Šta je novo?

Brzi-Spori punjaci & Baterije

Možda je bolje Triax, što može da prazni. U principu, sem toga, nema neke značajne razlike. Imao sam pomenuti Sanyo, radio je odlično, Triax sad imam, takođe radi odlično. Kupio sam dodatni komplet baterija Triax, takođe rade odlično.

Pojma nemam, imam neki trip da baterije vole kad ih isprazniš u punjaču pre punjenja kad god je to moguće - a meni uglavnom uvek. Odlučio bih se za Triax da ponovo kupujem.
 
Da li neko ima iskustva sa Eneloop punjacima? Zanima me da li na njima mogu da se pune i druge baterije veceg kapaciteta posto imam skoro nove, 2 para od 2600mAh. Mislim na kontrolu punjenja u njima.
 
Kod mene je Eneloop punjac za dve baterije bez problema napunio 2600 baterije...Po uputstvu to je standardan punjac i podrzava sve baterije...Punice se oko 4-5 sati
 
Jel to znaci da eneloop mogu da se pune samo na sopstvenim punjacima...?
 
Imam baterije, ali nemam punjac. Koristim Canon A430(ne tako cesto), pa me zanima sta bi za neku manju svotu novca zadovoljilo moje potrebe, koje nisu velike. Video sam u Maxiju Vartin punjac za 900 din, pa me interesuje, da li se isplati kupovati ga...
 

Prilozi

  • dom.2141.jpg
    dom.2141.jpg
    3.9 KB · Pregleda: 165
Poslednja izmena:
Kupi odmah pravu stvar i trajaće ti i za neke buduće uređaje. Uzmi Triax, gde dobiješ i 4 odlične 2800mAh baterije - trajaće ti beskonačno na tom A430. Ova Varta, koja je verovatno spor punjač, uopšte nije jeftina, ako sračunaš i 4 punjive baterije u celu priču. Izaćiće te oko 2000 dinara, a Triax možeš da dobiješ za 2400 recimo.

Imao sam spor punjač i nema većeg smora od toga, veruj mi na reč. Zatrebaće ti pune baterije najviše onda kada ne budeš imao 15 sati da ih napuniš.
 
taj vartin punjach sa 4 baterije od 2000 mAh ima u TEMPU za 990 din ;)
 
Treba ovih dana da kupim novi punjac,do sada sam imao Trust punjac koji puni 4 2100nimh baterije za 4h i ima kabl za auto. Uz njega sam koristio i Panasonic baterije od 2800mah sa kojima sam bio jako zadovoljan,a veroavtno ih ovaj Trust nije ni punio kako valja i trebuje.

Ovog puta bih uzeo neki brzi punjac malo kvalitetnije izrade sa baterijama sto vece snage(preko 2500+ a pozeljno da uklapa dobro sa ovim Panasonic 2800mah jer cu njih ostaviti).

Sta preporucujete a da moze da se kupi u Bg?
 
Procitaj temu ponovo, pa ces vidjeti zasto Triax ;)
 
Procitaj temu ponovo, pa ces vidjeti zasto Triax ;)

Ako sam dobro procitao taj najbolji Triax puni sve 4 baterije za 4h,a ja napisah da mi treba neki brzi jer i sadasnji Trust puni tom istom brzinom stim da ako se stave 2kom onda puni za 2h.

Da li i Triax ima tu opciju?
 
Mozda nesto ovako...

06030854sanyo2.jpg
 
Da li je mnogo bolji Sanyo quick charger od Vipow punjaca koji se dobija u paketu sa F5600 na akciji sa popustom.
Inace sa Vipow idu baterije 2300 , a Sanyo 2500 , razlika u ceni je 10 evra.
 
Poslednja izmena:
GP baterije

-Imam GP baterije od 2500mAh, i GP, punjac, sta mi mozete reci o tome, i da li te baterije mogu da se pune na vartinom sporom punjacu ! zanima me i da li one kao nove moraju da se formiraju, one fore 12-15 sati, ili kad punjac iskljuci i to je to ! hvala
 
Ma ne formiraju se baterije, najbolje će da ih formira pravilna upotreba, odnosno posedovanje punjača koji može da ih prazni. Kroz eksploataciju će takav komplet najbolje da se pokaže i da bude dugotrajniji.

Ne znam koji punjač imaš, ako je brzi sa čipom, nije nemoguće da ga napuni i brže. GP pravi svašta od punjača, tako da nije dovoljno da napišeš samo ime proizvođača. U principu većina pređe na trickle charge kad napuni baterije i nije loše ostaviti ih malo u tom režimu, pa ih skinuti tek kad se malo prohlade.
 
Ja kupio Ansmanov punjac sa 4 baterije od 2700mAh, Schumacher edition. :D Bio sam na putu i tek nakon 10 dana maksimalnog izrabljivanja, morao sam da zamenim baterije. Odlican je! Malo je skuplji, ali sve preporuke.
 
Da li je dobra kupovina ovaj punjač? U pitanju je model Sanyo MQN04-E-4-2500
 

Prilozi

  • Sanyo.jpg
    Sanyo.jpg
    223.3 KB · Pregleda: 187
Koji Sanyo punjac moze da parira tom Triaxu po karakteristikama? Znaci trickle charge, praznjenje baterija, 4-kanalno punjenje...? I jos da kosta kao Triax :) :) :).
 
^ Kada bi bilo takvog, Triax ne bi imao razloga da postoji :)
 
*******Sanyo MQN04-E-4-2500*******

Pa valjda se neko susreo do sada sa ovim punjacem pa moze da kaze svoja iskustva.......
 

Prilozi

  • Sanyo.jpg
    Sanyo.jpg
    223.3 KB · Pregleda: 166
Poslednja izmena:
Ja sam ga imao dok nisam kupio Triax. Vrši posao samo tako, ali moj savet ti je i dalje - Triax.

Sanyo ima sve što treba, pa i trickle, iako to nije navedeno u specifikacijama, ali mu fali jedna mnogo bitna stvar za NiMH baterije - kondicioniranje, odnosno pražnjenje.
 
Najbolja kombinacija je "onaj" Triax punjach (mrzi me da gledam sad koja je oznaka :)), i Sanyo baterije neke novije. Jesu skupe, ali su i jache, bolje drze i bez pogovora su kvalitetnije. Dobro, mene iz USA koshtaju k'o Triax, ali nekom je zivot majka, nekom maceha :D
 
Najbolja kombinacija je "onaj" Triax punjach (mrzi me da gledam sad koja je oznaka :)), i Sanyo baterije neke novije. Jesu skupe, ali su i jache, bolje drze i bez pogovora su kvalitetnije. Dobro, mene iz USA koshtaju k'o Triax, ali nekom je zivot majka, nekom maceha :D

Na koje Sanyo baterije mislish?
 
Sanyo HR-3U 2700 mAh, ako je to oznaka uopshte :)
 
Kako mislis da su baterije brze?
 
^ Zato shto imaju 100mAh manje ? :) Pa u realnom radu (sa blicem), pune duplo brze i traju bar 50% duze od Triaxa 2800, ali koshtaju 4x vishe kod nas :D
 
Nazad
Vrh Dno