Šta je novo?

Brzi-Spori punjaci & Baterije

Videh na nekoliko mesta Sanyo koji koshta 600 din komad, mislim da je chak i kod vas ? :) Ili sam se istripovao :)
 
Jedno glupo pitanje :).
Triax, 4-kanalni punjac, vec je bilo reci o njemu. Kako se vrsi praznjenje baterija? Prazni sam kada se baterija stavi u punjac ili pritisne se dugme pa sam ukljucuje punjenje za sve baterije za koje je to potrebno ili...? Imam bateriju koja nije potpuno prazna i nikako da ukljucim praznjenje.
 
Stavis baterije (bateriju), pocne da se puni, ali mu ti drzis stisnut onaj zuti taster discharge dok ne predje u mod praznjenja. I onda ga prazni i prazni... kad zavrsi, sam krene u punjenje.

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Hvala :). Ocigledno nisam dovoljno dugo drzao pritisnuto dugme.
 
Ocigledno nisam dovoljno dugo drzao pritisnuto dugme.

Verujem... i meni se to desavalo kad sam pokretao prvi put. Pritisnem, pa nece. Pa opet pritisnem, pa opet nece. Pa jace... jos jace... jos... i utisnuo sam taster unutra :S: :crash: A onda slucajno, ajd da drzim malo duze, bez sile (i veceg cekica)... i pokrenu se praznjenje :banana:

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
Imam ovakav Vartin punjac ali vise nemam baterije koje su dosle sa njim (ne pitajte me zasto ih nemam) :wall:

Ono sto me zanima je sto bi hteo da iskoristim taj punjac i da kupim 4 dobre NIMH baterije od 2700mAh (Triax za 11E), ali nisam siguran da li ovaj punjac ume da stane kada ih napuni? Ne bi hteo da ostetim baterije ili da im skratim kapacitet i vek. I uopste, da li ce umeti da se snadje sa ovakvim baterijama i da ih puni kako treba? Brzina punjenja mi nije bitna.... Punjac je dolazio sa 4x2500mAh.
 
Razocaran kvalitetom tj pouzdanoscu Triax punjaca a pogotvo baterija resio sam da ponovo kupim komplet punjac + nimh baterije.Ovog puta 99% idem na provereni Sanyo,pa me zanima koji model predlazete a da se u praksi pokazao pozudan i dugotrajan?
 
Neobično za Triax. Činjenica da im je kontrola kvaliteta loša, ali za to postoji garancija. Sem toga, te baterije su toliko jeftine, da možeš baciti ceo istrošen komplet i da kupiš nove. Obično se svaka anomalija utvrdi u prvih nekoliko punjenja.

Sa druge strane, ako već imaš punjač, ostavi ga, definitivno NiMH baterijama mnogo više znači da imaš opciju pražnjenja, nego da na punjaču piše Sanyo. I jedan i drugi se prave u Kini.

Imao sam oba, sad sam na Triax. Oba su dobro radila, i rado bih ponovo kupio Sanyo baterije, ali bih ostao na ovom punjaču - više je nego dobar za te pare, i ume da kondicionira baterije, što je najbitnije za NiMH.
 
Neobično za Triax. Činjenica da im je kontrola kvaliteta loša, ali za to postoji garancija. Sem toga, te baterije su toliko jeftine, da možeš baciti ceo istrošen komplet i da kupiš nove. Obično se svaka anomalija utvrdi u prvih nekoliko punjenja.

Cek sad, jel Triax dobar ili nije? Da ne utvrdim na sred akcije da im ne valja "kontrola kvaliteta" :D

JOs mi niko nista nije rekao za moj slucaj Varta punjaca i novih Triax(ili Sanyo) baterija kapaciteta > 2500mAh.
 
Mene je recimo izdao Sanyo i to u najgore mogucem trenutku. Vece pre izleta stavio sam baterije u njega i on krene da puni, a ja se okrenem i odem. Ujutru lepo izvadim baterije i ponesem ih kao rezervu (u aparatu mi skoro prazan komplet). Kad se posle par snimaka ugasio, stavim ja "pune" baterije a aparat ni da bekne! Sva sreca pa sam bio u civilizaciji gde sam mogao da kupim alkalne.
Probao posle i druge baterije da punim ali punjac krene da puni i posle 20-ak sec se ugasi.
Tako da sto rece nidza i jedan i drugi se prave u Kini, dobro mozda se Triax vise kvari, ali ni Sanyo nije imun. Meni kod Triaxa smeta sto ima odvojeni adapter pa je mnogo nezgrapniji i tezi za nosenje (a najvise mi smeta pistanje kad napuni), ali opcija praznjenja ipak znaci mnogo za NiMH.

PS Moram da naglasim MOZDA, kod onog mozda se Triax vise kvari, ali ono sto sam hteo reci time je da je Sanyo sigurno jaci proizvodjac ali to mislim da nista ne znaci u ovom slucaju. U svakom slucaju, moj ti je savet da ne odustajes od Triaxa.

@TEP3A
Koliko sam video taj Vartin punjac ima tajmer koji ga iskuljucuje, tj. nije jedan od onih "pametnih". A kako je predvidjen za 2500mAh sigurno ne mozes pravilno napuniti baterije veceg kapaciteta. Moj ti je savet da posto vec kupujes baterije kupis komplet zajedno sa punjacem mislim da je to vrlo povoljna varijanta. Pomenuti Triax sam pre godinu dana platio 25€ zajedno sa 4 bat.
 
Poslednja izmena:
Triax je keva. Mnogo muzike za ne mnogo para. Sanyo u tom cenovnom rangu nema punjač te klase.

Ključna stvar je pametan brzi punjač sa čipom i nezavisnom kontrolom svake baterije, kao i mogućnošću da prazni. Ne mora da bude Triax, ali što da ne bude - kad već toliko košta. Ja sam i rezervnu Li-Ion bateriju za DSLR uzeo Triax, potpuno se ravnopravno nosi sa originalnom fabričkom.
 
Triax je keva. Mnogo muzike za ne mnogo para. Sanyo u tom cenovnom rangu nema punjač te klase.

Triax jeste keva po opcijama koje poseduje,ali je zato babetina na kvadrat sto se tice pouzdanosti i dugotrajnosti u odnosu na Sanyo ili nekog drugog brand name proizvodjaca


Elem da se vratim na moje pitanje gde ima najveci izbor Sanyo modela u BG i da li ima model koji dolazi u kompletu sa baterijama od 2700mah a da puni za manje 8h?
 
I meni je sanyo komplet vrisnuo mada su kod mene baterije vrisnule(vrlo brzo se prazne) a ne punjac, pa je red da se uzme novi set.
Kakva je situacija sa sanyo eneloop baterijama da li je probao neko?
 
Koristim Trax 4kanalni 8 meseci i sve funckionise normalno.

Evo sad upravo puni 4 Eneloop AAA size :)
 
Evo sad upravo puni 4 Eneloop AAA size :)

Pa kakvi su utisci sa eneloop baterijama :), koliko vidim 4 eneloop baterije i punjac kostaju prakticno kao i triax komplet.
U teoriji bi trebalo da su eneloop baterije(malo samopraznjenje, solidan kapacitet) bolji izbor za nekoga ko ne koristi bas svakodnevno aparat a da su Ni-MH(vece samopraznjenje ali i veci kapacitet) bolje za cestu upotrebu aparata.
To je u teoriji ali kako je u praksi?
 
Poslednja izmena:
Po prvi put koristim AAA baterije tako da ne mogu da dam uporedno misljenje.

Jedino znam da je MNOGO manje energije nego u AA :)
 
I ja koristim Triax vec vise od godinu dana (pisao sam dosta o tome) i potpuno sam zadovoljan. Nikad me nije izdao, a jos mi je uvek ispravan set baterija koje sam dobio uz njega (doduse, uporedo koristim jos dva seta baterija, pa su mozda "Triax"-ove i zbog toga jos uvek citave).

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
I ja koristim Triax vec vise od godinu dana (pisao sam dosta o tome) i potpuno sam zadovoljan. Nikad me nije izdao, a jos mi je uvek ispravan set baterija koje sam dobio uz njega (doduse, uporedo koristim jos dva seta baterija, pa su mozda "Triax"-ove i zbog toga jos uvek citave).

Pozdrav!
MrBigJump.gif
Isti slucaj,po Kizinom savetu sam i uzeo Triax.
 
Ja koristim samo 1 set baterija, onih koji se dobiju uz Triax, evfo već godinu dana na A75 i radi sve kao prvog dana.
BTW, ja sam ga uzeo po "majkinom" savetu. :d
 
Potvrda za triax, uzeo sam ga u cvecari kada i aparat, i radi besprekorno.
 
Pa kakvi su utisci sa eneloop baterijama :), koliko vidim 4 eneloop baterije i punjac kostaju prakticno kao i triax komplet.
U teoriji bi trebalo da su eneloop baterije(malo samopraznjenje, solidan kapacitet) bolji izbor za nekoga ko ne koristi bas svakodnevno aparat a da su Ni-MH(vece samopraznjenje ali i veci kapacitet) bolje za cestu upotrebu aparata.
To je u teoriji ali kako je u praksi?
Ja koristim AA u blicevima i AAA u MP3 plejeru i zadovoljan sam. Kapacitet jeste nesto manji nego kod obicnin Ni-MH ali samopraznjenje prakticno i ne postoji. Rade odlicno i nakon nekoliko meseci stajanja.
 
Ja koristim za MP3 i izvrtim 4 AAA baterije za otprilike 7 dana.

Mozda je bilo bolje (obzirom da nema dugog stajanja) da su kupljene "obicne" od 1000mAh ali ajde..
 
Vivanco nije krs, on je u klasi Hama branda. Znaci optimalan odnos cena-kvalitet.

Ja koristim Varta proffesional Ni-Mh, 2700mAh, i izuzetno sam zadovoljan! Stvarno su odlicne. Slicnih su kvaliteta kao Sanyo 2700., koliko sam cuo..
 
Vivanco nije krs, on je u klasi Hama branda. Znaci optimalan odnos cena-kvalitet.

Ja koristim Varta proffesional Ni-Mh, 2700mAh, i izuzetno sam zadovoljan! Stvarno su odlicne. Slicnih su kvaliteta kao Sanyo 2700., koliko sam cuo..

I ja imam ove baterije, ali mi se cini da ne uspevam da iskoristim sav njihov potencijal sa mojim punjacem Vipow CR 826 koji je quick (kao napuni za 3h, meni cak i krace).Cini mi se da on puni na 2.8V i 700mA, e sad moje pitanje je da li je to mozda prejaka struja
pa se baterije ne napune kako treba?

attachment.php
 

Prilozi

  • otm701103.gif.jpg
    otm701103.gif.jpg
    13.3 KB · Pregleda: 854
Poslednja izmena:
Jel zna neko gde ima da se kupe litijumske baterije 3.6v ali AA size ??
 
Jesi li probao na kalenicu u lokalima ima par radnji spec za baterije.
Ja sam tamo nalazio razne kerefeke od baterija, ako nema odmah moze da se poruci
 
savet ???

Pazario bih najbolje AAA baterije u kompletu sa nekim punjacem koje bi se koristile samo za mp3 player. Znaci da punjac ima indikaciju napunjenosti svake baterije posebno (a i ne mora) i sve te dodatne mogucnosti koje ima moderni punjac baterija ( praznjenje i dopunjavanje za 100% napunjenost, ne znam tacne nazive). Ako imate neke konkretne modele bio bih zahvalan da mi posaljete na PM.
 
Nazad
Vrh Dno