Šta je novo?

Brzi-Spori punjaci & Baterije

ok hvala,
danas cu da svrnem do staklenca
 
u tehnomarketu na banovom nema, uzeo u comtradeu u staklencu dve za 600 kinti
 
Uzeo sam najbolji koji se kod nas moze naci, dvokanalni bez mogucnosti praznjenja ali sa 2 seta baterija to i nije problem. Oznaka je NC-MQG02W, uz njega idu baterije od 2500 koje su za nijansu slabije od 2700 ali i dalje u vrhu, i ceo komplet koshta 2600 din.

Jesi siguran da se bash tako zove model? DO sada sam vidjao MQR(4h) MQH(2h) i MQS(1h).

Za koliko puni 2baterije?
 
^ Jeste, pogreshio sam u kucanju, uzasna oznaka modela :) MQH02W je u pitanju, i dve baterije puni za 1 sat.
 
Jel ima neka paralela u veku trajanja baterija u odnosu na brzinu punjenja ili ovaj model punjaca, a i baterija, to prevazilazi ?
Danas sam prvi put punio preko dana pa sam imao prilike da testiram tacno vreme punjenja. 4 totalno prazne baterije, od 2500mah, napunio je za otprilike 2 sata 15min, ali su nakon toka bile totalno vrele, kao i punjac. Hladile su se narednih sat vremena pri office temperaturi prostorije :)
 
Da li ima nekog novog modela na trzistu brzih punjaca 2-4h sa sto jacim baterijama?
 
Imam hama Delta Force 2/4 sa mikroprocesorskom kontrolom i hama baterije 2600mah vec godinu dana i rade odlicno. I u familiji imam fotografa i koristi isti punjac vec 2 godine bez problema za Canon A620.
Ovo pisem za ljude iz unutrasnjosti ako ne mogu da nadju Sanyo punjac i baterije. Ovo je sasvim solidno resenje.
Uz komplet od 4 AA baterije dobija se i prikljucak za auto upaljac sto moze biti zgodno na duzem putovanju. :)
 
Kutijice za baterije

Da li neko zna gde u Beogradu mogu da se kupe kutijice za baterije (prevashodno AA i AAA)? Muku mučim sa tim baterijama kad god negde krenem, a potebne su mi, jer jednostavno nemam gde da ih stavim. Dosad sam ih trpao po džepovima (i izgubio na taj način dva komada) i onim starim kutijicama za film (poslednju kutijicu koju sam imao uspeo sam da polomim pre par meseci), a to nije baš adekvatno skladištenje baterija jer može da dođe do kratkog spoja. A sem toga, mogao bih i kući lepo da ih držim u tim kutijicama, a ne razbacane po fioci. Bio bih zahvalan ako bi neko mogao na pp da mi pošalje informacije gde da kupim ove kutijice. Takođe me zanima da li negde prodaju one adaptere koji omogućavaju da se AA baterije koriste kao da su C (baby) ili D (mono) veličine? Oni izgledaju kao "oklop" koji se stavi preko ovih malih baterija pa ih "prošire" kako bi stale u uređaje kojima trebaju ove veće baterije. Hvala.
 
Poslednja izmena:
Treba mi pomoc jos veceras, ako je moguce.

Poznata prodavnica, u pitanju je pametan (valjda, mikroprocesor) brzi (4,5 sati) punjac TNB, samo 1000 din, ne znam koja oznaka, posto sam ga tek malopre video...

Prodavac mi je na pitanje da li su mu vracani i koliko odgovorio sa "pa, ne bas"...

Iskljucivo me zanima ako neko ima ISKUSTVO s ovim punjacem, prosto, da li radi pouzdano?
 
A, da, ima i funkciju pražnjenja (discharge ili self-discharge)...

Sutra bih da kupujem neki, a ovaj je najpovoljniji, već sledeći je sličan, ali bez discharge opcije...
 
Imam Sanyo NC-MQR03R punjac sa discharge funkcijom, uz njega su dosle 4 baterije 2300mAh. Da li ovaj punjac moze da posluzi za punjenje nekih baterija sa vecim kapacitetom?
 
Naravno, samo ce neshto duze da traje..
 
Poslednja izmena:
Sigurno da može. Ne vidim u čemu bi bio problem. Problem može da bude samo kod nekih starijih punjača koji, recimo, imaju opciju da se posle nekog vremena ugase, ma koliko te baterije napunili.

Pa, primera radi, ako pune 150 mah po satu, a imaju tu "kvaku" koja i ovako i onako ugase punjač posle 12 sati, to u teoriji znači da baterije preko 1800 mah neće moći u potpunosti da napune.

Noviji punjači ne smeju da imaju problema sa starijim ni cd i ni mh baterijama.
 
Imam Energizer punjac sa 4 Nimh 2500 baterije. Posto je stigao iz USA, dobio sam i transformator sa 110 na 220w. Problem je u punjenju baterija jer ih napuni mozda tek 1/3. Probao sam sa drugim punjacima i oni ih lepo napune.
Da li je moguce da taj transformator nije dobar i da on utice na lose punjenje baterija?
 
110w radi na 60Hz, 220w je na 50Hz. Moguće je da neka kontrola u tom punjaču zavisi od frekvencije struje.

Moj savet je da batališ te egzibicije, kupi Triax punjač što može i da prazni baterije i rešio si sve svoje probleme dugoročno.
 
Moj savet je da batališ te egzibicije, kupi Triax punjač što može i da prazni baterije i rešio si sve svoje probleme dugoročno.
Naravno, nisam u fazonu "seci usi krpi du*e tako da cu kupiti nov punjac u svakom slucaju, ali citajuci ovu temu glava me je zabolela. Jedni hvale Triax, drugi Sanyo pa se onda pojavi neko sa losim iskustvima.... :d
Meni baterije sluze iskljucivo za fotoaparat ( imam onu kantu Fuju FinePix A 330 ) koji je zesci potrosac i stvarno sam u dilemi Triax ili Sanyo :wall: :d
 
110w radi na 60Hz, 220w je na 50Hz. Moguće je da neka kontrola u tom punjaču zavisi od frekvencije struje.

Moj savet je da batališ te egzibicije, kupi Triax punjač što može i da prazni baterije i rešio si sve svoje probleme dugoročno.

Triax je OK, ali ovih dana sam u kupio punjac Konnoc KCR-A098. Cena je din. 1500 sa 4 AA baterije 2200 mAh. Ima sve sto se moze traziti od punjaca.

- (super) brzo punjenje
- opcija praznjenja baterija
- 4 nezavisna mesta za punjenje AA ili AAA baterija
- LCD displej
- kompaktan, tj. nema gromade od adaptera izvan punjaca. Samo obican kabl. (Vidi slike)
- kabl za punjenje preko USB i preko auto akumulatora

Kupljen u jednoj od radnji u trznom centru Mercator u Novom Sadu.
-
 

Prilozi

  • Konnoc-1.jpg
    Konnoc-1.jpg
    52.3 KB · Pregleda: 152
  • Konnoc-2.jpg
    Konnoc-2.jpg
    23.6 KB · Pregleda: 154
  • Konnoc-3.jpg
    Konnoc-3.jpg
    32.9 KB · Pregleda: 159
Deluje vrlo zanimljivo. Prenesi utiske posle malo duže upotrebe.

Koliko brzo puni baterije?
 
Imam SANYO NC-MQRO2N quick charger star oko 2 godine (ima li on neki rok trajanja), treba da k
upim nove baterije pa me interesuje sledece:
da li treba da punim(formiram)baterije dok svetli indikator napunjenosti(crvena lampica se gasi kad su baterije pune) i odmah da izvadim baterije,ili da ih ostavim i dalje u punjacu jer ono sto mi nije jasno -da li se baterije i dalje pune iako je indikator ugasen,da li protice struja kroz baterije ili ne?...Ako se baterije i dalje pune zar se onda nece posle nekog vremena prepuniti ,a ako se baterije ne pune posle ugasenog indikatora u cemu je onda razlika izmedju punjenja potpuno novih baterija koje treba da se formiraju i drugih starih baterija?Uh glava me boli od razmisljanja, zato molim da mi neko ovo pojasni.POZDRAV
 
Imam SANYO NC-MQRO2N quick charger star oko 2 godine (ima li on neki rok trajanja), treba da k
upim nove baterije pa me interesuje sledece:
da li treba da punim(formiram)baterije dok svetli indikator napunjenosti(crvena lampica se gasi kad su baterije pune) i odmah da izvadim baterije,ili da ih ostavim i dalje u punjacu jer ono sto mi nije jasno -da li se baterije i dalje pune iako je indikator ugasen,da li protice struja kroz baterije ili ne?...Ako se baterije i dalje pune zar se onda nece posle nekog vremena prepuniti ,a ako se baterije ne pune posle ugasenog indikatora u cemu je onda razlika izmedju punjenja potpuno novih baterija koje treba da se formiraju i drugih starih baterija?Uh glava me boli od razmisljanja, zato molim da mi neko ovo pojasni.POZDRAV

Sto si zakomplikovao stvar. Iole posten punjac baterija kad napuni baterije gasi crvenu diodu a meni pali zelenu. Punjac i dalje radi ali tako sto samo dopunjuje baterije koje bi ako bi ostale bez struje pocele da se samoprazne. Tako da ne moze doci, do kako kazes prepunjavanja baterija.
Isto vazi i za punjenje novih.
:wave:
 
Deluje vrlo zanimljivo. Prenesi utiske posle malo duže upotrebe.

Koliko brzo puni baterije?


Za baterije AA 2300mAh je navedeno vreme od 2,8 sati. To odgovara podatku da je snaga punjenja 1000 mA (kao i kod Triax-a).

"One hour charging time" je za AAA baterije - stoji podatak da je za AAA od 700mA vreme punjenja 50 minuta. Taj podatak nije naveden, ali izgleda da i AAA baterije puni sa 1000 mA. (Triax za AAA daje podatak 500 mA.)
 
Poslednja izmena:
Sto si zakomplikovao stvar. Iole posten punjac baterija kad napuni baterije gasi crvenu diodu a meni pali zelenu. Punjac i dalje radi ali tako sto samo dopunjuje baterije koje bi ako bi ostale bez struje pocele da se samoprazne. Tako da ne moze doci, do kako kazes prepunjavanja baterija.
Isto vazi i za punjenje novih.
:wave:

Jasno ko dan:banana: Jos samo jedno pitanje:koliko da drzim nove baterije u mom punjacu (koji puni baterije za 2 h,bar tako pise u specifikaciji),da bi ih formirao? PUUUno hvala na odgovoru!!!
 
Te baterije ćeš najbolje formirati eksploatacijom i obaveznim pražnjenjem u punjaču kad god imaš dovoljno vremena za to.
 
Te baterije ćeš najbolje formirati eksploatacijom i obaveznim pražnjenjem u punjaču kad god imaš dovoljno vremena za to.

Moj punjac nema to da moze da prazni baterije. koliko sam shvatio: treba da izvadim baterije iz punjaca cim se napune(indikator gori crvenom lampicom dok se baterije pune, a gasi kad su pune), ostavim ih neko vreme da se lepo odmore, a onda im izvadim dusu u aparatu i onda Jovo nanovo. Nadam se da sam ovog puta shvatio ako nisam:wall: pozdrav svima
:wave:
 
Danas sam kupio sanyo enelop 3UTG-2BP 2000mAh u Vrscu 360 din komad sad ih isprobavam...
 
Nakon 3 godine maltretiranja Vartinih (tada ultra jeftinih :D) baterija i onog 14h sporog zutog punjaca, doslo je vreme da se kupe neke nove, u kompletu sa brzim punjacem.

Dvoumim se izmedju:

Sanyo NC-MQQH01U Punjac sa 4 AA baterije 2500 mAh (o njemu nisam nasao nikakve podatke na netu?)

i

Triax punjač MW 2078 sa 4 AA baterije od 2800mAh, puni strujom od 800mAh, ima opciju praznjenja baterija

Sanyo je skuplji ~200din, sto nije presudno, 1800 naspram 1600din... Vasi saveti?
 
ja imam taj triax, odlican je...
zvucis kao razuman momak, savetujem ti da uzmes njega... :)
 
Nazad
Vrh Dno