Šta je novo?

pitanje za lemljenje

miki321

Slavan
Učlanjen(a)
21.02.2005
Poruke
239
Poena
320
ne znam bas jel za ovaj podforum ali ajde
imam jedan problem
pravio sam kantenu
sve fino uradio i jos mi ostalo da zalemim onaj oplet od koaksijalnog kabla za konektor od wifi kartice

sada nastaje problem
nikako se ne prima kalaj na taj oplet i nemogu nikako zalemiti
probao sam sa pastom za lemljenje ali nista

kako da zalemim oplet za konektor???
 
miki321 je napisao(la):
ne znam bas jel za ovaj podforum ali ajde
imam jedan problem
pravio sam kantenu
sve fino uradio i jos mi ostalo da zalemim onaj oplet od koaksijalnog kabla za konektor od wifi kartice

sada nastaje problem
nikako se ne prima kalaj na taj oplet i nemogu nikako zalemiti
probao sam sa pastom za lemljenje ali nista

kako da zalemim oplet za konektor???


Nadji konektor koji se ne lemi.
 
Iskoristi Solnu kiselinu!Premazi deo koji trebas da zalemis i ostavi kiselinu da deluje par minuta pa probaj ponovo!Ja sam muke video kada sam pravio biquad dok mi nije rekao drug da probam ovako! :) p.s. budi oprezan sa kiselinom :d
 
Poslednja izmena:
miki321 je napisao(la):
imam jedan problem
pravio sam kantenu
sve fino uradio i jos mi ostalo da zalemim onaj oplet od koaksijalnog kabla za konektor od wifi kartice

Bolje nađi neki mini F-konektor koji ne mora da se lemi, šta ćeš da radiš ako hoćeš recimo da pomeriš kompjuter, ili da menjaš karticu? Svaki put da odlemljuješ i ponovo lemiš koaksijalni kabel na konektor od WI-FI kartice?

(offtopic on)

Staronsky: menjaj signaturu :d

Oranje Marka Kraljevića

Vino pije Kraljeviću Marko
Sa staricom Jevrosimom majkom,
A kad su se napojili vina,
Majka Marku stade besediti:
O moj sinko, Kraljeviću Marko!
Ostani se sinko četovanja,
Jer zlo dobra doneti neće
....

(offtopic off)
 
Sigurno covek nije mislio da lemi na konektor na samoj kartici?!?
Ako kalaj nece da se primi na lim od konektora, isti se moze (pored obrade kiselinom) malo "naceti" finom turpijom. Ako je u pitanju aluminijum ni to ne pomaze jer isti trenutno oksidise u kontaktu sa vazduhom. Aluminijum se lemi tako sto se premaze uljem pa se kroz ulje izgrebe i onda brzo zalemi lemilicom velike snage.
Ako kalaj nece da se primi na oplet od kabla znaci da je oplet lakiran pa se lak mora ocistiti ili razredjivacem/acetonom ili spaliti upaljacem pre kalajisanja opleta.
 
Sa kojom snagom lemilice radiš? Verovatno ti treba malo jača lemilica a poslušaj i prethodne savete.
 
ovako
necu lemiti direktno na karticu vec na konektor (N konektor (ili kako se vec kaze))
a taj konektor fino zasarafiti za karticu

na konektor se prima kalaj ali nece na oplet od kabla(koaksijalni(onaj sto ide za antene od TV)
sve sam zalemio osim tog opleta

lemilica je 30W

oplet nije lakiran i nema nikakvu izolaciju na sebi

kabal: Coaxial CableRG-6/U
 
Bakar se lemi a aluminijum ne,pa sad vidi od cega je oplet!
 
Kabl tesko da ce imati oplet od aluminijuma, 30W je malo za to jer bakar brzo odvodi toplotu (sve te tanke zicice cine uzasno veliku povrsinu za disipaciju racunajuci celu duzinu kabla). Treba ti barem 75W pistolj za to.
 
Nazad
Vrh Dno