Šta je novo?

USB Flash Benchmark (FAQ u prvom postu)

Ne znam, zaista... jedino da googlam, ali ti si to vec radio...
 
da li bi brzina upisa/citanja flash memorije preko USB-a trebala da varira od ploce do ploce, konkretno od kontrolera do kontrolera (Intel, nForce) ili tu postoji svojevrsna "univerzalnost" kao sto samo ime prikljucka govori?
 
Vidis, to mi nikad nije palo na pamet. Mozda i postoji neka razlika, tj. verovatno, ali ne verujem da je to nama uocljivo, pogotovo kod ovih brzina. Odstupanje +-1MB/s, bar se meni tako cini, ne znaci puno...
 
Ne znam, zaista... jedino da googlam, ali ti si to vec radio...

Znači ne preostaje mi ništa drugo nego da čekam da neko okači rezultat tog flash-a.
Pitam zbog toga što npr. za cenu HT203 od 1GB se može kupiti 2GB AH320 odn. AH220 (jeftiniji 1GB), pa me zanima koliko performansi bi morao da žrtvujem. :trust:
 
Poslednja izmena:
Znači ne preostaje mi ništa drugo nego da čekam da neko okači rezultat tog flash-a.
Pitam zbog toga što npr. za cenu HT203 od 1GB se može kupiti 2GB AH320 odn. AH220 (jeftiniji 1GB), pa me zanima koliko performansi bi morao da žrtvujem. :trust:
HT203 je (i dalje) prilicno skup flash... za njegovu cenu, svasta moze da se uzme, duplo veceg kapaciteta, pa jos i kusur da ostane... ali dobro, te performanse moraju da se plate, bas kao i dizajn ;)
Secam se kada sam bratu uzeo HT203 od 512MB, i platio ga paprenih 54€... tako da sad i nije lose, tih 512Mb su oko 30€, 1GB je 37€.


2 ToxiC:
Ima razlike, ima sigurno... zavisi od cipseta, naravno... ali je prakticno zanemarljiva, MB gore-dole.
 
evo rez. ovog trans moze neki komentar
 

Prilozi

  • transcend 2Gb.JPG
    transcend 2Gb.JPG
    103 KB · Pregleda: 302
Evo rezultata za Apacer AH220 1GB. Slika proizvoda na:

http://www.apacer.com/en/products/Handy_Steno_AH220_specs.htm

Inace, subjektivan osecaj: spooooooroooooo. (Tesi me to sto nemam usporavanje glave pri kraju :eyebrows: :eyebrows: )

Jel moze neko da proba sa Geil-om David, on ima dual-channel i sl. Jedino sto je vrlo nezgodan za upotrebu....
 

Prilozi

  • Apacer-220.gif
    Apacer-220.gif
    18.6 KB · Pregleda: 325
Geil David 100 1GB
 

Prilozi

  • Geil USB Disk 1GB.png
    Geil USB Disk 1GB.png
    19.2 KB · Pregleda: 356
komentar @ subzero r1: nice

komentar @ paradigma: VERY NICE;)
 
Kingston Data Traveler (izgleda kec) 1GB.
 

Prilozi

  • Kingston_DataTraveler-2.0.png
    Kingston_DataTraveler-2.0.png
    19.2 KB · Pregleda: 312
Da, to je Traveler I, Traveler II mi je išao preko 20MB/s...
 
E... to je nesto lepo! Moj i jos jedan koji sam video ovde su oko 18. Hajde snimi ga pa postuj rezultate
 
gde si nashao geil david? ja sam u nedostatku istog uzeo ht203 , jer su me ludi prodavci ubedjivali da se david kvari kao lud :( istina/lazh ?

Iz nekog meni nepoznatog razloga moj apacer ht203 <200x> po hd tachu daje ochaj rezultate.
Neka ideja? probacju sutra na drugom kompu.
 

Prilozi

  • grrr.JPG
    grrr.JPG
    78.4 KB · Pregleda: 271
Poslednja izmena od urednika:
Pa nije taj Kingstoncic ni tako los.....

Edit:
krastavac, sad videh da je ovo moje Kingston Data Traveler II a ne I

Ovaj moj je isto Data Traveller 2, ali je dosta sporiji od ovog tvog. Možda je veličina diska u pitanju?
 

Prilozi

  • screenshot000.jpg
    screenshot000.jpg
    143.1 KB · Pregleda: 253
To ti je Traveler KEC, nije dvojka. Isto kao moj, prijavljuje se kao 2.0, ali nije dvojka.

@Isnogood, David-a imas u CT-u.
 
Iz nekog meni nepoznatog razloga moj apacer ht203 <200x> po hd tachu daje ochaj rezultate.
Neka ideja? probacju sutra na drugom kompu.
Ti si zakacio HT203 133x... vidim da se ponovo pojavio odnegde.

Garantovano je to, vidi se po performansama. (imao sam ga nekad)
 
Ja na MP3 plejeru Creative MuVO V200 od 512 megabajta imam 3.5MB/s:d
 
Jel poseduje neko Patriot X model? Vidim da se hvale najvecim brzinama read/write?!?
 
Ti si zakacio HT203 133x... vidim da se ponovo pojavio odnegde.

Garantovano je to, vidi se po performansama. (imao sam ga nekad)


200x je ....100% ...tako pishe svuda..chak i veliko na kutiji ...Neka ideja? serijski broj? tako neshto?
 
200x je ....100% ...tako pishe svuda..chak i veliko na kutiji ...Neka ideja? serijski broj? tako neshto?
Onda mi stvarno nije jasno... kazem ti, to su performanse HT203 133x. Cak su i one nesto vece, bar na mom kompu.
Pogledaj u ovom threadu, vidi sliku, tu sam bas direktno poredio HT203 200X sa HT203 133x modelom:
http://www.benchmark.co.yu/forum/showthread.php?t=95374&highlight=133x


Inace, ako nije to - onda mi stvarno nije jasno sta je... OK, moze da bude razlika medju plocama/cipsetovima, ali ne toliko, ne desetak MB, vec bude MB gore-dole... nije ni USB specifikacija, ocito je da radi po USB 2.0 standardu... ne znam, k'o da su se oni u fabrici zeznuli, pa ti ubacili 133x u kuciste/kutiju od 200X.



2 Proday:
Ma dzaba se hvale, sporiji je od Apacer-a. (iako deklarisu read na 32MB/s)
 
Poshto je moja kutija bila otvorena....mogucje da je prodavcu palo neshto na pamet. Poslao sam mail apaceru sa p/n i s/n pa cjemo da vidimo..jako me interesuje.
 
A sta ti pise na samom kucistu flash-a? 133x ili 200X?


U svakom slucaju, pisi ovde sta je bilo...
 
@isnogood
Ako se zaista desilo kao sto prognozira CAR onda je zaista doslo mrko doba nasih prodavaca :(.
No, kada je u pitanju David, cuo sam od nekih prodavaca da se zesce kvari, mada opet, njima ne veruje mnogo. Kasnije sam saznao, opet, ne garantujem tacnost, da je jedna od serija koja bi mogla biti od samog kraja avgusta do sredine oktobra bila felericna, i da se zaista mnogo kvarila, ali da je to u pitanju samo ta jedna serija, jer se David do tada prodao u xy primeraka.
 
Ipak nisu prodavci krivi ni apacer nego moja plocha..kod komshije na glupoj asrock plochi radi 30MB/s svashta......

Za geil david sam ja chuo da se kvari iz dosta proverenog izvora..mada je taj flash meni mnogo lepshi od apacera.

@car Meni an samom flashu en pixhe ni 133x ni 200x gde si to nashao?
 
Poslednja izmena:
Od drugara Jet Flash 1 GB

 
Poslednja izmena:
Elem,mogao sam da biram poklon za NGod.,ja odabrao kingstona travelerII posto sam video da svi ovde imaju sasvim simpaticne rezultate sa njim,nov,upakovan, sa 5 godina garancije. Pustio ga kroz HD Tach test i cinimi se da je rezultat vise nego ocajan?
 

Prilozi

  • HDTach1.jpg
    HDTach1.jpg
    101.2 KB · Pregleda: 279
Pa moj flash EMTEC je sasvim prosecan. Malo sam se ponovio, i ja da imam flash. :banana:

10.5

Sva sreca pa je tu 2gb na raspolaganju.

Evo i long, sta god to znacilo. Nesto mi je cudno, pa ako neko ima komentara, ja bih ga procitao.
 

Prilozi

  • HD.JPG
    HD.JPG
    108.6 KB · Pregleda: 251
Poslednja izmena:
To ti je Traveler KEC, nije dvojka. Isto kao moj, prijavljuje se kao 2.0, ali nije dvojka.

Kako kec?!? Bio sam na Kingston sajtu i tamo sam video kako izgledaju svi Data Traveller modeli:



Moj je onaj poslednji braon-sivi na slici, a svi Kingston modeli mogu da se vide na ovoj strani: http://www.kingston.com/support/faqs/datatraveler/default.asp

Obrati pažnju: DTI/XX - DataTraveler 2.0 Full Speed

Jel ima još neko ovaj model da prijavi rezultate? Sad sam kopirao film sa njega na HD i brzina je bila konstantna na 10870KB/s.
 
Nazad
Vrh Dno