Šta je novo?

X1600pro Agp

Mozete li da slikate kako izgledaju vam izgledaju Graf. pa da postujete?

Takodje bi me interesovalo koje ste drivere koristili i vrti li se cupava kocka brze kad podizete takt proc i mem?

Ranije(sa atitool 0.22) se vrtela brze(mislim pokazivala veci fps) kad se podignu taktovi?

Ja imam pasivne Hladnjake za memoriju-aluminijumske pa bi ih stavio na mem module na ledjima kartce,i zanima me da li bih dobio nesto i koliko sa fabrickim hladjenjem sa prednje strane kartice?

Kod mene su i dalje temp. u okviru normale 53-55 u idle a 67-68 kad ukljucim Nfsmw!!!
 
Ah da.

Imam i bakarni titan kuler precnika 5cm sa vent na 4400rpm.
Da li bi on mogao bolje da ohladi GPU a da i sa prednje strane postavim pasivne(Al) hladnjake na memoriji?

Bas me zanima?
Pozdrav
 
Када хоћеш нешто да додаш једноставно едитуј претходни пост, тј. допиши шта желиш.

Нема потребе за тоном постова заредом.
 
evo kako kod mene izgleda kartica koja radi na 48ºC/62ºC, doduše samo 4 mem. hladnjaka i u gpu gruva jedna osmica sa razdaljine od cca 2cm.
Kad nabavim još ovih malih videću kakva će tad biti temp.

edit1: ventilator se vrti na otprilike 5400rpm
 

Prilozi

  • back-crop x1600pro.jpg
    back-crop x1600pro.jpg
    120.9 KB · Pregleda: 139
  • front-crop x1600pro.jpg
    front-crop x1600pro.jpg
    123.6 KB · Pregleda: 163
Poslednja izmena:
Momci a moze li neko da mi kaze sta pise na memoriskim cipovima, koje su oznake za ns.

Razmatram X1600 za 512MB, pa da znam koje su oznake na cipovima, da ne ispadne na kraju da ova sa vise memorije bude sporija.
 
na Saphhiru je hynix HY5PS561621A FP-25, a na njihovom sajtu imas objasnjenje oznacavanja.
 

Prilozi

  • hynix-2.5.JPG
    hynix-2.5.JPG
    85.6 KB · Pregleda: 81
  • infineon-2.5.jpg
    infineon-2.5.jpg
    12.4 KB · Pregleda: 90
Mislim da je 512Mb za 1600/pro previse i da ne sluzi svrsi,upitno je cak i za ovih 256,al' ajde prati se trend,no za 256Mb vise nema nikakve potrebe...
I kladim se da ako budemo uspeli da ohladimo onaj cip pozadi,ima da se klokuje jos vise...pozdrav :wave:
 
Momci samo da vas izvestim da oznake na cipovima si FP-25, cipovi su hynix i ati tools kaze 500 za core i 405 za memoriju.
 
Ja zamenio pastu sa CM Premium i vent na 100%,temperature 49C/65C idle/full
 
@zokish gde si kupio Spire coolercic?
 
Lokalna IT prodavnica, cca 8EU. Prvo sam mislio da je eloksirani aluminijum, ali kad se uzme u ruke vidi se po težini da je to ipak pravi bakar. Dolazi u kompletu sa mem. hladnjacima 4kom. ali oni su aluminijumski, eloksirani u boji bakra i termalnim duplex trakama. Ima u sebi dve jarko crvene diode pa kućište šljašti k'o u ulici crvenih fenjera :)
Ima žicu za očitavanje broja obrtaja i vrti se na cca 5400rpm. Začudo, nije bučan.
 
Poslednja izmena:
Je'l neko zna gde ima da se kupi u BG?
 
nigde nisam video da je neko napisao kako radi oblivion ??!!
Video sam u dole postu da Bojsa pominje da je igrao - molim iskustva ...
 
@nesa iskustva sa Oblivion-om ili karticom :d

@Mr.BIG Cestitam,ajde javi temperature sto pre zivota ti,posto se i ja razmisljam o doticnom kuleru....
 
AndrijaR je napisao(la):
@RAX13

Sve je to lepo, a najlepse je tih 100e vise koje si potrosio u odnosu na mene.
A to je lepih 150% veca cena!!!!

Jeste li toliko ili priblizno toliko BRZI???

E NIJE-ni priblizno.
Zasto nije?
Zato sto se AMD izbezobrazio i podigao ceneee veoma veoma a brzinu bas i nije.
Svako na forumu moze da postuje sta hoce ali po meni je svrha svega izvuci odlicne performanse iz sto je moguce manje cene.A uzeti 2000e u srbiji i kupiti komp zna svako,samo pitas sta je skupo i svi ti kazu-prodaju.A u svetu odes u Alianware i pljunes 7000 pa dobijes jos bolje.
A to sto ti radis na kompu radi 99% ljudi sa foruma.Kao npr. i ja a druga je stvar od cega zivis i da li neko placa za to sto ti "radis".

i za godinu dana cu te pitati sta ces nabosti u taj nf2 i AGP. Da si dao tih 150% vise sad bi graficke karte placao 50% manje, a ne moras da uzme athlon, mozes i sempron, nije bas tolika razlika. A da su ti performanse bitne ne bi uzeo taj x1600pro vec bi za iste pare uzeo 6600gt koji je brzi, a i to je sporo.
 
Toni je napisao(la):
Momci samo da vas izvestim da oznake na cipovima si FP-25, cipovi su hynix i ati tools kaze 500 za core i 405 za memoriju.

Како се клокује та карта,да ли је као 256MB verzija?Kоји је произвођач Sapphire, HIS или је неки други? Интересује ме пошто сам у могућности да наручим HIS па ми свака информација значи.Хвала ти унапред :wave:
 
Poslednja izmena:
@mototomo

Pa memorija na karti je identicna kao kod 256 MB verzije, tako da overklok je isti. Karta je proizvod Sapphira, koji je jedan od ekskluzivnih partnera Ati-ja, slicno je i sa HIS-om tako da neverujem da ima neka razlika imzedu njih. I oba proizvodaca koriste Ati-jev referentni dizajn.

Na strani HIS-a je IceQ varijanta koja ima veliki hladnjak, tako da mozes dobro da overklokujes. Sapphira daje da izaberes jednu originalnu igru od cetiri, sto po meni vredi vise nego eventualno bolji overklok kod HIS-a.

Na kraju ipak mislim da je cena presudan faktor, uzmi povoljniju kartu, a ako se odlucis za 512 MB obavezno proveri oznake na memoriskim cipovima, da slucajno ne zaglavis sa sporijom memorijom.

Pozdrav.
 
Хвала :wave:
Na strani HIS-a je IceQ varijanta koja ima veliki hladnjak..
То знам зато и хоћу да пазарим HIS-а а што се тиче меморија нисам у могућности да је проверим :S: пошто карту треба да ми донесу из US.
 
A koju varijantu hoces da uzmes 256-512MB, i koja je razlika u ceni?
 
Poslednja izmena:
@Mr.BIG i sta bi sa temperaturama?
 
Toni je napisao(la):
A koju varijantu hoces da uzmes 256-512MB, i koja je razlika u ceni?
256MB=131$ а 512МБ=150$ па пошто није велика разлика зато се и двоумим :bottle:
 
moto tomo je napisao(la):
256MB=131$ а 512МБ=150$ па пошто није велика разлика зато се и двоумим :bottle:

Ma odma uzimaj sa 512 MB, razlika u ceni je smesna. Posebno ako je brzina memorije ista.
 
A evo sta kazu o IceQ:

The strongest air cooling technology - IceQ
HIS X1600Pro IceQ 512/256MB DDR2 AGP equips with the most efficient cooling technology among the current graphic cards' series. HIS IceQ can actively draw the air inside your PC case to cool down the card, and blows amounts of hot air out of your case, dramatically decreasing the GPU temperature together with your PC components. Our laboratory tests have proven that there is a temperature decrease of at least 11°C, a cooling system with no equivalent! Ultra quiet HIS IceQ fan keeps the noise level below 20dB. HIS X1600Pro IceQ AGP is also UV sensitive, enhancing the gamer's UV light case.

p.s.

Sto sam ja nesto produktivan u ove site sate :S:
 
Poslednja izmena:
Ако се не варам тај IceQ је уствари само Silencer који His намонтира на графу, а овде га представљају као револуционарну технологију :d
 
Nazad
Vrh Dno