Šta je novo?

X1600pro Agp

moto tomo je napisao(la):
Ево шта је лик урадио поводом хлађења:

Like I mentioned its a great card for the price ($119.99+4.75 three day shipping). Cant beat it , but it is best to get a aftermarket cooler with memory cooling as well . and use articsilver thermal paste and glue a heat sink ( i used a memory cooler ) on the rialto bridge chip with a fan blowing across the bottom side of the card . i went from 1850 in 3dmark06 - 2150 , and 3200 in 3dmark05 to 4958 . with 621 core and 1008 memory ....

Шта мислите да ли стварно може оволико меморија? А тек цена :bottle: :bottle: :bottle:
Ево како је то и одрадио има и слика http://www.sapphiretech.com/en/forums/showthread.php?t=3251
 
Pa ako ovaj ludak za onolikim kulerom ne moze da dogura preko 621 MHz za jezgro, onda mi sa oko 600 MHz treba da budemo presrecni :banana:

Ali zato dobra cifra za memoriju skoro pa kao DDR3, izgleda da onaj rialto bridge chip mora da se ladi za da se postigne znacajniji overklok.

Narode jel neko pokusao da nalepi hladnjak na njega.
 
moto tomo je napisao(la):
Ево како је то и одрадио има и слика http://www.sapphiretech.com/en/forums/showthread.php?t=3251

slika je "naopaka" za 180°

tako sam i ja odradio, ali još uvek nemam hladnjak za Rialto čip i donje memorijske čipove. Mada sa nekoliko sajtova sam pokupio informacije da hlađenjem Rialto čipa se ne dobijaju značajnije bolje performanse.


edit1: pregled AGP "poslednjih mohikanaca"
Last of the AGP Mohicans:
GeCube RADEON X1300 256MB AGP
Sapphire RADEON X1300 256MB AGP
Sapphire RADEON X1600 PRO 256MB AGP
Leadtek WinFast A7800 GS TDH (GeForce 7800 GS) 256MB AGP

http://www.digit-life.com/articles2/video/agp-2k6.html

p.s.
lepo se vide sunđerići aka penasta guma na hladnjaku Sapphira x1600pro

u prilogu moja varijanta hlađenja
 

Prilozi

  • KUCISTE.JPG
    KUCISTE.JPG
    106.5 KB · Pregleda: 145
Poslednja izmena:
Ne valja ti što si otvorio te proreze iznad i ispod karte, nakupiće ti se puno prašine za koji mesec.
 
tačno, ali imam kompresor u garaži, pa je mesečna duvka takoreći obavezna ;)
 
:banana: Da li bi imalo smisla staviti ovaj bakarni na GPU a pasivne Al na memoriju.
Inace je cooler 5cm u precniku i prilicno(nemam pojma koliko tacno) tezak? ,)
 

Prilozi

  • cuv2_rhs_b.jpg
    cuv2_rhs_b.jpg
    16.6 KB · Pregleda: 112
zokish je napisao(la):
tačno, ali imam kompresor u garaži, pa je mesečna duvka takoreći obavezna ;)

Haha, a jel mogu ja da donesem moj komp, te usisivac za prasinu :D

@Adrijar
Pa valjda ce biti efikasniji nego ovaj fabricki, a i zokish ima neki slicni, jel moze da se dozna cena?
 
Poslednja izmena:
Cijena? Sitnica!!! :d
Bio oko 700 dindzi, ali je tesko nabavljiv.
 
Pa originalni ventilator je fi 55mm, ali je ovo dosta slično mom (bakarna podloga kada se montira dodiruje AGP slot i otrpilike je fi 60mm i oko 2mm debela), čak ima samo 4 mem. hladnjaka (ako se ne varam). Trebalo bi da ima isti efekat (ne reče na koliko se vrti).

edit1:
a, da, stavio sam neke Al profile na donje memorije i na Rialto most.
efekat: maks za memoriju 468, ali neće da radi zajedno sa gpu na max (604) već je bilo 590/464 i tada je 3DMark05 4622
 
Poslednja izmena:
Sve ste pokupovali x1600pro agp,ne mogu da nadjem nigde vise :)
 
Poslednja izmena:
Taj titan ima 8 memorijskih, svojevremeno sa ga uzeo za 9600pro, posle neuspele avanture sa coolviva-om kojoj su smetali neki kondezatori, ili sta vec, odmah iznad agp-a.
 
darth je napisao(la):
Taj titan ima 8 memorijskih, svojevremeno sa ga uzeo za 9600pro, posle neuspele avanture sa coolviva-om kojoj su smetali neki kondezatori, ili sta vec, odmah iznad agp-a.

Jesi lis siguran da je tvoj model isti sa ovim na slici, na slici izgleda kao da su samo 4.
 
Sad sam stigao kuci.
Ima 8 Al mem hladnjaka koji su pakovani jedan preko drugog.
Kosta oko 800 din. i imalo ih je koliko hoces u computerdream u Cvijicevoj.A imaju i radnju u Nemanjinoj.Ima ga u cenovniku i kod MBsoft-a.
Vent. se vrti na 4000rpm i ne cuje se.
Probao bih sa njim jer mogu i mem. da hladim
 
Vlajsa NBG Sve ste pokupovali x1600pro agp,ne mogu da nadjem nigde vise
Trazio si u comtrade i a-maze i nema ih vise?
I sta su ti rekli?
Kad ce ih imati?
Ja sam moju tada narucio u subotu.Ostavio sam im br. mobilnog i oni su me zvali.(A-maze)
 
Nisam comtrade zvao,tu imam drugare zvacu,A-maze jesam i nemaju,a sad sam zvao druga iz Austrije da i on vidi posto sam vidjao tamo po 120 €.
 
Pozovi.A ako mozes u Austriji to ti je jos lepse.Eh kad bi svi imali drugare iz Austrije koliko bi para ustedeli??
Pozdrav
 
@AndrijaR
Какве су ти сад температуре и OC?
 
Nemam vremena da namontiram.
Stavicu sutra pasivne hladnjake na mem. pozadi i sutra uvodim isdn pa da skinem omegu 6.4 pa da vidimo koliko se moze tako.Meni su i dalje sa fabrickim hladjenjem temp.
53/68 idle/full.

Nego,da li vam se cupava kocka iz Atitool-a vrti brze preko 100fps kad je oc?
Kod mene ne menja brzinu bez obzira koliko sam dizao taktove.Doduse nisam mnogo isao do 560/430?
 
Vlajsa NBG je napisao(la):
Sve ste pokupovali x1600pro agp,ne mogu da nadjem nigde vise :)

Sad ce cena da skoci, dobra stara balkanska pravila :smoke:
 
AndrijaR je napisao(la):
Nemam vremena da namontiram.
...Nego,da li vam se cupava kocka iz Atitool-a vrti brze preko 100fps kad je oc? Kod mene ne menja brzinu bez obzira koliko sam dizao taktove.Doduse nisam mnogo isao do 560/430?

na OC režimu fps je od 106 do 108 average
 
bojsa je napisao(la):
Koji fajl da skinem i cime je najbolje da flashujem bios.
Овако се зове фајл-Biosupdate X1600 PRO (P/N: 2C-85-01-SA, SKU: 11076-00; removes startup screen corruption) Apr 10th, 2006 2C-85-01-SA 37.9KB, а ево ти линк па види како су то одрадили они код којих ради и ОБАВЕЗНО сачувај ОРИГИНАЛНИ биос :wave: http://www.sapphiretech.com/en/forums/showthread.php?t=3314&page=4&pp=10
 
Jedno pitanje na defult-u kartica mi izbacuje sitne artifakte u igrama (kao kad malo preterate sa oc-om memorije),onaj problem sa out of sync i monitorom sam resio reinstalaciom biosa ali ovo me nervira i razmisljam o reklamaciji,pa me zanimaju saveti....
btw kartica se i pri max oc-u ponasa skoro isto (male tackice pri igranju),temp mi ne prelazi 67-70c....

@moto tomo hvala videcu da flashujem bios uskoro pa cu da javim,ali prvo da vidim sta mislite sa navedeni problem gore...
 
bojsa je napisao(la):
Jedno pitanje na defult-u kartica mi izbacuje sitne artifakte u igrama (kao kad malo preterate sa oc-om memorije),onaj problem sa out of sync i monitorom sam resio reinstalaciom biosa ali ovo me nervira i razmisljam o reklamaciji,pa me zanimaju saveti....
btw kartica se i pri max oc-u ponasa skoro isto (male tackice pri igranju),temp mi ne prelazi 67-70c....

@moto tomo hvala videcu da flashujem bios uskoro pa cu da javim,ali prvo da vidim sta mislite sa navedeni problem gore...

To ne bi smelo da se deshava (narocito pri defaultu). Ako ti i poshle flashovanja novog biosa bude isto, reklamiraj!!!
 
A da zavalim moju X800gto i kupim ovu o kojoj pisete?
 
Naravno , a moze i zamena ! :banana:
 
@borab

Samo ti teraj,nista ne menjaj.Sto bi Ameri rekli: "You're all set" :)

PS Nista ne bi dobio,osim SM3.0,a to ti i nije bash nesto bez cega ne mozes.
Stekaj kintu za neki 7900GT kad mu padne cena u drugoj polovini godine.
 
Nazad
Vrh Dno