Šta je novo?

floorstenderi oko 300 evra

Miki

Slavan
Učlanjen(a)
14.12.2004
Poruke
39
Poena
304
Treba mi preporuka za floorstendere oko 300 evra.Koristio bi ih kao frontove sa Yamaha RX V 457.
 
Grdowsky za rock si možda u pravu. Nemam kvalitetnu rock muziku tako da to nemogu da proverim. Priznajem moji B4 imaju prenaglašene visoke. Nekako su piskavi. Mada zavisi šta se sluša. To naravno može biti do ovog krša od kenwood-a. Nisam siguran. Ali čim uzmem NAD-a i neku kvalitetnu muziku proveriću.

Sa druge strane ne slažem se za bass. Pa čak i na ovom mom pojačalu što sada imam. Naravno svako svog konja hvali...i neko voli kada bass razbija neko ne. Ali bass je na B4 fantastičan. Baš onakav kakav treba da bude.
Masivan i dobro izdefinisan. Sve je stvar ukusa i o tome ne vredi raspravljati.

B4 imam već godinu dana. Prezadovoljan sam. Kako zvukom tako i samim izgledom. Kutije su elegantne, kvalitet izrade vrhunski. Čak šta više kvalitet izrade nadmašuje neke daleko skuplje kutije. U ovoj klasi i u ovom cenovnom rangu mogu slobodno da tvrdim da nema boljih kutija. Slušao sam sve i svašta. Jedina zamerka su visoki koji su možda (za moj ukus) malo prenaglašeni. Možda to nekome neće smetati. Ali ovo je bronze, najslabija serija. Već od Silver 1 visokotonci su primetno bolji. Ali S1 je bookshelf kutija a ovo florstander. Cena im je ista.

Sećam se kupovine...otišao sam sa namerom da uzmem Mission, Kef ili Wharfedale u rangu do 400€ i kupio B4 o kome sam samo čitao a nikada ih nisam slušao. Šta reći, ljubav na prvo slušanje. Najbolje za uloženi novac.

I na kraju, sve je stvar ukusa. Uvek poslušati pre kupovine. Uvek maltretirati prodavce ma koliko namrgođeni bili. :D
 
Hebeš kutije koje biraju vrstu muzike! To su obično kante. Na dobrim kutijama se sva muzika dobro čuje, ne preferiraju određeni žanr :). Isto važi i za pojačala. Pravio i dugo slušao Alto II, sa malo promenjenom skretnicom i kutije su više nego dobre. Starlet je još bolji. Jedino treba obratiti pažnju na to kakva pojačala zahtevaju kutije. Ako im impedansa pada ispod 4Oma, potrebno je pojačalo sa velikom rezervom struje.
 
stex je napisao(la):
Hebeš kutije koje biraju vrstu muzike! To su obično kante. Na dobrim kutijama se sva muzika dobro čuje, ne preferiraju određeni žanr :). Isto važi i za pojačala.

Nije bas, recimo Sonus faber vrh zvucnici za neke zanrove za rok da umres od smeha. isto i za neka vrh pojacala od po par w.
 
Jeste baš! Dobri uređaji sve sviraju dobro. Loši biraju tip muzike. Pojačalo od par vati nema dovoljno snage ni za jedan tip muzike bez obzira na osetljivost zvučnika.
 
stex je napisao(la):
Jeste baš! Dobri uređaji sve sviraju dobro. Loši biraju tip muzike. Pojačalo od par vati nema dovoljno snage ni za jedan tip muzike bez obzira na osetljivost zvučnika.

U velikoj si zabludi prosvrljaj malo po netu i sam ces shvatiti.
 
Nema potrebe da švrljam, slušao sam cevno pojačalo od 2x8W plaćeno nekih 3k veverica i Lowther full range. Sve je to slatko i lepo kad slušaš Jazz i ne puno dinamičnu klasiku. Kad je potrebna snaga, glasni delovi u Kako je govorio Zaratustra ili kad MC Konrad pusti glas, tu im je kraj. Svuda se piše svašta, pa i ovde. Ovo je samo moje mišljenje i iskustvo. HIFI je prvenstveno slušanje muzike, pa šta se kome sviđa. Najvažnije pravilo je "veruj samo svojim ušima!"
 
alex303 je napisao(la):
I na kraju, sve je stvar ukusa. Uvek poslušati pre kupovine. Uvek maltretirati prodavce ma koliko namrgođeni bili. :D

Amen to that! Pogotovo za ovo drugo... :-devil-:
 
Nazad
Vrh Dno