Šta je novo?

AMD Barton 2500+ pitanje

Johnny B.

Slavan
Učlanjen(a)
26.05.2005
Poruke
2,221
Poena
380
Na koliko Vam radi Barton 2500+ mhz-a?
Koji Vam je mnozilac i koliki fbs?
 
2200 MHz

11 mnozilac, fsb 200

:wave:
 
Jesli li probao da ga malo dizes? Koju plocu imas?
 
Ploca je a7n8xDeluxe, mnozilac je zakljucan, tako da mogu samo da dizem fsb. Radi i na 220 Mhz, ali se vec vise greje tako, a memorija takodje nije bas za takve akcije, Kingston VR.
Ovako na 200 * 11 radi skroz stabilno, kao da mu je to default, ne greje se i tako to, pa ne vidim ni potrebu za izvlacenjem nekog teoretskog maksimuma, ako bi bilo nestabilno.
 
a koja je svrha ovog thread-a?
Barton je vec "staro" jezgro, i bio je ovde przzen i testiran samo tako... ali malko davno ;)
p.s.
sa Abit NF7 je imala neko ogranicenje pa mi je davala FSB do 219 MHz, kada sam uzeo NF7 -S moze do 225 MHz na vazduhu i zakljucanom mnoziocu x11
 
ToxiC hvala na odgovoru, pomogao si mi.
Vidis da si video svrhu ovog posta. Nemoj da si tako uskog razmisljanja. Ako je neko pitao nesto imao je razloga.
 
2.5GHz... ko sat
 
Bivsi mi je radio 225X10 na 1,6V za svaki dan a radio je Markove i na 2615MHz! Inace na 2.5 je radio ko zmaj ali nije bilo bas ni potrebe... NF7-S je bio u pitanju, to nisam rekao.
 
FILIP_ZVEZDARA
Nisi rekao koji ti je mnozilac i fsb?

[SAJ]ber Kurajber
oboica ste mi napisali lepe cifre, ali me buni potpis. Da li je to stvarno Barton 2500+. Da nije doslo do nekog nesporazuma? :zgran:
 
To su prethodne masine. Ja sam radio sa svojim 3DMark-ove na 2535MHz, a za svaki dan sam ga drzao na 2200 na default naponu. Kao i sa kolima, dodje vreme kad vise ne vredi ulagati pa je bolje (isplativije) preci na novo, sto i tebi savetujem ;)
 
Na kom mnoziocu ti je bio?
 
Barton je bio otkljucan, ni ne secam se na kom mnoziocu sam postigao 2535. Vrlo moguce da je bio 11, jer sam tada imao neke lude TwinMos Twistere. U svakom slucaju, Bartonovih "default" 2.2GHz i sada Sempronovih "default" 2.7GHz se razlikuju, primetno ;)
 
Baraba je napisao(la):
[SAJ]ber Kurajber
Da li je to stvarno Barton 2500+. Da nije doslo do nekog nesporazuma? :zgran:
Nikakav nesporazum, lepo je isao a mi loodi pa ih przili :d Falcon i ja imali iz iste serije, 3 broja razlike... Na 2615 mi je radio 227X11.5 @2V! Pazi na voltazu i temp. i poigraj se malo pa javi. Inace, jos uvek Barton moze lepo da se udomi pa ako imas malo da dodas prelazi na Sempija. Kao sto Falcon kaze 2700 je ipak... Mene je upgrade na Venice vec izasao malo vise ali je vise nego primetna razlika. Pogotovu sto mi je sad 2610 default a tada mi je bio max. Isplati se preci
 
Ne planiram da ga bas mnogo przim, ali me interesuje koji mu je maksimum.
Necu skoro preci na 939 nego bi se za sada zadovoljio sa nekom malo boljom plocom koja mi pruza stabilnih 2.2ghz. To mi je za sada dovoljno.
Sve u svemu lepo i stabilno bi trebalo da radi na 2.2. OK, hvala
 
pa, ako si spreman da menjas k7 plocu za bolju k7 plocu, zar ne mozes da skupis jos cca 60e i da prodas k7 mb+cpu i kupis s754 ?
ako bi na tih 60 odvojio jos max 100, mogao bi da uzmes asrock esata 939, koja ima i agp i pcie i da zavrsis sa upgrade-om na duze vreme !
mislim da ti se ne isplati kupovina k7 ploce...

poz.
 
ja sam promenio ukupno 7 bartona dok se nisam zadovoljio.

Dobar broj njih je hteo da dizanjem FSB-a na 200 ode stabilno na 2200mhz (3200+)

Jedan pak nije hteo preko 2000mhz ni makac, ni sa dizanjem voltaze na 1.95V

Dva su na 2200mhz bila nestabilna i realno nisu mogli da rade na toliko a da ne puknu.

Ono sto sam jos primetio je sledece:

imas Bartone koji rade na 1.45V stabilno cak i na 2200mhz dok drugi rade na default 1.65V.

sad imam jedan na 2350mhz sto moze da se kaze da je bolji primerak i jedan koji radi na 2200mhz jedva(kad necu da rizikujem stavim ga na 2100)

Inace ima primeraka koji idu i do 2500mhz pa cak i do 2700-2800 uz vodeno hladjenje ali to su izuzetni primerci i tesko da ces slucajnim izborom naici na takav primerak
 
emaniac
Cilj mi je da imam jos jedan komp, jer mi treba. Dolazi u obzira samo kupovina novog, a ne toliki upgrade. Novu plocu bi dobio za doplatu od 10eura.

xaver
Pricaj mi malo o tim tvojim fsb-ovima. Sa kojom frekvenciom si imao koliki fsb, mnozilac...?
 
Ja sam imao zakljucanog bartona 2600+,koji se ne razlikuje mnogo od 2500+.Jedino sto je njemu mnozac stavljen na 11.5 . Drzao sam ga na 2.5Ghz,a najvise sto sam isao je do 2.89Ghz i to sa 11.5 X 234 na 2.0v
 
To je lep rezultat. Ja imam takvu plocu da ne mogu ici vise od 2.2, ali bi za mesec dana trebalo da nabavim plocu pa da vidim koji je moj maksimum sa ovim procesorom.
 
Dobro hladjenje i memorija koja ce sve to podrzati,je kljuc overclock-a! Ja sam koristio Thermalright SLK-947-U i VANTEC TORNADO FAN 92MM ,i Corsair VS na 400Mhz koja je isla daleko preko toga
 
2.5Ghz za bartona je sjajan rezultat, cak i vise nego sjajan

ja sam ga na 2.4ghz dizao sa malim fsb-ovima 210max.
Imam neku memoriju PQI koja nece preko toga cak i 210 je bilo previse za memoriju.

Uglavnom sam dizao FSB na 200+2,3,4 x 11.5 ili 12
Moj problem sa vecim overklokom je bio i cooler (Whisper Rock IV) sjajn cooler ali ne za teski overklok, prednost mu je bila sto je ok ali i tih.
 
Eto i danas koristim Bartona 2500+, FSB 220 na 1.85v. Isto tako i memorija radi na 2.8v, Twimnos Dual 1GB. Mnozilac je zakljucan, 11x tako da radi stabilno na 2420Mhz sa Box kulerom.
 
Poslednja izmena:
2.5GHz,za bartona je vise nego respektivno,tako da,ako postoji ova mogucnos onda zadovoljstvo njegovog korisnika treba da je vise nego veliko.Kad sam posedovao ovaj procesor,nisam mogao vise od 2.2GHz da predjem,jeste da me toliko overclock tad nije intersovao,ali gledajuci ljude koji ga voze na 2.5GHz,mislim sta reci...!:banana:
 
Mene je tada klalo hladjenje... Samo Tt11+ na 2670MHz inace mi zao sto nisam mogao da ga probam sa nekim vodenim da vidim max. Bio je bas extremno dobar primerak.
 
voda je cudo...naravno i Bh-5
 

Prilozi

  • BartonOC.jpg
    BartonOC.jpg
    286.3 KB · Pregleda: 123
na a7n8x je radio na 11.5X200.mogao je i vise,ali je i na ovom FSBu riknula ploca pre par dana.
sada na ga-7va drzim na 166.
 
Ja sam danas flesovao maticnu, i bartona sam postavio na

fsb clock 166
ratio 11.5
vcore 1.65 v

radi na 1.84 GB

(ovo je bez forsiranja)
 
Imam zivu K7N2 Delta plocu... treba nekom :d
Salim se, dobicu ja 2200+ pa cu se i ja poigrati sa mnoziocom i FSB-om.
 
Nazad
Vrh Dno