Šta je novo?

Brzi-Spori punjaci & Baterije

Maltene u paru kao na KP sa poštarinom.
Jedina prednost je ,eventualno da prođe bez carine.
 
Teško da će proći bez carine, kod nizozemaca ne dolazi u obzir stavljanje manje vrednosti a naša carina kad vidi da može i carina i pdv da se naplate neće propustiti tu priliku.
 
Sada su za MC3000 ,ovakve poštarine.
Da li se uopšte isplati kupovati preko,ili kupiti kod nas?
  • big parcel €9.90
  • Post parcel full tracking €16.53
  • Post parcel economic truck route, estimated 15-21 days, no tracking €21.40
  • DPD (full tracking) Take care import cost can be high up to 180 euro we have seen!! €31.48
Proveri samo koju verziju nude na KP, da li ima dva ventilatora i poboljšani sistem kontakata za baterije i kao najvažnije poboljšani kvalitet plastičnog kućišta.
 
Jel puni neko AAA baterije preko bežičnog telefona? Ja one koje mi Maxa prijavi kao mrtve, punim tako.
 
Takve baterije sam odavno pobacao jer nema svrhe gubiti vreme na nešto što nikada neće biti pouzdano. Velika unutrašnja impedansa sprečava takve baterije da daju iole veću struju opterećenja jer im onda pada napon pa ispada da su prazne a nisu (bar neposredno posle punjenja). A ako malo odstoje onda im unutrašnji kratki spoj (narastanje kristala zbog koga dolazi do proboja dijalektrika) što dovodi do brzog samopražnjenja i u uređajima koji jako malo troše, a gde bi mogle još da se upotrebe, neće potrajati dugo jer će ubrzo napon da padne na 0V. Svaki pokušaj da se takva baterija refrešuje je bila samo uzaludno gubljenje vremena i davalo je takve rezultate da je baterija 2-3x bolja nego što je bila, posle 2 - 3 ciklusa ali i dalje daleko od onoga što bi bilo prihvatljivo. Pisao sam ovde već prilično davno o tome i u pitanju su bile sve sve same kvalitetne baterije, Sony, Verbatim, Panasonic, Duracell, Philips, Sanyo iz pre Eneloop serije. Jednostavno NiCd i NiMH tehnologija je takva. Najviše su pogođene baterije koje dugo stoje, ne tretiraju se pravilno i još ako se prepunjavaju redovno to je recept za propast. Samo napon punjenja kada se smanji sa 1.65 na 1.55V drastično produžava vek trajanja baterije, i naravno ako se -dV (tipično 2 - 5mV) podesi na -0dV onda baterija može izdržati i nekoliko puta veći broj ciklusa punjenja-pražnjenja. Jedini problem je što na većini punjača to ne može da se podesi. Zato SkyRC MC3000 košta toliko koliko košta i zato je trenutno nešto najbolje što se nudi. Ako imate oko 300 baterija na stanju i ako vam one potraju minimalno 2 - 3x duže i za to vreme budu potpuno pouzdane onda je po meni prava investicija jedan takav punjač. Ako imate svega nekoliko baterija onda je kupovina skupog punjača čisto bacanje para. Bolje je posle nekog vremena i baciti baterije i kupiti nove.
 
Imam dva punjaca jedan je Hama delta power 2/4 a drugi je Camelion,baterije su one iz Lidla.
Kada ih stavim na punjenje na Hami non - stop treperi crvena lampica (mislim da bi trebala da sija crvena dok se ne napune a onda da se upali zelena)
Kada ih punim na ovom Camelion - u kada su u lezistu A isto non - stop treperi crvena lampica kada ih stavim u lezistu B onda svetli crvena (tada valjda puni) ali i dalje treperi crvena lampica za leziste A iako je A bez baterija.
Posto nisam siguran sta se desava sa tim punjacima razmisljam se da narucim sa Alija LiitoKala punjac i tu se dvoumim izmedju modela:Lii-500 ili Lii-M4,sta bi ste mi vi preporucili?
Punile bi se baterije za daljince od tv - a i od klime + baterija za bat. lampu 18650.
 

Prilozi

  • 20230822_194207.jpg
    20230822_194207.jpg
    136.1 KB · Pregleda: 17
  • 20230822_194217.jpg
    20230822_194217.jpg
    153.9 KB · Pregleda: 14
  • 20230822_194229.jpg
    20230822_194229.jpg
    138.7 KB · Pregleda: 36
Poz ljudi, uzeo sam bt-c700 punjac preko svet baterija il kako god, kolko znam to je opus marka jel? Al ovo sto sam ja dobio izgleda potpuno isto sem sto pise enerPower (valjda marka) a sa strane ima nalepnicu kao kontrolnu sa datumom na kojoj pise Kirano, sad mi nije jasno jel Opus vise ne postoji ili su ovo kienske kopije tog modela? Koja je zapravo marka, pitam zbog sigurnosti u proizvod itd.

Jos jedno pitanje, procitao sam uputstvo ali ja idalje nisam siguran da li on zapravo napuni bateriju na 100%, upravo sam zato odkacio predhodni pocket varta punjac jer nikad nisam siguran da li je zapravo napunio bateriju do kraja jer imam različitih kapaciteta baterije od kojih mnoge nisu prazne kad stavim da se pune. Mislio sam da sa opcijom da mi pokazuje mah pokazuje trenutni total kapacitet na kom je baterija a ne kolko je on napunio od kad sam stavio da se puni.

Da li je punjenje varta i panasonic eneelop pro baterija od 800-930mah (aaa) i 2100-2600mah (aa) ok i na vecoj od 200mah jačini, za "zdravlje" baterije, ako da dokle je ok? 400mah? Nije mi zurba nikad da napunim brzo jer imam visak, al da ga ne razvlacim bas 13h ako ne mora.
 

Prilozi

  • IMG_20230902_111229.jpg
    IMG_20230902_111229.jpg
    196.6 KB · Pregleda: 31
  • IMG_20230902_111249.jpg
    IMG_20230902_111249.jpg
    238.5 KB · Pregleda: 32
  • IMG_20230902_111237.jpg
    IMG_20230902_111237.jpg
    74.1 KB · Pregleda: 26
Poslednja izmena:
Poz ljudi, uzeo sam bt-c700 punjac preko svet baterija il kako god, kolko znam to je opus marka jel? Al ovo sto sam ja dobio izgleda potpuno isto sem sto pise enerPower (valjda marka) a sa strane ima nalepnicu kao kontrolnu sa datumom na kojoj pise Kirano, sad mi nije jasno jel Opus vise ne postoji ili su ovo kienske kopije tog modela? Koja je zapravo marka, pitam zbog sigurnosti u proizvod itd.

Jos jedno pitanje, procitao sam uputstvo ali ja idalje nisam siguran da li on zapravo napuni bateriju na 100%, upravo sam zato odkacio predhodni pocket varta punjac jer nikad nisam siguran da li je zapravo napunio bateriju do kraja jer imam različitih kapaciteta baterije od kojih mnoge nisu prazne kad stavim da se pune. Mislio sam da sa opcijom da mi pokazuje mah pokazuje trenutni total kapacitet na kom je baterija a ne kolko je on napunio od kad sam stavio da se puni.

Da li je punjenje varta i panasonic eneelop pro baterija od 800-930mah (aaa) i 2100-2600mah (aa) ok i na vecoj od 200mah jačini, za "zdravlje" baterije, ako da dokle je ok? 400mah? Nije mi zurba nikad da napunim brzo jer imam visak, al da ga ne razvlacim bas 13h ako ne mora.
to kirano je garancijska nalepnica sveta baterija da znaju kad su ti prodali punjac.Mozes slobodno da punis i brze na 1a ako moze ili na 500 pa napuni za 4h otprilike ako su 2000mah baterije.Ali za aaa puniti na sporije.
 
Da li je punjenje varta i panasonic eneelop pro baterija od 800-930mah (aaa) i 2100-2600mah (aa) ok i na vecoj od 200mah jačini, za "zdravlje" baterije, ako da dokle je ok? 400mah? Nije mi zurba nikad da napunim brzo jer imam visak, al da ga ne razvlacim bas 13h ako ne mora.
aaa punim na 400 dok aa od 2500 punim na 800mah....ne valja ni presporo punjenje tih baterija...
 
Hvala na odgovorima, ja sam kao na 200mah stavio jer onaj pocket od varte puni tom brzinom i jeste presporo u poredjenju sa nekim punjacima tipa panasonikovim fast chargerom koji napuni te iste baterije za 5x krace vreme, al meni nije zurba a bitno mi je da te baterije ostanu sto u boljem stanju.
A sta je enerPower? jel to marka onda? posto nigde ni na kutiji ni na samom uredjaju ne pise Opus, mislim nije da sam iskreno ikad cuo za bilo koji nego kao cisto eto kolko je pouzdan kao uredjaj ako je kopija?
Mislim deluje ko neka kineska kopija jer nigde na pakovanju, uputstvu, uredjaju nema ni ko proizvodi ni gde se nalaze nista.
Edit: Nasao sam im sajt, navodno iz Italije, da li su onda oni odkupili pravo na proizvodnju tog starog modela od Opusa il?
 
Ma to je taj punjac, imam sa OPUS natpisom iznad kupljen sa nkon sajta, sve isto.

Ne robuj baterijama, puni kako si u mogucnosti i uzivaj.

Bitno je da imas izbor kako da punis, da ih punjac ne ubija i da se ne zapale, sve ostalo je samo plus.
 
Struja punjenja je kompromis, ako hoces fast charging skuvaces baterije, ako ides sporiji onda nikad docekati, ako ides presporo (ispod 1/10) ni to ne valja.
Sa Opusom koji ima kontrolu punjenja i odabir struje najbolje je uzeti da je struja negde 1/4 do 1/3 kapaciteta baterije. Npr za 800-930 ides sa 200/300mA, za 2100-2600 sa 700mA (eventualno 500).
 
Varta AAA punjive one zelene, od 800mah mi drzala misa u umerenom koriscenju 10 dana, stavim drugu neki dan punu izdrzala tacno 3 dana, reko sta koj, testiram je na punjacu sve ok sa otporom itd, uzmem full discharge samo da vidim kao itd, skinuo joj 770mah, reko ovaj punjac je tesko lupetanje skinuo 770mah od 800mah a koriscena 3 dana u misu koji jede baterije, stavio da se puni on puni preko 1000mah, reko au sta sam ja kupio od punjaca.. Slucajno okrenem bateriju na drugu stranu da vidim da nekim cudom nije veci kapacitet kad ono 1000mah, i sad ispade da mi baterija od 1000mah ne moze da "nahrani" voltazom misa kolko od iste marke model od 800mah moze.
Jel zna neko koje baterije mogu da najduze zadrze visu voltazu? ja sam za sad bacio oko na eneloop pro crne od 930mah jer po nekim testovima online deluju bolje od vartinih al eto i varta delovala dobro pa ne moze da izgura dovoljno V za misa.
 
Mislim da za uređaje tipa daljinske upravljače, miševe, tastature, fixne bežične telefone isl. Eneloop preporučuje one svetlo plave "lite" baterije.
Ja bi probao da ubacim li-ion bateriju, nije teško.
 
Eneeloop lite su za low drain uredjaje, high performanse mis je potpuno obrnuto od toga.
 
I on traži kvalitetne alkalne baterije
 
Nista bolje ne drzi sa alkalnim, probao sam vise njih i prosek je oko 9-12 dana, punjiva varta 800mah drzi isto tolko... ne vidim zasto bi kupovao svaki cas obicne baterije
 
Poz ljudi, uzeo sam bt-c700 punjac preko svet baterija il kako god, kolko znam to je opus marka jel? Al ovo sto sam ja dobio izgleda potpuno isto sem sto pise enerPower (valjda marka) a sa strane ima nalepnicu kao kontrolnu sa datumom na kojoj pise Kirano, sad mi nije jasno jel Opus vise ne postoji ili su ovo kienske kopije tog modela? Koja je zapravo marka, pitam zbog sigurnosti u proizvod itd.

Jos jedno pitanje, procitao sam uputstvo ali ja idalje nisam siguran da li on zapravo napuni bateriju na 100%, upravo sam zato odkacio predhodni pocket varta punjac jer nikad nisam siguran da li je zapravo napunio bateriju do kraja jer imam različitih kapaciteta baterije od kojih mnoge nisu prazne kad stavim da se pune. Mislio sam da sa opcijom da mi pokazuje mah pokazuje trenutni total kapacitet na kom je baterija a ne kolko je on napunio od kad sam stavio da se puni.

Da li je punjenje varta i panasonic eneelop pro baterija od 800-930mah (aaa) i 2100-2600mah (aa) ok i na vecoj od 200mah jačini, za "zdravlje" baterije, ako da dokle je ok? 400mah? Nije mi zurba nikad da napunim brzo jer imam visak, al da ga ne razvlacim bas 13h ako ne mora.
Izgleda potpuno isto kao i moj Opus punjač, samo je natpis drukčiji. E sad, je li i taj Opus nečja kopija to ti ne bih znao reći.
 
Koji je trenutno punjac best buy na nkon sajtu, sa najvise mogucnosti, za sto siri spektar baterija? Ako nema jedan best buy, onda moze 2-3 pa da odaberem sta je najbolje za mene. Da kazemo, neki da bude future proof. 👋🙂
 
Pre izvesnog vremena sam kupio Baseus 65W GaN punjač, pa sam danas hteo da ga upotrebim za napajanje Liitokala Lii-M4S punjača. Međutim, ništa. Kao da nije ništa uključeno. Sa starim 5V 2A punjačem radi normalno. Izgleda da postoji neka nekompatibilnost sa PD tehnologijom ili je moj primerak nešto feleričan.
 
Ne pratim ovu temu ali mi u pregledu foruma iskocila. Jako davno sam imao nedoumica koji punjac kupiti, i na kraju posle silnog gledanja na netu kupio
LiitoKala Lii500
Bio je tada poprilicno skup ali hajde rekoh valjda ce trajati posto mi prosli neki noname crkao posle pola godine. Jedino sto mogu reci za isti je, fenomenalnan. Koristim ga minimum 4-5 godina, non-stop ukljucen od kada je kupljen ali stvarno ukljucen, bez zajebancije i evo radi kao sat. Mislim, vise i ne obracam paznju, samo stavljam i menjam baterije. Ne znam koliko sada kosta i ima li mozda neki novi model ali za ovaj, ukoliko imate potrebu za takvim punjacem, moja topla preporuka.. Svaki dinar koji je tada ulozen u njega je davno isplacen.
 
Ima li neko od Vas punjac za baterije iz JYSK-a i kako je zadovoljan ? Hvala
 
Gledam da narucim neki flashlight sa AliEx-a. Mogu da ga kupim sa ukljucenom 18650 baterijom (mislm da je LitoKala 3500 mAh 5A).
Posto sam hteo da narucim posebno 'bolju' bateriju koja ima slicni kapacitet kao ta LitoKala a koja mora imati minimum 5A, pogledah na nkon.nl sajtu da narucim bateriju.

Nije neki izbog na kraju za Li-Ion bateriju. Sve se nekako svelo na 3450 mAh i 5A za (valjda, posto ne pise jasno brand) LG bateriju ** INR18650-M36 3450mAh - 5A .

^
Sta je problem? Pa, kada sam ubacio tu bateriju (koja inace kosta €3.89) u korpu, i pokusao da narucim, nisam mogao da, jer pise da za zemlje Evrope a koje su izvan EU,
idem na ru.nkon.nl . Ok, ponovih ceo proces ubacivanja u korpu i kada sam pogledao koji shipping mogu da izaberem, bio je izlistan samo jedan gde je pisalo:

DPD (full tracking) Take care import cost can be high up to 180 euro we have seen!! €31.48

Pa jesu li oni normalni? Iliti sta se desilo sa nkon-om? €31.48 za postarinu baterije cija je vrednost €3.89 ?
I da li postoji neki pouzdan (legit) sajt gde se mogu kupiti povoljno originalne (LG, Samsung, itd) Li-Ion 18650 baterije uz normalnu postarinu?
 
Svacega ima na KP. I na AliEx-u takodje. Ne znaci da je ono sto se prodaje zaista ono sto i pise.
 
Zasto ti je stalo da kupis bas negde preko. Nekada se isplatilo kada nije bilo tolike postarine, sada vise ne.
Par puta sam narucivao jako davno kada je postarina bila dzabe a zadnji put isto pre par godina kada je poskupela, narucio 15-tak komada , uzeo za sebe 3-4kom, ostalo stavio na nekom forumu e.cig sa slikama i racunom gde kupljeno i cenom manjom nego na kp... u roku od 2 sata sve prodao. Epilog je bio da sam mojih 3 kom platio tek nesto manje nego u prodavnici. Sve je to bilo kada su sony-eve vtc 18650 ovde bile oko 3000din komad.
Danas se sa time zezati i cekati 7-8 dana ili mozda ceo mesec, zavisi odakle se salje potpuno je suludo.
Tvoja stvar ali moje misljenje je da ako ti treba kvalitetna baterija, odes u bilo koju e cig prodavnicu i nemas da razmisljas jesu li original ili ne. Cena je oko 1000+- din, a budimo realni to je nikakva para, 2-3 paklice cigareta. Toliko ces veceras, a mozda i vise potrositi u gradu.
 
Nazad
Vrh Dno