Šta je novo?

SuSe 10 I nVidia tv out

MaNiAcK

Čuven
Učlanjen(a)
11.02.2003
Poruke
223
Poena
619
Jel neko uspeo da napravi ovo da mu radi? Nasao sam par uputstava i neki program(nvtv ako se ne varam) ali nije mi uspelo da poteram tv out da radi.
 
Ne treba ti nikakav program, nego samo nvidia drajver sa njihovog sajta i dobro podesen config fajl X servera. Imam server kuci pod linuxom koji koristim i kao HTPC i sa njim mi fino radi i dual view (monitor + tv) i konfiguracija kada koristim samo TV kao monitor (na pasivno hladjenom FX5200). Kad dodjem kuci, okacicu config fajl ovde.
 
Evo ih oba fajla - jedan za konfiguraciju monitor+tv, a drugi za samo TV. Ovaj drugi je mozda i kraci/pregledniji primer za proveru parametara oko tvouta.

Napomene:
- ovo nije iz Suseta 10 (nego malo matorijeg), tako da obrati paznju samo na kljucne sekcije (device, monitor, modes i screen)
- moj monitor i tvoj najverovatnije nemaju iste frekvencije osvezavanja, dok bi ove frekvencije TV uredjaja trebalo da rade i kod tebe
- moguce je da tvoja i moja karta ne koriste isti BusID parametar; mislim da bi trebalo da radi i ako se obrise. A ako ne radi, mozes da saznas BusID parametar graficke karte sa "lspci | grep VGA"; kod mene to vrati "0000:01:00.0 VGA compatible controller: nVidia Corporation NV34 [GeForce FX 5200]" - BusID je boldovan. Ukoliko se radi ne o AGP nego o PCI-Express karti, treba staviti PCI prefix (u ovom slucaju 'BusID "PCI:5:0:0" ' )
- najvazniji parametri za tvout su "TVStandard" i "TVOutFormat", dok je ostalo sve manje-vise opcionalno
- pre svega ovoga treba instalirati drajver sa nvidijinog sajta; ako si skinuo tarball arhivu ili rpm, unutra je spakovano i kompletno uputstvo sa listom svih mogucih opcija.


I jos jednom, za svaki slucaj:
http://www.suse.de/~sndirsch/nvidia-installer-HOWTO.html
 

Prilozi

  • x.zip
    2.9 KB · Pregleda: 50
a moze li da se koristi YOU kao sto pise na suse sajtu ili moraju da se instaliraju drajveri rucno?
I sta da radim sa ova dva fajla? Da prekopiram delove koji mi trebaju u moj XF86config? A ako sam dobro ukapirao jedan je da imam sliku i na monitoru i na tv-u, a ovaj drugi samo za tv. Tako?
 
Poslednja izmena:
Evo me opet. Skino drajvere, instalirao po uputstvu.... ali....
Kako sam to uradio genije je ukapirao da postoji tvout, ali pusta sliku samo na njega(ne **** monitor, kao da ne postoji). A tv out radi prefinjeno :) Probao sam da editujem XF86 da lici na onaj dual file i dobijem 2 displeja, ali ne radi mi i dalje moj monitor kada mu uradim test. U sustini kada pali X ako vidi da je nakacen TV gasi monitor, a ako nema tv-a onda radi sve normalno. help!
 
a da, jedini nacin da mi radi monitor i kada je prikacen tv je da mu stavim opciju conected monitor na DFP. Probao sam i DFP, TV ali nema efekta.
 
Nazad
Vrh Dno