Šta je novo?

X1600pro Agp

Изашао нови ATI Tray Tools али...Overclocking for X1300/X1600/X1800/X1900 disabled in this release due to lack of information and without hardware sample in my laboratory... али...Added temperature monitoring, voltage monitoring and fan control for R5xx boards (X1600/X1800/X1900) http://www.guru3d.com/article/atitraytools/189/
 
Poslednja izmena:
Rax13 je napisao(la):
To ne bi smelo da se deshava (narocito pri defaultu). Ako ti i poshle flashovanja novog biosa bude isto, reklamiraj!!!

Slazem se,u ponedeljak ce da pici na reklamaciju...Prvi put da mi nesto ne radi od komponenata koje sam ikad kupio...krastavac...

Evo nekoliko slika,ovo je najblazi oblik pucanja tekstura,obicno je i gore....
Napominjem taktovi su def.
 

Prilozi

  • ScreenShot1.JPG
    ScreenShot1.JPG
    86.6 KB · Pregleda: 115
  • ScreenShot3.JPG
    ScreenShot3.JPG
    105.9 KB · Pregleda: 115
  • ScreenShot5.JPG
    ScreenShot5.JPG
    91.7 KB · Pregleda: 116
E sad jos nesto cudno,nisam menjao bios,mada planiram,ali sam zamenio drajvere(omegu 6.3 za Catalyst 6.4) i sad sve normalno radi....
 
bojsa je napisao(la):
E sad jos nesto cudno,nisam menjao bios,mada planiram,ali sam zamenio drajvere(omegu 6.3 za Catalyst 6.4) i sad sve normalno radi....

E sada nesto jos cudnije kod mene kad sam insatlirao Catalyst 6.4 pocele da mi se pojavljuju bele linije pred da se inicijalizira windows.
Sa prethodnim drajverima koji dolaze na cd sa karticom ovo nije bilo slucaj :wall: , a kartica radi sasvim normalno.

Jeli neko primetio slicno ponasanje?
 
@Toni Meni sa novim drajverima nije bilo ni jednog problema(samo da ne ureknem:D),ali sa proslim(Onim sa cd-a,Omega baziranim catalyst 6.3),imao sam brdo problema....

EDIT:Jesi li obrisao DC-om repove ili si samo uninstall starih drivera?
 
Poslednja izmena:
@bojsa
Koristio sam cat-uninstaller, i insalirao najnovije drajvere.
Ne razumem sta ti je ovo "DC-om repove".
 
Nista probao sam i sa Driver Cleaner Pro, i opet se pojavljuju bele linije. :wall:
 
Vrati stare driver-e i cekaj Catalyst-e 6.5,:p
 
Toni je napisao(la):
Nista probao sam i sa Driver Cleaner Pro, i opet se pojavljuju bele linije. :wall:
Уради као што Бојша рече а ако ти се опет појаве те црте при уласку у Win биће да и теби следи - Biosupdate X1600 PRO (P/N: 2C-85-01-SA, SKU: 11076-00; removes startup screen corruption) Apr 10th, 2006 2C-85-01-SA 37.9KB
 
Ista stvar kao kod Tonija (sa novim Catalyst-ima 6.4) ocisceno sa DCP-om i ostaje problem belih linija pri boot-u. Inace karta radi OK.
 
Probajte sa promenom biosa,ako ne format,pa svez win,kartice su jos uvek bagovite,jebi ga standardni problemi sa novim komponentama....
 
Neskica je napisao(la):
Ista stvar kao kod Tonija (sa novim Catalyst-ima 6.4) ocisceno sa DCP-om i ostaje problem belih linija pri boot-u. Inace karta radi OK.
А шта се дешава кад вратите старе driver-e?
 
moto tomo je napisao(la):
А шта се дешава кад вратите старе driver-e?

Tomo nisam ni probao da vratim stare drivere, kartica radi (da kucnem u drvo :D ) sasvim normalno, sve igre rade kao i pre, overclock je isti, jedino sto se pojavljuju ove bele linije na startu.
A i nisam neki nervozan tip pa da se nesto mnogo sekiram ako ih vidim na startu :smoke:
Ako u narednim revizijama drivera ne rese problem, onda cu mozda da flesujem bios, do tada cu valjda da nabavim i flopi drive :crash:
 
ili flashdisk.... :D
 
Poslednja izmena:
Ма ако игре и OC раде како треба "Dont touch прекидач убиће те цуја" :p
 
@moto tomo
Nesto nemam vremena da se bakcem sa driver-ima , kao sto rekoh karta normalno radi i nemam nikakvih problema u radu.
Ako budem nesto sredio javljam.
 
I meni se javljaju bele linije Ali nista ne diram.

Ne smetaju nicemu.
 
Ma opusteno, ne dirajte nista, osim ukoliko (NE DAJ BOZE) ne bude bilo problema u radu....
 
Samo sto ni to nekad ne pomaze....
 
imam i ja te bele linijice na boot-u sa 7600gt, ako mislimo na iste, pojave se na sec onako random pre nego sto izadje post ekran ? jel to ?
 
Jeste.
Znaci postoji ta "fora" i na nvidiji. Zanimljivo!
 
Auuuu pa ovo je pocelo kao sirenje neke zaraze :-devil-:

gx-x aj molim te probaj da smenis drajver (moze i stariji) pa javi dali ti se pojavljuju linije.

A same linije se kod ATI-ja ne pojavljuju random nego svaki put pred da se pojavi onaj plavi welcome ecran od winxp.
 
mislim da to nije nista. Samo smenjivanje nekih operacija u biosu karte, ovo nije bilo ni na jednoj karti koju sam video do sada, a ni ovde se ne desi bas svaki put ali se desi u ~80% slucajeva. Ne vidim razlog za brigu, mozda cak ima i veze sa dual link DVI (posto je i x1600pro dual link DVI ako se ne varam ? ) pa karta pokusava da prepozna ima li ili nema takav uredjaj.

@Toni: Ne rauzmem ? Meni se ovo desava PRI POSTU (ne mislim na hriscanski post :) ) a ne pri ucitavanju windowsa, znaci kad upalim komp !
 
Poslednja izmena:
gx-x je napisao(la):
@Toni: Ne rauzmem ? Meni se ovo desava PRI POSTU (ne mislim na hriscanski post :) ) a ne pri ucitavanju windowsa, znaci kad upalim komp !

Da objasnim kod mene (a i kod drugih korisnika) bele linije se pojavljuju pred pojave onog plavog ekrana u winxp kada treba da kliknes na ikonicu korisnika za da se logiras. Znaci prode ceo proces bootovanja, bios pa logo XP sa onim plavim linijama koje idu u desno i onda posle ovoga na sekundu ili manje se pojave linije i tek onda welcome ekran i ikonica sa korisnikom.

A tebi se desava na pocetku, kada upalis komp? Pred sa pocne da se ucitava win, odnosno pre pojave winXP logoa i onih plavih linija koje idu u desno?
 
Nazad
Vrh Dno