Šta je novo?

Bezichni telefonski kabel!

nemanja_scg

Slavan
Učlanjen(a)
10.02.2006
Poruke
231
Poena
319
Da li neko zna, da li uopste postoji ...
zapravo posto shtapmach (All-In-One) stoji daleko od telefonske uticnice, a na njemu je i fax pa mi treba neki bezichni adapter koji moze da zameni telefonski kabal. Da li neko zna neshto o tome? Kako da uradim? Sta sve treba da kupim? Koliko to otpilike koshta? i (ako postoji uopste) bilo bi dobro da se kaze tacno proizvodjac i model.
ili ako vec ne postoji ta opcija ...
onda alternativa je da shtampach stoji blizu telefonske utichnice, a da stampach spojim bezichnim adapterom sa kompom. e sad ja ne znam ni kako to da uradim? povezuju se USB kablom. jel Bluetooth sa jedne i sa druge strane reshavaju problem?
Pomagajte, ovo mi je potrebno za sutra-prekosutra ... shto pre treba da kupim.
o5 ponavljam, bilo bi pozeljno da onaj ko zna, neka napishe tachno sta treba da kupim, koliko je otprilike, i gde da potrazim (mada to zadnje nije neophodno, potrazicu sam kad vec znam sta treba da trazim)

Hvala unapred, ,)
Nemanja.

:wave:
 
Mislim da ti je mnogo pametnija i sigurno mnogo jeftinija varijanda da uradiš sledeće: Ukoliko na utičnici nemaš prazno polje za utikač kupi novu utičnicu (1,5 EUR). Odeš fino na pijacu ili u neki tehno store i onda kupiš telefonskog kabla u boji koja ti treba i dužini koja ti treba (on cca 3EUR/10m).

Ja sam tako napravio sa ISDN NT-završetkom koji u sebi ima USB modem, pa sam ga morao staviti blizu računara, a povukao sam oko 15 metara telefonskog kabla kroz stan.
 
Tel kabal je od 11-21 din/m, ne vidim dovoljno dobar razlog da trazis neku bezicnu varijantu, milslim da je neces ni naci.
 
znaci razvlacenje kablova otpada u startu, pa nisam ja lud da placam neshto ako ne moram, ali ovo je pod morati, jer je u pitanju je dnevna soba, znaci kroz celu dnevnu sobu i trpezariju bi prolazio kabal dal na jednu ili drugu ... a radio sam ja u svojoj sobi kablove, znam kako se to radi, imam lemilicu, imam konektore, ali nema sanse da prolazi kabal kroz dnevnu sobu. tesko je objasniti, ali imam jako malo tepiha, a parket mi je mahagoni boje, beli tepisi, ni jedan jedini regal, plakar ili slicno u dnevnoj sobi. znaci nema gde da prodje ... videlo bi se na kilometar. ja nisam hteo da razvlachim kablove pozati za 5.1 sistem i sad imam 3.1. a cela prica je zato shto sam poklonio komp roditeljima, pa ranije dok je stampach bio kod mene, non-stop su me budili da prime fax, cimali da odshtampam, da posaljem fax, tome mora da se stane na put. i jedino reshenje je da nadjem bezichni telefonski kabal (nije bitna cena) ili da li postoji uopste bluetooth da zamenjuje USB kabal ili da li postoji bezichni USB? ili cak. da li je moguce? da stavim dial up modem (sad imam kabal) i na njega povezem telefonski kabal, umrezim moj i drugi komp, pa da on preko njega dobija tj drugog modema da dobije telefonski signal . znaci ja se totalno ne razumem u to. ajde neka neko digne dva prsta :)
 
nemanja_scg je napisao(la):
tesko je objasniti, ali imam jako malo tepiha, a parket mi je mahagoni boje, beli tepisi, ni jedan jedini regal, plakar ili slicno u dnevnoj sobi. znaci nema gde da prodje ... videlo bi se na kilometar.
Nemoj mi reci da nemas ni LAJSNE, i da ti stampac stoji na sred sobe.

Pa, kako ja to vidim, jeftinije (i lakse) ti je da stemujes zidove nego da se zezas. Znaci, cekic, sekac, avion i udri, ako vec nemas lajsne sto je nemoguce, jer si rekao da imas malo tepiha, a samim tim moras imati ili laminat ili parket, pa ne zivis valjda na betonu?
A i da zivis na betonu, sve se to da stemovati :D

Ja sam u stanu pomerao luster, pa stemovao armirani beton od plafona, merdevine, avion, i laganeze..... Sta drugo da ti kazem?

Komplikujes mnogo.
 
najbolje one dve upletene zice, to je jos tanje od tel kabla... i razvuci skroooz po tim lasnama (ili iza njih, moze GARANT)
i na kraj staviti uticnicu i voila..
 
Ispod laminat-lajsni može da stane kabl za kablovsku i telefonski kabl bez problema, mnogo lakša i bolja varijanta nego štemovanje zidova (osim ako nije u pitanju GSP :))
 
ma dajte ljudi zashto toliko nagadjate oko gradjevinskog dela mog stana. znaci verujte mi ispod lajsni ne moze da se ugura, a shtemovanje ne dolazi u obzir jer je krecheno proshlog proleca, tek krecenje pada za 2god, tako da i to otpada. znaci ja sam pitao za bezichne opcije, a nevazno je koliko koshta (ne placam ja).
 
Oh, silly me, zasto jednostavno kada moze komplikovano? Sorry.

Ispod lajsni MOZE da se postavi kabal precnika 2x0.5 kvadrata bez ikakvih problema, pa ne znam kakve da su ti lajsne. Za telefonsku liniju se moze postaviti bez problema i 2x.25 kvadrata i da radi normalno, a to sto ti hoces da se qurchish, to je druga stvar.

Ako hoces, ja cu doci da ti to sve sredim, plati put, uradicu ti dzabe :)

A za stemovanje je bila sala, samo kazem da i ta varijanta postoji.
 
Da, bezicni kabel :)
Nisam hteo da spominjem, znas da su ljudi ovde lako uvredljivi ;)
 
emmmm, ima onih forica, ne znam koje firme prave ali "mrezne karte" koji koriste strujne vodove :) Telefonske takodje... Nemam pojma gde bi to mogao da nadjes, ali mozda ti posluzi kao startna ideja
 
hehe. pa da , namerno sam stavio bezichni kabel, cisto da bi ljudi kliktali na temu a da imaju veze sa bezcnim uredjajima i kablovima :d pa sam dosao do toga da to treba da se zove bezichni kabel (zato nisam stavio kabal) a posto koliko sam ja kapirao da to ne postoji, pa rekoh da ga izmislimo, pa otuda i novo ime. malo shale nije na odmet :bottle:
Slayer... hm pa otprilike sam i ja kapirao da tako neshto mora da postoji, ali ko li to pravi? kako da dodjem do te info. ae znam ... evo bacam se na guglanje, pa ako pronadjem neshto, javljam se!
nego u principu imam jednu ideju kako da reshim ako ne nadjem bezicni uredjaj. posto ja u mojoj sobi imam tel. prikljucak a od moje sobe do tog drugog kompa ima oko metar ipo, ali me deli 2 zida, a kroz moju sobu mogu da provucem kablove (ionako ih imam koliko ho'esh) pa lepo bushilicu ... pa isprovlachim sve kablove koji trebaju jer kablovi idu kroz spavace sobe, pa nije frka da se kablovari ... taman tako i umrezim oba kompa bez bezichnih adaptera. cak mislim da je ova ideja i najbolja od svih!
najbolje je to, kad postavish pitanje na forumu pa sam odgovorish sebi na pitanje (dosta sam puta to vidjao) ... skupljam bodove za pamet i reshavanje problema :D
:lol:

pokusacu da pronadjem bezichni "kabel" :d a ako nista , ondaK bushenje rupa.
poz.
 
video sam udarne cekicne busilice za manje od 50eu, tako da mislim da ti je to resenje |>
sledeci put PLANIRAJ pre nego sto postavljas lajsne |>
 
Da ne reklamiramo firme, ali kad coveku vec treba, pogledaj malko u NETIKS-u sta imaju od dzidza-bidza za lan over power line ili phone line.
 
@Daniel - Kao prvo, lajsne su postavljane pre 5god, a ne moguce je ubaciti nishta iza njih, to moj cale smislio neke specijalne lajsne koje ne mogu da se mrdnu.
@bogi Tnx ;)
 
Pronashao sam ih, Imaju zanimljivu opremu.
Poslao sam im mail sa pitanjima. javicu vam rezultat.

poz
 
nemanja_scg je napisao(la):
to moj cale smislio neke specijalne lajsne koje ne mogu da se mrdnu.
Idi molim te! :d
 
Postoje uredjaji koji pretvaraju telefonski signal u IP (ip u wifi) i obrnuto. Prema mojim saznanjima to je profi oprema, znaci skupo u pm. Tebi ostaje da se dovijas. Ja za sada ne znam nista prakticno, a budzenje je moguce uvek :)
 
Cartman to sam i ja neshto kapirao ... da budzim :) ako nishta drugo. imam gomilu starih bezichnih telefona, pa da vezem bazu za jednu stranu i od slusalice napravim drugu stranu ... al moram sad da uhvatim i citam malo o tome. Tiristor ae pomagaj ti znas o tome :) a sto se tiche lajsni, hmmm ... dodji , vidi :d ushravljene. mada kao soluciju sam gledao tunele za kablove, pa da ih nekako isprovlachim ;)
smislicu vec neshto, ali sam otvoren za predloge - sve dolazi u ubzir osim shtemovanja i vidljivih kablova.
 
Na kraju čitanja strane sam i zaboravio šta tebi zapravo treba :D:D

Uostalom, ovo je idealna prilika da "osvežiš" lajsne koje su montirane pre 5 godina, verovatno sad već oguljene od starosti i fotelja, stolica... :)
 
To sto hoces od dva bezicna neces moci. Baza je vezana na liniju zicama, a za prenos glasa se koristi odredjena frekvencija. Hocu reci, izmedju baze i slusalice se prenose komande i glas, a ne, kako da kazem, telefonski signal, linija, kako god hoces.
u principu, ne moze to tako, jer da moze vec bih ti rekao kako.
 
ok, razumeo sam. nije da se bash razumem u to, a kapirao sam da je moguce, ali iskljucio sam tu mogucnost, kao sto sam iskljucio mogucnost menjanja lajsni, jer onda mora da se hobluje parket, bajcuje, lakira ... jer su lajsne isto bajcovane kao i ceo parket i naravno lakirane su. inace parket je lakiran sa 8 prelaza, znaci nema ni najmanja rupica izmedju lajsni i parketa. a zasto ne bih zamenio samo lajsne? pa zato shto je jako specifichna boja parketa, a nema sanse da se dobije ista boja (verujte mi) pa tako da to otpada, isto kao shto sam ja otpao kad sam radio parket (oo da ja sam radio parket i to mi je najgori deo mog zivota) ... zato NE DIRAM PARKET! shvatite :d

ne mogu da verujem da ste me na kraju naterali da vam objashnjavam kakav mi je parket! kad ste bili toliko uporini sa tim lajsnama! :mad:

ae poz
 
Poslednja izmena:
Hahahha nevera... Chovek vas lepo pita neshto a vi lajsne pa lajsne... Al ste mu pomogli.......... :d
Nemanja svaka chast kako si izdrzo da ostanesh fin do kraja... ;)
 
DjoleNS je napisao(la):
Chovek vas lepo pita neshto a vi lajsne pa lajsne...
A STA su to "lajsne"?
 
Pa rekli su mu ljudi odmah da to što traži (ni)je moguće i predložili alternativna rešenja :D
 
Uređaj za bežičan prenos telefonske linije...

http://www.senaoservis.com/
Modeli/SN 258+LINE

Nemam pojma koliko košta, radnja se nalazi u Piramidi
 
Za drugu varijantu ukoliko bi stampac/fax stojao u blizini telefonske uticnice http://www.mpitech.com/bpa/index.htm , ili slicno. Uredjaj se zove USB Bluetooth Printer Adapter , a cena se krece oko 50e mislim.

A za komp kupis najobicniji BT USB dongle.
 
Poslednja izmena:
jddipqd - hvala veliko, oduvek sam kapirao da tako neshto mora da postoji, totalno nelogicno mi je bilo da ne postoji.
GoJNiK - razmislicu i tome, mada mislim da mi to trenutno ne treba, upravo iz razloga jer mi je jdd rekao gde ima da se kupi to shto meni treba.

outlaw - vidis da je moguce, nego ti ljudi nisu znali, a ipak su se umeshali i predlagali mi da shtemujem zid, skidam lasjne .... sta sve necu cuti ovde :)
 
Aj pogledaj za cenu pa javi ovde sta i kako si uradio
 
Nazad
Vrh Dno