Šta je novo?

Brzi-Spori punjaci & Baterije

Silly me! Zašto li sam i pomislio da ti fotkaš sa bilo čim što nije DSLR i nema svoje baterije :d

Ali dobro, ako sa drugim baterijama može 500-600, a sa ovim preko 1000 opet jeste vau. To će definitivno biti moje nove baterije.
 
Poslednja izmena:
Imam ja 4 kom Eneloop 2000 baterija sa Sanyo punjacem,i prezadovoljan sam-koristim ih za Canon A 720,posto ga ne koristim nonstop,najvaznije mi je da je uvek spreman za upotrebu,a posto on koristi 2 ,uvek imam 2 baterije kao bekap;koristio sam pre i Vartu i Duracell,zajedno sa nekim Vartinim punjacem. Pre nekoliko dana sam nabavio Uniross Universal 320 Charger,ali ga jos nisam isprobao,mada deluje kvalitetno
 
A gde si kupio te Sanyo baterije od 2600 mahova?

Ja vec 5 godina koristim ove Sanyo od 1600... punio milion puta, i jos uvek odlicno rade. I jos Sanyo televizor imam :D
 
Sanyo 2700 sam video u Nikonu, u Vuka Karadzica.
 
Narode, uopšte ne razmišljajte o drugim baterijama sem Eneloop, ukoliko vam nisu neophodne jake baterije koje isti dan potrošite kad ste ih i napunili. Klasična NiMH baterija ostane bez 30% kapaciteta u prvih dan-dva nakon punjenja, pa neka je i 3000mAh, imaće plafon 2000 sutradan.

Eneloop su deklarisane na 2000mAh, a 75% kapaciteta mogu da drže godinama.

Verujte mi na reč da sam skroz zaboravio fabričku Li-Ion bateriju na fotoaparatu, već držim 8 Eneloopa u busteru - zaboravim kad sam ih napunio. Za mene drugi brend AA/AAA baterija više ne postoji.
 
@nidza
Malo si pretjerao, mogu da izgube 7-8% u prva 24h i onda maksimalno 0.5-1% dnevno, tako da do vrijednosti od 30% izgubljenog kapaciteta se dodje za mjesec dana a ne za dan-dva...
 
Ako gube 30% za 2 dana, znachi da bi ja uvek krenuo da fotkam sa praznim baterijama :) Koliko mi se puta desilo da mi stoje 2 meseca posle punjenja, i ja ne primacujem nikakvu razliku u praksi ;) Ali je zato Eneloop slabiji skoro 30% u startu i to se ne moze promeniti, 2700 puni blic na oko brze.
 
Poslednja izmena:
Kod mene je bas izrazen efekat samopraznjenja na 2700mah. Nemam tacan podatak ali mi se cini da im je potrebno oko 3 nedelje da iz skroz punog stanja predju u prazno, tj da ne mogu da pokrenu S6500.
Dok je Eneloop skroooz suprotna stvar, sjajne su.
 
Kanim se da probam Eneloop, trenutno imam Sanyo 2500. Posle nedelju dana kapacitet skoro nikakav. Jel moram i punjach da kupujem? Na ovom koji trenutno koristim pishe For NiMh. Koje su struje potrebne za punjenje LiIon? Kolika je razlika ako je ima?
 
Kod mene je bas izrazen efekat samopraznjenja na 2700mah. Nemam tacan podatak ali mi se cini da im je potrebno oko 3 nedelje da iz skroz punog stanja predju u prazno, tj da ne mogu da pokrenu S6500.
Dok je Eneloop skroooz suprotna stvar, sjajne su.

To kada ti stoje u aparatu ili van ? Ja imam 3 seta 2700 i najcheshce koristim jedan i dovoljan mi je jedan, tako da ova dva mogu da stoje mesecima dok ne dodju na red.
 
To kada ti stoje u aparatu ili van ? Ja imam 3 seta 2700 i najcheshce koristim jedan i dovoljan mi je jedan, tako da ova dva mogu da stoje mesecima dok ne dodju na red.
Isto. Meni se Triax 2700 vrlo malo prazni. Ali su zato Triax AAA baterije od 900 (koje koristim za MP3 player) skoro neupotrebljive posle nekoliko dana. Izgleda da to zavisi od baterije do baterije (mislim na marku), pa i od serije do serije.
 
Poslednja izmena:
Kanim se da probam Eneloop, trenutno imam Sanyo 2500. Posle nedelju dana kapacitet skoro nikakav. Jel moram i punjach da kupujem? Na ovom koji trenutno koristim pishe For NiMh. Koje su struje potrebne za punjenje LiIon? Kolika je razlika ako je ima?
Eneloop su isto NiMH. Moze bilo koji punjac za NiMH ali se ne preporucuju (pre)brzi koji pune za 1h i manje.
 
To kada ti stoje u aparatu ili van ? Ja imam 3 seta 2700 i najcheshce koristim jedan i dovoljan mi je jedan, tako da ova dva mogu da stoje mesecima dok ne dodju na red.

U oba slucaja, bilo u aparatu ili kao rezervne. Jednostavno dok potrosim Eneloop, ove obicne Sanyo mogu da punim par puta dok stoje u rezervi.
Sanyo sam kupio zajedno sa brzim punjacem(~2h za 4 baterije), stare su oko 9 meseci, ali ne znam kroz kolko su ciklusa punjenja prosle.
 
Kanim se da probam Eneloop, trenutno imam Sanyo 2500. Posle nedelju dana kapacitet skoro nikakav.
Imam i ja Sanyo 2500 (kupljene zajedno sa punjacem). Imaju ogromno samopraznjenje, pa sam prestao da ih koristim. Pre toga sam imao GP i Uniross i mnogo su bolje. Koliko sam video, izgleda da su samo Sanyo 2500 problematicne. Ljudi uglavnom nemaju primedbe na 2300 i 2700. Inace, i ja sam presao na Eneloop.
 
Imam i ja Sanyo 2500 (kupljene zajedno sa punjacem). Imaju ogromno samopraznjenje, pa sam prestao da ih koristim. Pre toga sam imao GP i Uniross i mnogo su bolje. Koliko sam video, izgleda da su samo Sanyo 2500 problematicne. Ljudi uglavnom nemaju primedbe na 2300 i 2700. Inace, i ja sam presao na Eneloop.

Sad sam u dilemi, dal juriti S2700 ili Eneloop. Cena im je slichna kolko se secam...
 
Sad sam u dilemi, dal juriti S2700 ili Eneloop. Cena im je slichna kolko se secam...
Tu dilemu je najlakše razrešiti ako se zapitaš koliko dugo držiš napunjene baterije, a ne koristiš ih i da li će ti onaj višak kapaciteta "običnih" baterija nešto bitno značiti. Istina, odgovor na pitanje otežava ovaj problem sa brzim pražnjenjem nekih baterija.

Evo ilustracije koliko može da bude gadno... Ja sam Triax 900 MAh napunio pre 3-4 dana, danas sam rešio da ih dopunim, da vidim koliko su izgubile od kapaciteta. Dopunjavanje je trajalo oko sat vremena, što znači da su izgubile oko 25% kapaciteta za 3-4 dana, što je katastrofa. Znači, za max. dve nedelje biće skoro prazne.

E sad, kako znati da neće da ti tako nešto zapadne...
 
Poslednja izmena:
Ma, trebaju mi za blic, a poshto ga ne koristim svakodnevno i ne fotkam svadbe kad ga izvadim... Eneloop.
 
U startu da se ogradim i da kazem da sam duduk sto se tice ove tematime i sto vise citam komentare, sve sam zbunjeniji i ne znam sta da kupim pa neka dobra dusa pomogne.
Sto se tice baterija, uzeo bi Eneloop i neki kvalitetan punjac za njih.
Ne koristim nikakve profi aparate niti se bavim profi fotografijom ali bi kvalitetne baterije kao i punjac uzeo na duze staze, jednog dana cu imati kvalitetniji aparat sigurno.
Moja pitanje glase:
-Kupio bi 4 Eneloop baterije ali ne znam koji model ( i gde se mogu kupiti - ovo moze i na pp )
-Koji punjac za te baterije ( brzo punjenje/praznjenje itd itd i gde se mogu kupiti )
:wave:
 
-Kupio bi 4 Eneloop baterije ali ne znam koji model ( i gde se mogu kupiti - ovo moze i na pp )
-Koji punjac za te baterije ( brzo punjenje/praznjenje itd itd i gde se mogu kupiti )
:wave:
Postoji samo jedan model u dve velicine AA i AAA (vece i manje)
Mogu da se kupe cetiri baterije sa punjacem, a kakva je brzina punjenja - ne znam.
Odgovor na pitanje gde mogu da se kupe moze da se da ako napises koji gradovi za kupovinu dolaze u obzir.
 
Preporuka za AXEL Foto kao radnju, mada ne tvrdim da su najjeftiniji...
 
Postoji samo jedan model u dve velicine AA i AAA (vece i manje)
Mogu da se kupe cetiri baterije sa punjacem, a kakva je brzina punjenja - ne znam.
Odgovor na pitanje gde mogu da se kupe moze da se da ako napises koji gradovi za kupovinu dolaze u obzir.

Kupio sam kod Axel-a USB brzi punjač sa dve AA Eneloop baterije.
http://www.axelfoto.com/sr/index1.p...orija=ostala foto oprema&proizvodjac=baterije
Radi perfektno, puni jednu za cirka 140 min, dve za 280, a može i preko USB adaptera u struju (imam onaj za iPod). Sve zajedno 1300 din. Ja zadovoljan i prezadovoljan.
 
A jel njihov sajt nepotpun ili oni sad ništa osim sanyo eneloop i ne prodaju?
 
Barem baterija ima svuda po gradu.Recimo,kompletan Sanyo program ima u Megastores Electroniki na Dortjolu...kao i vetjini foto radnji.
 
Jel valjaju Camelion-ove baterije od 2650 mAhova? Jedan komad u battery shopu-u u Kondinoj kosta 380 kinti.
 
A jel njihov sajt nepotpun ili oni sad ništa osim sanyo eneloop i ne prodaju?

Ne pise na sajtu. A inace sam kupio kod njih pre par meseci... eneReady od 2200mAh, sto je to isto (isto "rade"). I zadovoljan sam :)

Pozdrav!
MrBigJump.gif
 
@KizaLion
Zashto se baviti time,kada za isti novac imash da kupish Sanyo 2700, o kojima vishe nema shta da se kaze.
 
Poslednja izmena:
Uzecu ih onda u Axel photo ili gde god ih ima. U toj prodavnici u Kondinoj imaju da se kupe Sanyo Eneloop 4kom od 2000 mAhova za 1800 dinara, a sa punjacem su 2400 din... Da to nije samaranje po usima?!
 
Jeste samaranje. Kod Axela (i ne samo tamo) 4 baterije sa punjacem su cca 20 evra.
 
Nazad
Vrh Dno