Šta je novo?

CeBIT : THE LCD news

Bogami mene su ubedili. Nema greske. Izgleda bas kao sto opisuju na navedenom linku.
 
Konacno neki bitniji pomak...
Kakav je tvoj utisak u odnosu na CRT?
 
@Ivan:
koliko sam ja shvatio, od ove MPA tehnologije bi trebalo da najvise profitiraju "spori" PVA paneli od 8 i 16ms koji se ugradjuju u 24" monitore. ne znam da li ce se ta tehnologija implementirati i u "brze" 19" PVA, kao sto je npr. naslednik 970P? to zanima najvise korisnika. za 24" retko ko ima para.
 
i jel to nesto na foru RTA ili neki stvarni napredak? :)
 
sale prdez je napisao(la):
@Ivan:
koliko sam ja shvatio, od ove MPA tehnologije bi trebalo da najvise profitiraju "spori" PVA paneli od 8 i 16ms koji se ugradjuju u 24" monitore. ne znam da li ce se ta tehnologija implementirati i u "brze" 19" PVA, kao sto je npr. naslednik 970P? to zanima najvise korisnika. za 24" retko ko ima para.

Ne vidim zasto ne bi moglo da se primeni i na manje panele...
Stvarno nije samo marketing, cini mi se da menjaju pristup u pravom smeru posle duzeg vremena...
 
mozda zato sto su manji paneli brzi, pa ne treba im ta tehnologija, a mozda im i treba. ono sto mene najvise interesuje je da li ce 971P imati tu tehnologiju?
 
zasto mislis?
 
zato sto sam video specifikaicje
 
a jel se ocekuje neka PVA 19-ica sa tom MPA tehnologijom, u skorije vreme?
 
Maxo bre, oglasi se sa nekim vestima! :)

1. Da li si mozda video da se negde pominje MPA kod manjih monitora?

2. Da li pominju bilo kakve rokove sto se tice OLED-a? Videh sad na behardware-u da se odustaje od SED-a u monitorima, ostaje samo za televizore i to godinu dana kasnije nego sto je planirano...tako da se definitivno treba skoncentrisati na OLED sto se tice monitora buducnosti.

Samo setate i uzivate, za nas nista :)
 
Poslednja izmena:
fora je u tome sto BenQ nece morati da menja cene monitora, mislim da ubacivanje po kog crnog frejma ne kosta ama bas nista :d dok je samsungova tehnologija ipak malo drugacija i mislim da ce imati udar na dzep tj na cenu monitora.

PS.

kad malo bolje razmislim ovo sto BenQ radi bi moglo softverski da se izvede na ekranima sa brzim odzivom ? ili gresim ?
 
Poslednja izmena:
pa kad one ribice tamo sto se setaju pojma nemaju... pricao sam i sa direktorom ERC-a, dao mi je neke konkretne informacije. Sigurno u narednih 6 meseci necemo videti u prodaji OLED ekrane. Rekao je i da ce ti monitori u startu biti jako skupi, otprilike do 2x skuplji u odnosu na srednju klasu iste dijagonale (red velicine 550 evra za 17 incha - moja pretpostavka). Stižu jeftiniji veliki ekrani - 19 wide, 20 standardni i wide, sve ce biti oko 400 do 500 evra sa porezom. p.s. Samsung trenutno drži 64% tržišta u SCG.
 
Kada se ocekuju ti jeftiniji veliki ekrani?
 
ok, 6 meseci, cena...
A jel si video kakav je odziv na OLED ekranima?
 
kod OLED-a je fora sto nema mane u reprodukciji boja, dok LCD jos uvek ima, a i po svemu sudeci tako ce ostati. E sad OLED ekrani su malo deblji od LCD-a ali za DTP su dusu dali, ne znate (v3cina) vi kako je to kad radis neki katalog pa moras da blejis 15h u 21" CRT, ne pomaze ni 100hz refresh :S:
 
znaci, sve u svemu, ti OLED monitori nisu nista revolucionarno bolji od CRT-a? pih...
 
kako si dosao do tog zakljucka ? :trust:

za CRT monitore je i OLED na mobilnom telefonu bio revolucionaran !!!

OLED zadrzavaju kvalitet i sve prednosti TFT-a i otklanjaju mane koje su bile maltene neizbezna posledica koriscenja kristalne matrice.
 
Nazalost, na LED ekranima je bila samo fotografija. Nista filmovi i igre... Na poslednjoj slici koju kachim lepo se vidi koliko 245T ima bolji ugao od 244T. A u specifikaciji je razlika samo osam stepeni :)
 

Prilozi

  • Samsung booth 005.JPG
    Samsung booth 005.JPG
    129.5 KB · Pregleda: 77
  • Samsung booth 006.JPG
    Samsung booth 006.JPG
    116.6 KB · Pregleda: 79
  • Samsung booth 007.JPG
    Samsung booth 007.JPG
    114.1 KB · Pregleda: 75
drugi deo...

;)
 

Prilozi

  • Samsung booth 008.JPG
    Samsung booth 008.JPG
    112.3 KB · Pregleda: 76
  • Samsung booth 009.JPG
    Samsung booth 009.JPG
    106 KB · Pregleda: 68
  • Samsung booth 016.JPG
    Samsung booth 016.JPG
    122.4 KB · Pregleda: 80
Ovde kanda neko brka OLED panele sa TFT-ovima koji imaju LED pozadinsko osvetljenje?!? :trust:
 
milim da se to odnosi na gx-x :)
ja sam pogresio; mislio sam da OLED nije nista revolucionarno bolji od LCD-a.
Nedjo, kakav je utisak ostavio taj 971P? koja je preporucena cena? znate li koliko se ljudi sada lomi izmedju 970P i 971P? milioni :)
 
sto bi se odnosilo na mene ? pa nisam ja poredio ugao gledanja kod OLED ekrana i kod TFT LCD ekrana ;)

a OLED je prilicno revolucionaran naspram TFT i prekini vise da lupetas gluposti, idi postuj tamo u games sobu.
 
mozes li to da potkrepis cinjenicama ili pricas napamet...naravno da cu postovati gde mi padne na pamet ;)
 
vidi, OLED je "Organic light emitting diode" sama rec ti valjda dovoljno govori o razlici izmedju "liquid cristal display" i OLED tehnologije, znaci razlika je ko dupe i oko.

http://www.devhardware.com/c/a/Flat-Panel-Reviews/OLED-the-Next-Thing-in-Monitors/

i malo jos:

http://komar.cs.stthomas.edu/qm425/01s/Tollefsrud2.htm

znaci, OLED, svaki piksel tako reci svetli sam, dok LCD ne svetle vec imaju pozadinsko belo osvetljenje koje proilazi kroz njih, da ti ne objasnjavam, idi na www.howstuffworks.com i kucaj tamo LCD panels i pa procitaj kako radi LCD.

PS. I koristi google sledeci put ;)
 
Poslednja izmena:
ja ti se stvarno izvinjavam :S:
u principu, ako u oba slucaja pikseli ne trepere, tj. svetle konstantno, ja ne vidim neku ogromnu razliku. najvaznije je da ne trepere.
 
sale prdez je napisao(la):
u principu, ako u oba slucaja pikseli ne trepere, tj. svetle konstantno, ja ne vidim neku ogromnu razliku. najvaznije je da ne trepere.

Nisam nikad video OLED panel, ali pretpostavlja da pored kvalitetnije reprodukcije boja ima i jednako osvetljenje po čitavoj površini panela. Svaki TFT ima feature da mu osvetljaj pada kako se udaljavaš od pozicije gde je postavljena neonka koja osvetljava čitav displej. Obično je postavljena na dnu, ili pri vrhu, eventualno na oba. U bilo kom slučaju displej je najsvetliji u blizini neonke.

Isto važi i za menjanje ugla po vertikali - tj. npr. ako je neonka na dnu, kako spuštaš glavu ka dnu monitora slika je tamnija, a kako se podižeš u odnosu na monitor, slika zna da bude preosvetljena. Generalno - jedva čekam da vidim OLED na delu. U krajnjoj liniji, TFT je na putu da pojeftini. :)
 
to sto i rekao vazi za TN panele, dok je kod PVA prica potpuno drugacija.
 
oooo ! :) neko je citao po netu ;)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno