Šta je novo?

Shema za auto pojacalo 100w

Ova sema koju si poslao je skoro identicna onoj koju sam ja poslao.. Moja je mnooogo prostija, moze da se sastavi i samo od zica bez problema (bez plocice) :) Na tvojoj ima kolce za externo paljenje (za kacenje na radio iz kola), diodicu koja pokazuje distorziju.. nepotrebne stvari (mozda).

Sto se tice prikljucivanja, zvucnik mora da bude 4 ili 8 oma. Ako imas dva od osam - mozes paralelno oba (tako tobijes 4 oma). Ako hoces 2 od 4 oma paralelno (onda dobijes 2 oma) sto je malo previse (bar po specifikaciji ic-a).

Ulaz??? (iz kompa) je tamo gde pise "IN" na shemi...
 
Sto se tice integralca, u Nisu je izgleda do 300din, u cenovniku Elemente iz Subotice je 900, ali ga u BG-u jos nisam nasao. Ako nadjes javljaj odmah!! Hitno mi je..
p.s. Ako ga lemis, pazi da se ne pregreje, jako bi pomoglo da ga ostavis za kraj i zalemis ga tek kada ga zasrafis za hladnjak.. To me je upozorio ortak koji je ovo pravio..
poz'

//EDIT: mozda ne znas - ali ovo je MONO pojacalo :)
 
Poslednja izmena:
Znaci na ovom pojacalu sa integralcem ne moze da budu 2x60w i 2x6oma zvucnici? :S:
Samo da znas obadve sheme su sa ove teme mosta si ih bas i ti postavio, ne znam tacno.

POZDRAV!!!
 
Izvini zbog konfuzije oko sema, pisem na 2 foruma o istoj stvari... :) Sto se tice zvucnika - postoji sansa da bi radili ako ih povezes paralelno, onda dobijas pola od 6 oma, to jest 3... Ali - mozes da napravis dva ovakva pojacala i na svako nakacis zvucnik, onda dobijes i stereo zvuk, samo proveri da li su ti zvucnici stvano 60w :)
I jos nesto - ako pojacalo daje 50w u zvucnike od 4 oma, onda daje 25w u 8 oma. Za 6 oma bi bilo negde izmedju..(sto je i dalje poprilicno puno, pogotovo za kola)
 
100% su zvucnici 60w i 6oma!

Znaci moze samo da ih vezem paralelno?
E hvala ti puno !
 
Nazad
Vrh Dno