Šta je novo?

Brzi-Spori punjaci & Baterije

Eneloop ne vole malu struju... A ako se pune malom strujom punjači često promaše terminaciju pa se baterije kuvaju unedogled...pomenuti mali ikea USB puni mislim sa 200mah...

Znači 12-13 sati za dve od 2500... A za novije eneloop čak preporučuju 1A struju punjenja...mislim na AA baterije, za AAA nešto manje...
Treba ovo u FAQ, ako vec nije :)
 
Sve to stoji, ali stoji i to da je jako jeftin. Ja sam ga bar platio 300 din pre godinu, godinu i po... pa treba ga uzeti, čisto da se nađe:). Plus je na usb pa može da se puni i iz power banka (a to mi tek treba:D i ovako ga nisam ni jednom koristio:))

Evo i detaljnog testa, i tu čovek rekao da je ok za putovanje i povremeno korišćenje a ne kao glavni punjač...

https://lygte-info.dk/review/Review Charger Ikea Vinninge 403.036.32 UK.html

tja, ako su ti baš neophodne punjive na putovanju, 24 sata za 4 baterije ne deluje kao neka velika (is)pomoć...prođe odmor dok napuniš set baterija :) a i u testu se upozorava da ume da prepuni baterije i da mora da se prekine kad pokaže da su pune...ja sam moje punjače uglavnom poklonio okolo, možda mi je ostao jedan...pošto većina ljudi baterije puni nekim praistorijskim krševima ovaj je možda još i dobar kao poklon...

za putovanje je ovako nešto mnogo bolje...radi i kao power bank....

https://lygte-info.dk/review/Review Charger Xiaomi ZI5 PB400 UK.html
 
Samo se ti smej, a posle kad ne bude valjao pa ti budeš kriv:p

Altru, zavisi gde putuješ, ja planiram transsibirskom železnicom da prođem jednog dana, pa taman:D

Nego kad spominjemo mulitfunkcionalne punjače za putovanje, a ide hladno vreme jel neko probao neki hand warmer + power bank
https://www.aliexpress.com/item/Han...acce-4705-9e4c-7977f93b4072&priceBeautifyAB=0
mada kontam da za grejanje sasvim dobro može da posluži i neki običan ako vuče puno struje:)
 
videh da lidl kod nas ima i tronic eco punjive nimh baterije...nemojte me držati za reč ali ne bi trebalo da su loše, koštaju valjda 400 dinara 4 komada...ako neko proba neka javi rezultate...to je valjda neka nova generacija koja je kažu sasvim solidna...mislim da su to lsd baterije sa malim samopražnjenjem...

tronic punjače, ako ih uopšte imaju, zaobiđite...kvare se od mrkog pogleda...
 
cim stignem testiracu ih na litokalla lii-500.
db5ec5a4531897d68880e9dc30c8b98b.jpg


Sent from my M9 using Tapatalk
 
kapacitet na baterijama po litokalli za AA:
2777MAH
WP_20181013_12_33_17_Pro.jpgWP_20181013_12_33_17_Pro.jpg
2730MAH
WP_20181013_12_33_24_Pro.jpg
 
vrednosti su ok, ali liitokala očito malo napumpava cifre...teško da imaju preko 2700mah...za te pare mogu da posluže ali ipak ne mogu da se mere sa boljim lsd baterijama...AAA su se pokazale nešto bolje na ovim testovima...

AA nisu izgleda za bliceve i slično...

https://lygte-info.dk/review/batteries2012/Tronic AA 2300mAh (Silver-Black) UK.html

https://lygte-info.dk/review/batteries2012/Tronic AAA 950mAh (Silver-Black) UK.html

u svakom slučaju za tastature, miševe, neke baterijske lampe, i slično mogu da budu ok za tih 400 dinara...svakako dobra zamena za alkalne koje niko ne bi trebalo nigde da koristi :)
 
Poslednja izmena:
Ostavi ti meni moje alkalne :)

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
 
Pa stvarno Altru:D, evo ja sam skoro rekao da poslednja alkalna odlazi u istoriju... ali ne da mi se. Kupio novog miša i sa njim dobio AA alkalnu (a i što bi davali punjivu kad traje godinu dana). Nadam se da neće iscureti a ako iscuri valjda to pokriva garancija:). Uostalom ovo je industrijska tj. "not for retail sale" a one su uvek bolje:)

Inače ne vidim na koliko su deklarisane uopšte ove što punjač pokazuje 2777 iz lidla?
Video sam da hvale neke od 2300 a kude od 2400mAh
 
2400 je nego je ovakvu vrednost pokazalo jer je radjen fast test sa punjenjem na 1a.

Sent from my M9 using Tapatalk
 
i ja sam kupio kombo miš i tastatura i dobio neke duracell, ali neka hvala...stavio sam ih kao rezervu za neke gluposti...za tastaturu kažu da drži 36 meseci sa alkalnom a miš 12 meseci, ali neka to bude i dosta kraće sa punjivom, nije problem da se stave druge punjive, bar toga i punjača imam...:D

ove su valjda kao one sa testova koje sam okačio, aa su 2300 a aaa 950...te aa sa većim kapacitetom valjda nisu lsd baterije...doduše, tu je čitava konfuzija jer oni imaju aa od 2300, 2400 i 2500, pa kako kad koje nabave...
 
Poslednja izmena:
Da, to je najveći problem sa lidlom, ikeom, jyskom...
Super je sve to za te pare u svakom slučaju, mada s obzirom da se punjive kupuju daleko ređe nego alkalne... mislim da je sasvim ok doplatiti za eneloop (ako ih ima u blizini po normalnoj ceni svakako).
Inače se slažem i sam sam pisao, svuda stavljam punjive. Nije problem napuniti ih jednom u 6 meseci ili godinu dana, što kažeš imam i starih baterija i punjača ihaa, za daljinske i sl idealno

off
A u pogledu tastature, logitech (sve poznatija dripačka kompanija u poslednje vreme) ima model sa 2xAA NiMH ali su stavili šraf na poklopac a ispod neku plastiku tako da je skoro nemoguće promeniti baterije bez tragova - i napisali da baterije nisu "user replaceable". Ima dosta primera po netu da su ljudima stizale tastature koje se nisu mogle napuniti, svetlele crveno non stop. Oni prvo pokušali da promene baterije ali opet isto. A kad su odneli u servis - nema garancije zbog menjanja baterija... tako da treba dobro pročitati uputstvo čak i za tastaturu. Btw u pitanju je model k800 koji košta 100 eur. Stvarno sramota za logitech. Mada imam njihove i miša i tastaturu i zvučnike:cigar:
 
Ikea izgleda ne menja proizvođača, tako da bar za sada i dalje ostaje dobra kupovina...

Za ove druge nemam iskustva tako da svako na svoj rizik kupuje...na tronic sam skrenuo pažnju jer su čini mi se ok za što bi se reklo za svaki dan po toj ceni...

Koje to baterije idu u te logitech? Ja sam uzeo mk235, to je njihov "budžet" model i u njega idu 2 klasične aaa i 1xaa u miša...baš ću da vidim kako će punjive da drže, ali nije problem da ih rotiram svakih nekoliko meseci...
 
Fabrički stavljaju eneloop (made in china) 2xAA, ali na youtube sam video da lik vadi enitime (to su GSyuasa, trebalo bi da su i te ok), verovatno zavisi na koje tržište idu... nebitno. Kažem ti likovima se nisu punile ni neke druge koje su ubacili umesto tih fabričkih - tako da je sigurno do tastature a ne do baterija. Poenta je da je logitech proglasio da AA baterije ne mogu korisnici da zamene sami i da su ljudi gubili garanciju zbog toga.
Inače i moj miš je M235 i kao što rekoh, za sada sam ostavio fabričku GP unutra:)

btw kao što rekoh sve te punjive od 100-150 din (u prevodu po ceni "kvalitetnih" tj. skupljih alkalnih) su super po meni. Bar za nas koji imamo ne jedan već više punjača:)
 
Poslednja izmena:
A taj primer nije baš reprezentativan, to je tastatura koja se puni preko micro USB, to je neka druga priča...sve što se puni preko nekog USB oni moraju da zaleme nekako i onda se to zove battery pack pa nije da ti sam menjaš :)
 
Daj molim te, pa i telefoni se tako pune a do skoro si mogao na svakom vrlo lako da zameniš bateriju... a ima još goomila primera. Pogledaj i sam pa reci da mora da bude komplikovano
 
ova logitech tastatura na linku je sada već stari model, kod nje su ipak nekako mogle da se zamene baterije...na novom modelu, valjda od prošle godine, ti više ne možeš ni da pristupiš bateriji već je umesto običnih aa stavljena neka zalemljena formata pakovanja žvaka :) tako bar pišu ljudi, kažu da su otvorili poklopac i unutra nema vidljivih baterija već stoji plastična ploča...

imao sam ja nekad sličnu nimh bateriju u sony mini disku...tako da ona zaista nije user replaceable, kod tog modela su izgleda prekopirali fazon mobilnih telefona...bojim se da ćemo to sa zakucanim baterijama koje se pune preko usb sve češće viđati, pa će ljude mrzeti da menjaju i tragaju za baterijama i servisom pa će kupovati češće nove miševe tastature i slično...progres, traže kupci, bla bla...
 
Koliko sam ja čitao ljudi su pisali da su stavljali eneloop i sl unutra... uostalom kao što rekoh tastature su bile pod garancijom. Ne bi valjda odlemljivali bateriju na uređaju koji je pod garancijom.
Btw ja sam je pre desetak dana kupio doduše ovde u Srbiji i ista je kao i ona na linku. Unutra su kineske eneloop a ne enitime. Odvrnuo šraf veoma pažljivo da ga ne ogrebem:). Baterija (ona lako dostupna) je proizvedena u julu prošle godine, tako da ni tastatura nije starija. Ne mogu drugačije da odredim vreme proizvodnje. Opet, verujem da ima i takvih, verovatno su različite za različita tržišta...

No svejedno i na ovoj lepo piše da nije predviđeno da korisnik menja bateriju! A mogli su staviti klasičan poklopac za baterije bez šrafa... ne vidim problem nigde!
Tako da neću da pričam više sa tobom dok tri puta ne kažeš ua logitech;)

Enivej, danas baterije traju sve duže a uređaji sve kraće - pa i nije toliko bitno da budu lako zamenjive, nekad mi je to bilo mnogo bitnije nego danas
 
Evo onaj punjac iz Ikee imaju na stanju
b7e62d428fa72bae2915bce028328686.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam danas uzeo onaj usb u Ikei za prvu pomoć. Da li je on ok?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
i za njega manje više isto važi...sporo puni, kad završi isključuj ga, ne valja da baterije duže stoje u tom punjaču kad završi punjenje...
 
Kako da znam kad je završio kad nema nikakvu lampicu a ni koliko treba da puni?


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
ima, čitajte uputstvo...:) lampica svetli dok se puni, ugasi se kad napuni baterije...puni sa nekih 220mah, pa računaj... podeli kapacitet sa tom cifrom pa ćeš dobiti broj sati...
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh Dno