Šta je novo?

Modem za Kablovski net na Linuxu?

EMRAX

Slavan
Učlanjen(a)
30.01.2006
Poruke
418
Poena
319
CAo! interesuje me ,da li neko zna,da li ce mi modem za kablovski net raditi preko usb-a,imam Mandrake 10.1 Motorola SB5100E ili mora da ide na mreznu karticu?U ovome sam tootalni pocetnik...Hvala! :wave: Ili moram da stavim neke drivere za njega?
 
Muka je naterati kablovski modem da radi preko USB-a na linuxu. I ako budeš promenio distro, sve ispočetka. Daj još 700-800 din i kupi još jednu lan karticu.
Pisao sam o ovome u još jednom threadu... ne mogu da ga nađem sada.

Pozdrav,
Daniel
 
Hm, meni je na Fedora Core 3 radio bez problema. Za ostale distroe ne znam, ali sačekaj da ti se još neko javo sa svojim iskustvom. Ja sad ''teram'' Fedora Core 4 i priključen sam preko mrežne kartice. Doduše moj modem je onaj kineski WebStar što ga SBB ima u svojoj ponudi, ali kao što rekoh sačekaj da ti se neko javi ko ima više iskustva sa tim.
 
Mepis, Knoppix, Mandriva, Fedora, Ubuntu svi rade bez problema preko mrezne kartice, USB nisam ni probao.
 
Suse 9.1 , debian sarge sljakaju ok na SBB modemu preko USB-a mada je preporuka da kacis na LAN
 
Poslednja izmena:
nighthawk je napisao(la):
Mepis, Knoppix, Mandriva, Fedora, Ubuntu svi rade bez problema preko mrezne kartice, USB nisam ni probao.
Pa bre čovek lepo pita za USB :smash:
 
hvala vam...sacekacu jos malo...nisam jos nista probao....tek treba da instaliram linux...i da udjem u te vode....
 
Mucio sam se dva dana da poteram webstar na SuSe 10 preko usba i nije uspelo. Zakaci na mreznu
 
Nece ni meni na SUSE 9.1 mora na mreznu....
 
Nazad
Vrh Dno