»RSS Benchmark sajt

Strana 166 od 166 PrvaPrva ... 66116156162163164165166
      Prikazani rezultati od 2.476 do 2.490 od ukupno 2490

Tema: Brzi-Spori punjaci & Baterije

Member Avatar korisnika Jeremy
        Na forumu od
        Nov 2003
        Poruka
        594
        Panasonic KX-TCA121FXT kupljen 2006, a eneloop lite 2015. upravo skinut sa punjača pa ću javiti kad se isprazne, ako se setim
        Ali čini mi se da i danas (posle 5,5 god) drži 4-5 dana. Kad su tek kupljene tj. prvih 2-3 godine je držao 7 dana. A upotreba baš kao kod tebe, poziv od 5-10 min retko duže i to ne baš svaki dan. Tastatura (kao i ekran) imaju osvetljenje.
        Inače, koliko se sećam kad sam ih napunio u punjaču (i testirao, ispalo je da imaju negde oko 550 mAh) u telefonu su pokazivale 2 crte (od max 3). Inače sam ih samo 2x punio u punjaču, uvek u telefonu koji puni oko 6-7h.
        Prilično sam siguran da originalne baterije nisu toliko držale, mada se prvih godina telefon koristio neuporedivo više tako da ne mora da znači

btw. sećam se da smo jednom na poslu uzeli neke zelene vartine i nisu držale ni 6 meseci. Doduše na poslu se telefon baš mnogo koristi, mislim da smo samo tada i menjali baterije. Uglavnom crkne telefon pre baterija
        Menjao Jeremy : 07.01.2021. u 00:27

Member
        Na forumu od
        May 2017
        Poruka
        1.234
        Ja se bas iznenadih, mislio sam da ce trajati duze, pogotovo sto telefon nema osvetljenje. Kod mene nema sanse da izdrze duze od 4 dana. Narucio sam jos jedan par, pa mozda probam i te druge kad stignu, da vidim ima li ikakve razlike.

Member
        Na forumu od
        Feb 2018
        Poruka
        3.049
        i kod mene telefon puni nikad kraja,na quickcharge sanyo punjacu nesto smesno brzo i fon je pokazao tri crtice,posle toga se nisam bakcao jer radi savrseno.

Member
        Na forumu od
        Jul 2000
        Poruka
        367
      5. Moja mašina
        • CPU: Intel® Core™ i3-6100T
        • MoBo: Lenovo IS1XX1H
        • RAM: 16 GB
        • VGA: Intel® HD Graphics 530
        • MON: LG
        • HDD: SanDisk & Seagate & Hitachi & WD
        • OPT: -
        • Case: ThinkCentre M700
        • SND: Realtek ALC223
        • LAP: Sony Vaio
        • TV: LG
        • INET: Kablovska
      6. Citat Citiram korisnika: dzidza_bidza Pogledaj poruku
        Od 08.01. u Lidlu na akciji Brzi punjač za baterije TLG 1000 D6 2000din

Minus-Delta-U-isključivanje - nije moguće prekomerno punjenje baterija (AA/AAA/C/D)
        Pogodan za Ni-MH i Ni-Cd baterije
        Indikator nivoa punjenja pomoću LCD ekrana
        Inteligentna kontrola punjenja sa nadzorom i „refresh“ funkcijom za visoke performanse baterije
        Istovremeno punjenje do 8 baterija

Da neko mozda nema iskustva sa ovim punjacem?
        Ja sam ga uzeo sada a vidim da je suštinski prisutan već dugo u ponudi, sa manjim varijacijama u imenu. Ovo je D6 revizija a ne vidim bitne razlike u odnosu na C5 i koje su već sve bile ranije a da imaju displej, AA baterije puni strujom od 1A dok AAA puni 500mA. Znam da su ranije bili u ponudi Tronic punjači bez displeja i sa duplo manjom strujom punjenja, ove novije smartram optimalnijim. Ja sam ga uzeo jer ima i punjenje 9V baterija, što nemam na kompaktnim punjačima koje već posedujem a sada mi treba.

Meni se jako dopao kako radi. Svaki punjač ispitam sa regularnim baterijama a onda ubacim i neke starije koje koristim uglavnom za tastature i miševe. I takve baterije puni bez problema do nekog preostalog kapaciteta, nikako ne nazivnog, ali ih puni (uglavnom non-LSD Sanyo ćelije većeg kapaciteta). Neke od tih starijih je punio i do nazivnog kapaciteta ili vrlo blisko tome (non-LSD Sanyo 1.700 mAh i LSD GP ReCyko 2.050 mAh). Dakle vrlo praktičan punjač zbog činjenice da ne pravi problem sa baterijama koje imaju povećani unutrašnji otpor ali po cenu da se baterije više greju tokom punjenja (verujem da nema temperaturni senzor), što me ne sekira previše jer bih ionako većinu tih baterija izbacio iz upotrebe. Dopada mi se i to što ima 6 nezavisnih kanala za istovremeno punjenje AA ili AAA baterija. Displej pokazuje stepen napunjenosti kao % ali nije baš merodavno, relativno će brzo stići do 90% a posle mu treba vremena za finalnih 10%. Dakle displej više orijentaciono nego suštinski da se prati. I dosta se greje, što nije neočekivano, 6 kanala po 1A.

Ono što ne možemo znati je kako mu izgleda trickle charging. U uputstvu samo piše da je impulsno, ali teško ćeno saznati koja je prosečna struja punjenja u ovom režimu.

Od mana bih naveo veličinu, nekako mi kompaktni punjači više odgovaraju. I mislim da bi bolje bilo da je napajanje izmešteno u zidni adapter, manje bi se grejao punjač.

Da sumiram utiske, vrlo dobar i upotrebljiv punjač po više nego razumnoj ceni.

Member
        Na forumu od
        Jul 2000
        Poruka
        367
      8. Moja mašina
      9. Citat Citiram korisnika: optical Pogledaj poruku
        Da, vartine su od 800mAh, ali npr. uzeo sam lidlove, slicne ovima sto ce biti u prodaji uskoro, punjive od 1000mAh i isprazne se za jedno popodne, iako je veci kapacitet od vartinih.
        Lidlove punjive su sasvim korektne i imaju kapacitet ~900 mAh za AAA ako se pune na dobrom punjaču. Pre će biti da do elektronike punjača telefona.

Ove Lidl su apsolutni best buy. IKEA su duplo skuplje za slične karakteristike, mada verujem da jesu nešto kvalitetnije.
        Menjao Vlada : 09.01.2021. u 12:27

Member
        Na forumu od
        May 2017
        Poruka
        1.234
        @Vlada Moguce da je do punjaca telefona, mada vartine i eneloop nemaju tih problema da se isprazne za jedno popodne. Ne znam da li mislimo na iste baterije, ove sto se kod mene isprazne su tronic energy 1000, a ne ove sto su trenutno u ponudi.

Member
        Na forumu od
        Jun 2010
        Poruka
        759
        Citat Citiram korisnika: optical Pogledaj poruku
        @Vlada Moguce da je do punjaca telefona, mada vartine i eneloop nemaju tih problema da se isprazne za jedno popodne. Ne znam da li mislimo na iste baterije, ove sto se kod mene isprazne su tronic energy 1000, a ne ove sto su trenutno u ponudi.
        te od 1000 mah su obicne nimh nisu Low Self Discharge.

Послато са Mi A3 помоћу Тапатока

Member
        Na forumu od
        Jul 2000
        Poruka
        367
      13. Moja mašina
      14. Citat Citiram korisnika: Vlada Pogledaj poruku
        Od mana bih naveo veličinu, nekako mi kompaktni punjači više odgovaraju. I mislim da bi bolje bilo da je napajanje izmešteno u zidni adapter, manje bi se grejao punjač.
        Da dopunim listu mana, bilo bi dobro da displej ima pozadinsko osvetljenje. Nije ni ovako dealbreaker ali to bi zaista bilo korisno.

Na forumu od
        Nov 2003
        Poruka
        594
        Eh, a ako stave da svetli non stop, onda bi to smetalo, uvek nešto smeta
        Sećam se da je triax punjač pištao i to prilično jako, više puta kad završi punjenje. I to ne kad napuni sve, već za svaku posebno. Pa kad završi jednu pišti pola minuta, taman kad prestane da pišti završi i drugu pa pišti zbog nje.... i tako pišti sa malim pauzama 10 min
        Elem, na mom telefonu pala jedna crta posle 3,5 dana (možda i sinoć, tek sad sam video), još su čini mi se malo duže trajali razgovori ovih dana.
        Optical javi kad probaš druge (eneloop lite ili bilo koje), baš me zanima jesu ove bile felerične ili je do telefona. Nisam imao takva iskustva sa eneloop (a od kad su izašle, skoro samo njih koristim - mada su ovo jedine lite). Doduše desilo mi se sa dva seta da su posle godinu, dve (tj. znatno kraće od ostalih) izgubile kapacitet. Ali da neke budu felerične u startu, to ne.

Member
        Na forumu od
        May 2017
        Poruka
        1.234
        Pa ja mislim da je do telefona, jer se secam da smo pre redje punili baterije. Probacu kad mi stigne to drugo pakovanje, posto sam narucio preko nkon-a, kao i prvi put. Ove su bas dugo putovale, mesec i po cini mi se.

Member Avatar korisnika cobraman
        Na forumu od
        Feb 2009
        Poruka
        895
      18. Moja mašina
        • CPU: Intel Core i5 4690k + Noctua Nh-U12S
        • MoBo: ASUS Z97- PRO GAMER
        • RAM: Kingston Fury HyperX 1886 2x8Gb
        • VGA: GIGABYTE GeForce GTX 970 4GB G1 GAMING OC
        • MON: AOC - 23.6" - E2461FWH LED full HD
        • HDD: Samsung 850evo 500Gb + WD Red 1TB + Samsung F3 500GB + samsung F1 500GB
        • OPT: Samsung DVD/CD RW
        • Case: CHIEFTEC Aegis CH-05B-B-OP + CORSAIR VX550
        • SND: Microlab FC330
        • TV: Sony 48w705c
        • Ostalo: Huawei p30 pro
      19. Jel. Neko koristio punjive aaa al na 1.5v...ima na netu al dosta skupe, imam neke 2 lampe za camac fox, korisye 3 aaa al na 1.5,ove na 1.2 punive preslabe...ZNTER imaju, 22e.4 komada... Pune se kablom od moba

Na forumu od
        Nov 2003
        Poruka
        594
        Citat Citiram korisnika: optical Pogledaj poruku
        Pa ja mislim da je do telefona, jer se secam da smo pre redje punili baterije. Probacu kad mi stigne to drugo pakovanje, posto sam narucio preko nkon-a, kao i prvi put. Ove su bas dugo putovale, mesec i po cini mi se.
        Evo sad gledam moj telefon, ne da je ostala jedna crta, već i ta jedna blinka. Kontam da će izdržati još par sati i to bi bilo 5 dana okruglo. S obzirom koliko su stare baterije (a i telefon) zadovoljan sam. Šteta što koliko sam shvatio ne koristiš u drugim uređajima punjive AA/AAA pa nemaš neki smart punjač kojim bi mogao da proveriš baterije. A mogao si kupiti ovde te Vartine... mada da kupuješ sad i Vartu i Lidl-ove... a ne koristiš ih u drugim uređajima, skroz bzvz.

Member
        Na forumu od
        May 2017
        Poruka
        1.234
        Evo kod mene danas stavljen telefon na punjac. Znaci 4 dana izdrze eneloop lite u telefonu. Da, baterije koristim samo u daljinskim za stb i klimu, a i tu nisu punjive, vec obicne tako da nemam potrebu sa nekim punjacem. Vartine i jesu kupljene kod nas. Bile su u telefonu nekih 6 - 12 meseci, kad je telefon poceo da brljavi i prijavljuje posle dan da su baterije prazne. Onda sam uzeo te lidlove, ocekivajuci da su za telefon, medjutim sto rece gicko, u pitanju su obicne, pa se isprazne za popodne. Onda sam procitao za eneloop lite i ti mi preporuci onaj nkon sajt, koji je super, da salju ovamo baterije, pa sam od njih narucio par, koje su sad u telefonu. Mislio sam da je problem do baterija, pa porucih jos jedan par, tako da ako nije bar cu biti podmiren sto se tice AAA baterija.

Na forumu od
        Nov 2003
        Poruka
        594
        Pa džabe što si podmiren tolikim baterijama kad nemaš punjač
        Nego jesi probao (samo testa radi) da staviš neke obične alkalne u telefon (a da telefon naravno ne stavljaš na bazu, na punjenje)? Iskreno nemam pojma koliko bi držale, ali sigurno bi trebalo par dana da drže. Nemoj me držati za reč, samo nagađam, ali ne vidim zašto ne bi držale isto, ako ne i duže nego punjive. Ovi ako su imali neku feleričnu seriju eneloop lite, verovatno će ti i te druge poslati iz iste serije. Mada ja stvarno ne verujem da je tako
        Možda telefon ima problem sa punjenjem generalno. Ali i ako puni kako treba, te lidl-ove od 1000mAh (nema veze što su "obične", tj. nemaju malo samopražnjenje) verovatno nije mogao da napuni, mada opet...da drže jedno popodne...

Member
        Na forumu od
        May 2017
        Poruka
        1.234
        I to je tacno. Nisam probao alkalne u telefonu i ovo mi je napravilo nepotrebnog posla oko uredjaja koji ne koristim vec ko zna koliko godina. Kad stigne drugi par, probacu i njih cisto reda radi, ali izgleda da je 4 dana maksimalni period za baterije, pa nek ukucani razmisljaju o njemu.

Strana 166 od 166 PrvaPrva ... 66116156162163164165166

Bookmarks

Dozvoljeni tagovi

• Ne možete pokrenuti nove teme
      • Ne možete odgovoriti u temi
      • Ne možete okačiti atačmente
      • Ne možete izmeniti svoje poruke
      •