Šta je novo?

MSI Mega Player 533 i Flashovanje

u pola flashovanje doslo je do errora... ima li pomoci????

untitledbs9.jpg
 
Evo kako sam ja radio kad se to dogodilo:

-probao vise puta, ista stvar se desavala

-zatim sam pustio dugme kad je nasao uredjaj pre nego sam poceo sa flesovanjem (znaci kad se pokrenuo programcic za flesovanje ja pustio i onda cekirao onu opciju i pokrenuo flesovanje) i za divno cudo je prosao, ali kada sam probao plejer nije radio

-a onda sam ponovio ceo postupak, ali u originalu sa drzanjem dugmeta i ovaj put je prosao bez greske i sve je bilo ok!

Eto , ako ne uspes probaj razne kombinacije sa drzanjem dugmeta i sa pokretanjem flesovanja pa vidi, ebi ga...
Pozdrav
s
 
Inace evo ga izvestaj o problemu sa plejlistom i dugim paljenjem plejera!

Lista radi po principu da su u nju upisane sve pesme koje smo mi odcekirali u plejeru, sto rezultuje dosta duzim paljenjem plejera kada je sve ili skoro sve izbaceno iz liste, jer valjda plejer cita tu listu da bi izbacio pesme (radi po principu sve pesme minus one na listi,mislim na listi fizickoj, na plejeru, 5533.MPL )!

Takodje postoji bag, kada nemate nista u listi ili imate malo pesama, sad ne znam koliko procentualno, ali kazimo da je lista 30% ukljucena ili manje, tada kada ukljucujete plejer na listi sem onoga sto ste ukljucili ima i jos dodatih pesama, i to se ponavlja ako iskljucite posle toga i ukljucite vise puta dok a jednom momentu prestane... Ali ako opet izmenite listu opet se desava ako nema dovoljno pesama... (to verovatno ima veze sa citanjem one liste pesama koje izbacuje i greske pri citanju...)

Sledece, kada su u listi pesama ukljucene sve pesme sa njegove memorije, a sa kartice su iskljucene ili ih je malo ukljuceno onda se plejer potpuno ukoci pri paljenju i treba mu nekih oko 5 minuta da se podigne!

Na kraju sam nasao resenje tako sto sam samo sd karticu napunio muzikom i brze se pali plejer i nema baga sa 5minutnim kocenjem, a ono dodavanje u listu zasad ignorisem...

Pa ajde ako neko zna nesto neka napise.
Ja imam model bez fm-a, i apacer sd karticu od 1GB onu obicnu, valjda je 60x.

Pozdrav
s
 
Jel' postoji neko rešenje za tagove? Samo prikazuje ime pesme, a ne i izvođača.
 
Staro pravilo sa racunarskim komponentama- Sve sto radi ne diraj.
 
Ljudi, jel' moze neko da mi objasni kako organizovati muziku na MSI 533? Uzeo sam karticu od 1GB, i tu stane gomila muzike, ali ono sto nisam shvatio je kako da idem po direktorijumima? Utopija je "pesmu po pesmu"...
Jel' jedina varijanta preko famozne playliste koja stize sa novim firmware-om?
 
Ljudi, jel' moze neko da mi objasni kako organizovati muziku na MSI 533? Uzeo sam karticu od 1GB, i tu stane gomila muzike, ali ono sto nisam shvatio je kako da idem po direktorijumima? Utopija je "pesmu po pesmu"...
Jel' jedina varijanta preko famozne playliste koja stize sa novim firmware-om?

Iscitaj celu temu pa ce ti biti jasnije!
Ili pesmu po pesmu ili sa novim firmverom sa kojim moze biti zajebancije... pa ti vidi!
 
I plasio sam se da je to jedino resenje, ali hvala u svakom slucaju... :,,:
 
Izgleda da svi imamo iste probleme sa apdejtovanjem. Meni je uspelo tek iz trećeg ili četvrtog puta, uz jedno zaglupljivanje gde je delovalo da je plejer mrtav.

Par bitnih stvari koje nisu navedene u uputstvu:
1. pre instaliranja novog drajvera OBAVEZNO deinstalirati stari, inace Windows javlja grešku koju je :HGT: ilustrovao screenshot-om,
2. nakon instaliranja novih drajvera, *.sb fajlove iz direktorijuma C:\Program Files\MSI\ MS-5533 treba zameniti onima iz arhive sa novim firmwareom. U suprotnom, displej pobrljavi i onda mora da se vraća stara verzija drajvera i firmware-a.

Dešava se i da po povezivanju sa računarom, uređaj jednostavno ne bude prepoznat. U tom slučaju pomaže vađenje i vraćanje baterije.
 
Koja glupost.. Kada bi neko pitao MSI što su tako uradili to sa tagovima, ne bi imali odgovor.
 
Ako neko zeli da kupi 538 sa pratecom opremom nek se javi na pm. Probao sam da postavim oglas ali mi iz nekog razloga ne dozvoljava, ako je iz nekog razloga ovde zabranjeno stavljati oglase, izvinjavam se!
 
ja imam i 533 i 538 i playeri su fantasticni za tako male pare...mislim da nema potrebe da se menja firmware,ipak i ovi su zadovoljavajuci...jedino sto to organizovanje pesama nerviraaaa... :D

pa bas zato treba flashovati da bi lakse mogao sa pesmama i imao folder
 
ajmo opet glupo pitanje

Posedujem 533 sa 256mb i u njemu jos 512mb rs-mmc pqi.
ono sto mene zanima je sledece:
MSI K7N2 delta ga uredno prepoznaje
Gigabyte 965p ds3 NE PREPOZNAJE????:wall:
Ako je neko imao slicnih iskustva neka ih share-uje posto se nerviram, kupio nov komp a ni player mi ne prepoznaje (nije da se zalim na rad kompa).

E da to isto ponasanje sam primetio na nforce3 chipsetu!!!

BTW fw je 20006 tako nesto nisam siguran za broj 0 :D
 
E da ti bude lakse i ja sam svojevremeno naleteo na isti problem. Bilo je davno i nisam vise siguran kako sam ga resio. Probaj drugi kabl, koristi iskljucivo USB portove direktno sa I/O panela ploce, vidi sta ima u BIOS-u na temu funckionisanja USB-a itd. Desilo mi se i da na masini na kojoj stalno testiram USB diskove sistem prestane da prepoznaje USB drive koji je do juce radio. Problem jeste softverski ali samo reinstalacijom sistema sam ga otklonio. Nikakvo mudrovanje po sistemu nije pomoglo...
 
Evo kako sam ja resio svoj veliki problem flashovanjem.

Naime, kupio sam Apacer SD karticu od 1GB. Kada se player upali, cesto nece da prepozna nazive pesama, vec samo izbacuje neke cudne simbole ( kvadratice, play dugme, itd...).

Probao sam sa zvanicnog MSI-jevog sajta, ali je jako konfuzno objasnjeno. Ovde je sve prosto objasnjeno.

Flashovao sam player, i sada je sve OK ( jedino i dalje ostaje problem predugog paljenja playera sa SD karticom )
 
Imam MEGA Player 533 koji je zabagovao pre par godina. Na ekranu su se pojavile sve ikonice, nije mogao da prepoznaje pesme, niti da registruje bilo sta da sam snimio na njega. Jedino je radilo snimanje i kasnije pustanje tog snimka. Naravno `ni taj snimak nisam mogao da vidim kada player prikacim na komp. Sva ova prethodno navedena uputstva sam pokusao, ali nisam uspeo. Prva greska je sto sam sve to radio na Windows 7 masini ! ! ! ! ! !
Drugo jedino mi je proradilo kada sam kombinovao novi drajver "MS5533 driver V1.672" i novi firmware "MS5533 Firmware V2.00.02"
Ostalo sam radio kao po prethodnim uputstvima:
1. Instalirao prvo MS5533 driver V1.672
2. Prekopirao sve iz foldera MS5533 Firmware V2.00.02 u C:\Program Files\MSI\MS-5533
3. Izvadio bateriju
4. Pritisao PLAY taster i nisam ga pustao sve do kraja.
5. Prikacio plejer na PC i sacekao da se instaliraju svi drajveri, tj dok ga PC ne prepozna
6. Startovao MSI MS-5533 Firmware download (Start-AllPrograms-MSI MS-5533 MEGA STIC-MSI MS-5533 Firmware Download)
7. Kada se pojavio prozor gde se vidi prethodni i sadasnji firmware (Na Win7 mi se zaglavljivao ovde i nikada nisam mogao da dodjem do tog prozora)
8. Cekirao sam Format i kliknuo start, sacekao da sve zavrsi
9. Iskljucio plejer sa kompa i ukljucio ga.
SVE JE RADILO KAO I PREEEE
JEEEEEEEEEEEEEEE

Samo sam hteo da napisem i moje iskustvo, mozda ce nekome posluziti.
Hvala svima koji su pisali prethodne postove, jer da nije bilo njih, ne bi mogao ovo sam da provalim.

Pozzzzzzzzzzzzzz
 
Fino, koristiće možda još nekome. Dobar je to plejer, šteta što danas ima vrlo malo plejera koji koriste AAA bateriju.
 
pf, ja ne znam gde je moj zavrsio :)
 
Nazad
Vrh Dno