Šta je novo?

Samosvesni Mis

mean_machine

Slavan
Učlanjen(a)
24.01.2006
Poruke
1,300
Poena
350
Ponkead kada hocu da kliknem neku komandu mis sam od sebe ode u nekom pravcu.
Ovaj problem se ne ponavlja nonstop ali je cest.
Mis je A4 OP 620.Posto za ovaj model nema drajver kada su se problemi pojavili (odmah po kupovini) skinuo sam drjaver za najslicniju seriju miseva,i porblem je ostao.

Nemojte odmah okriviti novi mis jer sam i na starom kuglicnom Microsoft-ovom misu imao isti problem zato sam kupio novi.Inace stari mis sistem je prestao da detektuje,a kod komse radi okey stari mis.
Koristio sam i ps/2 to usb adapter i opet ne detektuje stari a problemi sa A4 su prisutni i dalje.
Promenio sam sistem(win98 pa win2k pa winXP SP2) a problem je ostao.
Ploca je stara(Lucky Star 6VA 694 nema nov bios) CPU Cel. 633MHz oc830MHz,novo napajanje i nov CPU ventilator.Napajanje sam promenio jer se gasio sam od sebe.
Komp se sada ponekad restartuje ili blokira na glupostima(prime95 i memtest86 su radili po 2 sata i sve je uredu).

Molim vas ako znate sta je pomagajte,i kako da to resim.Nije nepodnosljivo ali iritira.
Uskoro cu dobiti nov komp ali opet zelim da znam sta je.
 
Ja takodje imam opticki mis (USB veza, jednobojna podloga) i cesto mi se desava da na 2-3 sekunde skroz poludi i krene da leti s kraja na kraj ekrana, i onda sve normalno, pa bih se rado prikljucio sa ovim problemom ako neko zna sta je u pitanju?
 
mean_machine je napisao(la):
Ponkead kada hocu da kliknem neku komandu mis sam od sebe ode u nekom pravcu.
Ovaj problem se ne ponavlja nonstop ali je cest.
Mis je A4 OP 620.Posto za ovaj model nema drajver kada su se problemi pojavili (odmah po kupovini) skinuo sam drjaver za najslicniju seriju miseva,i porblem je ostao.

Nemojte odmah okriviti novi mis jer sam i na starom kuglicnom Microsoft-ovom misu imao isti problem zato sam kupio novi.Inace stari mis sistem je prestao da detektuje,a kod komse radi okey stari mis.
Koristio sam i ps/2 to usb adapter i opet ne detektuje stari a problemi sa A4 su prisutni i dalje.
Promenio sam sistem(win98 pa win2k pa winXP SP2) a problem je ostao.
Ploca je stara(Lucky Star 6VA 694 nema nov bios) CPU Cel. 633MHz oc830MHz,novo napajanje i nov CPU ventilator.Napajanje sam promenio jer se gasio sam od sebe.
Komp se sada ponekad restartuje ili blokira na glupostima(prime95 i memtest86 su radili po 2 sata i sve je uredu).

Mislim da je kod tebe u pitanju ploca. Ocigledno masina pokazuje znake nestabilnosti - verovatno zbog nekog hardverskog kvara.
 
CAT, mislim da si u pravu,nego koji free program bi mogao da mi testira plocu u crevca i gde da ga skinem?
 
mean_machine je napisao(la):
CAT, mislim da si u pravu,nego koji free program bi mogao da mi testira plocu u crevca i gde da ga skinem?

Nisam bas siguran da tako nesto uopste postoji.
Resenje : poznavanje elektronike + sema ploce + unimer.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno