li resenja? :)
 
Poslednja izmena:
tako je isto u PAthFinder-u! i upravo to isto pitam za PathFinder!!

u Leopardu i njegovom Finderu se automatski pojave svi racunari u Share stavci sa leve strane. Voleo bih kad bi PathFinder mogao da uradi isto to! (945 koji Mac OS X koristis? 10.5 ili 10.4? ako si na 10.5 mozda si iskljucio to)
 
Tek sad skontah da mora da se radi Go->adresa mada to nije problem, ja sve najcesce koriscene share-ove drzim sa leve strane u listi.

EDIT: ja nemam taj problem sa Expose-om.
 
Poslednja izmena:
tako je isto u PAthFinder-u! i upravo to isto pitam za PathFinder!!

u Leopardu i njegovom Finderu se automatski pojave svi racunari u Share stavci sa leve strane. Voleo bih kad bi PathFinder mogao da uradi isto to! (945 koji Mac OS X koristis? 10.5 ili 10.4? ako si na 10.5 mozda si iskljucio to)

10.5.2 je u pitanju
 
Dobar je Unarchiver (dolazi od makera programa Xee), ali ima par mana. Ne može da otpakuje .rar zaštićen šifrom (tu uskače Stuffit Expander) i ima problema da spajanjem više splitovane .zip arhive (jedini koji je to mogao da uradi kad mi je zatrebalo je Milketov Springy Archiver) :)
 
za pregled slika koristim Phoenix Slides.

i ja sad videh da Unarchiver ne barata sa passwordima :( nista onda StuffIt kao i ti :)
 
Phoenix je ok..on ima i thumbnail view, ali ne seæam se sad zašto mi nije odgovarao :)
Pre nije imao autorotaciju na osnovu podataka iz EXIF-a fotke, onda je to de…ko kasnije dodao.
 
sad naleteh na odlican sajt/blog:

lik ostavlja stvarno ekstra korisne stvari za Mac: http://www.green-traveler.com/mro/

Ukratko:

* Out of the box, VLC was stuttering and dropping frames (1080p)…even as the only application running. SOLUTION: I opened up the Preferences menu and made sure Advanced was selected. Then I headed to Inputs/Codecs > Other codecs > FFMpeg, selected
“Skip the loop filter for H.264 decoding” and chose “All”.

* Remote Buddy - ...Now I’m on my iPhone, using it as a beautiful universal remote to control my Mac from anywhere in the house via WiFi.

* CorePlayer Pro for OS X (koji je BTW odlican i u Mobile verziji na npr. Nokia E61!!!)

* Airfoil 3 Another massive leap forward is their “Perfect Synchronization” which is just that - no audio-lag that plagued previous versions of Airfoil (and Airtunes inside iTunes). Somthing so simple kicks an app like this from “99% there” to a full 100%.


... i tako dalje - sve na jednom mestu kako slucajno ne bi propustili neku novu i korisnu aplikaciju! ;)

http://www.green-traveler.com/mro/
 
Poslednja izmena:
Posto nisam uspeo da nadjem nacin da otvaram WhereIsIt katalog na mac, treba mi slican program ali koji ce raditi i na win-u i na mac-u jel postoji nesto takvo?! Konkretno treba mi za katalog filmova i muzike!
 
Poslednja izmena:
nisam nikada koristio ali imas programe koji rade na sledeci nacin:

uzmes kutiju od npr. DVD filma koji si kupio i stavis bar kod na kameru od Mac-a, ovaj procita kod, ode na internet i pronadje koji je to film, skine omot i upise ti film u bazu.

ali ako ti treba nesto kao WhereIsIt predpostavljam da te ovaj tip programa ipak ne interesuje. Zasto ne koristis CrossOver i WhereIsIt (PC verziju)?
 
Koristio sam crossover ali je nesto poceo da baguje....videcu mozda treba novija verzija...to je ipak jedino pravo resenje....collectorz sam probao i nije nesto i nisam uspeo da nadjem "divlju" verziju!
 
Da li neko zna neki dobar Download manager kao sto je FlashGet za MacOS?
 
Imaš 2 glavna...

iGetter, koji je nešto kao donationware i
SpeedDownload koji je komercijalan.

Prvo sam koristio iGettera, dok nisam kupio SD u MacHeist paketu.

Sad sam se navikao na SD, pa kažem da mi je on i bolji :)
 
ja nisam nasao hack verziju SD-a koja radi kako treba (mada sam upravo video da se pojavio novi hack) dok iGetter radi ko blesav - jedino ne vidim kako mogu da selektujem npr. 10 rapidshare linkova odjednom i da ih ubacim u iGetter ?!? (FlashGet na PCju moze ovo - ako se selektuje 10 linkova i uradi "copy" sve ih ubaci u download listu)
 
FlashGet je nenadwebiv :)
I to nije FlashGet na PC-u vec na Windowsu jer i MacOS radi na PC-u (isti je hw). Milane, nemoj da siris zbunj :D
 
ok! - mozes i FlashGet da poteras sa CrossOverom pa je to onda FlashGet ne krsh PrC HW (=Mac) pod super OS X :p

jedino sto mi fali kod iGettera je to multiselektovanje odjenom - ako nadjes kako se ovo radi javi ili ako ovo postoji na SpeedDownloaderu opet javite ;)
 
Kako je to nekrsh PC ako je to isti hardver koji je danas mainstream u x86 svetu? Jedina razlika je onda OS a on nema nikakve veze sa HW-om ili to mozda MacOS nekako oplemenjuje Intelov procesor pa on radi bolje nego u drugim kombinacijama? :) To je onda samo razlika na liniji Linux -> Windows -> Mac OS :)
 
Poslednja izmena:
sta? ;) "PrC HW (=Mac)" jesam li lepo napisao... ? sta se tripujes?
 
Nazad
Vrh Dno