Šta je novo?

Brzi-Spori punjaci & Baterije

Ja uzeo u V Ilića prvog dana akcije i poslednjeg dana. Ne znam kako funkcionišu, da li tokom dana periodično izbacuju robu ili odmah sve izbace pa dok se ne rasproda. Primetio sam da je bilo dosta AA a nešto manje AAA. Nije loše zvati njihov call centar, kažete šta vas zanima, u kojoj radnji vam odgovara da pokupite i oni vas obaveste SMS ili pozivom kada roba stigne ili ukoliko nije više raspoloživa. Vrlo su profesionalni.

Zašto ne valjaju jednokanalni punjači je ukratko objasnio Altru, dve baterije na jednom kanalu teško da su istog stepena ispražnjenosti i ne znači da će se istom brzinom puniti tako da će ona koja se prva napuni da se ošteti prepunjavanjem.

Kada sam napisao da je LADDA bila povoljno u oglasima konkretno sam mislio na oglas gde su bile 4 kom za 600 dinara ovde u Beogradu, toga trenutno nema i pitanje je hoće li biti.

Mali off ali i punjač automobilskih akumulatora iz Lidla mi se odlično pokazao. Radi ništa lošije od CTEK od 5A a od istog je 4x jeftiniji.
 
Ah cuveni skupi CTEK, sa mikroprekidacem od 1 centa koji crkne i specijalizuje uredjaj za samo jednu namenu (citaj efektivno onesposobi) ako je bio na "pogresnom" programu... :)
 
Evo nakon 10 god iskustva sa CTEKom MX 5, mogu da kazem da je odlican. U odnosu na Lidlov ima vise programa, program punjenja od 80% do 100 je itekako drugaciji od Lidl & Co, jer mu struja opada sa nivoom akumulatora, za razliku od jevtinijih koji je zakucaju za jedan nivo. Imam i Lidlov i jos jedan.

Robustan i neunistiv. Akumulator na Puntu traje vec 11tu godinu, odrzavan sa njim, kao i na jos 4 nova auta, gde se prikljucuje na uzivo.

Inace pohvale za Lidl baterije sa sljokicama, odlicno su mi se pokazale, imam ih par godina.

Gesendet von meinem SM-T580 mit Tapatalk
 
Ja uzeo u startu 4x2 paketa i 1600rsd me izaslo. Sad je 300?

Sent from my SM-G970F using Tapatalk
400 i dalje, cena je za samolepljivu traku. Kod mene u Lidlu svega uvek ostane u ogromnim količinama i npr. i kad počne prodaja nekog artikla u startu ga ima više nego u Čačku npr. Ne znam koji li je razlog.

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Mali off ali i punjač automobilskih akumulatora iz Lidla mi se odlično pokazao. Radi ništa lošije od CTEK od 5A a od istog je 4x jeftiniji.

Trebalo bi da otvorimo posebnu temu na forumu, alat i tehnika iz lidla i iskustva, jer ima veoma zanimljivih stvari po dobrim cenama često....

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Ne znam kakav je, ali deluje džaba za ovu cenu...ako neko naruči neka javi utiske...

[US$9.99 52% OFF]Intelligent LCD Charger 4 Slot for 18650 21700-26650 Lithium AA AAA Nimh Battery Charger Module Board from Electronics on banggood.com
https://banggood.app.link/k4Rc7WEKv4
 
Poslednja izmena:
U radnji na E, imate BQ-CC17 sa četiri AA baterije (Eneloop obične, naravno) za 2490 RSD.
 
Poslednja izmena:
ja uzeo ladda,a punjač našao neki sonijev od blica,radi sve kako treba.ako ko bude u nedoumici zbog 1.2v nije problem ni kod analognih audio uređaja.
 
Koristio sam i ja neki Sony od foto aparata pa sam brzo uništio baterije...kupujte onda alkalne ako nećete da uložite u pristojan punjač...
 
Evo nakon 10 god iskustva sa CTEKom MX 5, mogu da kazem da je odlican. U odnosu na Lidlov ima vise programa, program punjenja od 80% do 100 je itekako drugaciji od Lidl & Co, jer mu struja opada sa nivoom akumulatora, za razliku od jevtinijih koji je zakucaju za jedan nivo. Imam i Lidlov i jos jedan.

Robustan i neunistiv. Akumulator na Puntu traje vec 11tu godinu, odrzavan sa njim, kao i na jos 4 nova auta, gde se prikljucuje na uzivo.

Inace pohvale za Lidl baterije sa sljokicama, odlicno su mi se pokazale, imam ih par godina.

Gesendet von meinem SM-T580 mit Tapatalk

Evo bice od 05.03. pametni punjac akumulatora u Lindi.
Kriva punjenja lici na CTEK program, sa razlicitim strujama, samo mu fali mod za rekondicioniranje (15.8V) i korak za analiziranje da li akumulator "drzi punjenje" u donosu na visestruko skuplji CTEK.
Inace, Njemci ovo sto mi zovemo punjive baterije isto zovu akumulatori, a "baterije" su im izraz za jednokratne (npr alkalne).

CTEK ima zilion dodataka na raspolaganju tipa kleme za permanentnu instalaciju na auto, odvojive kablove, bumber futrolu, indikator napunjenosti i sl, ali kome treba bazna funckionalnost preskup je. I plus taj problem sa glupim mikroprekidacem (klikce, ali ne prebacuje program) za koji mora da se otvara punjac, a posle toga (uglavnom) vise nije splash resistant...
 

Prilozi

  • ctex mxs5.JPG
    ctex mxs5.JPG
    121.4 KB · Pregleda: 81
  • ulgd 5.0 A1.JPG
    ulgd 5.0 A1.JPG
    52.1 KB · Pregleda: 81
Poslednja izmena:
Pogledaj struju punjenja do 100%, Lidl je konstanta, CTEK je adaptivan.

Ko moze da dobaci do CTEKa vredi svaku paru, pricam iz locnog iskustva, jer imam oba bas dugo vremena, plus jos jedan druge marke.

Gesendet von meinem CLT-L29 mit Tapatalk
 
Poslednja izmena:
Mali off ali da pitam. Sme li sa ovim tipom punjača kao iz Lidla da se puni akumulator bez skidanja klema?

Послато са POCOPHONE F1 помоћу Тапатока
 
Ja sa CTEKom punim direktno na vozilu, ali bez ReCond moda (posto on ide do 15.8V). 4 godine, 3-4 puta godisnje ga zakacim (nemam garazu, inace bih i cesce) i nikad nista nije "pobrljavilo". Ovo je vise preventivno nego potreba, ali stedi akumulator.
Obzirom da i ovaj punjac ide do 14.4V (14.7V u winter modu) trebalo bi da je bezbedan, ali proveri sa strucnjakom/ovlascenim servisom.
 
svi ti punjači tog tipa ili pune baterije dok ne izdahnu, ili imaju neki tajmerski fazon tipa pune par sati i onda stanu pa dobiješ kilavo napunjene baterije, u oba slučaju brzo propadnu...meni ni u džep ni iz džepa...
 
Jel punio neko ni-cd baterije litokalom 500?
Imam par komada da testiram, e sad ne znam nisam do sada punio te na li500. .
 
Pozdrav, trebaju mi 4 komada punjive AA baterije, za nikonov blic. Ne tezgarim, vec ga koristim par puta godisnje za kucna desavanja.

Koje predlazete, vidim bilo je reci u temi za lindine, ikeine, eneloop...

Skoro 8 godina koristim bele eneloop 2000mah, i dalje umeju da zavrsavaju posao, nisu puno izgubile na kapacitetu, ali se oseca sporije punjenje blica, pa bih da ga osvezim sa 4 nove, a stare 4 da budu kao rezerva.

Inace koristim onaj stari eneloop punjac koji sam dobio uz baterije, tacna oznaka je NC MQN04E , da li na njemu mogu da punim baterije jacih kapaciteta? Doduse ove bele sam punio po 12h, ali mi to ne predstavlja problem...


Sta predlazete, sta da uzmem, a da mogu da ih punim na ovom punjacu? :)
 
Ove rade ekstra....
e60b282f8f1bc7f5a371aef6f4bf4127.jpg


Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Uzeo juče AAA iz Linde, pa ajde da ih testiram.
Kao što sam izvukao manji kapacitet od onog naznačenog na bateriji prošlog puta sa AA eto isto i sa ovim AAA..
Pa bih rekao da su to ustvari baterije sa 800mah a ne 950 kako su napisali [emoji3]

72a99890bca6665b0e6138cce68268f2.jpg
 
Ček jel ovo drugo pokazuje kapacitet baterije?
f286a829e35e51317bf97591768303d8.jpg


Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Ček jel ovo drugo pokazuje kapacitet baterije?
f286a829e35e51317bf97591768303d8.jpg


Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
to pokazuje koliko je uslo struje na lii 500 ako se radi testiranje tek onda pokazuje kapacitet

Sent from my M13 using Tapatalk
 
Izgleda da na ovom modelu nemam opciju za testiranje

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Nema , to je samo pametan punjač bez fast i nor testa kao na li-500.
 
Uzeo juče AAA iz Linde, pa ajde da ih testiram.
Kao što sam izvukao manji kapacitet od onog naznačenog na bateriji prošlog puta sa AA eto isto i sa ovim AAA..
Pa bih rekao da su to ustvari baterije sa 800mah a ne 950 kako su napisali [emoji3]

72a99890bca6665b0e6138cce68268f2.jpg
U kom Lidlu si ih našao i po kojoj ceni?
Jel su to iste kao one sa šljokicama što su nedavno bile u prodaji?
 
Linda u Pančevu AA ili AAA 4x za 399din.
Ostalo , nisu razgrabili kao brašno i mleko [emoji38]

268724980c971fe77c568f73e9558e96.jpg
 
Ček jel ovo drugo pokazuje kapacitet baterije?
f286a829e35e51317bf97591768303d8.jpg

Ukoliko je puniš od samog početka (potpuno prazna, pad napona do 3.0V), pa do samog kraja (potpuno puna, napon 4.2V + puna saturacija), možeš smatrati da je tako.

Na slici je, koliko vidim, stavljena potpuna puna baterija da se puni.

Efikasnost punjenja, ukoliko ide do pune saturacije, je gotovo 100%, jer u pitanju ovde litijumska (obična litijum-jonska, ima ih više vrsta i sa različitim naponima) baterija.

U temi se obično obrađuju Ni-MH baterije i to Ni-MH LSD (Low Self Discharge) i nažalost usled toga nastaju zabune.
 
Hvala svima na odgovorima, uzecu te LADDA, posto nemam ovde ikeu, ima ih na kp za 800 din iz Subotice, jel to to ?

Inace one bele eneloop od 2000mah sam punio sa njegovim eneloop NC MQN04E punjacem oko 12-ak sati, bar je tako pisalo u upustvu, ove LADDA jel mogu da punim na tom punjacu, i koliko bi njih trebao da punim (sati) ?

Ujedno vidim kod tog na kp u oglasu da ima i neki punjac BC-900, 25e, inteligentan sa displejom, kakav je to punjac, jel imao neko iskustva? Ili ima boljih punjaca za taj novac ?
P.S. Ne planiram jos punjac da kupujem, samo baterije, ali da se raspitam... :)
Hvala svima!
 
Ove rade ekstra....
e60b282f8f1bc7f5a371aef6f4bf4127.jpg


Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
Evo ovako izgledaju, da se ne zezneš pošto postoji i slabija varijanta, ove su 2450 mAh a one sa slabijim kapacitetom oko 800 ako se ne varam
..

Послато са MI 6X уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh Dno