Šta je novo?

X1600pro Agp

AndrijaR

Slavan
Učlanjen(a)
12.03.2006
Poruke
111
Poena
319
:banana: Posto smo u proslom thread-u oko Agp kartica otisli van teme
ovde bi svi (mislim da su u Srbiji jos uvek dominantna VECINA sa sigurnih 80% ako ne i preko 85%) zainteresovani za trenutno najpovoljniji odnos Cena/performanse upgrade svojih ploca sa AGP slotom mogli da se obaveste o toj kartici,snazi,memoriji itd.
Neka svako ko zna koji proizvodjaci ih prave i kakva je mem,koliko je ima.
Ja imam X1600pro 256 mb by Sapphire,a neko rece da ih pravi i His sa 256 i 512mb.
Gpu je 90nm procesu.
 
Takodje sam vlasnik nove ATI X1600Pro 256Mb made by Sapphire(tj. stara je 7.dana). Moje licno misljenje da je odnos cena/performanse trenutno best buy za ljude koji jos ne planiraju prelazak sa AGP na PCI-express.
 
Što volim ovakve teme. :d

@AndrijaR i Neskica :p

Lepo što ste podelili tu vest sa nama, a bilo bi još lepše da ste napisali npr:

3dMark rezultate, cenu, ostatak svoje konfiguracije, i svoje utiske iz svakodnevnog rada, igranja zahtevnijih igara (ko je rekao Oblivion :p )


Hvala.
 
Poslednja izmena:
catalyst 6.2, cpu P4 [email protected] sa 2x512MB na MSI 865PE ploči
na fabričkim setovanjima 500-405 dobija se 3DMARK05 4086

temperatura pod opterećenjem (otovoreno kućište) maks 83°C (ventilator na 59% broja obrtaja), očitavano sa poslednjim ATiTool 0.25 beta (čini mi se)

Ne sviđa mi se rešenje hladnjaka. Smatram da nije adekvatno rešenje. Ventilator je tanak kao i sam hladnjak ne napada susedni slot ali i nije za korišćenje jer ventilatoru treba vazduha. Na maks. broju obrtaja ventilator pravi popriličnu buku za moj ukus (a Zalman7000 je na CPU, čisto da znate šta je za mene buka) a pad temperature je 3-4 stepena. Između hladnjaka i memorije je neka penasto-gumena traka tako da čisto sumnjam da pomaže u odvođenju toplote, a sa suprotne strane su goli čipovi memorije, ničim hlađeni.

OC?
Razmišljam da li uopšte da probam limite sa ovakvim hlađenjem. Inače sam očekivao problem sa napajanjem (Hypo media 350W i to menjam uskoro) ali iako tera 3 diska i kombo nije dolazilo do pada napona ili rušenja sistema.

U kutiji sa grafičkom je došao i DVD sa 4 igrice ne sećam se svih Brothers xxx, Princ of Persia, neka trka i šta još, nisam ništa od toga instalirao. Neke igre idu glatko, ali nisam imao vremena da sve testiram. Doduše imam starije naslove pa i zaključci ne bi bili adekvatni.

Pa sad ako ima neko sličnu kombinaciju samo sa 6600GT možemo neke paralele da pravimo.
 
Poslednja izmena od urednika:
Rezultati X1600Pro

Rezultati su vec postovani u treadu dobra grafika 120-130e
Tako da ponovim

Nisam je nesto puno testirao samo 3D markove.
Skor 3D Mark 05 - 3835 (sve na default-u)
3D Mark 06 - 1737 (sve na default-u)
Driver 5.12
Jedina zamerka malo losije obradjene ivice stampane ploce.
Cena 130 evra(kada se odbije PDV). Sve je radjeno na PIV 3.0 i sa Giga rama.

Sa novim driver-ima 6.3 skor u 3D Mark-u je 4081(sve na default-u).
Znacajno poboljsanje.
 
A skor u 3D Marku 2003?Svi pisete za 2005 gde dominira ati.Dajte skor u 2003.Ako moze neka slika da vidimo kako izgleda.

P.S.Kako placate kad vam stigne, dajete novac postaru ili je podizete u posti?Moze li placanje karticom itd...?
 
jel je testirao neko na oblivionu?kako ga tera?
 
Poslednja izmena od urednika:
evo malo sličica,
memorija ili hynix ili infineon ili...

edit1:
 

Prilozi

  • x1600pro-01E.jpg
    x1600pro-01E.jpg
    29.1 KB · Pregleda: 318
  • x1600pro-02.jpg
    x1600pro-02.jpg
    96.5 KB · Pregleda: 209
Poslednja izmena od urednika:
@AndrijaR ,Neskica & zokish
Ако можете скините нове NGO драјвере пошто имају,тако кажу,оптимизацију за 256-512MB меморије па видите да ли има неких побољшања у тестовима и конкретно у играма-пораст FPS http://downloads.guru3d.com/download.php?det=1354
 
Kupio i ja sapphire x1600pro 256Mb :banana: ,jos je nisam stavio i evo utisaka o samoj kartici:

1.Kuler izgleda sasvim korektno,sa tim sto mi se ne svidja sto nazad memorija nema nikakvo hladjenje.
2.Ne razumem foru sa sundjerima(???!!!) izmedju kulera i memorije/gpu-a.. :trust:
3.Stampana ploca lepo izradjena sa malo slabijom obradom ivica
4.Mislim da ce morati sundjeri da se zamene sa nekom pastom,barem cooler master i nazad ce morati da se resi hladjenje memorije....
toliko od mene za sada....:wave:
 
@moto toto
Nesto me Sky-dsl zeza pa cu probati da ih skinem sutra. ili da sledece nedelje nabacim
wireles internet(ko rece zasto se nisi otvorio za 7800gs?) pa da picim koliko hocu i kad hocu.

Ja malocas terah NFSMW 1024*768 sve na max-high i temp Gpu je u toku igranja 63 step.Cim je iskljucim pada na 52 za 60 sekundi.u sobi je 24 step.vent se vrti na 39%.=>ne cuje se.
Imam napajanje od 550w LcPower-testirano i u stanim casopisima na sli i crossfire konf.
radi super tiho i dobro.Barton [email protected],1.7v,kingston kvr 512+256+256=1Gb
dual chanel,Maxtor 2oogb(16mb)+Maxtor 80gb(2Mb),sky star 2,Audigy 2,Tv-fm karta,
firewire kartica i modem,3X12cm vent.
Jel iscrpno?


Izgleda da mene oblivion nece interesovati uglavnom igram fps i voznje.

E sad PITANJE.


Imam neke titan(AL) pasivne hladnjake za memoriju.
DA LI DA IH STAVIM SA ZADNJE STRANE KARTICE?Jer su tu mem moduli nehladjni.

I ako neko zna. Jel ono sto je oblepljeno nekom zvakom sa zadnje strane Gpu?
Ako jeste,jel bi mogli i njega da hladimo?
Ati ne dominira u 3dmark 2005 vec on koristi samo dx9 i tu je ati bolji,a 3dmark 2003 koristi i dx7,dx8 i dx 9 pa sabira pa ti se zato cini da je ovamo ati povlascen.
Ako gresim Nedjo ce me ispraviti.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ono sto vecinu verovatno najvise zanima je Oblivion,igra detektuje 1024x768 na max bez AA,malo sam se igrao sa podesavanjima i igra tako odlicno radi u unutrasnjosti i ide preko 100fps-a,napolju pada i do 20,ali moze da se igra.
Posle igre dodirnuo sam gpu sa zadnje strane i dobio opekotine 3. stepena,vristao sam,graficka mi se zalepila za prst i sad ne znam kako cu u wc :p
btw trebalo mi je tri sata da otkucam ovaj post jer moram da kucam jednom rukom...
uzmite jos i u obzir da nisam formatirao hard,a u zadnjih 2 dana su mi u kucistu 4 kartice (3 nvidine),nisam brisao stare drivere i u windows mi je u raspadu
 
Poslednja izmena:
'De si 'tico... :)
Znao sam da ima neko drugi: 'ajd, navratiću danas-sutra, ali nešto nisam čuo da ta optimizacija mnogo utiče, mada probaćemo i to.

evo da ponovo okačim onaj s'shot u vezi temp. pri "čupavoj kocki"
 

Prilozi

  • x1600pro-3dmark05.JPG
    x1600pro-3dmark05.JPG
    186.5 KB · Pregleda: 287
@ToxiC: kako beše tvoja konf? I na default 3DMark05 koji si imao skor?

Nego, je l' ima neki drugi tool osim ATiTool-a za OC a da prepoznaje X1600PRO?
Ove stare sam probao (RadLinker, Rage...) nijedan mi ne prepoznaje ni klokove ni jezgro.
 
@zokish
Jesi li ti siguran da je tolika temp. normalna? Šta si joj radio kad se toliko greje.
 
Poslednja izmena od urednika:
@Sam Fisher: Ubeđen sam da to nije normalna temp. a nemam pojma još uvek kako, samo je ubodena i atitool to daje pri onoj kocki. Sad sam gledao druge sajtove i tu su negde ful 70-75, doduše pri 100% obrtaja ventilatora, dok je kod mene to bilo na 60%, pri otvorenom kućištu i slobodna su dva PCI slota ispod. Popodne ću videti kakva je temp. pri 100% ventilatora (mada mi se taj zvuk nikako ne sviđa).

edit1: evo ovde neki dečaci malo raspravljaju o AGP x1600pro
http://forums.techpowerup.com/showthread.php?p=72187
 
Poslednja izmena:
Meni je karta stigla do 620/920 i povuko sam 4829 poena u 3dmark05 i oko 8000 u 03...
Sve sa stock hladjenjem...

:wave:
 
Poslednja izmena:
Evo screenshot na 625/927 u 2005ici :banana:
 

Prilozi

  • score05.JPG
    score05.JPG
    155.7 KB · Pregleda: 241
Pa da, kažem ja... Skinuo sam hladnjak, (od temperature se na sunđerima odštampala oznaka sa mem. čipova) i očistio ono kilo srebrne paste. Obzirom da sam češljajući gugle video da karticu 'lade samo na gpu odlučio sam da stavim jedan malecni hladnjak (Spire u oznaci, malo veći od onog na Sapphire 9600XT) doduše bakarni, zrno paste AS5, ub'o kartu i: TEMPERATURA JE PALA ZA 20°C! i to sa 39% obrtaja ventilatora.
Znači sad je trenutno na leru 52°C, a na skoro 40min ful load 64°C. Ili sam ja ub'o loše montiran kuler ili je feleričan od početka.

Večeras krećemo u napad na bojsa.

edit1: Bojsa svak čast, koja je bila temp. i koji drajveri?
 
Poslednja izmena:
Nisi jedini , temperature i kod mene tako ocitava na def.clock-u(39% brzina kulera - temperatura oko 82 stepena).
Videcemo da uradimo nesto po pitanju hladjenja cim uhvatim malo vremena.
 
Drajveri su najnoviji Omega i temperatura je bila velika,ali nisam merio ja ionako vrtim ventilator konstantno na 100%,ali to ne pomaze.
Gde da kupim Arctic silver pastu i sta mislite da li da montiram Extreme Giant posto imam jedan koji ne koristim?
I pitanje za sve vlasnike Sapphire-ove karte:Kako da resimo hladjenje memorije pozadi????
:wave:
 
I jos jedno pitanje:Je'l vam u everestu prijavljuje memoriju ka 64bitnu,meni je tako prikazuje i to me nervira,ali sam siguran da nije tacno zbog skora u 3dmarku,ali mi ipak smeta...
 
bojsa je napisao(la):
I jos jedno pitanje:Je'l vam u everestu prijavljuje memoriju ka 64bitnu,meni je tako prikazuje i to me nervira,ali sam siguran da nije tacno zbog skora u 3dmarku,ali mi ipak smeta...
Meni i dalje nije jasno zasto taj Everest uzimate kao relevantan program??
 
@Nedjo pogledaj zivota ti sta tek kaze ati tray tools,nista mi nije jasno

Hardware Information
Installed memory 256 Mb
Memory Type GDDR3
Memory Width 64 bit
Active Rendering Pipelines 4


za pajpove mi je jasno 4x3,ali ostalo....????!!!!!!
 
@toxic
Brate dobra je X1600pro k'o leba ali si dao dobre pare za 6600gt i mozes samo izgubiti u prodaji iste 40 e da bi dobio 20% perf.Jedino ti se isplati ako mozes da je prodas za skorooo iste pare koliko si je ti platio posto ti je u gar.

@Rax13
Pa vidis za NF2 ploce postoji uputstvo koje treba citati.A ono kaze AKO imas u bank 1 512mb a u bank 2 256 i u bank 3 256 ploca radi u dual chanel modu.
Pri tom ja sam specijalno jurio 512mb ali dvostrani mem modul.
E to kod tvoje ploce neeee moozee.Pa i zbog toga npr. necu menjati NF2 i bartona koji je usput maalo sporiji od tvog 3200+ ali zato sam ga ja platio 80 e a ti si tvog neznam ni ja koliko ali sigurno pocinje sa 100e++ .Jel tako?

Pooono pozdrava svima.ALI SVIMA
Najbolji ste ali STVARNO.
 
tja, sa sakatim hlađenjem isterah iz safira 590/900 (3DMark05 4499 bez ikakvih brljotina)...
 

Prilozi

Poslednja izmena:
AndrijaR je napisao(la):
@Rax13
Pa vidis za NF2 ploce postoji uputstvo koje treba citati.A ono kaze AKO imas u bank 1 512mb a u bank 2 256 i u bank 3 256 ploca radi u dual chanel modu.
Pri tom ja sam specijalno jurio 512mb ali dvostrani mem modul.
E to kod tvoje ploce neeee moozee.Pa i zbog toga npr. necu menjati NF2 i bartona koji je usput maalo sporiji od tvog 3200+ ali zato sam ga ja platio 80 e a ti si tvog neznam ni ja koliko ali sigurno pocinje sa 100e++ .Jel tako?

Sorry, nisam imao iskustva sa nf2. Znam da to kod moje ploce "neeee moozee". Ja mog Winchestera drzim na 2500mhz za svaki dan i mislim da to nije samo maalo brze od Bartona...
 
@ Zokish ma moze to i vise,ja sa mojom 625/630,a nisam pipnuo nista na samoj karti,ako je ne istopim nista nisam uradio :)
 
Nazad
Vrh Dno